Η κουβέντα της δικής μας παρέας..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360

    Red face Η κουβέντα της δικής μας παρέας..

    Ανοίγω αυτό το Post με σκοπό να δημιουργήσουμε μια παρεούλα που θα συζητάμε οτι μας απασχολεί καθημερινά ή απλά θέλουμε κάτι να πούμε ή να ρωτήσουμε ή απλά κάποιος να μας ακούσει η να ζητήσουμε μια συμβουλή πέρα απο τα ψυχολογικά μας..
    Αυτο που θα πρέπει να αποφύγουμε σε αυτή την παρεούλα είναι να συζητάμε για φάρμακα,θεραπείες και γενικά οτιδήποτε μας θυμίζει το πρόβλημά μας και μας προκαλεί εμμονές.

    Μια παρέα που θα είναι διέξοδος απο τις εμμονές μας και θα μπορούμε να νιώθουμε όλοι φίλοι και να συζητάμε τα πάντα είτε γιατί κάποιος δεν έχει κάποιο φίλο να μιλήσει ή να εμπιστευθεί και προτιμάει την ανωνυμία, είτε για να ξεχνιέται λίγο απο την καθημερινότητα, είτε γιατί δεν έχει βρει κάποια λύση πχ σε ένα πρόβλημα στην δουλειά του η την σχέση του η την οικογένεια του κτλ κτλ.. ή απλά νιώθει μοναξιά και βαριέται και θέλει κάτι να μοιραστεί με την παρέα του και να ξεκινάμε κουβεντούλες που θα πηγένουν το μυαλό μας λίγο πιο μακρυά.

    Λοιπόν τι λέτε?

    Να κάνω μια αρχή? πχ σε ποιόν αρέσουν ή δεν αρέσουν τα τατουάζ? έχετε οι ίδιοι τατουάζ? ή θα θέλατε να κάνετε?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Εμενα μαρεσουν το αριστερο χερι μου ειναι γεματο....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    Εμενα μαρεσουν το αριστερο χερι μου ειναι γεματο....
    Και εγω εχω συνολικά 6 και θέλω να ολοκληρώσω το ένα που θα γεμίσει περισσότερο και το δικό μου χέρι.. Τα τατουάζ που έχεις είναι μοναδικά σχέδια η τα έχεις διαλέξει απο καταλογο του καλλιτέχνη?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Συνδιασμοι ειναι αλλα εχω και μοναδικα κανα δυο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Εγώ έκανα ένα όταν έπαθα το ατύχημα κ θα κάνω άλλο ένα τώρα που είμαι καλά πάλι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    ειναι αυτο που λενε ενα ισως κανενα χεχε... εγω αυτο που θελω να κανω τωρα κοστιζει πανω απο 200 ευρω.. ανυπομωνω την ωρα και την στιγμη που θα μαζεψω αυτα τα λεφτα να παω επιτελους να το κανω .. Τα δικα μου σχεδια ειναι ολα μοναδικα,δικες μου ιδεες,και καθε ενα συμβολιζει κατι απο την ζωη μου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τζοκ να σε ρωτησω τη μαλακια μου σαν ασχετη με το θεμα; Εγω εχει καιρο που θελω να κανω τατουαζ αλλα αυτο που λες με το οτι καθενα συμβολιζει κατι απο τη ζωη σου με προβληματιζει.
    Εχω παρατηρησει οτι εχω αλλαξει πχ...κατι που ειναι σημαντικο για μενα τη μια στιγμη της ζωης μου μπορει την αλλη στιγμη να αλλαξει η να μη το γουσταρω πια, να εχω εξελιχθει διαφορετικα η μπορει να θελω να ξεχασω κατι τελικα. Το ερωτημα ειναι λοιπον πως σκατα το κανεις αμα φοβασαι μη το μετανιωσεις η πως ξερεις οτι δεν θα μετανιωσεις το ταδε συγκεκριμενο σχεδιο; Εχεις καποιον κανονα σχετικα με το τι αποφευγεις; Η αμα το σκεφτεται ο αλλος χρονια μηπως δεν ειναι και τοσο καλο σημαδι και καλυτερα να μην το κανει; Εσυ ποσο σκεφτεσαι εναν τατουαζ σου; Πολυ η τα κανεις σαν παρορμηση του τυπου "θελω αυτο"?
    Γραφη, ναι η οχι;
    Επισης πες μου ειλικρινα καναν φοινικα/firebird το θεωρεις μαλακια;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    [QUOTE=Natalia_sups;675741]Τζοκ να σε ρωτησω τη μαλακια μου σαν ασχετη με το θεμα; Εγω εχει καιρο που θελω να κανω τατουαζ αλλα αυτο που λες με το οτι καθενα συμβολιζει κατι απο τη ζωη σου με προβληματιζει.
    Εχω παρατηρησει οτι εχω αλλαξει πχ...κατι που ειναι σημαντικο για μενα τη μια στιγμη της ζωης μου μπορει την αλλη στιγμη να αλλαξει η να μη το γουσταρω πια, να εχω εξελιχθει διαφορετικα η μπορει να θελω να ξεχασω κατι τελικα. Το ερωτημα ειναι λοιπον πως σκατα το κανεις αμα φοβασαι μη το μετανιωσεις η πως ξερεις οτι δεν θα μετανιωσεις το ταδε συγκεκριμενο σχεδιο; Εχεις καποιον κανονα σχετικα με το τι αποφευγεις; Η αμα το σκεφτεται ο αλλος χρονια μηπως δεν ειναι και τοσο καλο σημαδι και καλυτερα να μην το κανει; Εσυ ποσο σκεφτεσαι εναν τατουαζ σου; Πολυ η τα κανεις σαν παρορμηση του τυπου "θελω αυτο"?
    Γραφη, ναι η οχι;
    Επισης πες μου ειλικρινα καναν φοινικα/firebird το θεωρεις μαλακια;[/QUOTE

    Η ερωτηση σου μονο μαλακια δεν ειναι ρε συ.. , κοιτα, εμενα οπως ειπα τα τατου μου συμβολιζουν κατι απο την ζωη μου. Δηλαδη το καθε ενα απο αυτα εχει να κανει με μια αναμνηση μιας περιοδος της ζωης μου. Οποτε δεν εχω κανενα λογο να μετανιωσω γι αυτα γιατι οι αναμνησεις και τα βιωματα μου ειμαι εγω! Δεν θα εκανα δηλαδη ενα σχεδιο που να ειναι ασχετο ..πχ εμενα μια πεταλουδα δεν μου λεει κατι και δεν μπορει να συμβολισει τιποτα για μενα οποτε δεν θα την εκανα ποτε επειδη πχ την ειδα σε μια κοπελα και της πηγενε. Για μενα το τατου δεν ειναι μοδα γιατι η μοδα περναει και αλλαζει οπως και οι ανθρωποι και γενικα δεν ειμαι και τυπος που ακολουθω τη μοδα ειμαι περισσοτερο του οτι ναναι.
    Επισης δεν θα εκανα τατου για μια φαση που περναω.. πχ καποιοι την βλεπουν γκοθικ για καποια περιοδο της ζωης τους και πανε και βαρανε νεκροκεφαλες και τετοια. Μετα ομως το γυριζουν στα ελαφρολαικα και αντε να χεις μετα την νεκροκεφαλη στο σωμα σου. Ενοειται οτι μετα θα νιωθεις αβολα.. Η καποιοι κανουν το ονομα του γκομενου η το σημα μιας ομαδας και μετα αλλαζουν γκομενο και ομαδα και μετα πρεπει να αλλαξουν και πετσι :P

    Το σχεδιο που εγω θελω να κανω δεν ρωταω ποτε τους αλλους την γνωμη τους.. βασικα τα βλεπουν παντα αφου τα κανω. το αν το θεωρουν μαλακια η οχι δεν με ενδιαφερει καθολου μα καθολου αφου ειναι κατι πολυ προσωπικο για μενα που δεν πεφτει λογος σε κανεναν.

    Αν φοβασαι πολυ μην μετανιωσεις αλλα θελεις πολυ και ενα τατουαζ..επελεξε μικρα και διακριτικα. Αλλα και γνωμη να αλλαξεις αν πχ δεν σαρεσει ποια το ιδιο τατουαζ παει και βαρας ενα αλλο απο πανω και το κρυβεις με κατι καινουριο η αν δεν το θες καθολου το βγαζεις με ενα λειζερ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κι εγώ βασικά λεφτά δεν έχω αλλιωσ θα έκανα κι άλλα απλά πάντα να μη φαίνονται δεν θέλω να τα βλέπει κανείς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Μου αρεσουν πολυ τα τατουαζ!!χρονια λεω θα κανω αλλα ακομα δεν!!φοβαμαι λιγο!!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    φοβασαι τον πονο η μην το μετανιωσεις κτλ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι εγώ βασικά λεφτά δεν έχω αλλιωσ θα έκανα κι άλλα απλά πάντα να μη φαίνονται δεν θέλω να τα βλέπει κανείς
    καλα ναι αν ειχα και εγω τα λεφτα νομιζω σε βαθος χρονου δεν θα υπηρχε μελος του σωματος μου που να μην εχει :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    θελω χρονια να κανω τατουαζ το ονομα της αδερφης μου και την ημερομηνια γεννησης της στα πλευρα ή στον καρπο.το εχω αποφασισει πλεον γιατι ειναι το πιο ομορφο κομματι της ζωης μου η μικρη μου.
    εχω ακουσει οτι δεν κανουν τατουαζ το καλοκαιρι..ισχυει ή ειναι βλάκειες?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by boo View Post
    θελω χρονια να κανω τατουαζ το ονομα της αδερφης μου και την ημερομηνια γεννησης της στα πλευρα ή στον καρπο.το εχω αποφασισει πλεον γιατι ειναι το πιο ομορφο κομματι της ζωης μου η μικρη μου.
    εχω ακουσει οτι δεν κανουν τατουαζ το καλοκαιρι..ισχυει ή ειναι βλάκειες?
    Αυτο το λένε σε όσους δεν μπορούν να μείνουν μακρυά απο την θάλασσα για λίγο καιρό μέχρι να επουλωθεί το τατουάζ. Οπότε αν δεν σε νοιάζει να μην κολυμπήσεις για λίγο καιρό δεν υπάρχει θέμα. Αν το κάνεις στον καρπό βέβαια μπορείς να κρατάς το χέρι σου έξω απο το νερό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    [QUOTE=jock77;675747]
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τζοκ να σε ρωτησω τη μαλακια μου σαν ασχετη με το θεμα; Εγω εχει καιρο που θελω να κανω τατουαζ αλλα αυτο που λες με το οτι καθενα συμβολιζει κατι απο τη ζωη σου με προβληματιζει.
    Εχω παρατηρησει οτι εχω αλλαξει πχ...κατι που ειναι σημαντικο για μενα τη μια στιγμη της ζωης μου μπορει την αλλη στιγμη να αλλαξει η να μη το γουσταρω πια, να εχω εξελιχθει διαφορετικα η μπορει να θελω να ξεχασω κατι τελικα. Το ερωτημα ειναι λοιπον πως σκατα το κανεις αμα φοβασαι μη το μετανιωσεις η πως ξερεις οτι δεν θα μετανιωσεις το ταδε συγκεκριμενο σχεδιο; Εχεις καποιον κανονα σχετικα με το τι αποφευγεις; Η αμα το σκεφτεται ο αλλος χρονια μηπως δεν ειναι και τοσο καλο σημαδι και καλυτερα να μην το κανει; Εσυ ποσο σκεφτεσαι εναν τατουαζ σου; Πολυ η τα κανεις σαν παρορμηση του τυπου "θελω αυτο"?
    Γραφη, ναι η οχι;
    Επισης πες μου ειλικρινα καναν φοινικα/firebird το θεωρεις μαλακια;[/QUOTE

    Η ερωτηση σου μονο μαλακια δεν ειναι ρε συ.. , κοιτα, εμενα οπως ειπα τα τατου μου συμβολιζουν κατι απο την ζωη μου. Δηλαδη το καθε ενα απο αυτα εχει να κανει με μια αναμνηση μιας περιοδος της ζωης μου. Οποτε δεν εχω κανενα λογο να μετανιωσω γι αυτα γιατι οι αναμνησεις και τα βιωματα μου ειμαι εγω! Δεν θα εκανα δηλαδη ενα σχεδιο που να ειναι ασχετο ..πχ εμενα μια πεταλουδα δεν μου λεει κατι και δεν μπορει να συμβολισει τιποτα για μενα οποτε δεν θα την εκανα ποτε επειδη πχ την ειδα σε μια κοπελα και της πηγενε. Για μενα το τατου δεν ειναι μοδα γιατι η μοδα περναει και αλλαζει οπως και οι ανθρωποι και γενικα δεν ειμαι και τυπος που ακολουθω τη μοδα ειμαι περισσοτερο του οτι ναναι.
    Επισης δεν θα εκανα τατου για μια φαση που περναω.. πχ καποιοι την βλεπουν γκοθικ για καποια περιοδο της ζωης τους και πανε και βαρανε νεκροκεφαλες και τετοια. Μετα ομως το γυριζουν στα ελαφρολαικα και αντε να χεις μετα την νεκροκεφαλη στο σωμα σου. Ενοειται οτι μετα θα νιωθεις αβολα.. Η καποιοι κανουν το ονομα του γκομενου η το σημα μιας ομαδας και μετα αλλαζουν γκομενο και ομαδα και μετα πρεπει να αλλαξουν και πετσι :P

    Το σχεδιο που εγω θελω να κανω δεν ρωταω ποτε τους αλλους την γνωμη τους.. βασικα τα βλεπουν παντα αφου τα κανω. το αν το θεωρουν μαλακια η οχι δεν με ενδιαφερει καθολου μα καθολου αφου ειναι κατι πολυ προσωπικο για μενα που δεν πεφτει λογος σε κανεναν.

    Αν φοβασαι πολυ μην μετανιωσεις αλλα θελεις πολυ και ενα τατουαζ..επελεξε μικρα και διακριτικα. Αλλα και γνωμη να αλλαξεις αν πχ δεν σαρεσει ποια το ιδιο τατουαζ παει και βαρας ενα αλλο απο πανω και το κρυβεις με κατι καινουριο η αν δεν το θες καθολου το βγαζεις με ενα λειζερ.
    Σε ευχαριστω. Εγω παλι ισα ισα φοβαμαι αυτα τα σχεδια που σημαινουν κατι σημαντικο για εμενα. Πιο ευκολα θα εκανα νομιζω κανα ακυρο σχεδιο παρα κατι σημαντικο για μενα, γιατι με το πρωτο νιωθω σα να "σταμπαρω" τον εαυτο μου ετεροπροσδιοριζοντας τον με το ταδε σχεδιο η στιχο η κονσεπτ, που ναι μεν ειναι σημαντικο για εμενα αλλα με προσδιοριζει και αρα με περιοριζει; Καπως ετσι το νιωθω.
    Ισως θα μπορουσα να δοκιμασω οντως κατι μικρο. Ελα μου ομως που μου αρεσουν μεγαλουτσικα σχεδια λολ...δεν ξερω το ακεφτομαι πολυ παντως.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καινούργιο μέλος της διπολικης παρέας!!!
    By GiwrgosLxs in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-01-2017, 10:13
  2. Κάποιος που θέλει κουβεντα
    By Νεραιδα in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 50
    Last Post: 07-12-2015, 02:36
  3. Χαιρομαι που εγινα μελος της παρεας , καλωσορισμα
    By viki38 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-10-2014, 09:36
  4. 'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?
    By Μητσάκος in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 15:41
  5. για κουβεντα
    By kaity in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 16-02-2012, 19:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •