Cymbalta 30mg δοση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30

    Cymbalta 30mg δοση

    Καλησπερα σε ολους..ηθελα να μαθω αν εκανε
    Κανενας θεραπεια με το symbalta και με ποια δοσολογια..εγω εχω εδω και 6 μηνες ψυχοσωματικα συμπτωματα και αποφασισα να μολησω με ενα ψυχιατρο και αλλα επειδη μενω γερμανια μιλησα μαζι του απο το τηλ και μου εδωσε να περνω 3 φοες την ημερα απο μισο bespar10mg και ενα symbalta 30 mg πριν τον υπνο..μηπως ειναι πολυ ελαφρια η δοσολογια που με εδωσε;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Στην Γερμανία έχουν πολύ καλό σύστημα ψυχικής υγείας και πολύ καλά κέντρα που μπορείς να απευθυνθείς. Εχουν τρομερη οργανωση και ειναι πολυ μπροστα! αν κατέχεις την γλώσσα θα σου πρότεινα μιας και είσαι εκεί να το εκμεταλλευτείς.

    Οσο για την δοσολογία που λες και τα σχετικά..κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και μόνο ο ιατρός μπορεί να σου πει τι να πέρνεις και πόσο να το πέρνεις και γιατι να το πέρνεις. Απαγορεύεται εδώ να κρίνουμε αν η θεραπεία κάποιου είναι "ελαφριά" ή το αντίθετο για ευνόητους λόγους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    και με την ευκαιρία.. ιατρός που δεν βλέπει τον "ασθενή" και κάνει διάγνωση απο το τηλ..δεν είναι καλός ιατρός!! τα ψυχοφάρμακα δεν είναι depon

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    προφανως θα φανει ποσο ειναι η επιθυμιτη δοσολογια που χρειαζεσαι για να καλυτερευσεις...
    ολοι οι γιατροι ομως να ξερεις πως σε ξεκινανε τα φαρμακα σε χαμηλη δοσολογια και στην συνεχεια εαν εξακολουθησεις να τους λες οτι δεν αποκρινεσαι τοτε σου την ανεβαζουν...
    οποτε ασε τον χρονο να δειξει.

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    και με την ευκαιρία.. ιατρός που δεν βλέπει τον "ασθενή" και κάνει διάγνωση απο το τηλ..δεν είναι καλός ιατρός!! τα ψυχοφάρμακα δεν είναι depon
    Δεν γνωριζω την γλωσσα δυστηχως..ειμαι εδω ενα χρονο και το συστημα υγειας στην Γερμανια δεν ειναι καθολου καλο..εχουν μονο καλυτερο εξοπλισμο..οι γιατροι ειναι αισχος..εχω παθει πλακα εγω εδω..οποιος θελει γινεται γιατρος και επειδη εχει τοσο πολυ κοσμο δεν καθοντε να ασχοληθουν
    Και πολυ γιατι κοιτανε να παρουνε μονο τα λεφτα για την επισκεψη..ο γιατρος που μου τα εδωσε ειναι παρα πολυ καλος και να φαντασου οτι τον παρακαλεσα πολυ
    Να με βοηθησει και στην αρχη ηταν καθετος συο να με
    Δωσει θεραπεια αλλα ειναι γνωστος της θειας
    Μου που και αυτη την ειχε βοηθησει παρα πολυ
    Στο ιδιο θεμα..

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    προφανως θα φανει ποσο ειναι η επιθυμιτη δοσολογια που χρειαζεσαι για να καλυτερευσεις...
    ολοι οι γιατροι ομως να ξερεις πως σε ξεκινανε τα φαρμακα σε χαμηλη δοσολογια και στην συνεχεια εαν εξακολουθησεις να τους λες οτι δεν αποκρινεσαι τοτε σου την ανεβαζουν...
    οποτε ασε τον χρονο να δειξει.
    Και εγω το ετσι το σκεφτηκα αλλα ειναι τοσο εντονα τα συμπτωματα μου και με κουρασανε και δεν θελω να χανω αλλο χρονο και ηθελα να μαθω αν εχει κανει κανενας την ιδια θεραπεια και εννοειται πριν κανω οτιδηποτε θα μιλησω πρωτα με
    Τον γιατρο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Εγω κανω θεραπεια με cybalta ξεκινησα με 60 μετα στα 90 και τωρα θα παω στα 120 εχει 3 μηνες που τα περνω..δν με εκανα και τπτ σπουδαιο πιστευω..μονο λιγο το ανχος με μειωσαν επισης παιρνω μαζι και wellbutrin..γαδ και μετρια καταθλιψη με βρηκαν εμενα..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Μπορείς να πας πολύ καλά και με συμπεριφορική γνωσιακή ψυχοθεραπεία.Ψαχτο και θα πας καλά!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Spirosss View Post
    και ενα symbalta 30 mg πριν τον υπνο..μηπως ειναι πολυ ελαφρια η δοσολογια που με εδωσε;
    Tην σωστη δοσολογια για μενα , διοτι για τον καθενα διαφερει , την βρισκω μονος μου , με δοκιμες , αρχιζοντας φυσικα απο χαμηλα , ουτε ο γιατρος μπορει να ξερει την ιδανικη δοσολογια για σενα .......κι αυτος πειραματιζεται ....

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by jimpat View Post
    Μπορείς να πας πολύ καλά και με συμπεριφορική γνωσιακή ψυχοθεραπεία.Ψαχτο και θα πας καλά!
    Ηθελα να κανω ψυχοθεραπεια αλλα
    Μενω εδω και ενα χρονο γερμανια και δεμ
    Ξερω την γλωσσα και δεν εχει Ελληνα ψυχοατρο

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    30
    Ειναι η πρωτη φορα που παιρνω τετοια χαπια και δεν εχω ιδεα..αλλα ολοι λενε οτι περναν 60mg και πανω..τωρα εγω τα παιρνω εδω και 4 μερες και ο γιατρος με ειπε οτι στις 10 μερες κιολας θα αρχισω να βλεπω διαφορα..αν δεν δω θα τον παρω τηλ και θα του πω να τα ανεβασω

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Ψαχτο μεσω ιντερνέτ τα τελευταία 3 Χρόνια έχουν πολύ ιατροί μεταναστεύσει και Γερμανία .....εύχομαι να βρεις κάτι κοντά σου
    ...

Similar Threads

  1. δοση συντηρησης
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 40
    Last Post: 25-09-2015, 10:53
  2. Cymbalta 30mg
    By tzina2012 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 22-08-2015, 20:39
  3. Ασφαλης δοση??
    By giannis86 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 11-01-2015, 22:14
  4. Δόση συντήρησης
    By serios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 27-11-2014, 09:43
  5. Δόση συντήρησης.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-11-2011, 14:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •