Ερώτηση προς όσους έχουν φάρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10

    Ερώτηση προς όσους έχουν φάρμακα

    Υπάρχει κανείς που να έπαιρνε αγωγή αλλά επειδή δεν τον βοηθούσε να την σταμάτησε;
    Aν ναι, πόσον καιρό πήρε μέχρι να σταματήσει εντελώς;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Καλησπερα εγω το εκανα αυτο πολλες φορες τν επαιρνα για κανα μηνα με 2 μηνες και τν εκοβα γτ δν εβλεπα αποτελεσμα.εχω αλλαξει 5 αγωγες σχεδον

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10
    Ευχαριστώ για την απάντηση!
    Δηλαδή έκοβες τελείως την αγωγή χωρίς να την μειώνεις σταδιακά;
    Μετά όταν πήγαινες ξανά στον γιατρό που σου την έδωσε απλά του έλεγες ότι την σταμάτησες και σου έδινε άλλη αγωγή ή πήγαινες σε άλλο γιατρό και πάλι απ' την αρχή;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Οχι σταδιακα παντα κ με συμβουλη γιατρου τν πρωτη φορα τν εκοψα μονος μου αλλα σταδιακα κ μετα αλλαξα γιατρο με τν οποιο δοκιμασα 3 αγωγες τις οποιες τν ελεγα δν με πιανουν με μου τις αλλαζε αυτος αλλα με τις συμβουλες τις τις αλλαζα οχι μονος...τωρα παλι σε καινουρια αγωγη και περιμενω μπας και πιασει..τ διαγνωση εχεις?? Γενικα δν με πιανουν τα φαρμακα εμενα..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    10
    Ο αδερφός μου παίρνει minitran και seroxat αλλά αισθάνεται χειρότερα και θέλει να σταματήσει αμέσως και επειδή γενικά έχει φοβία με τα φάρμακα θέλει να σταματήσει. Για να σταματήσει τελείως την αγωγή πόσον καιρό μπορεί να πάρει;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Δν ξερω καλυτερα μιλα με τν γιατρο σου εμενα με πηρε 2 βδομαδες και μειωνα σταδιακια τν δοση δν κανει αποτομα γιατι θα εχεις στερητικα συμπτωματα ετσι με ειπε ο γιατρος μ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Τι εχει ο αδερφος σ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω επισης επαιρνα περιστασιακα ladose κ την τριτη φορα που το πηρα παλι , σταματησε να λειτουργει, περιμενα να πιασει κ τιποτα, περασαν καμια 40αρια μερες ετσι κ τελικα ο γιατρος με αλλαξε σε εφεξορ κ επιασε οκ..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    α! επισης κοπηκε μαχαιρι κ ξεκινησα την επομενη μερα κατευθειαν εφεξορ.
    Επισης ο αδερφος σου παιρνει εφεξορ κ μινιτραν κ ποσο καιρο τα παιρνει?παιζει ρολο κ το διαστημα που τα παιρνει.. αν τα παιρνει πχ μονο 20 μερες λογικο να μην δει ακομα φως, αν τα παιρνει 6 μηνες κ δεν τον βοηθουν, σαφως κ πρεπει να παρει κατι αλλο..
    σε καμια περιπτωση δεν κοβεται το σεροξατ μονο του!!!! ολα τα αλλα μπορει...αλλα σεροξατ αποτομα δεν κοβεται.!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by prini View Post
    Ο αδερφός μου παίρνει minitran και seroxat αλλά αισθάνεται χειρότερα και θέλει να σταματήσει αμέσως και επειδή γενικά έχει φοβία με τα φάρμακα θέλει να σταματήσει. Για να σταματήσει τελείως την αγωγή πόσον καιρό μπορεί να πάρει;
    Θελει μια σταδαικη μειωση , ειδικα το σεροξατ , που ειναι εθιστικο , σε κανα μηνα μπορει να το κοψει , αλλα καλυτερα να το αντικαταστησει σταδιακα παλι με καποιο αλλο , οχι τοσο εξαρτησιογονο ....εγω παιζωμεταξυ σεροξατ και εφεξορ , αποτελεσμα δεν βλεπω ομως , με κανενα εκ των δυο ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Έχει κανείς ακουστά το Zyprexa? Μου το πρόσθεσε ο ψυχίατρος μου για τον ύπνο και μου είπε να προσεχω γιατί ανοίγει πολύ την όρεξη
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 29-03-2017, 16:59
  2. ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΙΨΔ
    By Δημήτρης001 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 14-10-2016, 18:07
  3. Replies: 5
    Last Post: 08-06-2013, 21:15
  4. Ένα βίντεο για όσους πέρνουμε φάρμακα.
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 07-10-2012, 19:39
  5. ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΙΨΔ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-11-2010, 10:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •