Πάμε πάλι.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293

    Πάμε πάλι.

    Καλησπεριζω όλη την παρέα για άλλη μια φορά. Εδώ και δύο μέρες είχα πάλι κάψιμο ψηλά στο αριστερό στήθος. Σήμερα το πρωί και ενώ δούλευα άρχισα να έχω έντονο αίσθημα παλμών. Μετράω τους παλμούς και ήταν εκατό. Μέσα σε μισή ώρα έφτασαν τους εκατόν πενήντα. Πήρα μισό ιντεραλ και πήγα κατευθείαν στον γιατρό μου ο οποίος μου έκανε καρδιογραφημα το οποίο ήταν καθαρό. Τόσο καθαρό που μου είπε να γυρίσω στην δουλειά άμα θέλω. Αύριο πρωί μου είπε να πάω να κάνω πλήρη αιματολογικο έλεγχο και σκέφτηκα να συμπληρώσω μέσα στης εξετάσεις και τα επίπεδα σεροτονινης στο αίμα. Η μικροβιολογος μου είπε ότι γίνεται. Από κει και ύστερα, παρά το μισό ιντεραλ που είχα πάρει, δύο ώρες μετά η σφυξεισ μου ήταν 85. Κοιμήθηκα ξύπνησα και αυτοί εκεί σταθερά, 85 - 90. Μόνο τώρα που είμαι ξάπλα και σας γράφω έχω πέσει στις 75. Στο συσμανογλειο όπου μου είχαν κάνει πέρσι stress echo, μου είπαν πως επειδή γενικά είμαι λίγο "ταχύς" καλό θα ήταν να παίρνω μια μικρή ποσότητα b blocker σε καθημερινή βάση πράγμα που μου το αναιρεσαν οι γιατροί που μου έκαναν την στεφανιογραφια (αφού όλες η εξετάσεις είναι καθαρές μου είπαν γιατί να μπλέξεις νέος άνθρωπος από τώρα με τέτοια) Υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει η να περνάει παρόμοια κατάσταση;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    10
    Μήπως περνάς κάποια φάση άγχους ή στρες; συμβαίνει μερικές φορές αυτό! Περαστικά σου εύχομαι!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Anastasia123 View Post
    Μήπως περνάς κάποια φάση άγχους ή στρες; συμβαίνει μερικές φορές αυτό! Περαστικά σου εύχομαι!
    Ναι περνάω. Τον τελευταίο καιρό πάω σε ψυχολόγο. Έχω κρισεις πανικού αγοροφοβια, ιδψ κτλπ. Ο λόγος που γράφω είναι εξαιτίας του ότι απόψε δεν αγχώθηκα με κάτι. Ίσα ίσα που ήταν ένα πολύ καλό πρωινό.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by ge0rge View Post
    Ναι περνάω. Τον τελευταίο καιρό πάω σε ψυχολόγο. Έχω κρισεις πανικού αγοροφοβια, ιδψ κτλπ. Ο λόγος που γράφω είναι εξαιτίας του ότι απόψε δεν αγχώθηκα με κάτι. Ίσα ίσα που ήταν ένα πολύ καλό πρωινό.
    Τοτε λυπάμαι παρά πολύ αλλά δεν νομιζω πως μπορώ να σε βοηθήσω, όταν περάσω στο πανεπιστήμιο και πάω ιατρική θα σου ξανα στείλω Δλδ σε 3 χρόνια! Ελπίζω να σου έχει περάσει μέχρι τοτε φυσικά! Περαστικά και πάλι!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by Anastasia123 View Post
    Τοτε λυπάμαι παρά πολύ αλλά δεν νομιζω πως μπορώ να σε βοηθήσω, όταν περάσω στο πανεπιστήμιο και πάω ιατρική θα σου ξανα στείλω Δλδ σε 3 χρόνια! Ελπίζω να σου έχει περάσει μέχρι τοτε φυσικά! Περαστικά και πάλι!
    Ευχαριστώ όπως και να έχει! Καλό βράδυ.

Similar Threads

  1. Από εφιάλτες πώς πάμε ;
    By ge0rge in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 20
    Last Post: 13-07-2017, 23:18
  2. Από ενθουσιασμό πώς πάμε;
    By psy me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-2015, 02:46
  3. Πάμε για κλάμπινγκ?? ;)
    By Lacrymosa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 108
    Last Post: 29-05-2013, 20:31
  4. Κρισεις πανικου και καταθλιψη...παμε παλι...:-P
    By Marilenaki_1 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 15
    Last Post: 14-01-2013, 15:11
  5. ΠΩΣ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 18-07-2008, 04:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •