αντιψυχοτικα γνωμες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200

    αντιψυχοτικα γνωμες

    Καλησπερα παιδια,,
    ηθελα να ρωτησω ποιο φαρμακο θα προτεινατε για ψυχωση και πιο θα μου λεγατε να αποφυγω,,,πινω ρισπερνταλ εδω κ ενα χρονο το μονο κακο που μ εχει κανει ειναι η ακαθισια σε μεγαλες δοσεις και η ρυθμικη κινηση της γλωσσας σε οτι δοση κ αν το εχω παρει...εχω τοξικη ψυχωση και μειωνοντας τ φαρμακα τα συμπτωματα επανηλθαν κ ο γιατρος λεγοντας μου πως εχω πιθανοτητες να κοψω τα φαρμακα στο μελλον και προτινει να αλλαξουμε φαρμακο αφου αυτο δε μ κανει θα ηθελα γνωμες για το καθε φαρμακο τα καλα κ τα κακα του για να ξερω με τι εχω να κανω ..
    ευχαριστω εκ των προταιρων χ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Ζυπρεξα καλό τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Αμπιλιφαι καλό τρίτης γενιάς δε βάζεις κιλά
    Τζεοντον τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Ινβεγκα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Σιροκουελ δε ξέρω αλλά λένε βοηθάει να κοιμάσαι καλύτερα
    Αλοπεριντιν κι όλα τα παλιά το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    Last edited by Aeon; 29-05-2017 at 18:27.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    3 χρονια περνω ριαπερνταλ τωρα που μιλαμε το κοβω και βγαζω στερητικα πριν λιγο εκανα εμετο...
    2 μερες περνω γενοσημο του αμπιλιφαυ καμια παρενεργεια καλυτερη προγνωση στα ψυχωτικα σε μενα απο το ρισπερνταλ.....εχω μεγαλες προσδοκιες απο το επιματ....
    Γενικα ειναι τι δουλευει στον καθενα....αλλα τα παλια νευροληπτικα δεν θα τα περνα ουτε αν με πληρωνανε

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by elis View Post
    τροποποιήθηκε από τη διαχείριση. Απαγορεύονται οι συστάσεις για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής.
    εσυ τι πινεις τωρα?κ ποσο καιρο κανεις θεραπεια?ξερεις αν μπορει να υπαρξει ανοχη στο φαρμακο κ να μην σε πιανει με το καιρο?
    Last edited by Aeon; 29-05-2017 at 18:28.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    3 χρονια περνω ριαπερνταλ τωρα που μιλαμε το κοβω και βγαζω στερητικα πριν λιγο εκανα εμετο...
    2 μερες περνω γενοσημο του αμπιλιφαυ καμια παρενεργεια καλυτερη προγνωση στα ψυχωτικα σε μενα απο το ρισπερνταλ.....εχω μεγαλες προσδοκιες απο το επιματ....
    Γενικα ειναι τι δουλευει στον καθενα....αλλα τα παλια νευροληπτικα δεν θα τα περνα ουτε αν με πληρωνανε
    γενικα εισαι ασυμπτωματικος με το ρισπερτναλ?γιατι αλλαξες φαρμακο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Με το ρισπερνταλ ειχα λιγα συμπτωματα....
    Αλλαξα γιατι ηταν πολυ βαρυ το ριαπερνταλ για μενα αφου εχω τη δυνατοτητα για 3ης γενιας γιατι οχι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Με το ρισπερνταλ ειχα λιγα συμπτωματα....
    Αλλαξα γιατι ηταν πολυ βαρυ το ριαπερνταλ για μενα αφου εχω τη δυνατοτητα για 3ης γενιας γιατι οχι
    το επιματ πως γραφεται η δραστικη του ουσια?για να το ψαξω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Αριπιπραζολη

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    παντως και το Invega αμα παιρνεις μεγαλη δοση προκαλει μεγαλη υπνηλια και υποταση και ειναι ανυποφορο.

    οι παρενεργειες ειναι δοσοεξαρτωμενες.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εγω εχω αυπνια εδω και 2 μερες και διεγερση και δεν ξερω απο τι ειναι....επειδη εκοψα το ρισπερνταλ η απο το επιματ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    εγω παιρνω σολιαν στην αρχη ειχα ακαθισια τωρα εχει περασει και ειμαι καλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Quote Originally Posted by darkprincess View Post
    εσυ τι πινεις τωρα?κ ποσο καιρο κανεις θεραπεια?ξερεις αν μπορει να υπαρξει ανοχη στο φαρμακο κ να μην σε πιανει με το καιρο?
    Άσε με εμένα εγώ είμαι μποντι μπιλντερ για αυτό δε με παίζουν τα παιδάκια εδώ απλά παίρνω τεράστιες δόσεις κ δε με πιάνει εσύ δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα μη στεναχωριέσαι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχω δοκιμασει zyprexa αλλα δε με επιανε καθολου,
    δοκιμασα seroquel επισης δε με επιανε καθολου
    δοκιμασα dipiperon και μου εδιωξε τις οπτικες ψευδαισθησεις
    πιρνω τωρα solian στη μεγιστη δοση με ψιλοβοηθαει αλλα δε με αφηνει και για πολυ ανευ συμπτωματων
    παιρνω και aloperidin παλιο μεν αλλα το μονο που με πιανει παρα πολυ καλα και διανυω καλες μερες χωρις συμπτωματα μονο που με κανει να χαζευω φυτο στα 25μγ
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εχω insomnia και εδω και 3 μερες ειμαι λιγο ευεξαπτος....και δεν ξερω απο τι ειναι....την αριπιπραζολη? Επειδη εκοψα το ρισπερνταλ η υποτροπιαζω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Εχω insomnia και εδω και 3 μερες ειμαι λιγο ευεξαπτος....και δεν ξερω απο τι ειναι....την αριπιπραζολη? Επειδη εκοψα το ρισπερνταλ η υποτροπιαζω
    γεννοσημο παιρνεις διαβασα. παιρνω αριπιπραζολη από το γνησιο 3 χρονια τωρα δεν μου βγαλε παρενέργειες. εχει πεσει πολύ η συμμετοχη στο γνησιο 10ευρω μονο ισως δεν αξιζει το γεννοσημο. ρωτα τον γιατρο σου

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αντιψυχοτικα και αλκοολ
    By darkprincess in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 28-05-2017, 20:43
  2. Γνώμες..
    By Miss D. in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2017, 20:15
  3. Γνωμες για Depakine
    By giorgos1 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 11-02-2016, 12:43
  4. Ακούω γνώμες........
    By Diana1982 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 126
    Last Post: 28-07-2014, 15:43
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •