Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    2

    Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση

    Καλησπερα, ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα τη βοηθεια σας στο προβλημα που αντιμετωπιζω.

    Προσφατα χωρισα απο μια σχεση 8 μηνων. Εγω 31 και η κοπελα 28. Ο λογος που χωρισαμε ηταν οτι αποφασισε να μεινει με τη σχεση που ειχε που μετρουσε λιγοτερο απο χρονο οταν γνωριστηκαμε εμεις!

    Μια σχεση με πολυ ερωτα και παθους που τελειωσε γιατι η κοπελα αποφασισε να μεινει με την υπαρχουσα σχεση που ειχε. Αυτο που ειχα καταλαβει οσο καιρο ημουν μαζι της ηταν οτι ειχε μια σχεση αγνωστη απο ολους εως και κρυφη, βλεποταν μια φορα την εβδομαδα, καλοκαιρινες διακοπες δεν πηγαν μαζι και γενικοτερα αναζητουσε σε εμενα βασικα πραγματα που στερουταν απο τη σχεση της, οπως ενδιαφερον, αγαπη και επικοινωνια. Μετα απο 8 μηνες μου ανακοινωνει οτι θελει να σταματησουμε με την προφαση οτι δεν μπορει αλλο αυτη τη κατασταση.

    Η αληθεια ειναι ομως οτι ο αλλος ανθρωπος καταλαβε οτι τη χανει και ετσι της υποσχεθηκε οτι τη βλεπει σοβαρα, οτι θα προχωρησουνε τη σχεση τους πιο κατω και οτι θα παντρευτουν στο μελλον. Εκεινη χωρισε εμενα, εγω τη διεκδικησα μεχρι που εγινα παραλογος, με κατηγορησε και εριξε το φταιξιμο ολο σε εμενα, ισχυριστηκε οτι ποτε δεν ηταν μαζι μου, οτι ολο αυτο ηταν στη σφαιρα της φαντασιας μου, οτι ηταν το μεγαλυτερο λαθος της ζωης της ενω προσφατα μου ειχε πει οτι δεν εχει ξαναζησει ποτε κατι παρομοιο. Το συμπερασμα ειναι οτι προσπαθει να ξεχασει ολο αυτο μεταξυ μας γιατι της υποσχεθηκε ο αλλος γαμους και λοιπα...εγω αντιθετα με την λογικη μου τη θελω ακομα και δεν ξερω τι να κανω;

    Αυτη τη στιγμη δεν μιλαμε και εχουν προηγηθει σκληρα λογια και απο εμενα και απο εκεινη...

    Παρακαλω την γνωμη σας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Η γνωμη μας (μου) ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι παει και κολλαει ο κοσμος με δεσμευμενο κοσμο τη στιγμη που αλλος τοσος κοσμος ειναι ελευθερος κι ωραιος. Δεν το καταλαβαινω καθολου. Αλλοι μπερδευουν τα μπουτια τους με δυο και τρεις και δεκα και αλλους τους μαστιζει η μοναξια...
    Τι να σου πω ξεκολλα; Οτι θες κανε...με συγχωρεις απλα μου φαινεται χαζη η ερωτηση σου οταν η απαντηση ειναι προφανεστατη και βγαζει ματι. Ξερεις τι να κανεις. Τωρα το οτι θα εξακολουθεις να κανεις οτι να ναι ειναι αλλη ιστορια...με γεια σου με χαρα σου, καλη τυχη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Τι να σου πω φίλε μου, έπαιξες κι έχασες. Διάλεξε τον άλλον. Δεν έχει σημασία τι σου είχε πει παλιότερα- προφανώς δεν ισχύει.

    Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σεβαστείς την απόφασή της. Να απομακρυνθείς πλήρως και να προσπαθήσεις να την ξεχάσεις. Ο χρόνος θα βοηθήσει. Καλό κουράγιο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Οι άντρες μεγάλωσαν με τρανσφορμερσ που ήταν ρομπότ αυτοκίνητα και οι γυναίκες με Κάντυ Κάντυ που ήθελε δύο άντρες αυτά λέει το φμπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    2
    Κολλησα γιατι με εκανε να κολησω, ειναι ατιμο αυτο που εκανα αλλα τωρα την εχω ερωτευτει τρελα και δεν θελω να τη χασω.

Similar Threads

  1. Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By nausika in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 199
    Last Post: 13-05-2016, 14:17
  2. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 00:42
  3. Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
    By pngts in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 08-11-2015, 16:11
  4. Σχέση και χωρισμός από απόσταση
    By kleio32 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 26-04-2012, 20:40
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •