Τελικά τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 33 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 490
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Νίκο μπασ και είσαι κορίτσι κ δε γουστάρεις τα κορίτσια ;
    οχι γιατι;;;
    απλα δεν με αγαπανε δεν τα αγαπω.
    παντως γενικα εχω καλες προθεσεις δεν ειμαι μνησικακος

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Όλοι τα ξέρουν αυτά πεσ κ κάτι καινούριο
    ε, να τα ξαναλεμε μην νομιζει καμμια πως δεν τα ξερουμε

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Είναι πολύ, μα πολύ κακό να γενικεύουμε. Δεν μπορείς να ξέρεις τι θέλουν οι γυναίκες, ούτε οι άντρες, ούτε και κανένας...
    Μόνο να το προβλέψεις και αυτο με ΠΟΛΥ ρίσκο.

    Π.χ. υπάρχουν εταιρίες ερευνών που πληρώνονται αδρά να κάνουν έρευνες αγοράς (π.χ. ICAP) και τελικά οι πελάτες που παραγγέλνουν τις ερεύνες, αποτυγχάνουν να φέρουν στην αγορά ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ (το γράφω με κεφαλαία για να δείξω την αντιστοιχία).
    Ο κόσμος σήμερα θέλει άσπρο, αύριο θέλει μάυρο. Ο συγχωρεμένος ο Στηβ Τζομπς το είχε πει: Μην ρωτάτε τον κόσμο τι θέλει, γιατί μέχρι να φτιάξετε αυτό που ήθελε, θα αλλάξει γνώμη. Γι' αυτό, φτιάξτε κάτι και πείστε τους ότι το θέλουν και ότι το χρειάζονται.

    Αν εμείς οι άντρες είμαστε αυτό που θέλουν οι γυναίκες, πρέπει ο καθένας μας ξεχωριστά να δουλέψει με τον εαυτό του για να πείσει το θηλυκό ότι είναι ο κατάλληλος. Να διαβάσει, να βελτιώσει τον χαρακτήρα του, να γυμνάζεται, κλπ. Άρα δεν είναι το πρόβλημα τι θέλουν οι γυναίκες. Το πρόβλημα είναι ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ εμείς και τι τους ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ!

    Και για να έχουμε καλό ερώτημα, για ποιες γυναίκες μιλάμε; Για τις Ελληνίδες;
    Και όταν μιλάμε για Ελληνίδες, για τι ηλικίες; Με τι μόρφωση; Από ποιες πόλεις;
    Διαφέρουν πολύ! Όπως και το να μιλάμε για τις γυναίκες στο Καζακστάν, στη Σουηδία, στη Σαουδική Αραβία, στο Ηνωμένο Βασίλειο, κλπ.
    Άλλες κουλτούρες, άλλες προτεραιότητες... Διαφέρουν! Στο Καζακστάν ή στη Σαουδική Αραβία η γυναίκα δεν διανοείται να μεγαλώσει το παιδί μόνη της, στα 18 της να κάνει αχαλίνωτο κλάμπινγκ και σεξ με όποιον θέλει. Είναι ατιμωτικό στις κοινωνίες τους.

    Άρα, πορευόμαστε χωρίς συνταγή. Κοιτάμε να φτιάξουμε τους εαυτούς μας και θα έρθει η κατάλληλη, αργά ή γρήγορα...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post

    Και για να έχουμε καλό ερώτημα, για ποιες γυναίκες μιλάμε; Για τις Ελληνίδες;
    ..
    για τις ελλεεινηδες

  5. #155
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τοση ωρα σας λεει η μιλιβα τι θελει η πιο σωστα τι γνωριζει και αισθανεται μια γυναικα σε θεματα ελξης (που και εγω συμφωνω με τα λεγομενα της, αρα δεν ειναι μονο μια με αυτα τα κριτηρια) και της τα απορριπτετε. Και μετα ρωτατε γεματοι απορια "μα τι θελουν πια αυτες οι γυναικες;" χαχαχαχα
    Θα αποδεχοσασταν μονο μια απαντηση που ταιριαζει με αυτα που ηδη πιστευετε, για να εκλογικευσετε ετσι ολα αυτα τα οποια διαφορετικα κολλατε να αντιμετωπισετε. Ενω οι απαντησεις που ηδη (νομιζετε οτι) εχετε, βολευουν. Οι γυναικες φταινε που θελουν ψευτομαγκες η κακα παιδια η σιξ πακς η μαλλια η αυτοπεποιθηση η δε ξερω γω τι αλλο δεν εχετε. Αρα δεν μπορειτε να κανετε κατι για αυτο, αρα βολικοτατο,εξωτερικος παραγοντας ειναι το προβλημα, ανωτερα βια...τι να κανετε εσεις;
    Δεν εχει σημασια τι σας λεει η μιλιβα ως γυναικα και το οτι συμφωνω κι εγω.
    Οποτε μμμμηπως να πουμε οτι αυτο που θελουν οι γυναικες ειναι να ακουτε λιγο να παρει η ευχη να παρει; :P
    Και να μην ειστε τοσο παρτακηδες και εγωκεντρικοι; Με αφορμη ενα αλλο θεμα που ανοιχτηκε προσφατα βρηκα στατιστικες που λενε οτι αμα σε ενα ζευγαρι αρρωστησει ο ενας απο τους δυο οι γυναικες εγκαταλειπονται/απατουνται αμα αρρωστησουν σε ποσοστο 20κατι % ενω οι αντρες που αρρωσταινουν σε ποσοστο 3%....
    1 στους 4 αντρες που ειναι ο "ανθρωπος" σας υποτιθεται θα σας παρατησει αμα αρρωστησετε κοριτσια...περαστικα. Παλι μου εφτιαξε τη διαθεση το φορουμ λολ.
    Εδώ πιστεύω πως κάνεις λάθος, δεν απορρίπτω, ούτε κατακρίνω την άποψή της, ίσα ίσα που διαβάζω με πολύ προσοχή αυτά που αναφέρει. Ένα ποσοστό των γυναικών, έχουν τέτοια αισθήματα έλξης, όπως τα αναφέρει και Miliva, το θέμα είναι όταν οι περισσότερες δεν είναι έτσι. Σε πολλά μηνύματά μου σε αυτό το νήμα, αναφέρω χαρακτηριστικά, ότι δεν είναι έτσι όλες οι γυναίκες και συμφώνησα με την Miliva, ότι είναι και θέμα συγκυριών η σωστή έλξη, για πολλούς λόγους, ίσως να μην ήθελε σχέση με ένα "καλό παιδί", αυτή η κοπέλα, δεν είναι όμως η μοναδική στον κόσμο. Δεν περιμμένω να μου απαντήσει σύμφωνα με αυτά που πιστεύω και δεν είναι ότι τα πιστεύω, είναι ότι προέρχονται από τις μικρές μου προσωπικές εμπειρίες, δεν προέρχονται ούτε από βιβλία, ούτε από στατιστικές που αναφέρεις παρακάτω, αλλά από την σκληρή πραγματική ζωή. Φυσικά έχει σημασία το τι αναφέρετε, αν δεν είχε σημασία, πρώτον δεν θα έκανα καν λογαριασμό και δεύτερον και να έκανα, δεν υπήρχε λόγος να αφιερώσω, τόσο χρόνο, για να ακούω ό,τι θέλω εγώ. Μήπως με έχεις παρεξηγήσει λίγο; (αν αναφέρεσαι σε εμένα). Άρα να υποθέσω, αφού το λέει η στατιστική, ότι τώρα είναι δεδομένο, ότι έτσι γίνεται και στην πραγματική ζωή; Μήπως βλέπετε με όλο το σεβασμό, το φύλλο του δέντρου και χάνετε το δάσος;

  6. #156
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για να καταλαβεις λιγο τι ενοουμε εγω σου λεω το τροπο να κανεις σχεση διαρκειας που δυσκολα θα χαλασει ενω οι αλλες σου λενε να κανεις μια σχεση ποιοτητας δηλαδη το πιο πιθανο σημερα γκομενοι αυριο ξενοι

    εγω σκεφτομαι ετσι γιατι ως σοφιστικε τυπος πιστευω οτι ολα αντεχονται εκτος απο τη μοναξια αρα με ενδιαφερει η προοπτικη κυριως...

  7. #157
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για να καταλαβεις λιγο τι ενοουμε εγω σου λεω το τροπο να κανεις σχεση διαρκειας που δυσκολα θα χαλασει ενω οι αλλες σου λενε να κανεις μια σχεση ποιοτητας δηλαδη το πιο πιθανο σημερα γκομενοι αυριο ξενοι

    εγω σκεφτομαι ετσι γιατι ως σοφιστικε τυπος πιστευω οτι ολα αντεχονται εκτος απο τη μοναξια αρα με ενδιαφερει η προοπτικη κυριως...
    Βασικά κάτσε να βρεθεί πρώτα η κοπέλα και μετά συζητάμε για την ποιότητα της σχέσης...

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αναλογα με το ποση ορεξη εχεις να αλαζεις γκομενες

    η αληθεια δε κρατα πολυ συνηθως

    εγω δεν εχω καμια ορεξη πχ εσυ εχεις?

  9. #159
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω συμφωνω μαζι του και γιατι να τα λυσει? οι πιο πολες πιθανοτητες ηταν να καταληξει σε αποτυχια το θεμα εσεις θελετε επικοινωνια μεν ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΛΑΣ ΑΝ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΑΡΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑς ΟΙ ΚΟΤΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΚΑΘΕΚΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΕΣΗ κανονα ενω οι εξυπνακηδες επικοινωνιακοι αλαζουν σχεσεις σα τα πουκαμισα ΓΙΑ ΝΑ ΤΠ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.αλλα αφου αισθανεσαι καλυτερη εγω παω πασο...

    και γω στη θεση του το ιδιο θα εκανα δε μπα να με ελεγες κοτα ΣΤΑ ...ΜΟΥ.
    Δεν μιλησα προσωπικα σε σενα ....γτ δεν ξερω πως συμπεριφερεσαι αλλα λες οτι κ εσυ το ιδιο θα εκανες ....γιατι ομως ? Γτ αν δεν τα λυσει θα ειναι σε μια ασχημη σχεση με μια γυναικα ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ και ανικανοποιητη επδ δεν θα μπορει να επικοινωνησει ουσιαστιξα με τον συντροφο της....αν ο αλλος εχει κλειστει στον εαυτο του κ δν μιλαει η γυναικα μπορει ν το παρει σαν απορριψη και να σκεφτεται μεσα της "δεν με αγαπαει...δεν με θελει..δεν με νοιαζεται ...δεν ειμαι τπτ γ αυτον...κ ετσι γινομαστε γκρινιαρες ...γτ αν θες να ξερεις ΓΚΡΙΝΙΑΡΕΣ μας κανετε εσεις!! επδ αποφευγετε να λυνετε τα προβληματα που παντα προκυπτουν στις σχεσεις.....

    Δεν επιδιωκουμε τον χωρισμο....ομως θα γκρινιαξουμε μια...δυο τρεις επδ ακομα ειμαστε εκει ...και επδ νιωθουμε πληγωμενες και θελουμε να φτιαξουμε τη κατασταση και να μην εγκαταλειψουμε ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ αναγκαζομαστε να φυγουμε γτ εσεις κανετε τις παπιες......

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τοση ωρα σας λεει η μιλιβα τι θελει η πιο σωστα τι γνωριζει και αισθανεται μια γυναικα σε θεματα ελξης (που και εγω συμφωνω με τα λεγομενα της, αρα δεν ειναι μονο μια με αυτα τα κριτηρια) και της τα απορριπτετε. Και μετα ρωτατε γεματοι απορια "μα τι θελουν πια αυτες οι γυναικες;" χαχαχαχα
    Θα αποδεχοσασταν μονο μια απαντηση που ταιριαζει με αυτα που ηδη πιστευετε, για να εκλογικευσετε ετσι ολα αυτα τα οποια διαφορετικα κολλατε να αντιμετωπισετε. Ενω οι απαντησεις που ηδη (νομιζετε οτι) εχετε, βολευουν. Οι γυναικες φταινε που θελουν ψευτομαγκες η κακα παιδια η σιξ πακς η μαλλια η αυτοπεποιθηση η δε ξερω γω τι αλλο δεν εχετε. Αρα δεν μπορειτε να κανετε κατι για αυτο, αρα βολικοτατο,εξωτερικος παραγοντας ειναι το προβλημα, ανωτερα βια...τι να κανετε εσεις;
    Δεν εχει σημασια τι σας λεει η μιλιβα ως γυναικα και το οτι συμφωνω κι εγω.
    Οποτε μμμμηπως να πουμε οτι αυτο που θελουν οι γυναικες ειναι να ακουτε λιγο να παρει η ευχη να παρει; :P
    Και να μην ειστε τοσο παρτακηδες και εγωκεντρικοι; Με αφορμη ενα αλλο θεμα που ανοιχτηκε προσφατα βρηκα στατιστικες που λενε οτι αμα σε ενα ζευγαρι αρρωστησει ο ενας απο τους δυο οι γυναικες εγκαταλειπονται/απατουνται αμα αρρωστησουν σε ποσοστο 20κατι % ενω οι αντρες που αρρωσταινουν σε ποσοστο 3%....
    1 στους 4 αντρες που ειναι ο "ανθρωπος" σας υποτιθεται θα σας παρατησει αμα αρρωστησετε κοριτσια...περαστικα. Παλι μου εφτιαξε τη διαθεση το φορουμ λολ.
    Ότι και να τους πεις πάλι τα δικά τους θα λένε...έχουν βρει την απάντηση για όλα.
    Οι περισσότερες γυναίκες είναι επιφανειακές, ψάχνουν εμφάνιση, λεφτά και κακά παιδιά.
    Άρα αυτοί που είναι καλά παιδιά και χωρίς πολλά λεφτά ή εμφάνιση δικαιολογημένα δεν βρίσκουν καμιά.

  11. #161
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Είναι πολύ, μα πολύ κακό να γενικεύουμε. Δεν μπορείς να ξέρεις τι θέλουν οι γυναίκες, ούτε οι άντρες, ούτε και κανένας...
    Μόνο να το προβλέψεις και αυτο με ΠΟΛΥ ρίσκο.

    Π.χ. υπάρχουν εταιρίες ερευνών που πληρώνονται αδρά να κάνουν έρευνες αγοράς (π.χ. ICAP) και τελικά οι πελάτες που παραγγέλνουν τις ερεύνες, αποτυγχάνουν να φέρουν στην αγορά ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ (το γράφω με κεφαλαία για να δείξω την αντιστοιχία).
    Ο κόσμος σήμερα θέλει άσπρο, αύριο θέλει μάυρο. Ο συγχωρεμένος ο Στηβ Τζομπς το είχε πει: Μην ρωτάτε τον κόσμο τι θέλει, γιατί μέχρι να φτιάξετε αυτό που ήθελε, θα αλλάξει γνώμη. Γι' αυτό, φτιάξτε κάτι και πείστε τους ότι το θέλουν και ότι το χρειάζονται.

    Αν εμείς οι άντρες είμαστε αυτό που θέλουν οι γυναίκες, πρέπει ο καθένας μας ξεχωριστά να δουλέψει με τον εαυτό του για να πείσει το θηλυκό ότι είναι ο κατάλληλος. Να διαβάσει, να βελτιώσει τον χαρακτήρα του, να γυμνάζεται, κλπ. Άρα δεν είναι το πρόβλημα τι θέλουν οι γυναίκες. Το πρόβλημα είναι ΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ εμείς και τι τους ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ!

    Και για να έχουμε καλό ερώτημα, για ποιες γυναίκες μιλάμε; Για τις Ελληνίδες;
    Και όταν μιλάμε για Ελληνίδες, για τι ηλικίες; Με τι μόρφωση; Από ποιες πόλεις;
    Διαφέρουν πολύ! Όπως και το να μιλάμε για τις γυναίκες στο Καζακστάν, στη Σουηδία, στη Σαουδική Αραβία, στο Ηνωμένο Βασίλειο, κλπ.
    Άλλες κουλτούρες, άλλες προτεραιότητες... Διαφέρουν! Στο Καζακστάν ή στη Σαουδική Αραβία η γυναίκα δεν διανοείται να μεγαλώσει το παιδί μόνη της, στα 18 της να κάνει αχαλίνωτο κλάμπινγκ και σεξ με όποιον θέλει. Είναι ατιμωτικό στις κοινωνίες τους.

    Άρα, πορευόμαστε χωρίς συνταγή. Κοιτάμε να φτιάξουμε τους εαυτούς μας και θα έρθει η κατάλληλη, αργά ή γρήγορα...
    Θεουλης.......

  12. #162
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    για να καταλαβεις λιγο τι ενοουμε εγω σου λεω το τροπο να κανεις σχεση διαρκειας που δυσκολα θα χαλασει ενω οι αλλες σου λενε να κανεις μια σχεση ποιοτητας δηλαδη το πιο πιθανο σημερα γκομενοι αυριο ξενοι

    εγω σκεφτομαι ετσι γιατι ως σοφιστικε τυπος πιστευω οτι ολα αντεχονται εκτος απο τη μοναξια αρα με ενδιαφερει η προοπτικη κυριως...
    Μα αγαπητε μου....μια σχεση ποιοτητας μπορει να ειναι και διαρκειας .....

  13. #163
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    για ενα πολυ απλο λογο γιατι η αληθεια ειναι σκληρη και το να το αφησεις ετσι η ευκολη λυση εγω πχ δε πιστευω οτι θα κατσεις για πολυ σε μια σχεση με αυτες τις αποψεις αργα η γρηγορα θα εφευγες ετσι και αλλιως εγω αυτο θα σκεφτομουν στη θεση του σιγα μη πιστευα οτι θα μενες εκει.

  14. #164
    Miliva21
    Guest
    Θα εμενα εκει ....αν εβρισκα την ανταποκριση κ την επικοινωνια π ηθελα με το να λυνουμε προβληματα ....οντως η πιο ευκολη λυση ειναι να σιωπησεις αλλα δν ειναι η πιο σωστη....απομακρυνση...αποξε� �ωση....παρεξηγηση....απιστια. ...ψυχολογοι....παντα προτιμαται να αφηνετε μια σχεση να εγκαταλειπετε αντι ν προσπαθησετε να τη σωσετε...

  15. #165
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θα σου ελεγα να τα λυσεις με καπιον αλλο γιατι αν ειμουν στη θεση του και εκανες ετσι θα ειχα τσιριξει και θα ειχα φυγει σα το ροντ ρανερ πολυ νοριτερα απο αυτον

    εγω εχω σκοπο να κανω τη ζωη μου ευκολη οχι να λυνω κουιζ μη κοιτας που στο ιντερνετ ειμαι πιο σοφιστικε και θελω να επικοινωνισω ο σκοπος της σχεσης ειναι να περασεις καλα αλιως τι νοημα εχει? να λυνεις ψυχολογικα κουιζ ολη την ωρα?

Page 11 of 33 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 00:29
  3. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 20:58
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 08:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •