Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 160
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Επέστρεψε πάλι ο πόνος! Οι τελευταίες εξελίξεις δεν με άφησαν να κοιμηθώ πάλι! Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από την τπαρατεταμένη θλίψη! Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου όσους Ανθρώπους μου συμπαραστάθηκαν σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της ζωής μου! Δεν ξέρω για πρώτη φορά στη ζωή μου, το πως να αντιμετωπίσω μια κατασταση! Ο έρωτας ήταν η ευχή ενώ τώρα η κατάρα μου!
    Last edited by Poet; 17-11-2017 at 14:47.

  2. #77
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Επέστρεψε πάλι ο πόνος! Οι τελευταίες εξελίξεις δεν με άφησαν να κοιμηθώ πάλι! Δεν υπάρχει τίποτε χειρότερο από την τπαρατεταμένη θλίψη! Θέλω να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου όσους Ανθρώπους μου συμπαραστάθηκαν σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της ζωής μου! Δεν ξέρω για πρώτη φορά στη ζωή μου, το πως να αντιμετωπίσω μια κατασταση! Ο έρωτας ήταν η ευχή ενώ τώρα η κατάρα μου!
    Κουράγιο και υπομονή! Αποστασιοποιήσου όσο είναι καιρός! Δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν εξελίξεις εφόσον πήρες μια σκληρή αλλά σωστή για εσένα απόφαση να χωρίσετε ! Κάνε πράγματα που θα σε βοηθήσουν να ξεχαστείς και να βρεις την ηρεμία σου ! Αυτό είναι το κλειδί !

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Σε ευχαριστώ Μαίρη μου για την τόσο πολύτιμη στήριξη σου! Ήδη αυτές τις ημέρες ειμαι καλύτερα! Θα σου γράψω τι ακριβώς συνέβη αργότερα αν μπορέσω.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Α ρε poet σε καταλαβαινουμε, εισαι και λιγο πιο ευαισθητος εσυ, υπομονη θελει χρονο. Απλα αποδεξου το γεγονος οτι τελειωσε και μην κανεις ουτε κατα φαντασια αισιοδοξα σεναρια. Αποδεξου και τη θλιψη, ολα, κλαψε οτι σου βγει, μη τα κρατας τα συναισθηματα.

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Έχεις δίκιο, αλλά για τα συναισθήματα ζούμε ρε γαμώτο! Όλα τα άλλα δεν έχουν νόημα! Δεν κάνω αισιόδοξα σενάρια. Ξέρω πως θα μου κατέστρεφε εντελώς τη ζωή! Έχω αποδεχτεί τη θλίψη μου, έχω πενθήσει, έχω κλάψει... τα πάντα! Αλλά δεν βλέπω καθόλου φως πως θα ξαναζήσω κάτι τέτοιο στη ζωή μου! Όπως είχες γράψει κι εσύ, αγάπησα τα καλά της οριακά χαρακτηριστικά. Κάνω ήδη προσπάθειες να γνωρίσω κάποια άλλη. Δεν το βάζω κάτω! Αλλά ξέρω μέσα μου, και αυτό μου δημιουργεί μεγάλη λύπη, πως θα γίνει κάποια κοινή γνωριμία, που αν και μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι παραπάνω, ίσως σε έναν έρωτα, δεν θα υπάρχει μάλλον αυτός ο τόσο σύντομος ενθουσιασμός και από τις δύο πλευρές, το χτυποκάρδι μέσα σε λιγότερο από μια εβδομάδα. Έχει τύχει να μιλάω με κάποια για μήνες ολόκληρους, και αν και με άγγιξε αρκετά, δεν έφτασα στο σημείο να την νιώσω σαν δικό μου άνθρωπο, ώστε να εκδηλωθώ μέσα σε λίγες ημέρες!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Και ύστερα μου λένε γιατί κόλλησα τόσο άσχημα μαζί της! Έχω γνωρίσει ήδη μερικές γυναίκες... ενδιαφέρον κανένα! Εκείνη ήταν αλλιώς! Ένα πυροτέχνημα! Τόσα χρόνια δεν έζησα τίποτα, και μαζί της έζησα τα πάντα! Αλλά σε μια στιγμή τα πέταξε όλα! Όχι μόνο τις δικές μου πράξεις αγάπης, αλλά και τις δικές της! Νιώθω πάλι την θλίψη ως κόμπο στο λαιμό μου, και την καρδιά μου πληγωμένη! Θέλω να καταλάβετε πως δεν είναι εκείνη που συνεχίζει να με πληγώνει, αλλά η επιστροφή μου στις συνεχόμενες απογοητεύσεις! Και θα το ξαναπώ! Μία φορά ζει κανείς κάτι τόσο έντονο! Δεν νομίζω πως θα υπάρξει δεύτερη φορά, και αυτό με κάνει κομμάτια!

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Μία φορά ζει κανείς κάτι τόσο έντονο! Δεν νομίζω πως θα υπάρξει δεύτερη φορά, και αυτό με κάνει κομμάτια!
    Το έχω πιστέψει κι εγώ αυτό κάποιες φορές, και πάντα μετά συνέβαινε κάτι πολύ καλύτερο. Είσαι στην φάση της υπεργενίκευσης thats all

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Το έχω πιστέψει κι εγώ αυτό κάποιες φορές, και πάντα μετά συνέβαινε κάτι πολύ καλύτερο. Είσαι στην φάση της υπεργενίκευσης thats all
    Ακριβώς! Κάθε φορα που είσαι καψούρης νομίζεις ότι είναι η μοναδική φορα και πάντα η επομενη είναι ακόμα καλύτερη και μεγαλύτερη καψούρα.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Χρειάζομαι βοήθεια! Μια πραγματική επικοινωνία με ανθρώπους που εχουν αντιμετωπισει την ίδια κατάσταση! Δεν μου αρκούν πλέον τα λόγια απο εδώ μέσα! Ούτε η οικογένεια μου αλλα ούτε και ο φίλος μου, γνωρίζουν ότι η πρώην μου είχε αυτη τη διαταραχή!

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Poet, να τη ξεχασεις χρειαζεσαι. Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα αυτο χρειαζεσαι. Να κοψεις καθε επικοινωνια και να τη ξεχασεις. Το να μιλησεις face to face με καποιον που ξερει για τη κατασταση δε θα σε βοηθησει. Να ξανα φερνεις στο μυαλο σου αυτα που εζησες δε θα σε βοηθησει. Να προσπαθησει να τα ξεχασεις ολα και να πας παρακατω πρεπει.

  11. #86
    Poet ειναι απλο, και συμφωνώ με όλες τις απαντήσεις που σου έδωσαν οι υπολοιποι, περνας τη φαση που θες να μιλήσεις με κάποιον που έζησε τα ίδια για να σε καταλάβει. Κι εγώ έτσι ήμουν! Και η αλήθεια είναι πως διαφορετικά καταλαβαίνει κάποιος που έζησε παρόμοια πράγματα. Όμως αυτό ειλικρινά δεν θα σε βοηθήσει για τον πολύ απλό λόγο..ότι δεν θα ξεχάσεις! Θες υποσυνείδητα να θυμάσαι! Κατανοητό και είναι πολύ λογικό σε αυτή τη φάση. Θες εκλαϊκευμένα να ζήσεις το δράμα σου. Πραγματικά ζήσε και νιώσε τη θλίψη σου αλλά μην ψάχνεις κάτι άλλο αυτήν την στιγμή. Δεν βοηθάει και κυρίως δεν φταίει ο άλλος άνθρωπος. Λυπήσου, κλάψε, περπάτησε τον δρόμο των δακρύων όπως λέει και ο Μπουκάι(πολύ με βοήθησε αυτό το βιβλίο)μόνος και στο τέλος να δεις θα νιώθεις διαφορετικός και κυρίως ανάλαφρος. Χρειάζεται χρόνο αυτό το σοκ που πέρασες! Θα περάσει όμως...

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Σε ευχαριστώ Μαίρη μου για τις συμβουλές σου! Ιδιαίτερα σε ευχαριστώ που ανέφερες το βιβλίο που βοήθησε και εσένα! Σκέφτομαι ήδη να το αγοράσω μήπως και δω διαφορετικά την κατάσταση μου! Προσπάθησα ήδη να ξεχαστώ διαβάζοντας τους αγαπημενους μου ποιητές και φιλόσοφους, ακόμη ακούγοντας και παίζοντας μουσική, ή με τις υπόλοιπες δραστηριοτητες μου αλλά μάταια! Ξεχνιέμαι μόνο για λίγο! Αν διαβάσεις και το μήνυμα που έγραψα πιο πάνω 21-11-2017, 01:11 θα καταλαβεις πως αισθάνομαι αυτή τη στιγμή!

  13. #88
    Τα διαβασα ολα! Καταλαβαινω και νομιζω εχω ερθει και εγω στη θεση σου! Απλα προχωρα η μεινε στασιμος μεχρι να συνελθεις, ομως μη γυρισεις πισω !

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Χαιρομαι Μαίρη που το ξεπερασες και εσυ, ετσι ειναι τα πραγματα, δυσκολο αρκετα αλλα περναει. Ειχα κατι τυψεις που στα ελεγα καποιες φορες χυμα ενω ησουν σε δυσκολη κατασταση, αλλα πιστευω καλο σου εκανε, τα ακουγα και ο ιδιος μη νομιζεις

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Πού να γυρισει πισω? Αφου δε θελει η κοπελα. Ηταν μερος της θεραπειας της να διαλυσει τη σχεση τους και να απομακρυνθει απο αυτον.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Similar Threads

  1. "απιστία" και "απάτη": βρείτε τις κρυμμένες διαφορές
    By mama in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 04-08-2021, 19:17
  2. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 21:01
  3. "Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος"
    By xart in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 15-09-2014, 11:57
  4. "ΑΓΑΠΗ"? ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΟΧΗ
    By NADINE in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 17-06-2008, 23:59
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •