Η συμπεριφορα του με αφηνει αναυδη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43
  1. #31
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εμεις οι αντρες δεν εχουμε ηλικια!!!
    Καλα ναι σορρυ αν εγινα αδιακριτη αλλα ηταν λογω της απαντησης σου

    Κοριτσι διαφωνω με αυτο που γραφει....τι παει να πει ειναι περπατημενος κ με αυτοπεποιθηση γ αυτο το κανει αυτα....
    Να εχεις αξιοπρεπεια και αυτοεκτιμηση...και να το απαιτεις κ απο τους αλλους στις σχεσεις σου...δλδ αυτος ειναι ο "θεος" που καλα σου κανει οπως σου συμπεριφερεται και εσυ εισαι το "σκουπιδι" που πρεπει να υπστεις τα νουμερα του καθενος που πουλαει μουρη....? Θες να εισαι υποδεεστερη σε μια ανιση σχεση π θα ανεχεται τα καπριτσια του καθενος που θα σε θελει χαλι να σε πατησει ???? Πωωω εκνευριστηκα τωρα ειλικρινα!!!!....

    Τωρα αν και εσυ καιγεσαι και δεν μπορεις κανε οτι πιστευεις

  2. #32
    Miliva21
    Guest
    Και στην τελικη αμα σε θελει ας προσπαθησει αυτος να σε κερδισει ......αν δε θελει σκασιλα σου ......ηταν πολυ λιγος για σενα
    Πωπω συχγυστηκα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Και στην τελικη αμα σε θελει ας προσπαθησει αυτος να σε κερδισει ......αν δε θελει σκασιλα σου ......ηταν πολυ λιγος για σενα
    Πωπω συχγυστηκα
    Και εγώ το ιδιο....! μερικούς ανθρώπους πους αρέσει να είναι θύματα. ...

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by kounelaki1 View Post
    Και εγώ το ιδιο....! μερικούς ανθρώπους πους αρέσει να είναι θύματα. ...
    Οχι δεν καταλαβες δεν εκνευριστηκα με τη κοπελα εκνευριστηκα με την απαντηση του nikos2

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Οχι δεν καταλαβες δεν εκνευριστηκα με τη κοπελα εκνευριστηκα με την απαντηση του nikos2
    Χαχαχαχ τώρα το κατάλαβα. .. πράγματι το έχει πάει σε άλλο επίπεδο. ..την αγάπη δεν την παρακαλας.. Πρέπει να θέλει και ο άλλος να στη δώσει. .. αν δεν είναι αμοιβαίο. . τότε πάμε αλλού να το βρούμε. .. προφανώς ο nikos2 κάνει παρομοια πράγματα :)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    στην απαντηση αριθμος 7 μια χαρα απαντησα αλλα για να μην παρεξηγηθει ειπα να της γραψω οτι θα ηθελε να διαβασει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    στην απαντηση αριθμος 7 μια χαρα απαντησα αλλα για να μην παρεξηγηθει ειπα να της γραψω οτι θα ηθελε να διαβασει
    Έχεις δικιο... πράγματι. ..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Δε σε θελει ειναι απλο ....

  9. #39
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by survivor View Post
    Αν ηθελα να τον χωρισω θα το εκανα απο μονη μου δεν θα εγραφα εδω. Εχω αισθηματα και ισως εχω παθει εξαρτηση μαζι του. Προσπαθω να καταλαβω γιατι φερεται ετσι ασχολειται δηλαδη πολυ αλλα αρνητικα πολλες φορες.Και αν σε καποιον-α εχει τυχει κατι παρομοιο
    Μου εχει τυχει ναι. Και εχω την απαντηση στο γιατι τα κανει αυτα. Γιατι ειναι νάρκισσος και οι ναρκισσοι δεν αγαπούν, ουτε κανουν ουσιαστικες σχέσεις, ουτε μπορουν να υπαρξουν οπως εσυ φανταζεσαι οτι θα ηθελες να υπάρχει μεσα στη σχεση σας. Ο ναρκισσος δεν θελει σχεση για τη σχεση. Θέλει πιστό ακολουθο, θαυμαστες,κοινό να τον χειροκροτα, ολους τους προβολείς αναμμενους πανω του. Θελει να σε τρεχει για να εξασφαλισει οτι δίνοντας σου λιγο φουμαρα ερωτα και λιγο μαγκια απο τη συμπεριφορά του, θα σε εχει παντα εκει που θελει: σε πληρη εξάρτηση απο αυτον. Αυτος ειναι ο στοχος. Κι οσο "απαντας" στις μαλακιες του, τοσο δενεσαι στο ζωνάρι του και εκείνος φουσκώνει απο κορμοστασιά και εξουσία. Φυγε οσο ειναι καιρος.
    Και κανε εναν κοπο να διαβασεις καποια πολυ ενδιαφέροντα αρθρα στο διαδικτυο, τα οποία ενδεχεται να σου θυμίσουν κατι.
    Πατα narcissistic abuse and anxiety και θα σου βγαλει ενα σωρο.

  10. #40
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μου εχει τυχει ναι. Και εχω την απαντηση στο γιατι τα κανει αυτα. Γιατι ειναι νάρκισσος και οι ναρκισσοι δεν αγαπούν, ουτε κανουν ουσιαστικες σχέσεις, ουτε μπορουν να υπαρξουν οπως εσυ φανταζεσαι οτι θα ηθελες να υπάρχει μεσα στη σχεση σας. Ο ναρκισσος δεν θελει σχεση για τη σχεση. Θέλει πιστό ακολουθο, θαυμαστες,κοινό να τον χειροκροτα, ολους τους προβολείς αναμμενους πανω του. Θελει να σε τρεχει για να εξασφαλισει οτι δίνοντας σου λιγο φουμαρα ερωτα και λιγο μαγκια απο τη συμπεριφορά του, θα σε εχει παντα εκει που θελει: σε πληρη εξάρτηση απο αυτον. Αυτος ειναι ο στοχος. Κι οσο "απαντας" στις μαλακιες του, τοσο δενεσαι στο ζωνάρι του και εκείνος φουσκώνει απο κορμοστασιά και εξουσία. Φυγε οσο ειναι καιρος.
    Και κανε εναν κοπο να διαβασεις καποια πολυ ενδιαφέροντα αρθρα στο διαδικτυο, τα οποία ενδεχεται να σου θυμίσουν κατι.
    Πατα narcissistic abuse and anxiety και θα σου βγαλει ενα σωρο.
    Συμφωνω κ μενα εκει πηγαινε το μυαλο μου αν κ δεν ειμαστε ειδικοι γ να κανουμε διαγνωση αλλα προς τα εκει φαινεται να πηγαινει το πραγμα

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μου εχει τυχει ναι. Και εχω την απαντηση στο γιατι τα κανει αυτα. Γιατι ειναι νάρκισσος και οι ναρκισσοι δεν αγαπούν, ουτε κανουν ουσιαστικες σχέσεις, ουτε μπορουν να υπαρξουν οπως εσυ φανταζεσαι οτι θα ηθελες να υπάρχει μεσα στη σχεση σας. .

    νομιζω αυτη ειναι η μιση αληθεια η αλλη μιση ειναι

    οτι η νηματοθετρια ειναι εξαρτητικη
    γιατι ο καθε ναρκισσος αντρας η γυναικα τετοιους ανθρωπους μονο μπορει να μαζεψει γυρω του.οι υπολοιποι τον εχουν παρει χαμπαρι και εχουν εξαφανιστει απο νωρις. δεν ειναι τυχαιο οτι η νηματοθετρια δεν εκανε αυτο που οι περισσοτερες θα ειχαν κανει απο την πρωτη στιγμη.

    τελος παντως η απαντηση μου στο ερωτημα γιατι τα κανει ολα αυτα,ειναι γιατι βρισκει και τα κανει
    δηλαδη η νηματοθετρια θα πρεπει να αναλογιστει τις ευθυνες της και να μην ριχνει τα βαρη στον αλλο αλλα σε αυτη αν θελει με τον επομενο να τα παει καλυτερα.

  12. #42
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    νομιζω αυτη ειναι η μιση αληθεια η αλλη μιση ειναι

    οτι η νηματοθετρια ειναι εξαρτητικη
    γιατι ο καθε ναρκισσος αντρας η γυναικα τετοιους ανθρωπους μονο μπορει να μαζεψει γυρω του.οι υπολοιποι τον εχουν παρει χαμπαρι και εχουν εξαφανιστει απο νωρις. δεν ειναι τυχαιο οτι η νηματοθετρια δεν εκανε αυτο που οι περισσοτερες θα ειχαν κανει απο την πρωτη στιγμη.

    τελος παντως η απαντηση μου στο ερωτημα γιατι τα κανει ολα αυτα,ειναι γιατι βρισκει και τα κανει
    δηλαδη η νηματοθετρια θα πρεπει να αναλογιστει τις ευθυνες της και να μην ριχνει τα βαρη στον αλλο αλλα σε αυτη αν θελει με τον επομενο να τα παει καλυτερα.
    Και αυτο σωστο

  13. #43
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Συμφωνω κ μενα εκει πηγαινε το μυαλο μου αν κ δεν ειμαστε ειδικοι γ να κανουμε διαγνωση αλλα προς τα εκει φαινεται να πηγαινει το πραγμα
    Καλημερα.
    Δεν ειμαι αρμόδια για να κανω διαγνωση. Δεν ήταν αυτη η πρόθεσή μου. Οσα εγραψα πηγάζουν απο προσωπικα βιώματα. Οταν εισαι σε σχέση δεν τα καταλαβαινεις ολα αυτα. Νιωθεις οτι κατι δεν παει καλα, αλλα ειναι ετσι δομηνενη η εξαρτηση, που δεν εχεις τη δυνατότητα να ξεκαθαρισεις τα πράγματα μεσα σου. Μονο οταν και αν καταφερεις να απομακρυνθεις, αρχίζεις να φτιαχνεις το παζλ και να βλεπεις μεσα σε τι ήσουν.
    Θα συμφωνησω με nikos, υπάρχουν άτομα που πιάνονται ευκολα στα δίχτυα ενος τετοιου τυπου, αλλα μετα απο ενα σημείο, εχουν ευθυνη για οσα επιτρέπουν να τους συμβαινουν.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. αποκλινουσα συμπεριφορα
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 18
    Last Post: 24-08-2014, 12:41
  2. Περίεργη συμπεριφορά!
    By bluesk in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 50
    Last Post: 13-05-2014, 21:00
  3. θελω να ζησω και δεν με αφηνει η ψυχολογια μου!
    By edim in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 06-10-2012, 09:43
  4. όταν ο φόβος σε αφήνει στάσιμο.
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 27-11-2009, 10:02
  5. Συμπεριφορα
    By Wintertimes in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-12-2006, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •