υποφερω..δε εχω που να τα πω.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 101
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Επισης μπες ΟΑΕΔ. Κατα καιρους βγαζουν προγραμματα για ανεργους οποτε ισως βρεις κατι απο εκει και θα εχεις διευκολυνσεις σε θεματα εκπτωσεων. Κανε like σε pages του φεισμπουκ με αγγελιες εργασιας. Ακομα φτιαξε ενα βιογραφικο και αρχισε να στελνεις μαζικα σε διαφορες αγγελιες μεσω ιντερνετ. Υπαρχουν πολλες σελιδες για αναζητηση εργασιας. Επισης εγγραψου σε ιστοσελιδες ανθρωπινου δυναμικου οπως η randstand. Κατι θα καταφερεις. Επισης παρε 10 βαζακια μαρμελαδες και πηγαινε να τα πουλησεις ειτε πορτα πορτα ειτε σε καποιο πανηγυρι ή σε καποια λειτουργια.

    Μην καθεσαι και κλαις την μοιρα σου. Εχω περασει απο παρομοιο σταδιο αλλα κοιταξα ψηλα.
    Στο μυαλό μου είσαι, τώρα θα το έγραφα, για τον ΟΑΕΔ.

  2. #32
    Δηλαδη σε αυτο το νησι ειναι ολοι συνταξιουχοι ? Δεν υπαρχουν επιχειρησεις ? Δεν υπαρχει δημος? Κανε 3-4 δουλειες αν χρειαστει και αν οντως επιθυμεις την ελευθερια σας.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Δηλαδη σε αυτο το νησι ειναι ολοι συνταξιουχοι ? Δεν υπαρχουν επιχειρησεις ? Δεν υπαρχει δημος? Κανε 3-4 δουλειες αν χρειαστει και αν οντως επιθυμεις την ελευθερια σας.
    δουλεύουν μονο με ξένους ..αν δε εισαι Βούλγαρος η Αλβανός δε δουλεύεις ..δε ειμαι η μόνη που ειμαι σε τετοια θέση ..ειναι 2000 κατοίκων και ούτε νησί

  4. #34
    Ναι αλλα σε ολα βρισκεις μια απαντηση.
    Πηγαινε στον εκαστοτε και πες του δουλευω με τα ιδια λεφτα παρε εμενα . Αν οχι δοκιμασε παντου. Και πες οτι το εχεις αναγκη μη ντρεπεσαι.
    Προσωπικα αν οποιοσδηποτε μου στερουσε την ελευθερια ακομα και για ψαρεμα θα πηγαινα να πουλαω τα ψαρια . Οτιδηποτε.

  5. #35
    Εγω την πρωτη φορα στην Μυκονο δεν μπορουσα να βρω δουλεια. Κοιμομουν επι 4 μερες σε σκηνη. Αλλα επεμενα ρωτησα μεχρι και τον περιπτερα για να βρω εργασια.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Ναι αλλα σε ολα βρισκεις μια απαντηση.
    πρόσεχε τι λές..σε λίγο θα σε στείλει να μου κάνεις παρέα..

  7. #37
    Quote Originally Posted by kourasmeni93 View Post
    δουλεύουν μονο με ξένους ..αν δε εισαι Βούλγαρος η Αλβανός δε δουλεύεις ..δε ειμαι η μόνη που ειμαι σε τετοια θέση ..ειναι 2000 κατοίκων και ούτε νησί
    Σε ποιο νησί ζεις;

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Απλά μην τα παρατάς, όπως ανέφερε σωστά και ένα άλλο μέλος εδώ. Έχει πέσει η αυτοπεποίθησή σου πολύ χαμηλά, με αυτές τις δυσκολίες, αλλα θα πρέπει να παλέψεις.
    ουπς.. άλλος ένας για παρεούλα..

  9. #39
    Και σαν τελευταια λυση θα πουλουσα το σπιτι αφου το εκμεταλλευεσαι με τα λεφτα θα κατεβαινα Αθηνα να βρισκα καπου να δουλεψω.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by f*Society View Post
    Και σαν τελευταια λυση θα πουλουσα το σπιτι αφου το εκμεταλλευεσαι με τα λεφτα θα κατεβαινα Αθηνα να βρισκα καπου να δουλεψω.
    πες μου ποιος αγοράζει σε καθεστώς κρίσης;

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    Quote Originally Posted by jock77 View Post
    ουπς.. άλλος ένας για παρεούλα..
    σου ζήτησα πριν ευγενικά αφού έθιξες πραγματα π δε ξερεις και προσεβαλλες να μην ξανασχοληθεις με το θεμα και βλέπω πως το συνεχίζεις ..σε παρακαλώ πολυ λιγο αξιοπρέπεια

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    22
    [QUOTE=dreamers;678093]Σε ποιο νησί ζ dreamers
    διατηρω τ δικαίωμα να μη πω αλλα οπως βλεπεις παραθέτω τις συνθήκες λεπτομερως

  13. #43
    [QUOTE=kourasmeni93;678099]
    Quote Originally Posted by dreamers View Post
    Σε ποιο νησί ζ
    διατηρω τ δικαίωμα να μη πω αλλα οπως βλεπεις παραθέτω τις συνθήκες λεπτομερως
    Και καλά κάνεις, δικαίωμα σου αλλά μου φαίνεται περίεργο δεν ξέρω νησί το οποίο να δουλεύει μόνο με Αλβανούς και Βούλγαρους.

  14. #44
    Αυτη την στιγμη μπορω να σκεφτω εκατονταδες λυσεις. Ακομα και δανειο θα περνα με υποθηκη την ιδιοκτησια μου.
    Παρατηρω πως σε οτι προτεινεται εχεις μια απαντηση. Δοκιμασε τα και μετα βγαζεις το συμπερασμα.

    Δεν υπαρχει δεν μπορω.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    360
    Quote Originally Posted by kourasmeni93 View Post
    σου ζήτησα πριν ευγενικά αφού έθιξες πραγματα π δε ξερεις και προσεβαλλες να μην ξανασχοληθεις με το θεμα και βλέπω πως το συνεχίζεις ..σε παρακαλώ πολυ λιγο αξιοπρέπεια
    Κοπέλα μου αυτά είναι λόγια δικά σου.. ούτε σε έθιξα ούτε σε προσέβαλα.. και όπως ζητάς εσύ αξιοπρέπεια την ίδια περιμένω και εγώ απο εσένα απο την στιγμή που βρέθηκα εδώ για να προσπαθήσω να σε βοηθήσω. Το οτι δεν σου λέω αυτά που θέλεις να ακούσεις και σε βάζω να σκεφτείς οτι και εσύ κάπου μπορεί να κάνεις ή να είσαι λάθος.. αν αυτό για σένα είναι προσβολή τότε λυπάμαι πολύ που σκέφτεσαι έτσι γιατί αυτό είναι το σημαντικότερο εμπόδιο στην ζωή σου.
    Δεν ήμουν εγώ η επιθετική σε αυτή την συζήτηση αλλά είχα όλη την καλή πρόθεση και εσύ μου το ανταπέδωσες με αυτό τον τρόπο.
    Απο την δική σου συμπεριφορά και μόνο μπορώ να δικαιολογήσω τους εργοδότες σου, τον σύντροφό σου και όλους όσους λές οτι σου κάνουν την ζωή δύσκολη γιατί μάλλον εσύ τους την κάνεις δύσκολη.. όσο και αν σε πονάει αυτό μάλλον καιρός να αρχίσεις να αναζητάς ευθύνες στον εαυτό σου και όχι σε όλους τους άλλους.

    Με πολύ αξιοπρέπεια..αν ξέρεις τί σημαίνει..

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By fragile in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 03-11-2019, 19:03
  2. Υποφέρω
    By john92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 07-05-2016, 02:18
  3. ΥΠΟΦΕΡΩ
    By ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΗ in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 17
    Last Post: 02-01-2016, 00:29
  4. Υποφέρω...
    By regenmacher in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-2012, 09:59
  5. υποφερω πολυ
    By ferro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 144
    Last Post: 05-03-2009, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •