Τελικά τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; - Page 32
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 32 of 33 FirstFirst ... 2230313233 LastLast
Results 466 to 480 of 490
  1. #466
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Νομιζω οτι αυτοι που θα φλερταρουν ευγενικα , ειναι οι ιδιοι που δεν χρειαζεται να φλερταρουν , διοτι εχουν ηδη παρεες , και βρισκουν απο εκει συντροφους .....
    Δεν ισχυεί απόλυτα αυτό...

  2. #467
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Δεν ισχυεί απόλυτα αυτό...
    Οντως , χαζομαρα εγραψα ..................

  3. #468
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Δεν ισχυεί απόλυτα αυτό...
    συντροφο/η μπορεις να βρεις παντου το δυσκολο δεν ειναι αυτο αλλα πως να τον κρατησεις διπλα σου ξερεις πχ ποσο πιθανο ειναι να συναντησεις αυτη που θα θελες παντα και να φυγει μετα απο κει που ηρθε?
    το να μαθεις να κρατας ανθρωπους διπλα σου ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια.

  4. #469
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το να μαθεις να κρατας ανθρωπους διπλα σου ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια.

    10' , δεκα με τονο Αλεξ , αριστευσες παλι .......

  5. #470
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    ο αλεξανδροσ ειναι πρωτοσ μαγκασ εγω το ειπα νομιζω πριν χρονια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #471
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το να μαθεις να κρατας ανθρωπους διπλα σου ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια.
    Σωστά! Άμα ξέρεις τον τρόπο να λες πράγματα, προσαρμόζοντάς τα έτσι ώστε να αρέσουν στα αυτιά του καθενός, τότε ναι, θέλει ταλέντο!
    Σαν τους πολιτικούς ένα πράγμα.....
    Όποιος θέλει να μείνει δίπλα σου, μένει!
    Δε θέλει καμία "τέχνη" να ξέρεις, αλλιώτικα θα είχαν ανοίξει σχολές για αυτό!

  7. #472
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    10' , δεκα με τονο Αλεξ , αριστευσες παλι .......
    Εγω νομιζω οτι οποιος σε θελει πραγματικα θα αντεξει περισσοτερο....οποιος δν θελει θα βρει οσο το δυνατο πιο γρηγορα μια δικαιολογια για να φυγει.....δεν μιλαμε γ ακραιες συμπεριφορες βεβαια ...εκει οπου φυγει φυγει

  8. #473
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Δε θέλει καμία "τέχνη" να ξέρεις, αλλιώτικα θα είχαν ανοίξει σχολές για αυτό!


    Aμα ταχεις καλα με τον εαυτο σου , τον αγαπας , κανεις καλη παρεα μαζι του , ολα ταλλα ερχονται , αυτο η τοχεις , η δεν τοχεις ............

  9. #474
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Aμα ταχεις καλα με τον εαυτο σου , τον αγαπας , κανεις καλη παρεα μαζι του , ολα ταλλα ερχονται , αυτο η τοχεις , η δεν τοχεις ............
    Συμφωνω..πρωτα πρεπει να εισαι καλα με τον εαυτο σου και ευχαριστημενος με τη ζωη σου ..αλλιως χρησιμοποιεις τις σχεσεις σαν πατεριτσα και δν ειναι καλο αυτο γ κανεναν απο τους δυο συντροφους

    Ομως υπαρχει και το αλλο
    .....
    Ποιος μπορει να νιωθει τελειως αυταρκης παρεα με τη μοναξια του?
    Οι σχεσεις και οι ανθρωποι ειναι το αλατι της ζωης .....αμα το εχουμε ειμαστε ευτυχισμενοι αμα λειπει νιωθουμε ανικανοποιητοι...

  10. #475
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    .....
    Ποιος μπορει να νιωθει τελειως αυταρκης παρεα με τη μοναξια του?
    Οι σχεσεις και οι ανθρωποι ειναι το αλατι της ζωης .....αμα το εχουμε ειμαστε ευτυχισμενοι αμα λειπει νιωθουμε ανικανοποιητοι...

    Οπως το λες , ειναι το κερασακι στην τουρτα μια καλη σχεση , η τουρτα ομως , ειναι η καλη σχεση με τον εαυτο σου , αμα ο καταφερεις αυτο , σουρχεται και ο σωστος ανθρωπος , διοτι δεν τον εχεις πλεον απελπισμενα αναγκη , ο νομος της ελξης .....

  11. #476
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Συμφωνω..πρωτα πρεπει να εισαι καλα με τον εαυτο σου και ευχαριστημενος με τη ζωη σου ..αλλιως χρησιμοποιεις τις σχεσεις σαν πατεριτσα και δν ειναι καλο αυτο γ κανεναν απο τους δυο συντροφους

    Ομως υπαρχει και το αλλο
    .....
    Ποιος μπορει να νιωθει τελειως αυταρκης παρεα με τη μοναξια του?
    Οι σχεσεις και οι ανθρωποι ειναι το αλατι της ζωης .....αμα το εχουμε ειμαστε ευτυχισμενοι αμα λειπει νιωθουμε ανικανοποιητοι...
    Δυστυχώς υπάρχει και τρίτη οδός, αυτοί που έχουν σχέση και είναι δυστυχισμένοι. Και έχει καταντήσει ο ένας από τους δύο σε μια σχέση να είναι χειριστικός, απέναντι στον άλλον. Ακραία ίσως περίπτωση, αλλά τελευταία ολοένα και αυξάνεται αυτό το φαινόμενο.

  12. #477
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    συντροφο/η μπορεις να βρεις παντου το δυσκολο δεν ειναι αυτο αλλα πως να τον κρατησεις διπλα σου ξερεις πχ ποσο πιθανο ειναι να συναντησεις αυτη που θα θελες παντα και να φυγει μετα απο κει που ηρθε?
    το να μαθεις να κρατας ανθρωπους διπλα σου ειναι μια ολοκληρη φιλοσοφια.
    Συμφωνώ σε αυτό που αναφέρεις στο τέλος. Ίσως το πιο δύσκολο είναι να κρατήσεις τους ανθρώπους κοντά σου, παρά να τους έλξεις ή και τούμπαλιν. Είχα αναρωτηθεί πάνω σε αυτό, στο θέμα της φιλίας, από μικρή ηλικία. Αν διώχνω εγώ τους ανθρώπους ή αν δεν τους έλκω, ώστε να με αποδεχτούν, το ίδιο και στις σχέσεις. Ακόμα και σήμερα παραμένει το ίδιο ερώτημα σε εμένα. Βέβαια για να πω και την αλήθεια, δεν ξέρω πως να προσεγγίσω τους ανθρώπους και δεν ξέρω πως να τους κρατήσω. Κυρίως βασικά τώρα που το σκέφτομαι, επειδή πέρασα άσχημα μικρός και περνάω ακόμα, να τους διώχνω εγώ από γύρω μου, γι'αυτό και κλείστηκα πολύ στον εαυτό μου, αν και είμαι εσωστρεφείς έτσι κι αλλιώς, έγινα περισσότερο. Ίσως απλά να μην τους "κάνω", ανάλογα ίσως με την περίπτωση. Κανείς δεν είναι τέλειος και εγώ έχω κάνει λαθη και κάνω συνεχώς λάθη και θα κάνω πάντα λάθη. Όμως χωρίς να με γνωρίσουν, μου γύρισαν την πλάτη, γιατί δεν θα κάτσει ένα αγόρι ή ενα κορίτσι ηλικίας 15-16 ετών, να ψυχολογίσει ένα αγόρι, είτε για σχέση, είτε για φιλία. Χθές ήταν η πρώτη μέρα της εξεταστικής και πήρα 10 σε ένα μάθημα, το τι άκουσα δεν λέγεται, γλύφτη με είπαν και άλλα. Πήγα μετά από μήνες και έκατσα να πιω έναν καφέ με ένα δύο άτομα από την σχολή μετά την εξέταση και ήρθαν δήθεν τυχαία σε άλλη παρέα, η "πρώην" παρέα που είχα, για να κάθονται να ακούνε τι λέμε και δεν είναι μόνο αυτό. Στην συγκεκριμένη καφετέρια, έχουν να πάνε 2 χρόνια και ούτε ήθελαν γενικότερα να πάνε σε αυτήν. Μόνο ήρθαν μας έβριζαν, όσοι πήραμε 10 και έκατσαν σε άλλο τραπέζι, στην ίδια καφετέρια με εμάς. Τι να πω πραγματικά. Το ότι ήξερα ότι είναι ζώα, το γνώριζα, το ότι είναι τελείως ζώα, δεν το περίμμενα. Συγνώμη για τις εκφράσεις μου, αλλά έλεος με αυτά τα άτομα. Πιο πριν έδινα σημασία σε κάτι τέτοια, τώρα απλά τους έγραψα στα παλαιά των υποδημάτων μου. Ούτε θα ασχοληθώ, ούτε ασχολούμαι, πηγαίνω σχολή, δίνω εξετάσεις, παίρνω καλούς βαθμούς και φεύγω. Όμως η ζήλια έχει και ένα όριο...

  13. #478
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο ενοουσα οτι τελικα για να κρατισεις ανθρωπους διπλα σου καταληγεις να παρατας τα σοβαρα θεματα και να το ριχνεις στη πλακα για να ελαφρυνει η ατμοσφαιρα και να αντεξεις.

  14. #479
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αυτο ενοουσα οτι τελικα για να κρατισεις ανθρωπους διπλα σου καταληγεις να παρατας τα σοβαρα θεματα και να το ριχνεις στη πλακα για να ελαφρυνει η ατμοσφαιρα και να αντεξεις.
    Για να κρατήσεις ανθρώπους, πρέπει να μην έχεις προσωπικότητα, να μην έχεις πολύ άποψη, να σε κοροϊδεύουν και να γελούν μαζί σου και εσύ απλά να καταλήξεις να είσαι ένας γελωτοποιός. Όσοι θέλουν να έχουν αξιοπρέπεια, μένουν μόνοι σαν εμένα...

  15. #480
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Αναλογα ποιους εχεις διπλα σου δεν ισχυει για ολους!!

Page 32 of 33 FirstFirst ... 2230313233 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  2. οι άντρες θέλουν τις άσχημες
    By Εμμανουέλα1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 703
    Last Post: 20-10-2012, 00:29
  3. Πως "θέλουν" οι γυναίκες τον άντρα
    By Seduction in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 253
    Last Post: 30-12-2011, 20:58
  4. Το ..θέλουν oi γυναικες όσο και οι άντρες; Το θέλουν περισσότερο; για διαβαστε...
    By path in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 12-09-2011, 18:01
  5. αυτο που θελουν οι γυναικες!
    By leo79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-01-2008, 08:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •