Θυμός προς τον ψυχοθεραπευτή - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 105
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ο σύμβουλος ψυχικής υγείας, όπως αυτοαποκαλουνταν ο εν λόγω "ειδικος" τον οποίο επισκέπτομουν επι δύο χρόνια (χωρίς άδεια εξασκησεως επαγγέλματος, χωρίς πτυχία και χωρίς ειδίκευση), πρόσφατα εμφανίστηκε σε δημόσια σελίδα στο ίντερνετ και συστηνοταν ως: ΙΑΤΡΟΣ.
    Μετά από αυτό οι έχοντες πτυχία ας τα σκίσουν. Είσαι ο,τι δηλώσεις.
    Αλίμονο στον δύστυχο που θα βρεθεί στο διαβα σου και θα σε εχει ανάγκη.
    Χαίρε Ελλαδαρα αθάνατη.


    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    παντως αν δηλωνει ιατρος, η τον διαφημιζει καποιος σαν ιατρο, μπορεις ανετα να του κανεις καταγγελια στον ιατρικο συλλογο.
    συμβουλος μπορει να δηλωνει η καθε πικραμενη, ιατρος ομως, οχι...

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.costyle.gr/eidikotites/sy...yAAEgIJNvD_BwE


    Ma τι λες ρεμ , ανοιξε το λινκ , σε 10 μηνες γινεσαι ψυχοθεραπευτης παρακαλω ........οχι παιζουμε ........

  3. #78
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν καπιος δε το εχει κανει παθος μεσα του οτι κανει οτι και να δηλωνει ειναι σαν ενα ρομποτ χωρις αισθηματα κατι σαν τον ρομποκοπ δηλαδη...

  4. #79
    Nefeli28
    Guest
    Όταν έθετε το συγκεκριμένο θέμα ο νηματοθετης, θα προσδοκούσε να συλλέξει πληροφορίες που αφορούν τη σύγκρουση μεταξύ θεραπευτή και θεραπευομενου για διάφορους λόγους ασυνενοησιας μεταξύ τους. Σίγουρα δεν περίμενε να ακούσει θυμό προς τον θεραπευτή που να πηγάζει από την ασχετοσύνη, τη μη κατάρτισή του και την εξαπάτηση των ασθενών.
    Δυστυχώς υπαρχει και αυτό.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΔΙΚΟΥ.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Όταν έθετε το συγκεκριμένο θέμα ο νηματοθετης, θα προσδοκούσε να συλλέξει πληροφορίες που αφορούν τη σύγκρουση μεταξύ θεραπευτή και θεραπευομενου για διάφορους λόγους ασυνενοησιας μεταξύ τους. Σίγουρα δεν περίμενε να ακούσει θυμό προς τον θεραπευτή που να πηγάζει από την ασχετοσύνη, τη μη κατάρτισή του και την εξαπάτηση των ασθενών.
    Δυστυχώς υπαρχει και αυτό.

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΙΔΙΚΟΥ.

    Εστάλη από HUAWEI VNS-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ο καθενας γραφει κατα το δοκουν , ............. δεν εισαι συ ο θεματοθετης .....

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Εχετε δίκιο για όλα αυτά, όμως πρόσφατα, συζητούσε με μια γνωστη μου τελοσπάντων η οποία πήγαινε 2 χρόνια σε ψυχοθεραπευτή και μαλιστα του τα έσκαγε αδρά και αυτό εγινε με προτροπή του εραστή της, και να μην τα πολυλογώ, μου έλεγε την εμπειρία της και μου έβγαζε τον θεραπευτή βλαμμένο και μάπα. Της έλεγε επι λέξη, εσύ είσαι μια κοινή, ο εραστής σου είναι ενας αποτυχημένος και ο αντρας σου μλκς αλλά εγώ είμαι εδώ. Όταν το ακουσα αρχικά φρίκαρα.
    Αργότερα όταν μου ανοίχτηκε περισσότερο η κοπέλα, είπα πωςο θεραπευτής ήταν μια χαρά. Ο θεραπευτής εκανε σωστα που της μιλούσε έτσι. Η κοπέλα νομιζε και νομίζει πως έχει κατάθλιψη, αλλά είναι μια κλασσικότατη drama queen. Αν θεωρήσουμε πως ο θεραπευτής δεν είναι τίποτα άλλο, απο ένα εργαλείο προβολής των συναισθημάτων του τότε αυτά που της έλεγε ο άνθρωπος ήταν πάρα πολύ σωστά διοτι και η κοπέλα θεωρούσε τον εαυτό της ***** και τον εραστή της για τον οποίο υποτίθεται πως κόβει φλέβες θεωρεί αποτυχημενο διότι δεν είναι λεφτάς και τον άντρα της θεωρει μλκ επειδή τον χειρίζεται και δεν της κάνει αίσθηση. Απο την άλλη διαβάζοντας λίγο περι μαζοχιστικού χαρακτήρα, αυτο που πρέπει να κάνει ο θεραπευτής είναι να ενισχύει τις περαλογες ιδέες του θεραπευομενου. Όσο περίεργη κι αν φαίνεται εκ πρώτης η συμπεριφορά του θεραπευτή, επειδή το έψαξα σχολαστικά γιατί μου έκανε εντύπωση που το έπαιζε τοσο συναισθηματική και παντα κλαιγοταν στην ομαδική ψυχοθεραπεία αλλά αν της έλεγες κάτι που δεν βόλευε πάντα ήταν επιθετική και δεν δισταζε να σε απειλήσει κιολας, θεωρώ ππως ήταν πραγματικά πολύ σωστός. Αποτελεσματικός δεν ήταν γιατί η τύπισσα δεν ξερω αν ηταν χειρότερη αλλα βγάζει απίστευτη σκατίλα και μαλλον δεν εχει κανει πρόοδο, ισα ισα κ τον γιατρο να τον χειριστεί ήθελε κ τπτ περισσότερο. Αυτό καταλαβα εγω τουλάχιστον.

    Όλα λοιπόν είναι σχετικά. Εγώ λεω να συζητάμε τα διαδικαστικά με τον θεραπευτή και να τσεκάρουμε με νηφαλιότητα το γιατι μπορεί να εχει μια συμπεριφορα απένταντί μας. Αν δεν εχει βαση τότε να τολμάμε να τον αλλάξουμε, αλλά θα είναι καλύτερα να δίνουμε στον εαυτό μας την πολυτέλεια να γνωρίζει την πιθανότητα του να υπάρχει λογικό κίνητρο για την όποια συμπεριφορά μας ξενίζει.

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    ο ψυχιατρος μου ειναι βλακας. λολ. τον εχω τρια χρονια, δεν μου ειναι ευκολο να αλλαξω γιατι μενω εξω οποτε λιγοι κανουν σκαιπ..με.λογικες τιμες. ειχα βρει κ εναν αλλον που φαινοταν καλος αλλα ηταν 200ε η συνεδρια. δεν τον εκτιμω πολυ τον ψυχιατρο μου γιατι ολο πεταει διαγνωσεις ...την τριχα την κανει τριχια...και μετα λεει "δεν εχουν σημασια οι διαγνωσεις" βλακα.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by garida View Post
    ο ψυχιατρος μου ειναι βλακας. λολ. τον εχω τρια χρονια, δεν μου ειναι ευκολο να αλλαξω γιατι μενω εξω οποτε λιγοι κανουν σκαιπ..με.λογικες τιμες. ειχα βρει κ εναν αλλον που φαινοταν καλος αλλα ηταν 200ε η συνεδρια. δεν τον εκτιμω πολυ τον ψυχιατρο μου γιατι ολο πεταει διαγνωσεις ...την τριχα την κανει τριχια...και μετα λεει "δεν εχουν σημασια οι διαγνωσεις" βλακα.
    Άστα να πάνε... Είναι φορές που σου δίνουν την εντύπωση πως έχεις όλες τις ψυχικές διαταραχές που υπάρχουν, σε υπερθετικό βαθμό... Ξέρεις πόσες φορές με είχε κάνει να νιώσω με τα λεγόμενά της, λες και ήμουν ένα τέρας που έπρεπε να εγκλειστεί οπωσδήποτε σε ψυχιατρείο, να νιώσω πως είμαι ένας εν δυνάμει serial killer ή βιαστής; Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό, αλλά δε σε βοηθάει να νιώσεις καλύτερα, ούτε και να βελτιώσεις την ποιότητα ζωής σου. Σε θέλουν αγκιστρωμένο στο λιμάνι τους και θέλουν να σε έχουν υπό έλεγχο.

    Επιπλέον, πολλοί είναι αυτοί που έχουν σαδιστικές και εξουσιαστικές τάσεις που τις προβάλουν σε ασθενείς τους. Ειδικά το "είμαι ανώτερος από σένα", είναι πέρα για πέρα δείγμα κομπλεξισμού και αλαζονείας. Γιατί είσαι ανώτερος; Και είναι κάτι που οι γιατροί όλων των ειδικοτήτων το έχουν, μα οι ψυχίατροι στο έπακρο. Να θέλουν με το ζόρι να επιβάλουν το εγώ τους και την άποψή τους, γιατί "διάβασαν" περισσότερο από εμάς τους "loosers" και έχουν περισσότερα λεφτά από εμάς τους "loosers"...

    200 ευρώ η συνεδρία; Καλά ποιος είναι; Ακόμη και πολυδιαφημισμένοι ψυχίατροι-ψυχοθεραπευτές που έχουν πελάτες επιχειρηματίες και "σελέμπριτις", λιγότερα ζητάνε... Εγώ 150 είχα ακούσει για μερικές "φίρμες" και έφριξα... Αλλά 200 και σε τέτοια περίοδο δυσπραγίας; Είναι τουλάχιστον προκλητικό!
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Άστα να πάνε... Είναι φορές που σου δίνουν την εντύπωση πως έχεις όλες τις ψυχικές διαταραχές που υπάρχουν, σε υπερθετικό βαθμό... Ξέρεις πόσες φορές με είχε κάνει να νιώσω με τα λεγόμενά της, λες και ήμουν ένα τέρας που έπρεπε να εγκλειστεί οπωσδήποτε σε ψυχιατρείο, ένας εν δυνάμει serial killer ή βιαστής; Δεν ξέρω γιατί το κάνουν αυτό, αλλά δε σε βοηθάει να νιώσεις καλύτερα, ούτε και να βελτιώσεις την ποιότητα ζωής σου.

    200 ευρώ η συνεδρία; Καλά ποιος είναι; Ακόμη και πολυδιαφημισμένοι ψυχίατροι-ψυχοθεραπευτές που έχουν πελάτες επιχειρηματίες και "σελέμπριτις", λιγότερα ζητάνε... Εγώ 150 είχα ακούσει για μερικές "φίρμες" και έφριξα... Αλλά 200 και σε τέτοια περίοδο δυσπραγίας; Είναι τουλάχιστον προκλητικό!
    >ΤΙΠ: ειναι σαλονικιος καινουργιος.

    και ηταν 250ε η πρωτη συνεδρια για να γνωριστουμε. με 250ε παω για ψωνια και γινομαι καλα. τρωω και καμια γαριδα.
    εμενα αυτος που παω...οταν του λεω κατι που δεν ειναι και πολυ συνηθες γουρλωνει τα ματια..χαχα. και μετα πετα την ασθενεια..'αυτο ξερεις ειναι (π.χ.) αυτισμος' ..'αν ακουγες τη γατα σου πιο συχνα θα λεγαμε σχιζοφρενεια ε...' ...'εδειξε αυτο η μαγνητικη? χμμ. ε καλα. δεν ειναι και τπτ.αλλα το εχουν και αυτοι με αλτσχαιμερ'

    βλακα. αν ηθελα διαγνωσεις ανοιγα και το γκουγκλ! και ειχα ξεκινησει για πενθος ετσι...δεν ειχα παει για να μου πει αν εχω καποια ψυχικη διαταραχη.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by garida View Post
    >ΤΙΠ: ειναι σαλονικιος καινουργιος.

    και ηταν 250ε η πρωτη συνεδρια για να γνωριστουμε. με 250ε παω για ψωνια και γινομαι καλα. τρωω και καμια γαριδα.
    εμενα αυτος που παω...οταν του λεω κατι που δεν ειναι και πολυ συνηθες γουρλωνει τα ματια..χαχα. και μετα πετα την ασθενεια..'αυτο ξερεις ειναι (π.χ.) αυτισμος' ..'αν ακουγες τη γατα σου πιο συχνα θα λεγαμε σχιζοφρενεια ε...' ...'εδειξε αυτο η μαγνητικη? χμμ. ε καλα. δεν ειναι και τπτ.αλλα το εχουν και αυτοι με αλτσχαιμερ'

    βλακα. αν ηθελα διαγνωσεις ανοιγα και το γκουγκλ! και ειχα ξεκινησει για πενθος ετσι...δεν ειχα παει για να μου πει αν εχω καποια ψυχικη διαταραχη.
    Καινούργιος και κάνει είσοδο στη χαώδη αγορά των ψυχιάτρων-ψυχοθεραπευτών με 200-250 ευρώ. Τέρας οικονομικής σκέψης και ανταγωνιστικότητας. Επίσης, η πρώτη συνεδρία, συνήθως είναι δωρεάν. Που το έχει διαβάσει ο κύριος αυτός να χρεώνει την πρώτη συνεδρία;

    Να του βγάλω στα γρήγορα μια διάγνωση; Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας και Παραισθήσεις Μεγαλείου...!

    Ο δικός σου, έλεγε τα ίδια με την δικιά μου... Ξέρεις, αν έκανες ένα DNA test ίσως καταλάβαινες αν έχεις θέμα γονιδιακό και είσαι έτσι σαν ρομπότ... Ναι γονιδιακό είναι βρε τέρας ευφυίας, ο πατέρας που είχε προπάππου ρομπότ που τον είχαν φτιάξει στο εργοστάσιο της Honda και η μάνα μου είχε προγιαγιά-ρομπότ που είχε φτιαχτεί στο εργοστάσιο της Mitsubishi...

    Επίσης, το να μη σε βοηθάνε να εξελιχθείς, αλλά να πληρώνεις για να σε μελετάνε μερικοί, λες και είσαι πειραματόζωο, είναι απάνθρωπο. Πάμε για να γιατρευτούμε και όχι για να μας κάνει πειράματα η κάθε μετενσάρκωση του Μένγκελε... Επιπλέον, τι ζητάνε; Να μας βάλουν με το ζόρι στα καλούπια του DSM-5; Να είμαστε με το στανιό σχιζοφρενείς, παρανοϊκοί, ιδεοψυχαναγκαστικοί και ότι άλλο θέλουν;

    Είναι εξοργιστικό και απάνθρωπο αυτό που κάνουν πολλοί...
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    τωρα που ειπες μενγκελε θυμηθηκα τα xfiles :P
    ναι ναι...πρεπει κατι να εχεις!! ασε που οταν χασμουριεται θελω να του κοπανησω το κεφαλι. τι χασμουριεσαι ρε? ειμαι τοσο βαρετη περιπτωση? τοτε πες μου οτι ολα καλα και τελος οι συνεδριες.
    εμενα μετα το σωζει ομως...λεει πρωτα κατι..και μετα ...'ε βεβαια οι διαγνωσεις και οι σταμπες δεν βοηθανε΄. βλαμμενε.
    πρεπει να βρω καινουργιο, αλλα ποιος μπαινει παλι σε διαδικασια να εξηγει τη ζωη του...
    θα πρεπει ναναι πιο προσεκτικοι γενικα. πληρωνονται και αδρα για να ακουνε. και χωρις αποδειξεις. αν κατσουν ομως αυτοι να σου πουν τη ζωη τους, θα μεινεις φαλακρος

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by garida View Post
    τωρα που ειπες μενγκελε θυμηθηκα τα xfiles :P
    ναι ναι...πρεπει κατι να εχεις!! ασε που οταν χασμουριεται θελω να του κοπανησω το κεφαλι. τι χασμουριεσαι ρε? ειμαι τοσο βαρετη περιπτωση? τοτε πες μου οτι ολα καλα και τελος οι συνεδριες.
    εμενα μετα το σωζει ομως...λεει πρωτα κατι..και μετα ...'ε βεβαια οι διαγνωσεις και οι σταμπες δεν βοηθανε΄. βλαμμενε.
    πρεπει να βρω καινουργιο, αλλα ποιος μπαινει παλι σε διαδικασια να εξηγει τη ζωη του...
    θα πρεπει ναναι πιο προσεκτικοι γενικα. πληρωνονται και αδρα για να ακουνε. και χωρις αποδειξεις. αν κατσουν ομως αυτοι να σου πουν τη ζωη τους, θα μεινεις φαλακρος
    Ναι, το Mengele effect!

    Αν το καλοσκεφτείς, κάθε φορά που γνωρίζεις έναν νέο άνθρωπο, του λες για σένα και για τη ζωή σου. Όχι τόσο ανατριχιαστικά λεπτομερώς όμως, αλλά μπαίνεις σε μια διαδικασία επανάληψης. Τους λες με λένε τάδε, είμαι τόσο χρονών, η καταγωγή μου είναι από το τάδε μέρος, το επάγγελμα μου είναι τάδε, κλπ. Μη φοβάσαι και μη βαριέσαι, αν πρόκειται για καλό.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  13. #88
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    του λες ναι..εγω δεν λεω και πολλα, αλλα ναι λες λολ. αλλα δεν τους εξηγεις τα πιο βαθυα πραματα που σε απασχολουν. η που μπορει να τρομαξουν τον αλλον, η τουλαχιστον ετσι πιστευεις. εμενα δεν μου αρεσει οταν ο ψυχιατρος μου χασμουριεται η γουρλωνει τα ματια η γενικα δειχνει αρνητικο συναισθημα

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Quote Originally Posted by garida View Post
    του λες ναι..εγω δεν λεω και πολλα, αλλα ναι λες λολ. αλλα δεν τους εξηγεις τα πιο βαθυα πραματα που σε απασχολουν. η που μπορει να τρομαξουν τον αλλον, η τουλαχιστον ετσι πιστευεις. εμενα δεν μου αρεσει οταν ο ψυχιατρος μου χασμουριεται η γουρλωνει τα ματια η γενικα δειχνει αρνητικο συναισθημα
    Ναι, βρίσκει και τα κάνει αυτός και πολλοί άλλοι. Σε καμιά άλλη δουλειά, και αν χασμουριόταν και αν ειρωνεύονταν τους πελάτες του, με τις κλωτσιές θα τον έπαιρναν.

    Αλλά όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω, υπάρχει τεράστια ασυδοσία στον κλάδο αυτό και δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να αποδείξεις τα λεγόμενά σου, ειδικά όταν γίνεται λόγος για αντιεπαγγελματικές και αντιδεοντολογικές συμπεριφορές. Σε βγάζουν τρελό/τρελή και ούτε γάτα, ούτε ζημιά για εκείνους.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    μου χει μεινει ακομα θυμος για τη ψυχοθεραπευτρια του προγραμματος κι ας εχω να τη δω δυο χρονια περιπου.καταρχας με εκανε να πιστευω πως η μανα μου ειναι ο χειροτερος ανθρωπος του κοσμου και χωρις να ξερει τι ανθρωπος ηταν ο πατερας μου κι ας ειχε πεθανει κοντα δεκαετια μου λεγε τι καλος που ηταν.ελεγε τα ιδια σε ολους λες και ειμασταν ολοι το ιδιο.σα να μην εφτανε αυτο χωρις να ονομαζει θεραπευομενους τους εφερνε σα παραδειγμα.μου ελεγε οτι δε μπορω να ασχοληθω με τη σχολη που τοτε ημουν εκτο ετος και ειχα ορεξη και δε δεχοταν να με δει αλλες ωρες ωστε να παω για μαθημα.μου υπενθυμιζε οποτε της ελεγα οτι δεν ηθελα να παρακολουθω το προγραμμα με ασχημο τροπο οτι τρελαθηκα.μια φορα που ειχα πιει μου λεει ελα τη παρασκευη να δεις την ομαδα που εφυγες τι καλα ειναι ολοι και να ζηλεψεις.δε με αφησε να της μιλησω για πραγματα που ηθελα να λυσω μεσα μου παρα μονο να μιλαμε για τη μανα μου,καποιες φορες ειχα ζητησει τη στηριξη της δε μου την εδωσε και εκανε το λαθος για μενα να μου λεει ποσο με συμπαθει και ποσο καλη της φαινομαι με αποτελεσμα να μη μπορω να της πω πραγματα που εκανα οσο επινα για να μη της χαλασω την εικονα που ειχε φτιαξει για μενα.γενικα με βαρια καρδια πηγαινα στα ραντεβου και γυρνουσα ολο νευρα.δυστυχως δεν εχω τα χρηματα να της κανω καταγγελια

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By K&K in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 12
    Last Post: 19-01-2017, 10:14
  2. σχεση ψυχοθεραπευτη ασθενους!!
    By melina20 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 17
    Last Post: 15-01-2017, 22:53
  3. ΤΡΟΠΟΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑΣ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By So_Sad in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2017, 15:19
  4. αναζήτηση Ψυχοθεραπευτή...και άλλα..
    By Fleur in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-2010, 00:28
  5. ΨΑΧΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    By velout in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 27-11-2006, 15:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •