Ακουω εναν ηχο...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27

    Ακουω εναν ηχο...

    Γεια σας...εδω και λιγο καιρο,καποιοι μηνες ειναι που το εχω παρατηρησει,ακουω εναν ηχο μεσα στο κεφαλι μου..
    τον ακουω το βραδυ κυριως που εχει απολυτη ησυχια..την μερα χανεται μεσα στον θορυβο την καθημερινοτητας


    ειναι συνεχομενος ,χαμηλος σε ενταση ,δεν ειναι βουητο ακριβως και δεν ειναι ενοχλητικος,αλλα εγω ανησυχω γιατι εχω περασει 2 ψυχωτικα απο την χρηση κανναβης και καθε ειδους ηχος μεσα στο κεφαλι μου με φοβιζει την στιγμη που ακουγα περιεργους ηχους και φωνες οταν ημουν σε ψυχωτικα.

    απλα φοβαμαι μην ξαναπαθω..εχω σταματησει και την θεραπεια και πλεον νομιζω ειμαι πιο ευαλωτη..πιστευετε ειναι προμηνυμα για καποιο ψυχωτικο;
    τι θα μπορουσε να ειναι αυτος ο ηχος;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    καλησπερα να πας να σου κοιταξουν τα αυτια σου, μαλλον θα κανεις ακουογραμμα και θα δουνε μεσα και το αυτι το λενε εμβοη

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση..και για το οτι δεν ξερεις ποσο με καθησυχαζεις..ομως επειδη ειχε η μανα μου εμβοη ελεγε οτι ακουγε κατι σαν ''βουπ-βουπ''...ενω εμενα ειναι σαν μια γραμμη συνεχομενος πως να το πω...ωστοσο πραγματικα καθησυχαστικα,θα την κοιταξω αυτη την εκδοχη να εισαι καλα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αν έκανες κάποια ψυχωτικά κ εκοψες απότομα την θεραπεία χωρίς συγκατάθεση γιατρού σε συμβουλεύω να επισκεφθείς εναν ψυχιατρο.
    Παρατηρεί αλλες αλλαγές;;
    Πχ μειωμένη συγκεντρωση, ανησυχία, αϋπνία, καχυποψία, απομόνωση;;

    Αν εχεις κάποια απο αυτά τα σημάδια η έκανες κ παλι χρηση καλό θα ηταν μια επίσκεψη σε ψυχίατρο για αποφυγή υποτροπής. Όσο προλαβαινεις.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    την θεραπεια την εκοψα γιατι μου ανεβασε την προλακτινη...μαλλον, ακομη δεν ξερω αν ειναι απο την θεραπεια αλλα ο γιατρος μου ειπε να σταματησω την αγωγη..οχι χρηση δεν εχω ξανακανει..

    δεν παρατηρω τιποτε αλλο..ειμαι οπως ημουν οταν εκανα την θεραπεια..ουτε κατι απο αυτα που ανεφερες ουτε παραληρητικες ιδεες εμμονες κλπ..γενικα δεν μου συμβαινει τιποτα ανησυχητικο εκτος απο τον ηχο αυτο που και αυτον τον ξεχναω κατα την διαρκεια της μερας γιατι δεν τον ακουω..

    δεν εχει ξεκαθαρισει ακομη το αν θα αρχισω παλι να κανω θεραπεια η αν δεν θα ξαναπαρω φαρμακα...ο γιατρος μου ειπε να τον συναντησω αφου κανω και την μαγνητικη για την προλακτινη..

    η αληθεια ειναι δεν θελω να του το πω γιατι φοβαμαι μηπως μου πει να παιρνω για παντα καποια θεραπεια...σκεφτομα να το αφησω ετσι και οπου βγει..μπορει να ειναι καποιο καταλοιπο απο τα ψυχωτικα..μπορει να μην γινει υποτροπη...σε αυτο ελπιζω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    Γεια σας...εδω και λιγο καιρο,καποιοι μηνες ειναι που το εχω παρατηρησει,ακουω εναν ηχο μεσα στο κεφαλι μου..
    τον ακουω το βραδυ κυριως που εχει απολυτη ησυχια..την μερα χανεται μεσα στον θορυβο την καθημερινοτητας


    ειναι συνεχομενος ,χαμηλος σε ενταση ,δεν ειναι βουητο ακριβως και δεν ειναι ενοχλητικος,αλλα εγω ανησυχω γιατι εχω περασει 2 ψυχωτικα απο την χρηση κανναβης και καθε ειδους ηχος μεσα στο κεφαλι μου με φοβιζει την στιγμη που ακουγα περιεργους ηχους και φωνες οταν ημουν σε ψυχωτικα.

    απλα φοβαμαι μην ξαναπαθω..εχω σταματησει και την θεραπεια και πλεον νομιζω ειμαι πιο ευαλωτη..πιστευετε ειναι προμηνυμα για καποιο ψυχωτικο;
    τι θα μπορουσε να ειναι αυτος ο ηχος;
    ποσο καιρο εκανες τη θεραπεια και τι φαρμακο επαιρνες?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    ποσο καιρο εκανες τη θεραπεια και τι φαρμακο επαιρνες?
    μετα το 2ο ψυχωτικο εκανα την xeplion σε ενεσιμη μορφη για 2 χρονια και 2 μηνες..1 ενεση τον μηνα... ξεκινησα με 150 και τους τελευταιους μηνες μου την κατεβασε στα 100...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Αν σου είπε να σταματήσεις κ η διακοπή ηταν σχετικά απότομη τοτε ηταν λάθος του.

    Τώρα,νιώθω το χρέος να σε προειδοποίησω πως με 2 ψυχωτικά στην πλάτη να εχεις τον νου σου. Προτείνω επικοινωνία με εναν καλό γιατρό. Προτιμότερη η πιθανη αγωγη απο την κόλαση της ψύχωσης.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Αν σου είπε να σταματήσεις κ η διακοπή ηταν σχετικά απότομη τοτε ηταν λάθος του.

    Τώρα,νιώθω το χρέος να σε προειδοποίησω πως με 2 ψυχωτικά στην πλάτη να εχεις τον νου σου. Προτείνω επικοινωνία με εναν καλό γιατρό. Προτιμότερη η πιθανη αγωγη απο την κόλαση της ψύχωσης.
    βασικα τον ειχα ρωτησει αν θα χαμηλωσουμε την δοση και αλλο πριν την διακοπη και μου ειχε πει οτι απο την 100σταρα δεν χρειαζεται αλλη μειωση μπορεις να διακοψεις κατευθειαν...αλλα επαιξε ρολο και η αυξημενη προλακτινη που σταματησα ..αλλιως για κανα 6 μηνο τουλαχιστον θα εκανα ακομη θεραπεια..γενικα πριν καταλαβουμε το προβλημα με την ορμονη δεν ηταν σαφης το ποτε θα σταματουσα να παιρνω φαρμακα..

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    ωστοσο σιριε σε ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    ωστοσο σιριε σε ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις:)
    Απο την στιγμη που δεν το ευχομαστε ουτε στον χειροτερο μας εχθρό η κατανόηση κ συμπαράσταση μεταξύ ομοιοπαθουντων πρεπει να είναι άμεση κ αμέριστη όσο κ η συμβουλή.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Ναι σιγουρα οσοι ειναι ομοιοπαθεις ειναι υποστηρικτικοι μεταξυ τους,αλλα ειναι και θεμα ανθρωπου κ ιδιοσυγκρασιας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    Γεια σας...εδω και λιγο καιρο,καποιοι μηνες ειναι που το εχω παρατηρησει,ακουω εναν ηχο μεσα στο κεφαλι μου..
    τον ακουω το βραδυ κυριως που εχει απολυτη ησυχια..την μερα χανεται μεσα στον θορυβο την καθημερινοτητας


    ειναι συνεχομενος ,χαμηλος σε ενταση ,δεν ειναι βουητο ακριβως και δεν ειναι ενοχλητικος,αλλα εγω ανησυχω γιατι εχω περασει 2 ψυχωτικα απο την χρηση κανναβης και καθε ειδους ηχος μεσα στο κεφαλι μου με φοβιζει την στιγμη που ακουγα περιεργους ηχους και φωνες οταν ημουν σε ψυχωτικα.

    απλα φοβαμαι μην ξαναπαθω..εχω σταματησει και την θεραπεια και πλεον νομιζω ειμαι πιο ευαλωτη..πιστευετε ειναι προμηνυμα για καποιο ψυχωτικο;
    τι θα μπορουσε να ειναι αυτος ο ηχος;
    ρε φιλε μολις παρατηρησα πως και γω ακουω εναν ηχο μη συνεχομενο σαν τζιτζικας αλλα οχι ετσι απλα ετσι επαναλαμβανεται κ εχω παθει φρικη! σταματαει και ερχεται το παρατηρησα στο δρομο π επεστρεφα σπιτι κ πριν κανα 5 λεπτο αγχωνομαι

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    ρε φιλε μολις παρατηρησα πως και γω ακουω εναν ηχο μη συνεχομενο σαν τζιτζικας αλλα οχι ετσι απλα ετσι επαναλαμβανεται κ εχω παθει φρικη! σταματαει και ερχεται το παρατηρησα στο δρομο π επεστρεφα σπιτι κ πριν κανα 5 λεπτο αγχωνομαι
    Καλησπερα...ναι θα μπορουσα να το πω οτι ειναι σαν να ακουγονται τζιτζικια αλλα απο μακρυα..ομως εμενα ειναι συνεχωμενος δεν σταματαει..και δεν ειναι εντονος να τον ακουω αν ειμαι εξω,θα πρεπει να εχει απολυτη ησυχια για να τον ακουσω..γι αυτο και τον ακουω βραδυ οταν πεφτω για υπνο

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by dark cloud View Post
    Καλησπερα...ναι θα μπορουσα να το πω οτι ειναι σαν να ακουγονται τζιτζικια αλλα απο μακρυα..ομως εμενα ειναι συνεχωμενος δεν σταματαει..και δεν ειναι εντονος να τον ακουω αν ειμαι εξω,θα πρεπει να εχει απολυτη ησυχια για να τον ακουσω..γι αυτο και τον ακουω βραδυ οταν πεφτω για υπνο
    τι λες να ειναι?το ειπες στο γιατρο σου?αγχωθηκα πολυ τωρα...λες να ειναι απλα κουσουρι?

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ακούω γνώμες........
    By Diana1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 126
    Last Post: 28-07-2014, 15:43
  2. Ανησυχω με αυτα που ακουω
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 04-05-2012, 11:10
  3. ακουω λιγεσ φορες την μερα εναν ηχο απο αυτη μου σαν να τσιριζει ειναι.
    By dominic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-02-2012, 14:35
  4. ΨΥΧΟΛΟΓΙΣΤΕ ΜΕ - ΘΕΛΩ ΝΑ Τ ΑΚΟΥΩ!
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 26-05-2011, 10:50
  5. Απλως δεν ακουω το περιβαλλον μου.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-2010, 13:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •