Γιατί ψάχνομαι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1

    Post Γιατί ψάχνομαι;

    Πραγματικά αναρωτιέμαι. Εκει που όλα τα έχεις δρομολογήσει μια χαρά... Είμαι σε σχέση εδώ και 5 χρόνια. Όλα ειναι πολύ καλά με το σύντροφο μου, δεν έχουμε κανένα σεξουαλικο θέμα, αλλα ούτε και επικοινωνίας. Η σχέση μας δεν ειναι βαρετή, είμαστε και οι δυο παθιασμένοι και συνεχώς προσπαθούμε να ανανεωνόμαστε. Το πρόβλημα είναι με τον δάσκαλο των αγγλικών μου....Τι το θελα στα 29 να ξεκινησω ξανα? Δε μπορω να πω πως είμαι ερωτευμένη, αλλα ένας ενθουσιαμος υπάρχει.Υπάρχει μια οικειότητα μεταξύ μας για να μου λέει τα προσωπικά του και να μου εκμυστηρεύεται πράγματα για τις σχέσεις του. Εννοείται πως η φαντασία μου πλάθει σενάρια ότι με πλησιάζει λίγο περισσότερο, αλλα ειλικρινα δε θέλω τίποτα από όλα αυτά! Στη φαντασία είναι μια χαρά, στη πραγματικότητα τρομάζω! Δε θέλω μπλεξίματα και ούτε να χαλάσω τη σχέση μου! Γιατί όμως το μυαλό μου να παίζει τέτοια παιχνίδια? Είναι στιγμές που τον σκέφτομαι συνέχεια, μου δείχνει μεγάλη συμπάθεια, με έχει αγκαλιάσει μερικές φορές για να με ευχαριστήσει για δίαφορα πράγματα και νομίζω η όλη του συμπεριφορά με γοήτευσε. Μπορώ να σταματήσω να τον σκέφτομαι ερωτικα? Νιώθω ενοχές και προσπαθώ πάρα πολύ να κοντρολάρω το μυαλό μου. Γιατί ειναι απλά ένα παιχνίδι του μυαλού. Η' τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστευώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Jenn123 View Post
    Γιατί όμως το μυαλό μου να παίζει τέτοια παιχνίδια? .

    οι γυναικες ειναι πολυγαμικες.
    μια γυναικα μπορει να κανει καθε μερα πολλες φορες σεξ με διαφορους αντρες αλλα ενας αντρας πολυ λιγοτερες.
    νομιζω πρεπει να αποδεχτεις την φυση σου.
    φτανει να μην το μαθει ο νεαρος που εχει σχεση μαζι σου.
    γιατι εισαι στα 29 στην δυση της νεοτητας καθε γυναικας και μετα που θα βρεις αλλον τελευταια στιγμη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οι γυναικες ειναι πολυγαμικες.
    μια γυναικα μπορει να κανει καθε μερα πολλες φορες σεξ με διαφορους αντρες αλλα ενας αντρας πολυ λιγοτερες.
    νομιζω πρεπει να αποδεχτεις την φυση σου.
    φτανει να μην το μαθει ο νεαρος που εχει σχεση μαζι σου.
    γιατι εισαι στα 29 στην δυση της νεοτητας καθε γυναικας και μετα που θα βρεις αλλον τελευταια στιγμη
    Πόσες σαχλαμάρες θα ακούσω σε αυτήν την ζωή!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Πόσες σαχλαμάρες θα ακούσω σε αυτήν την ζωή!
    χα χα! η αληθεια πρεπει παντα να λαμπει αλλα μερικοι τυφλωνονται απο αυτην.
    εσυ δηλαδη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα! η αληθεια πρεπει παντα να λαμπει αλλα μερικοι τυφλωνονται απο αυτην.
    εσυ δηλαδη
    οτι οι γυναίκες ειναι το πολυγαμικό ον δηλαδη;
    Ανέκδοτα μας λες πρωί πρωι. Όλοι οι άντρες μπες σε όποιο φόρουμ θες εκμεταλλεύονται τις γυναίκες για πήδημα ΌΠΟΥ μπεις θα το δεις. Με όποια και αν μιλήσεις.
    Άντε παράτα μας που με ειρωνευτείς κιόλας. Που μπήκες να υπερασπιστείς το είδος σου μισογύνη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by skata View Post
    οτι οι γυναίκες ειναι το πολυγαμικό ον δηλαδη;
    Ανέκδοτα μας λες πρωί πρωι. Όλοι οι άντρες μπες σε όποιο φόρουμ θες εκμεταλλεύονται τις γυναίκες για πήδημα ΌΠΟΥ μπεις θα το δεις. Με όποια και αν μιλήσεις.
    Άντε παράτα μας που με ειρωνευτείς κιόλας. Που μπήκες να υπερασπιστείς το είδος σου μισογύνη.
    τα πραματα ειναι απλα.οι γυναικες ειναι ΑΧΟΡΤΑΓΕΣ αυτο ειναι σαφες γιατι θελουν πολλες φορες την ημερα σεξουαλικη επαφη και το σωμα τους ειναι φτιαγμενο για κατι τετοιο.ο αντρας ποσες φορες την ημερα μπορει;;;


    επιπλεον ενας αντρας μπορει να το κανει με μια γυναικα καθε φορα ενω μια γυναικα τουλαχιστον με 3 αντρες.

    το οτι ολοι οι αντρες εκμεταλευονται τις γυναικες για πηδημα ειναι μια ανοησια. ειναι σαν να μου λες οτι ολοι οι βουλευτες εκμεταλευονται τους ψηφοφορους για μια ψηφο. ομως η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν τους αναγκαζει να τους ψηφισουν εκτος αν παραδεχτεις οτι οι ψηφοφοροι ειναι βοδια και δεν ξερουν τι κανουν αλλα και παλι κανεις δεν τους αναγκαζει.

    το να με λες μισογυνη ειναι μονο μια γνωμη σου και τιποτα περισσοτερο, δεν εχει σχεση με εμενα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    τα πραματα ειναι απλα.οι γυναικες ειναι ΑΧΟΡΤΑΓΕΣ αυτο ειναι σαφες γιατι θελουν πολλες φορες την ημερα σεξουαλικη επαφη και το σωμα τους ειναι φτιαγμενο για κατι τετοιο.ο αντρας ποσες φορες την ημερα μπορει;;;


    επιπλεον ενας αντρας μπορει να το κανει με μια γυναικα καθε φορα ενω μια γυναικα τουλαχιστον με 3 αντρες.

    το οτι ολοι οι αντρες εκμεταλευονται τις γυναικες για πηδημα ειναι μια ανοησια. ειναι σαν να μου λες οτι ολοι οι βουλευτες εκμεταλευονται τους ψηφοφορους για μια ψηφο. ομως η αληθεια ειναι οτι κανεις δεν τους αναγκαζει να τους ψηφισουν εκτος αν παραδεχτεις οτι οι ψηφοφοροι ειναι βοδια και δεν ξερουν τι κανουν αλλα και παλι κανεις δεν τους αναγκαζει.

    το να με λες μισογυνη ειναι μονο μια γνωμη σου και τιποτα περισσοτερο, δεν εχει σχεση με εμενα
    Α καλά άστο έχεις θέμα αντίληψης μάλλον. Εμένα όλες μου οι φίλες είναι μόνες και δεν μπορούν να βρουν έναν να θέλει σχέση με δουλεύεις;
    Όπου και αν μπεις στο ξαναλέω θα το δεις αυτο εκτός αν ζεις σε άλλο πλανήτη και δεν έχεις φίλους εσύ. Μπες σε διάφορα φόρουμ με θέμα τις σχέσεις και απλά διάβασε.
    Όσο αφορά το σεξουαλικό κομμάτι είναι γνωστό ότι οι γυναίκες αντέχουν και χρόνια χωρίς σεξ ενώ οι άντρες ούτε μήνα πλάκα μας κάνεις; Έχεις δει οίκο ανοχής για γυναίκες;
    Επίσης δεν έχω δει πουθενά να προσπαθεί καμιά με ύπουλο τρόπο να ρίξει κανέναν στο κρεβάτι, όπως κάνουν οι άντρες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by skata View Post
    Α καλά άστο έχεις θέμα αντίληψης μάλλον.
    Όσο αφορά το σεξουαλικό κομμάτι είναι γνωστό ότι οι γυναίκες αντέχουν και χρόνια χωρίς σεξ ενώ οι άντρες ούτε μήνα πλάκα μας κάνεις; Έχεις δει οίκο ανοχής για γυναίκες;

    1 συμφωνω το σκεφτηκα λιγο διαφορετικα
    και οι αντρες αντεχουν χρονια χωρις σεξ συμβαινει σε παρα πολλους μην νομιζεις οτι τρεχουν στις ιεροδουλες η το κανουν μονοι τους.
    2 οικος ανοχης για γυναικες δεν υπαρχει γιατι οι αντρες που θα εργαζονταν εκει θα ειχαν ρεψει μετα απο μια δυο το πολυ 3 πελατισες και θα τους μαζευαν με τα φορεια
    υπαρχουν ομως ζιγκολο πολυ πιο ακριβα απο τις γυναικες πορνες για αυτο τον λογο. γιατι ενας αντρας δεν μπορει να εξυπηρετησει πολλους πελατες ετσι ειναι δυσευρετοι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    1 συμφωνω το σκεφτηκα λιγο διαφορετικα
    και οι αντρες αντεχουν χρονια χωρις σεξ συμβαινει σε παρα πολλους μην νομιζεις οτι τρεχουν στις ιεροδουλες η το κανουν μονοι τους.
    2 οικος ανοχης για γυναικες δεν υπαρχει γιατι οι αντρες που θα εργαζονταν εκει θα ειχαν ρεψει μετα απο μια δυο το πολυ 3 πελατισες και θα τους μαζευαν με τα φορεια
    υπαρχουν ομως ζιγκολο πολυ πιο ακριβα απο τις γυναικες πορνες για αυτο τον λογο. γιατι ενας αντρας δεν μπορει να εξυπηρετησει πολλους πελατες ετσι ειναι δυσευρετοι
    Καλά σε διαβάζει ο κόσμος και γελάει!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Τι θα γίνει θα αρχίσει πάλι η μάχη των φύλων;
    Παρατράβηξε αυτή η σαχλαμάρα, δε νομίζετε;
    Και είναι ένα "έργο" που έχουμε δει πολλές φορές!
    Το ζήτημα για γυναίκες κι άντρες είναι ένα!
    Να αποδεχτούν τι θέλουν, τι είδους σχέση αποζητούν και να μην κρύβονται πίσω από το δαχτυλάκι τους.
    Μία φίλη μου έχει πει ότι αν ήξερε ότι ο γκόμενος την απατά θα τον χώριζε, αν όμως δεν το ήξερε τότε όλα θα ήταν μια χαρά!
    Εγώ θα συμφωνούσα με το αντίθετο! Όποιος έχει πολυγαμική φύση, άντρας- γυναίκα, να το αποδεχτεί, να το πει στο σύντροφό του για να ξέρει... Κι αν δώσει το οκ, όλα καλά. Αν όχι, τι να κάνουμε; Βρες άλλον/ άλλην!
    Υπάρχουν και τα swingers ζευγάρια.
    Καλύτερα αυτό, παρά η υποκρισία της μονογαμίας και της ελληνικής οικογένειας.......
    Μας έχουν εμφυσήσει από μικρά την αντίληψη ότι προορισμός του άντρα και της γυναίκας είναι να κάνουν οικογένεια και παιδιά.
    Και παλεύουμε μ' αυτό για χρόνια!
    Ε, λοιπόν όχι!
    Σε κάποια πράγματα είναι καλό να ακολουθεί κάποιος τα ένστικτά του...

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Ειναι ενα παιχνιδι του μυαλου,ομορφο για σενα που το εχεις πλασει....το σεναριο καθηγητης μαθητρια παντα ειναι ελκυστικο

    Μπορει να εχεις μια ομορφη σχεση κ ικανοποιητικη ομως παρολα αυτα ισως να εχει γινει λιγο προβλεψιμη...ειναι κτ που ζεις ηδη...ειναι στανταρακι...υπαρχει οικειοτητα,τριβη καθημερινα

    Ενω στην αλλη περιπτωση αυτη η φαντασιωση ειναι προς εναν αντρα που δεν τον ξερεις τοσο καλα(τουλαχιστον οσο τον συντροφο σου), ειναι κτ αγνωστο...ανεξερευνητο ...επισης ειναι κτ νεο (που μπορει ν εχεις αναγκη στη ζωη σου)

    Δεν ειναι κακο το οτι σε ελκυει...φυσιολογικο ν γνωρισεις κ αντρες π θα σε ελκυουν...το θεμα μεγεθυνεται οταν αναγκαζεσαι να συναναστρεφεσαι μαζι τους .....γτ τοτε αρχιζεις να σκεφτεσαι...ομως ειναι κατι που μπορεις να βαλεις φρενο και ν το αφησεις στα πλατωνικα επιπεδα που ηδη βρισκεται η ολη φαση

    Απλα σκεψου ποση σημασια εχει η σχεση που εχεις δημιουργησει με τον συντροφο σου και τι αξια εχει στη ζωη σου...θα αξιζε να ρισκαρεις αυτα π ηδη εχεις γ αυτο που φανταζιωνεσαι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Jenn123 View Post
    Πραγματικά αναρωτιέμαι. Εκει που όλα τα έχεις δρομολογήσει μια χαρά... Είμαι σε σχέση εδώ και 5 χρόνια. Όλα ειναι πολύ καλά με το σύντροφο μου, δεν έχουμε κανένα σεξουαλικο θέμα, αλλα ούτε και επικοινωνίας. Η σχέση μας δεν ειναι βαρετή, είμαστε και οι δυο παθιασμένοι και συνεχώς προσπαθούμε να ανανεωνόμαστε. Το πρόβλημα είναι με τον δάσκαλο των αγγλικών μου....Τι το θελα στα 29 να ξεκινησω ξανα?
    Ιδιαιτερα κανεις? γιατι δεν πηγαινες σε ενα φροντιστηριο καλυτερα??

    αφου εισαι ευχαριστημενη απο τη σχεση σου, μηπως να κανεις μια προσπαθεια ανανεωσης? να πατε ενα ταξιδακι? τα σ/κ να μοιραζεστε καμια δραστηριοτητα πχ θαλασσα, αθληση ?
    επισης, μηπως μεσα σου εχεις βαλτωσει γιατι θεωρεις το γαιδαρο σου δεμενο κι ολο αυτο το παιχνιδακι του μυαλου σε ξυπναει και σε προκαλει?? οσο να ναι ο γυναικειος εγωισμος μας αρεσκεται στο να αρεσουμε και να μας διεκδικουν...

    ο τιτλος ειναι αστοχος... δεν ψαχνεσαι! απλα σκεφτεσαι καποιον αλλο, σε ιντριγκαρει ολο αυτο και προβληματιζεσαι.
    ψαχνομαι σημαινει φοραω τα καλα μου και βγαινω τσαρκα να βρω το ετερον ημισυ.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    5
    Το να μας ελκύει και κάποιος άλλος πέρα από αυτόν που αγαπάμε είναι άκρως φυσιολογικό.Απλα σημαίνει ότι πέρα από τους ρόλους της συντρόφου,εργαζόμενης,κόρη ς,φίλης κλπ είσαι και παραμένεις γυναίκα.Δε σημαίνει τίποτε άλλο,ούτε πολυγαμικη είσαι ούτε ψαχνεσαι...Κάνε όσα φαντασιώνεσαι με τον καθηγητή με τον σύντροφό σου και όλα θα μπουν στη θέση τους.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,753
    Quote Originally Posted by Totoro View Post
    Το να μας ελκύει και κάποιος άλλος πέρα από αυτόν που αγαπάμε είναι άκρως φυσιολογικό.Απλα σημαίνει ότι πέρα από τους ρόλους της συντρόφου,εργαζόμενης,κόρη ς,φίλης κλπ είσαι και παραμένεις γυναίκα.Δε σημαίνει τίποτε άλλο,ούτε πολυγαμικη είσαι ούτε ψαχνεσαι...Κάνε όσα φαντασιώνεσαι με τον καθηγητή με τον σύντροφό σου και όλα θα μπουν στη θέση τους.
    αρε τοτορο δεν διαβασες ποτε σου τον μικρο πριγκιπα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    5
    Ωπ τι εννοείς nikos2?με ενδιαφέρει πολύ η οπτική σου

Similar Threads

  1. Γιατί Όχι ?
    By fevgatos67 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 15-09-2014, 10:32
  2. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  3. γιατι?
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2011, 12:00
  4. γιατι?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-07-2009, 15:27
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •