Με απατησε επι πληρωμη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 151
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ifigenia View Post
    Το θεμα giorgos35 δεν ειναι τι κανει, τι νιωθει και αν γυρναει πισω και δεν θελει να χωρισουμε. Το θεμα ειναι τι νιωθω εγω. Προσπαθω αλλα δεν ειναι ευκολο. Νιωθω οτι εχω τελειωσει ως γυναικα, ως συζυγος, ως ανθρωπος. Προσπαθω πολυ και δεν το ξερει κανεις, να μου πει μια γνωμη, να με παρηγορησει, να μου τονωσει το ηθικο. Απλα ολο αυτο δουλευει μεσα μου. Μονη μου προσπαθω να βρω μια ηρεμια, ας ειναι και ο χωρισμος, μα να ειναι ηρεμια. Ναι εχω καλες αναμνησεις αυτα τα 33 χρονια. Δεν πιστευα πουε οτι θα αντιμετωπιζα τετοια καυασταση. Δεν ζηλεψα ποτε, δεν τον εψαξα ποτε, δεν τον υποψιαστηκα ποτε. Νομιζα οτι εμεις οι δυο ειχαμε το τελειο. Και επεσε ο ουρανος και με πλακωσε. Προσγειωθηκα πολυ αποτομα σε μια πολυ δυσκολη στιγμη
    Εννοειτε οτι δεν τελιωσες ως γυναικα ουτε ως συντροφος ουτε ως τιποτα αλλο.η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομε να εκφραστω διοτι θα πολλοι θα με παρεξηγησουν.θα στο πω αλλιος.αν ενας ανδρας εχει γυναικα του μια θεα με τη πρωτη ευκαρια ΜΠΟΡΗ και να την απατηση ακομα και με μια που ειναι λιγοτερη ομορφη.καλως η κακως ο ανδρας τουλαχιστον οι πιο πολλοι ετσι λειτουργουν.αρα η απατημενη συζηγος δεν φερει ευθυνη..μπορει να το κανουμε καθαρα απο σωματικη αναγκη να μην χασουμε την ευκαιρια χιλιοι λογοι μπορη να ειναι.μην νοιωθεις ασχημα και σε καμια περιπτωση μην κατακρινης τον εαυτο σου.ειμαι σιγουρος οτι σε αγαπαει ο ανδρας σου.ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΤΟ ΔΙΑΖΥΓΙΟ.

  2. #17
    Ιφιγένεια, κάποια στιγμή, αργότερα, θα μπορούσατε να κάνετε μια συζήτηση για τον λόγο που τον ώθησε σε αυτή την πράξη. Μήπως ήταν άγχος και προσπάθεια φυγής από τα προβλήματα της καθημερινότητας. Γιατί πλήρωνε για να κάνει σεξ, δεν είχατε επαφές μεταξύ σας; (εννοώ πριν την ασθένεια και τις θεραπείες). Αφού είχατε όλα αυτά τα χρόνια μια καλή σχέση θα μπορούσατε να το συζητήσετε κάποια στιγμή, αργότερα, όταν θα είσαι κι εσύ καλύτερα.
    Αυτό που μου φαίνεται άσχημο είναι οτι αισθάνεσαι πως έχεις τελειώσει ως γυναίκα, ως σύζυγος και ως άνθρωπος. Νομίζω πως αδικείς πολύ τον εαυτό σου και δεν είναι έτσι τα πράγματα. Επειδή έκανε ο άντρας σου ένα λάθος, εσύ αυτοεκμηδενίζεσαι; Με ποιά λογική;
    Να μάθεις σιγά σιγά να μην αυτοπροσδιορίζεσαι ως προσωπικότητα και ως αξία μέσω ενός μόνο ανθρώπου, του άντρα σου. Όσο κι αν τον αγαπάς, αυτό είναι σφάλμα. Δες το αυτό το δυσάρεστο γεγονός ως μια ευκαιρία να επαναπροσδιορίσεις τον εαυτό σου ανεξάρτητα από τον σύζυγό σου.
    Δεν εννοώ να χωρίσεις, αυτό είναι κάτι άλλο που θα το δεις εν καιρώ και με ψυχραιμία, αναλόγως με το πού θα κατασταλάξουν τα συναισθήματά σου τελικά. Εννοώ, να κοιτάξεις μέσα σου, να βρεις τα χαρίσματά σου, τις επιθυμίες σου που είναι ανεξάρτητες από τις ανάγκες και τα "θέλω" της οικογένειας και να αφιερώσεις χρόνο στον εαυτό σου και σε πράγματα θα ήθελες να κάνεις και που είχες παραμελήσει εξαιτίας των υποχρεώσεων όλα αυτά τα χρόνια. Αλήθεια, με τις φιλίες πώς τα πας; ΄Εχεις φίλες να βγεις για έναν καφέ, να αφιερώσεις κάποιον χρόνο κι εκεί, να ξεδώσεις λίγο;

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Giorgos35 σε ευχαριστω. Να ξερεις οτι εκτιμω ιδιαιτερα αυτα που λες γιατι εισαι αντρας. Λοιπον οχι δεν ειμαι καμια θεα. Ουτε χαλια ειμαι, απλα ειμαι και 53 και απ' ο, τι ανακαλυψα πηγαινε με 25αρες μεχρι 30αρες που δουλευουν στα σπιτια τους για κατι εξτρα. Αν ειναι δυνατον!!!! Φρικαρω και που το σκεφτομαι οτι κανουν αυτη τη δουλεια. Και οχι δεν μου το ειπε. Εφτιαξα ενα ψευτικο προφιλ και το 'παιξα αντρας

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Για λεφτα δεν ξερω αν εδωσε αλλα το πιο πιθανο ειναι να νιωθει πραγματα για εσενα ασχετα με τα μουνταριλικια. Περαστικα σου ευχομαι καθ ολα τα αλλα γινονται

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τι νιωθει μωρε και αηδιες λετε ολοι;
    Τη στιγμη που ο ανθρωπος σου παλευει για τη ζωη του εσενα το μυαλο σου ειναι στο να καυλαντισεις; Φυσιολογικες προτεραιοτητες ειναι αυτες; Ετσι τι δειχνεις οτι νιωθεις πραγματα και νοιαζεσαι; Αυτοι που δεν νοιαζονται δηλαδη τι κανουν την δυσκολη ωρα; Ποιο ειναι το επομενο βημα; Ενεσεις με αερα στον ορο σου;
    Τελοσπαντων ας μην πω πραγματα που δεν χρειαζεται τωρα να σκεφτεται η θεματοθετρια...κοιταξε να φροντισεις τον εαυτο σου, την υγεια σου αλλα και τη ψυχη σου εσυ. Βαλε εσενα προτεραιοτητα οπως εβαλε ο αντρας σου τον εαυτο του. Δεν θα κατσεις τωρα πανω σε ολα να σκασεις και για το τι κανει αυτος.
    Εφτιαξες και στηριξες μια οικογενεια, μεγαλωσες παιδια, δημιουργησες και φροντισες πραγματα στη ζωη σου, παλευεις για αυτην, γυναικαρα με τα ολα σου εισαι! Τελος.

  6. #21
    ´Ετσι ακριβώς! Γυναικάρα με τα όλα της η Ιφιγένεια και άξια σε όλα! Φτάνει να το καταλάβει και η ίδια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Επι πληρωμη ή οχι απιστια ειναι!(δικαιολογιες)κ οπως ειπε κ η ναταλια πιο πανω,σε τοσο δυσκολη στιγμη αυτος το τετοιο του σκεφτοταν?η γνωμη μου ειναι να κανεις πραγματα για σενα,κατι που σου αρεσει,καποιο χομπι?κανενα ταξιδακι?ενα σκυλακι ή γατακι (αν σου αρεσουν τα ζωα)να σκεφτεσαι την μαχη που εδωσες για την ζωη σου!το ποσο τυχερη εισαι που εισαι κοντα στα παιδια σου!το ποσο σημαντικη εισαι για τα παιδια σου κ σιγουρα θελουν να εισαι ευτιχισμενη!εχεις λογους να αισθανεσαι ευτιχισμενη,ευγνομων για την ζωη σου,πρεπει ομως να τα βαλεις σε μια σωστη σειρα!πρωτα τον εαυτο σου κ τα παιδια σου!το αν θελεις να χωρισεις εγω δεν ειμαι ουτε κατα ουτε υπερ!θα κανεις οτι ειναι καλυτερο για σενα!απλα θα ελεγα να μην βιαστεις να παρεις την αποφαση κ ειδικα οταν εισαι στεναχωρημενη!πρεπει να εισαι καλα μεσα σου για να αποφασισεις σωστα!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Έχω φάει πολύ κέρατο από γυναικεσ κ πάλι τις λατρεύω η διαφορά με σένα είναι ότι εγώ είμαι προσγειωμένος καλή δύναμη κ καλό κουράγιο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Elis λυπαμαι, αλλα δεν καυαλαβαινω το προσγειωμενη. Αν εννοεις να το θεωρησω το κερατο δεδομενο, οχι δεν ειμαι προσγειωμενη και δεν θελω να ειμαι. Προτιμω να ειμαι ρομαντικη. Την ισορροπια μου θα τη βρω γιατι ειμαι μαχητρια. Δεν ξερω ποτε ή με ποιον τροπο ομως θα ανακαμψω.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    19
    Pink floyd, Κασσανδρα, natalia-sups, φλοκ, giorgos 35 σας ευχαριστω παρα πολυ. Απο τον Σεπτεμβρη εως τωρα εχουν γινει απιστευτα ασχημα πραγματα, αλλα και πολυ καλα. Παντρευτηκε η κορη μου, τωρα εμαθα οτι ειναι εγκυος, τα αλλα παιδια μου ειναι υγιεις και χαρουμενα. Λογοι που με κρατουν στην επιφανεια. Καμια φορα βυθιζομαι στη θλιψη μου, μα ξαναβγαινω στην επιφανεια, γιατι ειναι πλεον τροπος ζωης να μαχομαι. Ευχαριστω απο καρδιας

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Αυτη η δυναμη ειναι ο λογος που το λεω οτι εισαι γυναικαρα με τα ολα σου, και αληθεια ειναι πως πνιγομενη σε μια κουταλια νερο καμια φορα στα 25 μου σε θαυμαζω που μαχεσαι για ολα αυτα τα ομορφα πραγματα που εχεις φτιαξει στη ζωή σου και εχεις να αγαπας και να τα χαιρεσαι για πολλα χρονια ακομα, του εαυτου σου συμπεριλαμβανομενου. Γιατι υπαρχουν τοσα πολλα ακομα μπροστα σου που σου αξιζουν...και χωρις να χρειαζεται να μαχεσαι αδιαλλειπτα...στιγμες ηρεμιας και χαρας και εσωτερικης πληρωσης, αρκει να το δεις, να το νιωσεις και να το πιστεψεις. Το εχω δει, το θαυμαζω απεριοριστα και βλεπω πως το εχεις και εσυ μεσα σου. Μην μασας τιποτα, εισαι υπεροχη! Σου ευχομαι απο καρδιας τα καλυτερα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    και τι ακριβως διασφαλιζει το οτι πηγε με πληρωμη?
    μονο οτι δεν υπηρχε συναισθημα, τπτ παραπανω.
    Ε ΚΑΙ?
    τα ιδια λενε ολοι οσοι υποτιθεται οτι "αγαπανε" η ειναι ερωτευμενοι με την δικια τους κι ωστοσο απιστησαν καποια φορα η και κατα συστημα, ακομα κι αν δεν πηγαινουν σε επαγγελματιες παντα, απλα τις ονομαζουν ετσι χαρην καλαισθησιας.... οτι δεν ενοιωθαν κανενα συναισθημα πηγαινοντας με μια π@%$να (και διαφορα αλλα κοσμητικα). οκ, το ξερουμε οτι μερικοι ξενοπηδανε οπως κατουρανε. και τι να λεει?

    κατ αρχας, και μονο που το χρησιμοποιει σαν επιχειρημα το οτι νομιζε οτι δεν μετραει επειδη πληρωσε, υποτιμαει την νοημοσυνη σου.
    και γιατι δεν στο ειπε αν νομιζε κατι τετοιο? ειχε πιο σοβαρα πραγματα να σου πει για τον εαυτο του τον τελευταιο χρονο, που συμβαινουν αυτα που περιγραφεις?

    εχεις δικιο 100% και να νοιωθεις προδομενη και νευριασμενη και οτι αλλο τραβαει η ψυχη σου.
    ωστοσο δεν θα σου πω να χωρισεις αμεσα.
    θα σου πω να βρεις με βεβαιοτητα τι ειναι αυτο που θα σε κανει να εισαι καλυτερα, συνυπολογιζοντας ολη σου την επιβαρυνση και με τα αλλα θεματα, και αυτο να κανεις και μαλιστα στον χρονο που θελεις να το κανεις.

    ειπες οτι νομιζεις οτι δεν θα σου λειψει κ, αν τον χωρισεις.
    εισαι βεβαιη? αν εισαι, χωρισε αυριο.
    οικονομικα εισαι ανεξαρτητη? εκεινος, ειναι?

    αν ομως δεν εισια βεβαιαη για οποιονδηπτοε λογο, ειτε οικονομικο ειτε ψυχολογικο, μην παρεις εν θερμω μια αποφαση. κατσε και σκεψου καλα τι θες.
    θες να συνεχισεις εναν λευκο γαμο?
    θες να κανεις μια προσπαθεια να τα ξαναβρειτε?
    θες να τον απομακρυνεις μεχρι να δε3ις τι θα κανεις? θες να τον βαλεις στο μουσκιο να περιμενει, μεχρι να δεις τι θα κανεις?
    βρες τι θες και τι θα σε ανακουφισει, και καντο.

    αλλα ΒΑΛΕ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΝ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ, ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΤΗΣ

    μονο ΜΗΝ κανεις εν βρασμω, κατι που σκεφτομενη ψυχραιμα θα μετανοιωσεις.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    σου ευχομαι καλη και γρηγορη αναρρωση!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Ένα μπράβο από εμένα, γιατί έχεις μεγαλείο ψυχής, άλλη στην θέση σου δεν θα αντιδρούσε έτσι πιστεύω. Έχεις ηθική και φαίνεται αυτό. Τώρα στο θέμα του σύζυγού σου, δεν μπορώ να σου δώσω συγκεκριμένη απάντηση. Η επιλογή το τι θα κάνεις με αυτόν τον άνθρωπο, είναι καθαρά δική σου. Καλό είναι να υπάρξει από μέρους σου, πιο μετά ίσως, μία συζήτηση επί του θέματος και ίσως και άλλων. Για όλα υπάρχει ένας λόγος, μία αιτία. Είτε είναι χαζός ο λόγος, είτε καλός, είτε αρνητικός, πάντως θα υπάρχει ένας λόγος. Αυτό με τους πολλαπλούς λογαριασμούς, δηλώνει έναν άνθρωπο, που ήξερε τι έκανε και ήθελε να το κάνει. Το σεξ, είναι μια ενόρμηση ίσως της στιγμής, το ξέρω ότι ο άνθρωπος είναι χαζός που το έκανε, αλλά ίσως εξηγήται κάπως, αυτό με τους πολλαπλούς λαγαριασμούς, δεν μπορώ να καταλάβω τι είχε στο μυαλό του, όντας και εγώ άντρας, δεν μπορώ να καταλάβω τι έψαχνε από εκεί, μιας που όπως αναφέρεις, στο κομμάτι του σεξ, το ικανοποίησε με τον πιο ειδεχθή τρόπο. Άρα από τους λαγαριασμούς, μήπως έψαχνε κάτι βαθύτερο; Όπως αναφέρει και η Remedy προτεταιότητα και μόνο, να είναι το παιδί.
    Last edited by DL010117a; 24-05-2017 at 19:53.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με μυνηματα 8 δε βλεπω να στελνω προσωπικο μυν :-/ αλλα ειναι εμφανες νομιζω οτι ειναι ΑΛΛΟΥ το κορμι του και ΑΛΛΟΥ η ψυχη του.πολυ μπερδεμα δηλαδη.......!

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με απάτησε ή όχι;;;;
    By Lila1980 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 60
    Last Post: 06-04-2017, 16:57
  2. εθισμος στο σεξ επι πληρωμη..μπορει να οφειλεται σε αγχωδη διαταραχη??
    By VassilisM in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-2014, 16:45
  3. τι μου ειπε η κοπελα μου οταν τη ρωτησα γιατι με απατησε (λιγη βοηθεια!!!!)
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-03-2013, 22:26
  4. ΜΟΥ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΠΑΤΗΣΕ ΤΙ ΚΑΝΩ?
    By christina135 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 09-11-2011, 13:40
  5. Με απάτησε!!
    By mel88thess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 15-11-2008, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •