Η σχέση με την αρραβωνιαστικιά μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7

    Η σχέση με την αρραβωνιαστικιά μου

    Λοιπόν... Είμαι 25 ετών πρόσφατα αρραβωνιασμένος με την κοπέλα μου που είναι κι αυτή 25.Συζουμε στο σπίτι της και για γάμο δε το σκεφτόμαστε άμεσα σχεδιάζουμε ο αρραβώνας να διαρκέσει πρώτα 6-7 χρόνια πριν παντρευτουμε. Ωστόσο υπάρχουν ορισμένα θέματα. Η αρραβωνιαστικιά μου/κοπέλα μου με τους ξένους γίνεται αγενής πολλές φορές μονάχα με εμένα και τις φίλες της είναι φιλική.Υπάρχει έρωτας σίγουρα αγαπιόμαστε κτλ.Το πρώτο θέμα είναι το σεξ.Τα γούστα της στο σεξ ποικίλουν συνέχεια και της αρέσει να με δαγκώνει κυρίως στο λαιμό αλλά και παντού κατά τη διάρκεια του σεξ κι όχι μόνο.Πρόσφατα στο στοματικό σεξ δάγκωσε πολύ δυνατά το πεος και τους όρχεις μου κι όταν παραπονέθηκα με είπε ευαίσθητο κι ότι αυτό το κάνει για να έχω μεγαλύτερη σεξουαλική διέγερση.Πολλές φορές με χαστουκιζει στη διάρκεια του σεξ "γιατί φτιάχνεται" κτλ.Τέλος το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι έχει και αγόρια φίλους.Αυτό είναι καλό;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Σε εκμεταλευεται σε βλέπει σαν σκεύος ηδονής μόλις μεγαλώσεις λίγο θα σε πετάξει σαν στιμμενη λεμονοκουπα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε εκμεταλευεται σε βλέπει σαν σκεύος ηδονής μόλις μεγαλώσεις λίγο θα σε πετάξει σαν στιμμενη λεμονοκουπα
    Αυτο που με προβληματίζει είναι ότι με αγαπά και το δείχνει πολλές φορές..Δεν είναι κοπέλα που μόνο σεξ θέλει. Απλώς είναι λίγο απρόβλεπτη μου τι έχει πει..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Travolt View Post
    Λοιπόν... Είμαι 25 ετών πρόσφατα αρραβωνιασμένος με την κοπέλα μου που είναι κι αυτή 25.Συζουμε στο σπίτι της και για γάμο δε το σκεφτόμαστε άμεσα σχεδιάζουμε ο αρραβώνας να διαρκέσει πρώτα 6-7 χρόνια πριν παντρευτουμε. Ωστόσο υπάρχουν ορισμένα θέματα. Η αρραβωνιαστικιά μου/κοπέλα μου με τους ξένους γίνεται αγενής πολλές φορές μονάχα με εμένα και τις φίλες της είναι φιλική.Υπάρχει έρωτας σίγουρα αγαπιόμαστε κτλ.Το πρώτο θέμα είναι το σεξ.Τα γούστα της στο σεξ ποικίλουν συνέχεια και της αρέσει να με δαγκώνει κυρίως στο λαιμό αλλά και παντού κατά τη διάρκεια του σεξ κι όχι μόνο.Πρόσφατα στο στοματικό σεξ δάγκωσε πολύ δυνατά το πεος και τους όρχεις μου κι όταν παραπονέθηκα με είπε ευαίσθητο κι ότι αυτό το κάνει για να έχω μεγαλύτερη σεξουαλική διέγερση.Πολλές φορές με χαστουκιζει στη διάρκεια του σεξ "γιατί φτιάχνεται" κτλ.Τέλος το βασικό μου πρόβλημα είναι ότι έχει και αγόρια φίλους.Αυτό είναι καλό;
    Η συμπεριφορα της στο σεξ καθαυτη δεν ειναι προβλημα, οκ εχει λιγο σαδο τασεις απο το σαδομαζο φασμα...μπορειτε να το βρειτε δεν χρειαζεται να ειναι προβλημα. Το πως αντιμετωπιζει ομως το τι θελεις και το τι δεν θελεις και το αν σεβεται τα ορια σου ειναι προβλημα...αν απερριψε το παραπονο σου που μας περιεγραψες ως "υπερευαισθησια" και δεν το λαμβανει υποψη απο εκει και περα ειναι προβλημα, το καλο θα ηταν να σε ακουει και να δινει προσοχη στο τι σε ευχαριστει και τι οχι και να μην κανει πραγματα χωρις τη συγκαταθεση σου. Αυτα τα πραγματα θελουν λιγο διαπραγματευση για να ειστε ευχαριστημενοι και οι δυο.
    Το να εχει αγορια φιλους το βρισκω και αυτο φυσιολογικο αν υπαρχει αμοιβαιος σεβασμος και ξερει να βαζει ορια και αν ειναι πραγματικα φιλοι και οχι κορακια. Εσυ τους ξερεις; Εχετε επαφη; Πως το κοβεις; Σου δινει δικαιωματα η ειναι δικη σου ανασφαλεια αυτο;
    Οσο για την γενικοτερη αγενεια που μας περιγραφεις τι να σου πω...περιμενες να αρραβωνιαστειτε για να το δεις; Ηταν παντα ετσι απο οταν την γνωρισες η παρουσιασε αυτη τη συμπεριφορα ξαφνικα; Ποσο καιρο ειστε μαζι;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εχω ενθουσιαστει και πολυ απο αυτο μηπως λυσαξε (?)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Οταν λες αρραβωνιασμενος, δηλαδη αλλαξατε βερες ή στα λογια? οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα...

    Λες οτι ειναι αγενης στους αλλους, σε σενα πως σου φερεται? επικοινωνειτε? περνατε καλα?
    Σχετικα με το σεξ που λες, οπως τα λες, φαινεται οτι αυτη εχει το πανω χερι και σε κανει ό,τι θελει. Το συζητατε? Εσυ μπορεις να το συζητησεις μαζι της?
    Αγορια-φιλους παντα δεν ειχε? γιατι σε ενοχλει τωρα? εσυ δεν εχεις φιλες??

    Σπουδαζετε? δουλευετε??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Κατι αλλο που σκεφτομαι τωρα ειναι πως συνηθως οι ανθρωποι αργα η γρηγορα θα φερθουν και σε εμας οπως ακριβως φερονται στους γυρω τους για αυτο ειναι σημαντικο να τα παρατηρεις κατι τετοια...ακομα και αν βρεις την εξηγηση μη το δενεις κομπο οτι θα εισαι παντα η εξαιρεση...αμα ρουτινιασετε, αμα παρεξηγηθειτε, αμα σε θεωρησει δεδομενο η αρχισει να βαριεται, αν αντιμετωπισετε οποιοδηποτε προβλημα που αντιμετωπιζουν τα ζευγαρια στη καθημερινοτητα τους πως πιστευεις οτι θα σου συμπεριφερεται με βαση τα δεδομενα που εχεις απο το πως αλληλεπιδρα με τον περιγυρο της....;
    Στη θεση σου θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα αν τελικα ειναι καλη ιδεα ο αρραβωνας και η συγκατοικηση μαζι της....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τυχεράκια Τραβόλτα! Αλλοι κάνουν τάμα να βρούνε μία σαν την αρραβωνιαστικιά σου!
    Και για τους ξένους τι σε μελλει; οι ξένοι είναι ξένοι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Καλά θα αρχίσω να αμφιβάλω για το επίπεδο του φόρουμ (αν και το ξέρα ήδη).
    Όταν κάποιος που έχει πραγματικό πρόβλημα μπαίνει και ψάχνει βοήθεια τον θεωρείται τρολ και τον κοροιδεύεται. Και εδώ απαντάτε φυσιολογικότατα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    ας αρχισουμε απο τα βασικα:
    ποσα ποδια εχει η αρραβωνιαστικια?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Tι τραβας και εσυ ρε παιδι μου.. πως τολμαει αυτη η ακαρδη να σε βασανιζει ετσι!Ουτε στον εχθρο μου.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Οταν λες αρραβωνιασμενος, δηλαδη αλλαξατε βερες ή στα λογια? οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα...

    Λες οτι ειναι αγενης στους αλλους, σε σενα πως σου φερεται? επικοινωνειτε? περνατε καλα?
    Σχετικα με το σεξ που λες, οπως τα λες, φαινεται οτι αυτη εχει το πανω χερι και σε κανει ό,τι θελει. Το συζητατε? Εσυ μπορεις να το συζητησεις μαζι της?
    Αγορια-φιλους παντα δεν ειχε? γιατι σε ενοχλει τωρα? εσυ δεν εχεις φιλες??

    Σπουδαζετε? δουλευετε??
    Σπουδαζουμε και οι δύο. Αγόρια φίλοι δεν είναι επικίνδυνοι κατά κάποιον τρόπο; Θέλω να πω πως γίνεται να υπάρχει καθαρή φιλία άντρα-γυναικας;Εγώ δεν έχω κορίτσια φίλες μόνο αγόρια φίλους..

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Οταν λες αρραβωνιασμενος, δηλαδη αλλαξατε βερες ή στα λογια? οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα...

    Λες οτι ειναι αγενης στους αλλους, σε σενα πως σου φερεται? επικοινωνειτε? περνατε καλα?
    Σχετικα με το σεξ που λες, οπως τα λες, φαινεται οτι αυτη εχει το πανω χερι και σε κανει ό,τι θελει. Το συζητατε? Εσυ μπορεις να το συζητησεις μαζι της?
    Αγορια-φιλους παντα δεν ειχε? γιατι σε ενοχλει τωρα? εσυ δεν εχεις φιλες??

    Σπουδαζετε? δουλευετε??
    Με ενοχλεί γιατί δε πιστεύω στην ειλικρινή φιλία άντρα-γυναικας.Εγώ έχω μόνο αγορια φίλους...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Καλά θα αρχίσω να αμφιβάλω για το επίπεδο του φόρουμ (αν και το ξέρα ήδη).
    Όταν κάποιος που έχει πραγματικό πρόβλημα μπαίνει και ψάχνει βοήθεια τον θεωρείται τρολ και τον κοροιδεύεται. Και εδώ απαντάτε φυσιολογικότατα.
    Εδώ μπήκα για να βιηθηθω.Αν δεν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα παρακαλούσα να μην απαντάει!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Quote Originally Posted by Travolt View Post
    Εδώ μπήκα για να βιηθηθω.Αν δεν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα παρακαλούσα να μην απαντάει!
    Και πως κάποιος μπορεί να ξέρει αν μπορεί να βοηθήσει ή όχι;

    Κι αν προσπαθεί να βοηθήσει κι εσύ αντιλαμβάνεσαι το αντίθετο, τότε τι γίνετε;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η σχεση μου.
    By Λιλικα in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-06-2016, 19:38
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 22:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 19:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •