ΚΛΙΝΙΚΗ ΥΠΝΩΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288

    ΚΛΙΝΙΚΗ ΥΠΝΩΣΗ

    Μοιραζομαι ΚΑΙ αυτο το νεο για οσους ενδιαφερονται:Φιλη μου μου που πασχει απο κρισεις πανικου βοηθηθηκε πολυ απο ψυχολογο που κανει κλινικη υπνωση κ μαλιστα ειδε πολυ γρηγορα αποτελεσματα.Η υπνωση ενδεικνυται κ για διαταραχες διαθεσης κ για καταθλιψη δ.λ.δ.κ για stress κ/λπ.Δεν μπορω να γραψω το ονομα του ψυχολογου τον εχει ομως αναφερει κ ο Νικος νομιζω ο συντονιστης του φορουμ που ειναι ψυχολογος κ ειχε πει οτι τον θεωρει πολυ αξιολογο συναδερφο αν θυμαμαι καλα.
    Παιδια οτι μαθαινω θα σας ενημερωνω οπως κανουμε ολοι.
    Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει μυν.στο messenger για τα στοιχεια.Τα πηρα απο την φιλη μου.
    Εγω δεν θα παω τωρα γιατι εχω καταπιαστει με την διατροφη κ.α. αλλα θα τον εχω υποψη μου αν χρειαστει.Παντως την ειδα πολυ αλλαγμενη ειχε μηνες να βγει κ ηρθε να με βρει στο Συνταγμα για καφε!!!ηταν τοσο ευχαριστη η εκπληξη μου! αρα μπορω να πιστοποιησω οτι οντως βοηθαει κ απο οτι μου ειπε γρηγορα κ αμεσα πραγμα σημαντικο γιατι κ το οικονομικο ειναι ενα θεμα οπως ολοι ξερουμε.
    Σε οτι μεθοδο ταιριαζει στον καθενα καλη επιτυχια ευχομαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Μπορείς να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες στο πώς περίπου λειτουργεί αυτή η μέθοδος;
    Ενδιαφέρει κάποιο κοντινό μου πρόσωπο και θα ήθελα να μάθω περισσότερα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Μπορείς να δώσεις λίγες παραπάνω πληροφορίες στο πώς περίπου λειτουργεί αυτή η μέθοδος;
    Ενδιαφέρει κάποιο κοντινό μου πρόσωπο και θα ήθελα να μάθω περισσότερα.
    Δυστυχως δεν μπορω να δωσω πληροφοριες γιατι δεν την εχω κανει η ιδια απλως ειδα τα αποτελεσματα στην φιλη μου.Επειδη ομως πηρα τα στοιχεια του ψυχολογου που την κανει γιατι σκεφτηκα οτι θα ενδιαφερει τα παιδια στο φορουμ,γραψε μου στο ibox να στα δωσω κ τον ρωτας οτι θες.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    υπνοθεραπεια λεγεται αυτην η θεραπεια... και εχει να κανει με το γεγονος, οτι ο υπνωτιστης προσπαθει να σε βαλει σε μια βαθια χαλαραση, ωστε το υποσεινηδητο να ειναι πιο δεχτικο σε μηνυματα απο οταν εισαι σε εγρηγορση...!! Σε καμια περιπτωση δεν σε παιρνει ο υπνος...!!!! Απλα ψαχνει την δημιουργο αιτια του αγχος σου, δηλαδη τι ειναι αυτο που γενναει το αγχος σου, πχ φοβασαι οτι τιποτα δεν θα παει καλα? δεν θα βρεις ποτε δουλεια? κτλ κτλ.... και προσπαθει να σου εμφυτεψει στο υποσεινηδητο οτι ξερεις κατι, δουλεια θα βρεις... ή αυτο που φοβασαι δεν ισχυει... εγω εκανα μια υπνοθεραπεια, και ο υπνωτιστης μου ελεγε οτι ξερεις κατι? στην δουλεια σου θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι τα πραγματα... δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα, αν βοηθαει 100%, δεν εκλπηρωσα το μεγιστο αριθμο συνεδρειων υπνοθεραπειας που απαιτειται!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    288
    Νομιζω οτι ο ορος υπνωτιστης ειναι παραπλανητικος .Την υπνωση την εξασκει ενας ειδικευμενος σε αυτην κλινικος ψυχολογος.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    υπνοθεραπεια λεγεται αυτην η θεραπεια... και εχει να κανει με το γεγονος, οτι ο υπνωτιστης προσπαθει να σε βαλει σε μια βαθια χαλαραση, ωστε το υποσεινηδητο να ειναι πιο δεχτικο σε μηνυματα απο οταν εισαι σε εγρηγορση...!! Σε καμια περιπτωση δεν σε παιρνει ο υπνος...!!!! Απλα ψαχνει την δημιουργο αιτια του αγχος σου, δηλαδη τι ειναι αυτο που γενναει το αγχος σου, πχ φοβασαι οτι τιποτα δεν θα παει καλα? δεν θα βρεις ποτε δουλεια? κτλ κτλ.... και προσπαθει να σου εμφυτεψει στο υποσεινηδητο οτι ξερεις κατι, δουλεια θα βρεις... ή αυτο που φοβασαι δεν ισχυει... εγω εκανα μια υπνοθεραπεια, και ο υπνωτιστης μου ελεγε οτι ξερεις κατι? στην δουλεια σου θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι τα πραγματα... δεν εχω ολοκληρωμενη εικονα, αν βοηθαει 100%, δεν εκλπηρωσα το μεγιστο αριθμο συνεδρειων υπνοθεραπειας που απαιτειται!!!
    Εσύ τα θυμόσουν αυτά μετά; Είσαι σε μια κατάσταση σα να κοιμάσαι ας πούμε ή απλά πολύ χαλαρά;
    Και πόσο κοστίζει αυτή η διαδικασία; Εννοώ είναι πάνω κάτω όπως η συνεδρία με κάποιον ψυχολόγο ή το κόστος είναι διαφορετικό;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by lessing View Post
    Δυστυχως δεν μπορω να δωσω πληροφοριες γιατι δεν την εχω κανει η ιδια απλως ειδα τα αποτελεσματα στην φιλη μου.Επειδη ομως πηρα τα στοιχεια του ψυχολογου που την κανει γιατι σκεφτηκα οτι θα ενδιαφερει τα παιδια στο φορουμ,γραψε μου στο ibox να στα δωσω κ τον ρωτας οτι θες.
    Δεν τα θέλω για μένα, μια φίλη μου ξέρω πως το ψάχνει όμως, όχι για να κάνει άμεσα, απλά να ακούσει γνώμες από κάποιον που να έχει δοκιμάσει. Θα της πω κι αν ενδιαφέρεται θα σου σου στείλω να μου δώσεις τα στοιχεία του. Ευχαριστώ

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Εσύ τα θυμόσουν αυτά μετά; Είσαι σε μια κατάσταση σα να κοιμάσαι ας πούμε ή απλά πολύ χαλαρά;
    Και πόσο κοστίζει αυτή η διαδικασία; Εννοώ είναι πάνω κάτω όπως η συνεδρία με κάποιον ψυχολόγο ή το κόστος είναι διαφορετικό;
    Δεν σε παιρνει ο υπνος σε καμια περιπτωση... Το εγραψα αυτο... Απλα εισαι σε μια διαδικασια με κλειστα τα ματια, και βαθια χαλαρωση, και ο υπνοθεραπευτης σου προσπαθει να σε περασει τα υποσεινηδητα μηνυματα τα οποια και τα ακους και τα αντιλαμβανεσαι.... η διαδικασια αυτην κοστιζει πανω κατω οσο μια συνεδρεια με καποιον ψυχοθεραπευτη, αλλα οι συνεδρειες δεν ειναι απειρες!! Θα κανεις γυρω 3-4... αν προσπαθει να σε πεισει οτι χρειαζεσαι καμια 50αρια συνεδρειες για να δεις διαφορα, τοτε απλα προσπαθει να σε κοροιδεψει.....!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    Δεν σε παιρνει ο υπνος σε καμια περιπτωση... Το εγραψα αυτο... Απλα εισαι σε μια διαδικασια με κλειστα τα ματια, και βαθια χαλαρωση, και ο υπνοθεραπευτης σου προσπαθει να σε περασει τα υποσεινηδητα μηνυματα τα οποια και τα ακους και τα αντιλαμβανεσαι.... η διαδικασια αυτην κοστιζει πανω κατω οσο μια συνεδρεια με καποιον ψυχοθεραπευτη, αλλα οι συνεδρειες δεν ειναι απειρες!! Θα κανεις γυρω 3-4... αν προσπαθει να σε πεισει οτι χρειαζεσαι καμια 50αρια συνεδρειες για να δεις διαφορα, τοτε απλα προσπαθει να σε κοροιδεψει.....!!!
    Οκ! Σε ευχαριστώ πολύ menis

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1
    Μπορει να μου πει καποιος πως στελνουμε μηνυμα σε inbox? Δεν εχω ιδεα! Δεν εχω καμμια εμπειρια απο φορουμ. Πασχω κι εγω απο κρισεις πανικου, αγοραφοβια και τα σχετικα και θα ηθελα το ονομα του γιατρου της φιλης σου!

Similar Threads

  1. Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΚΛΙΝΙΚΗ!!!
    By Xristakis25 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 08-05-2014, 00:41
  2. Eγκλεισμος καποιου σε ψυχιατρικη κλινικη..
    By Anonymos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-10-2012, 21:32
  3. εμεπειριες σας προσωπικες κι μη απο την ψυχιατρικη κλινικη θεσσαλονικης!
    By giorgos panou in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 22-09-2012, 09:34
  4. έχει νοσηλευτεί κανείς σε Ψυχιατρική κλινική?
    By thanasisGR in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 24-09-2011, 20:05
  5. Νοσηλεία σε Ψυχιατρική κλινική
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 20-10-2009, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •