Οι ανθρωποι μας εκπλησσουν!!!!!!!.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Miliva21
    Guest

    Οι ανθρωποι μας εκπλησσουν!!!!!!!.....

    Γιατι πολλες φορες οι ανθρωποι ειναι διαφορετικοι στη πραγματικοτητα απο οσο δειχνουν....??

    Μερικοι δειχνουν ΠΙΟ εξυπνοι ΠΙΟ ικανοι ΠΙΟ διασκεδαστικοι απο ΟΣΟ ειναι.....και εχουν ολους τους προβολεις στραμμενους πανω τους....

    Και αλλοι παλι ειναι ΠΙΟ εξυπνοι απο οσο φαινονται και ΠΙΟ ικανοι ....ΑΠΟ ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΟΥΝ .....
    Αλλα τις περισσοτερες φορες μενουν στο σκοταδι...

    Θεωρω οτι εγω ειμαι στη δευτερη κατηγορια ατομων... των πολλα υποσχομενων...αν με ανακαλυψεις....ομως δεν μου αρεσει να δειχνω λιγοτερα απο οσα μπορω να κανω ....
    Απο την αλλη δν τα καταφερνω προς τ παρον αλλιως...!

    Ειναι θεμα αυτοπεποιθησης....αυτοπροβο λης??? Πως μπορω να φωτισω τη προσωπικοτητα μου προς τους αλλους ωστε να δειχνω αυτη που πραγματικα ειμαι και οχι κατι λιγοτερο?.Φταιει η ανασφαλεια και ελλειψη αυτοπεποιθησης οταν ειμαι με αλλους...?

    Η αληθεια ειναι οτι σαν ατομο (ευτυχως ή δυστυχως) με ενδιαφερει πολυ η εικονα που βγαζω στους εξω....και θελω να κερδιζω την αποδοχη των αλλων ...ισως γ αυτο πολλες φορες ειμαι αμηχανη και εχω τη ταση να κλεινομαι στο καβουκι μου για να μην τα κανω θαλασσα....σκεφτομαι πολυ πριν μιλησω μπροστα σε αλλους (οταν λεω σε αλλους δν εννοω στα πολυ κοντινα μου προσωπα οπως οικογενεια και στενοι φιλοι)

    Ομως εχω κουραστει απο αυτο...θελω να βρω μια ισορροπια και να τονισω τα θετικα μου για να τα βλεπουν κ οι αλλοι οχι μονο εγω....

    Θα ηθελα την αποψη σας ...ομως παρακαλω πολυ προσπαθειστε να ειστε αντικειμενικοι και θετικοι κ αποφυγετε να εκφρασετε προσωπικα σας παραπονα ....

    ειμαι αισιοδοξη οτι οταν υπαρχει θεληση υπαρχει και τροπος να αλλαξεις....και εγω αυτο αρχιζω να το θελω ολο και πιο πολυ ....οποτε θα με βοηθουσε αν εισαστε το ιδιο αισιοδοξοι κ εσεις .....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Σε ανακαλύψαμε τούβλο είσαι που δεν το καταλαβεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ανάλογα τη γνώμη έχουν για τον εαυτό τους κ πόση αξία του δίνουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι απλο γιατι η αληθεια ειναι σκληρη και τα παραμυθια ευχαριστα και οι περισσοτεροι προσπαθουν να ναι ευχαριστοι.

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Σε ανακαλύψαμε τούβλο είσαι που δεν το καταλαβεσ
    Τωρα γτ γινεσαι κακος....μιλαω γ το πως μπορει να ξεπερασει καποιος την αμηχανια του και την ταση του να κλεινεται καποιος στο καβουκι του

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    αυτοι οι ανθρωποι που ειναι, εν τελη, πιο εξυπνοι αλλα και τα ολα τα υπολοιπα που αναφερες, ας μην τα επαναλαμβανω, απλα εχουν την ταση να προσεχουν πιο πολυ πως θα προβαλουνε την προσωπικοτητα τους προς τα εξω... συνηθως, αυτο γινετε γιατι δεν υπαρχει καποιος λογος να αυτοπροβαλλεσαι παντα αφου ο αλλος καποια στιγμη θα ειναι σε θεση να αναγνωρισει τι εισαι πραγματικα...
    αντιθετα, ανθρωποι που φαινονται οτι δεν ειναι ''μεγαλες'' προσωπικοτητες επειδη απλα δεν το εχουν προσπαθουν να προβαλλουν περισσοτερο τον εαυτο τους, να τον παινεψουν ωστε να κανουν εντυπωση....
    αλλα στην πραγματικοτητα δεν κανουν κατι περισσοτερο ή λιγοτερο απο το να κοροιδευουνε τους γυρω τους, οποτε και καποιοι οντως θα σταματησουνε να ασχολουνται μαζι τους...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τωρα γτ γινεσαι κακος....μιλαω γ το πως μπορει να ξεπερασει καποιος την αμηχανια του και την ταση του να κλεινεται καποιος στο καβουκι του
    Παίρνω αέρα χωρίς να μου το δίνουν μη δίνεις σημασία
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Και εγώ το ίδιο κάνω και από την πολύ προσοχή μου σε λέξεις και εικόνα, έμεινα μόνος. Ο κόσμος όσους αιώνες και αν περάσουν, θα κοιτάει πάντοτε τα αρνητικά στον άλλον και όχι τα θετικά, για να κάνει την σύγκριση και να φαίνεται εκείνος καλύτερος από τον άλλον. Ναι καλά το καταλάβατε, αυτό σημαίνει άκρατο κόμπλεξ. Τα θετικά σου Miliva, εκτός από την οικογένειά σου και τον μέλλοντα σύζυγό σου, δεν θα τα δει κανένας άλλος. Αυτό που ξέρω και το κάνω πράξη, είναι αν θέλεις να κάνεις καλό, κάντο χωρίς να το λες. Αυτό κάνω και εγώ. Ξέρω τι αξίζω, ξέρω την προσπάθειά μου σε όλους τους τομείς, ξέρω ότι αν προσπαθήσω θα καταφέρω αυτό που θέλω και αυτό μου φτάνει. Επιβεβαίωση εκτός από εμένα τον ίδιο και της οικογένειάς μου, δεν θα μου δώσει κανένας άλλος, γιατί έτσι είναι ο κόσμος. Κανένας δεν θα σου πει μπράβο, κανένας δεν θα σου πει συγχαρητήρια, όλοι θα κοιτάνε ένα λάθος που έκανες και όχι τα 10 σωστά, όλοι θα κοιτάνε τα μειονεκτήματά σου και όχι τα πλεονεκτήματά σου και το χειρότερο είναι ότι θα στα τονίζουν τα μειονεκτήματα, ώστε να σε γεμίσουν ανασφάλεια και κόμπλεξ. Έτσι είναι ο κόσμος, ο κόσμος είναι κακός.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Παίρνω αέρα χωρίς να μου το δίνουν μη δίνεις σημασία
    Μαλλον αυτο τον αερα χρειαζομαι και γω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Ναι κούκλα όλα τα άλλα τα έχεις κ με το παραπάνω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Και εγώ το ίδιο κάνω και από την πολύ προσοχή μου σε λέξεις και εικόνα, έμεινα μόνος. Ο κόσμος όσους αιώνες και αν περάσουν, θα κοιτάει πάντοτε τα αρνητικά στον άλλον και όχι τα θετικά, για να κάνει την σύγκριση και να φαίνεται εκείνος καλύτερος από τον άλλον. Ναι καλά το καταλάβατε, αυτό σημαίνει άκρατο κόμπλεξ. Τα θετικά σου Miliva, εκτός από την οικογένειά σου και τον μέλλοντα σύζυγό σου, δεν θα τα δει κανένας άλλος. Αυτό που ξέρω και το κάνω πράξη, είναι αν θέλεις να κάνεις καλό, κάντο χωρίς να το λες. Αυτό κάνω και εγώ. Ξέρω τι αξίζω, ξέρω την προσπάθειά μου σε όλους τους τομείς, ξέρω ότι αν προσπαθήσω θα καταφέρω αυτό που θέλω και αυτό μου φτάνει. Επιβεβαίωση εκτός από εμένα τον ίδιο και της οικογένειάς μου, δεν θα μου δώσει κανένας άλλος, γιατί έτσι είναι ο κόσμος. Κανένας δεν θα σου πει μπράβο, κανένας δεν θα σου πει συγχαρητήρια, όλοι θα κοιτάνε ένα λάθος που έκανες και όχι τα 10 σωστά, όλοι θα κοιτάνε τα μειονεκτήματά σου και όχι τα πλεονεκτήματά σου και το χειρότερο είναι ότι θα στα τονίζουν τα μειονεκτήματα, ώστε να σε γεμίσουν ανασφάλεια και κόμπλεξ. Έτσι είναι ο κόσμος, ο κόσμος είναι κακός.
    Εχεις δικιο...σε αυτο που λες οτι παντα τεινουν να βλεπουν τα αρνητικα σου....
    Οπως και να σαι κτ αρνητικο θ βρουν απλα βουλωνεις τα αυτια σου κ δν.δινεις σημασια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    χιλια συγγνωμη αλλα να πω εγω μια γνωμη?αν καταλαβα και σωστα νομιζω οτι εχεις αναγκη επιβαιβεωσεις.θελεις να επιβαιβεωσεις στον εαυτο σου οτι εισαι ικανη αξια εξυπνη.μηπως λεω εγω τωρα υποθεσεις κανω.μηπως αυτο προερχετε απτην οικογενεια σου??μηπως κατα καποιο τροπο δεν πιστευαν σε εσενα?και τωρα σου βγενει καπως ετσι??αν καταλαβα λαθος ζητω συγγνωμη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Είναι ικανή αξία κι έξυπνη το κατάλαβε αυτό αυτό που θέλει είναι να πετυχαίνει δηλαδή να βρει τη δουλειά κ τον γκόμενο που θέλει γι αυτά χρειάζεται κι εμπειρία δε θέλει μόνο μυαλό κι εμφάνιση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Για την ακρίβεια της λείπει το βάθος στην πρωσοπικοτητα το ψήσιμο που λέμε αλλά αυτό θα έρθει μέχρι τα είκοσι πέντε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Είναι ικανή αξία κι έξυπνη το κατάλαβε αυτό αυτό που θέλει είναι να πετυχαίνει δηλαδή να βρει τη δουλειά κ τον γκόμενο που θέλει γι αυτά χρειάζεται κι εμπειρία δε θέλει μόνο μυαλό κι εμφάνιση
    φυσικα και ειναι εξυπνη και ικανη απλα πολλες φορες δεν το καταλαβενουμε εμεις οι ιδιοι για τον εαυτο μας.αλλα αφου λες το καταλαβε οκ.εγω δεν καταλαβα το θεμα σωστα σορυ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άνθρωποι μονάχοι
    By makedreams in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 17-01-2015, 22:26
  2. Όσο υπάρχουν άνθρωποι.
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 40
    Last Post: 29-06-2013, 11:42
  3. ανθρωποι
    By Kortha in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 14-07-2012, 15:30
  4. ΖΩΑ-ΑΝΘΡΩΠΟΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 14-06-2012, 16:02
  5. Οι άνθρωποι της Ματζουρίας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-05-2011, 18:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •