συμβουλεψτε με!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    45

    συμβουλεψτε με!

    Καλησπέρα σας,
    Γράφτηκα στο φόρουμ μήπως βρω καμιά κατεύθυνση γιατί δεν ξέρω που παν τα τέσσερα.Ο καλός μου κάτι έχει. Κατάθλιψη είναι, ψύχωση είναι, κάτι άλλο είναι δεν γνωρίζω. Τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε ταλαιπωρείται, εδώ και μια εβδομάδα. Θα θελα να ρωτήσω τα εξής.
    1.Αν έχετε να προτείνετε κάποιο γιατρό στην Καλαμάτα που να μπορεί να κάνει διάγνωση.Μήπως είναι καλύτερο να απευθυνθούμε Αθήνα; Φοβάμαι πως θα βρει δικαιολογία την απόσταση.
    Δεν ξέρω τι έχει, τα συμπτώματα του ταιριάζουν με πολλά. Μία θέλει βοήθεια μία λέει πως τα έχει 400.Ακούει φωνές, νομίζει πως τον παρακολουθούν και τον επιβουλεύονται, εκνευρίζεται και φωνάζει εύκολα, άλλα από την άλλη θέλει και να απομονώνεται. Ένα ακόμα που κάνει, αν δει οτι του τη λέμε ή τρομάζουμε από αυτά που λεει τότε σταματάει,αλλάζει θέμα, ηρεμεί και γίνεται γλυκός σα να θέλει να μας ηρεμήσει (εμένα και τους δικούς του) αλλά είμαι σίγουρη ότι μέσα του τα σκέφτεται.Νομίζω όμως οτι βελτιώνεται σχετικά με τον πρώτο καιρό που δεν παιζόταν.
    2.Η άλλη ερώτηση είναι αν πρέπει να περιμένω λίγο να συνέλθει ή να βιαστώ να τον πείσω να πάει κάπου τώρα.Δεν ξέρω αν θα έχω επιτυχία βέβαια αν τον πιέσω τώρα αλλά δε θέλω και να επιβαρύνεται.
    Θα σας ξαναενοχλήσω, μιας και είστε μέσα στα πράγματα και ίσως μπορείτε να με κατευθύνετε.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    μπορειτε να πατε στο κεντρο ψυχικης υγειας.ο γιατρος εκει ειναι πολυ καλος και ειναι και δωρεαν
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Για Καλαμάτα δεν ξέρω ουτε για Αθήνα...φυσικά δεν θα βγάλω διάγνωση αλλά να ξέρεις οτι όσο πιο νωρίς κ για την θεραπεία κ για την πρόγνωση τόσο το καλυτερο.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •