oloi nomizw oti me koitane.....oxi panta alla arketes fores!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2

    oloi nomizw oti me koitane.....oxi panta alla arketes fores!!

    mporei kapios na m dwsei mia apantisi?agorafovia?to exete ksanasinantisei?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    μα, ΟΝΤΩΣ σε κοιτανε...
    ολους μας κοιτανε οταν κυκλοφορουμε δημοσιως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    καλημερα. κι εγώ αυτό νομίζω όταν είμαι ανάμεσα σε πολλή κόσμο..νομίζω ότι με κοιτάνε όλοι και νιώθω αμηχανία.. τι είναι? κοινωνική φοβία?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    - Φόβος οτι με \"κοιτάνε\" ή φόβος (... = ανασφάλεια) γι\' \"Αυτό\" που (νομίζω οτι) βλέπουνε ?

    - Φόβος οτι με \"κοιτάνε\" ή \"Ανάγκη\" να ΜΕ κοιτάνε ?

    - Φόβος \"Μοναξιάς\" : \"Εγω και (\'Ολοι) οι ʼλλοι\" ?

    - ..... ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    Βασικά νιώθω ντροπή και αμηχανία όταν περναω απο πλήθως νομίζοντας ότι με βλέπουν και οταν υπάρχει πολυκοσμία (μια παρέα 10 άτομα) δεν μιλάω πολύ και ιδίως σε άτομα που δεν ξέρω, καθόλου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    εως και πριν καποιους μήνες το ειχα και εγω εντονο αυτο το \"με κοιτανε ολοι\" και αρκετές φορες με επιανε και πανικος από αυτό. Με τη νεα φαρμακευτικη αγωγη το εχω ξεπερασει σε μεγαλο βαθμό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    339
    ti epernes?
    gia poso kairo?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    23
    επειδή νομίζει κάποιος ότι τον κοιτάνε πρέπει να πάρει χάπια. για όνομα του θεού, φοβερό. ολο το κόσμο τον κοιτάνε. κοίτα τους και εσύ. δεν είναι αρρώστια αυτό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    187
    και εμενα οταν με κοιτανε στο δρομο περιεργα , κατι σχολιαζουν μαλλον για τα κιλακια μου, αλλα τους ριχνω μια αγρια ματια και κατουροιουνται απο το φοβο τους.
    παντως πλακα πλακα με ενοχλει οταν καποιος σε κοιταει και σε σχολιαζει χωρις δισταγμο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    το εχω νιωσει απειρες φορες!απλα πιστευω οτι συμαβαινει σε ολους τους ανθρωπους.δεν ειναι θεμα φοβιας!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6
    αυτο το προβλημα το ειχα σε πολυ μεγαλο βαθμο.θεωρητικα αν το σκεφτουμε ναι δεν ειναι τπτ..εννοω δεν ειναι κατι που μπορει να αποτελεσει μεγαλο προβλημα για καποιον.πολυ απλα μπορουμε να πουμε \"μασ κοιτανε!και τι εγινε?\".ομως οταν γενικοτερα καποιος εχει κοινωνικες φοβιες κατι τετοιο μπορει να προκαλεσει μεγαλη αμηχανια κ πανικο ..οποτε το προβλημα ειναι γενικοτερο..αλλοι δεν το εχουνε καν..αλλοι το εχουνε κ το αντιμετωπιζουνε η μονοι τους η με τη βοηθεια καποιας ειδικης φαρμακευτικης αγωγης αναλογα με το βαθμο του προβληματος κ αλλοι το εχουνε κ απλα δεν κανουνε τπτ γιαυτο με αποτελεσμα να μη μπορουν να χαρουν τη ζωη τους κλεισμενοι στο σπιτι τους...ακινητοποιημενοι..κι εγω για το συγκεκριμενο ακουληθησα καποια θεραπεια..δεν ειχα βεβαια μονο αυτο..ειχα γενικοτερα κοινωνικες φοβιες.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by kallia13
    ti epernes?
    gia poso kairo?
    Seropram, seroxat,anafranil αλλα δεν με βοήθησαν καθολου. Με αυτα που παίρνω τωρα ειμαι αισθητα καλύτερα (neurontin,zyprexa,ladose)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •