Γιατι οι ανθρωποι ειναι κακοι???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763

    Γιατι οι ανθρωποι ειναι κακοι???

    Με αφορμη το τραγικο τροχαιο μου δημιουργηθηκε η εξης απορια?τελικα απο τα λεφτα μετραει ενας ανθωπος?εννοειται οτι το παιδι εκανε μοιραιο λαθος κ κλεισαν 3 σπιτια αλλα πως σχολιαζουν οι περισσοτεροι μου κανει εντυπωση!ποσοι απ αυτους τρεχουν σαν τρελλοι κ ας εχουν ενα πιο φθηνο αμαξι?γιατι οταν γινετε κατι στους αλλους ξεχναμε τα δικα μας?δεν ξερω οσο μεγαλωνω τοσο ξενερωνω με μας!!ποτε δεν κοιταμε τα δικα μας αλλα ειμαστε οι πρωτοι που θα σχολιασουμε τους αλλους!!κριμα για ολα τα νεα παιδια που χαθηκαν και για τους συγγενεις τους!ο θεος να αναπαυσει τις ψυχες τους!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι..οκ..αλλα δεν καταλαβαινω τι σε εχει πειραξει..γινε πιο συγκεκριμενη??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Για ολους αυτος που σχολιαζουν ασχημα το παιδι!κακομαθημενος,με τα λεφτα του μπαμπα..κλπ!γιατι κρινουμε βαση τα λεφτα?οι πιο πολλοι απ αυτους που σχολιαζουν τρεχουν!τοσους εχω δει στο δρομο κ ας εχουν το χειροτερο αμαξι!τυχεροι ειναι αν δεν εχουν σκοτωσει κανεναν!πιστευω να σε καλυψα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι σιγουρα...πολυ κακο να σχολιαζουν ετσι γιατι κ το παιδακι χαθηκε κ ο ειχε γονεις κ αυτο!!
    κ οντως κ αλλοι τρεχουν με κωλοφτιαγμενα αμαξια κ ας μην εχουν φραγκα πατερα κλπ..κ εχουν αφαιρεσει ζωες...
    ο αδερφος μου ειχε σοβαρο τροχαιο κ παραλιγο να τον χασουμε..επεσε πανω του ενας μεθυσμενος ξημερωματα κ εγινε ενα με τις λαμαρινες..στην Βασ. Σοφιας..ουτε καν στην εθν. οδο..
    το παιδι εμεινε εγκλωβισμενο 6 ωρες, χρειαστηκαν 6 ωρες απο την πυροσβεστικη να τον απεγκλωβισουν..ειχε σπασει τα παντα...εβαλε παντου λαμες..ευτυχως δεν του ελιωσε το κεφαλι ..τωρα θα ηταν νεκρος..
    εμεινε στο νοσοκομειο 3 μηνες..
    μεγαλη προσοχη με το αλκοολ παιδια κ το τιμονι..κ το κινητο κ ολα..
    εγω στην προκειμενη θα ελεγα οτι πιο πολυ απο ολους φταινε οι συντηρητες του αυτοκινητου που επετρεψαν να οδηγηθει η πορσε με λαστιχα του 2006!!!! ...μα καλα???? ΚΤΕΟ δεν ειχε περασει? αλλα εμαθα οτι ηταν νεο αυτοκινητο οποτε τα νεα αυτοκινητα δεν παιρνανε απο ΚΤΕΟ..αλλα γιατι φορουσε λαστιχα του 2006??? απορω...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Pink floyd πρωτον εχεις ωραιο νικνειμ δευτερον εισαι πολυ σωστος σαυυο που λες οτι κρινουν αντι να κοιυανε τα χαλια τους φυσικα οι περισσοτεροι υο κανουν αυτο γιατι δεν εχουν την διαθεση να δουνε τα δικα τους ελαττωματα....σαφεστατα ρνας ανθτωπος με αυτογνωσια που κοιταει να διορθωσει τον εαυτο του και οχι τα αλλα υποκειμενα ειναι ειδος προς εξαφανιση και φυσικα δεν ειναι viral για να παρει αρκετα λαικ.....
    Οσο για τα τροχαια και τον τροπο οδηγησης στην ελλαδοζιμπαμπουε δεν θελω να χατακτηρισω καν τους ελληναρες χαραμοφαηδες που οδηγανε διχως αυριο και μετα περιαυτολογουν οτι ειναι απογονοι των αρχαιων για να καλυψουν την ανυπαρκτη αυτοεκτιμιση τους....για του αλλους λεμε αλλα απο τι φαινεται εμεις ειμαστε ακομα στα δεντρα δαν μαιμουδες....πριν απο μερικα χρονια μια τυπισα βγηκε απο στοπ εγω ημουν με μηχανη με πεταξε στο αλλο πεζοδρομιο....συντριπτικο καταγμα μνημης εβαλα 6 βιδες στο ποδι....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οδηγουσα μεγαλες μηχανες 17 χρονια..με χτυπησαν 3 αυτοκινητα κ ειχα 3 φοβερα τροχαια!! ειδα τον χαρο με τα ματια μου κ τις 3 φορες..σε κανενα δεν εφταιγα εγω..
    ειχα τροχαιο στην εθνικη οδο με ενα kawasaki er6n οπου πηγαινα στον Ναυπλιο..παππους 85 χρονων !!!! που μετα αποδειχτηκε οτι δεν ακουγε τιποτα, πεταχτηκε απο ενα χωραφι κ με θερισε...
    εσπασα ο.τι ειχα...!!!!
    οτι κοκκαλο ειχα..ευτυχως φορουσα καλο κρανος κ επεζησα με διασιση βεβαια..
    τι να πω..τα χω δει απο πρωτο χερι κ τα εχω παθει!!
    αν δεν διορθωθουμε προσωπικα ο καθενας..δεν θα αλλαξει ποτε τιποτα!
    η τροχαια που ηταν προχτες να δει απο καμερες την πορσε στην εθνικη?
    που ηταν ε? απο αθηνα μεχρι εκει δεν την πηραν χαμπαρι με ποσα πηγαινε?
    να του παρουν το αμαξι κ τελος?
    επισης γιατι τα αυτοκινητα στο ελλαδισταν, εφοσον δεν επιτρεπεται σε αυτοκινητοδρομο να πηγαινεις ανω των 130 δεν εχουν κοφτη??
    πως επιτρεπεται να υπαρχει πορσε εδω στην Ελλαδα σε δρομους που το οριο ταχυτητας ειναι εως 130??
    ο κοφτης γιατι υπαρχει στα φορτηγα κ οχι στα πολυτελη αμαξια???
    διαβασα παντου οτι το παιδι πηγαινε με 240!!!
    με τι λαστιχα??? πως ειναι δυνατον να κρατηθει ενα αυτοκινητο με λαστιχα 2006 κ 240 χρλιομετρα??τα λαστιχα ελιωσαν!! εβγαζαν καπνο...
    που ειναι το καμωκρατος σε ολα αυτα???
    κ αυτος ο ανθρωπακος τι να πει??? πως θα ζησει τωρα αυτος???εχασε ο.τι πιο πολυτιμο ειχε!!!! με χαπια θα ζησει..ο θεος να του δινει δυναμη!
    λενε οτι ο θεος μας δινει οσα μπορουμε να αντεξουμε...ευχομαι να ειναι ετσι..κ να τα καταφερει..
    εγω στην θεση του παιζει να αυτοκτονουσα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Οταν πηρα το διπλωμα κ αρχισα να οδηγαω εκανα μια χοντρη βλακεια,δεν ετρεχα αλλα εχασα τον ελεγχο στην στροφη κ χτυπησα στο πεζοδρομο.ημουν τυχερη που δεν περπατουσε καποιος ανθρωπος εκεινη την στιγμη!δεν με πειραξε που εκανα μεγαλη ζημια μεσα μου ευχαριστουσα τον θσο που δεν σκοτωσα κανεναν!
    Με περαστικους μου χουν τυχει τα χειροτερα,νομιζουν οτι ο δρομος τους ανηκει!για να μην πω για τα μηχανακια,ενας βλακας πηρε την στροφη χωρις να κοιταει κ επεσε πανω μου!!αμαξια που τρεχουν,να μου κανουν προσπεραση την νυχτα ενω δεν εχει φωτα!!στην αρχη τρελενομουν,ελεγα ρε παιδια αυτοι θελουν να σκοτωθουν!κ ομως αυτοι κραζουν!αν ειχαν αυτοι τα λεφτα μην σου πω οτι θα καναν κ χειροτερα!!
    Παντως εγω ξερω ατομα που εχουν περασει κτεο χωρις να χουν τσεκαρει το αμαξι!οποτε τι να λεμε?!
    Δεν φταινε τα λεφτα ουτε τα αμαξια η παιδεια μας φταει γτ δεν εχουμε!δεν προσπαθουμε να φτιαξουμε τους εαυτους μας αλλα τους αλλους!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    το γαμωκρατος φταει!!! τι?? βγηκες με την πορσε κ πας με 240|?? φερτην εδω αμεσως...φερε κ το διπλωμα..κ τελος.!! πανε με λεωφορειο!!
    αλλα ξαναρωτω!! που ηταν?? η τροχαια??
    που βγαινει στο γκαζι κ γραφει για παρανομο παρκινγκ.!!! κ κει που πρεπει να ειναι δεν ειναι!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Ναι και ευτυχως η δυστυχως κανενας δεν μπορει να αλλαξει κανεναν μονο τον εαυτο μας....δεν εχει σημαδια τι οδηγει ο αλλος ειτε μηχανακι ειτε αμαξι ειτε ελικοπτερο αμα εχει παιδεια θα οδηγει σαν ανθρωπος απλως με τις μηχανες δεν γλυτωνεις τοσο ευκολα....
    Τωρα τελευταια μαλιστα σε αυτη την τριυοκοσμικη χωρα εχει γινει της ομαδας οι οδηγοι να παυανε πεζους και να τους παρατανε....φαντασου.....ΦΑΝΤ� �ΣΟΥ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Ρε συ ακου!γνωριζω προσωπικα ενα παιδι που ειναι γιος μπατσου!δεν ειναι πλουσιος,δεν εχει πανακριβο αμαξι κ τελειωσε γενικο λυκειο!δεν μπορει να φανταστειτε πως τρεχει κ οι μπατσοι να ειναι μπροστα κ να μην κανουν τπτ!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Οσον αφορα τους μπατσους πινκ φλοιντ αυτο π λες ειναι το λιγοτερο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Σε φαση με τον Παντελιδη καθε χρονο θα μαζευονται ολοι μαζι και θα τραγουδανε θα εχουν περασει 5 χρονια και ακομα θα λενε μα πως , δεν το πιστευω , ειναι αδικο και αλλα τετοια...Ναχαμε να λεγαμε ναχαμε να τραγουδαμε...Μα αυτη ειναι η δουλεια των ΜΜΕ.Να κανει το τοσο ΤΟΣΟ να ασχολουντε με ανθρωπους που ειναι αναγνωρισμενοι στο κοινο γτ οι υπολοιποι δεν υπαρχουν πουθενα εφοσον δεν τα προβαλουν οι τηλεορασεις...Και ολα ειναι φαυλος κυκλος.Τηλεθεαση/views/και ολα κυλανε ρολοι και εμεις απο κατω τρωγομαστε,τσακωνομαστε, με πραγματα εντελως φυσιολογικα...Καταστασεις οι οποιες συμβαινουν καθε λεπτο της ζωης.Και καθεσε και θρηνεις για ενα προσωπο το οποιο δεν το ηξερες προσωπικα εκει εξω πεθαινουν ανθρωπαρες και προσωπικοτητες μεγαλες και εμεις αχολιομαστε με τον γιο του Τζαμπο που ειχε πορσε αρα κριμα γαμωτο τετια μουρη κριμα που χαθηκε...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    το γαμωκρατος φταει!!! τι?? βγηκες με την πορσε κ πας με 240|?? φερτην εδω αμεσως...φερε κ το διπλωμα..κ τελος.!! πανε με λεωφορειο!!
    αλλα ξαναρωτω!! που ηταν?? η τροχαια??
    που βγαινει στο γκαζι κ γραφει για παρανομο παρκινγκ.!!! κ κει που πρεπει να ειναι δεν ειναι!!
    Αυτο που κραζουμε το κρατος και κανουμε τα ιδια με ξεπερναει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Καλα αυτο με τον Παντελιδη αστο,το χουν παρακανει!κ οσοι αγαπανε τον παντελιδη δεν πιστευουν οτι οδηγουσε αυτος!δεν ξερω ποιος οδηγουσε αλλα ανθρωπος ηταν κ αυτος κ εκανε κ λαθοι!
    Φιλε εγω δεν τρεχω κ προσεχω!δεν ξερω τι κανει το κρατος αλλα σιγουρα δεν εχει νομους!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Οσον αφορα τους μπατσους πινκ φλοιντ αυτο π λες ειναι το λιγοτερο
    Ναι ρε συ αλλα δεν κανουν την κινηση εστω για το τυπικο!τοσοι ανθρωποι το βλεπουμε το μουρλο πως τρεχει κ αυτοι χαλαροι!!νταξ,οτι να ναι!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 12-06-2015, 05:47
  2. γιατι οι ανθρωποι γινονται δυστηχισμενοι...
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 69
    Last Post: 27-06-2014, 07:17
  3. γιατι οι ανθρωποι δυσκολευουμε την επικοινωνια μας
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 19-02-2014, 17:52
  4. γιατι οι ανθρωποι πρεπει να φτασουν στο απροχορητο για να ζητησουν βοηθεια?
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 12-10-2013, 19:42
  5. Οι δικοί σας άνθρωποι ξέρουν το πρόβλημά σας; Ναι ή όχι και γιατί;
    By miro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 06-04-2011, 21:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •