σκυλοι και ονειρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    2

    σκυλοι και ονειρα

    Αρχικα να πω πως ποτε δεν εδινα ιδιαιτερη σημασια στα ονειρα, αλλα εχω αγανακτησει. Εδω και ενα μηνα εχω παρει ενα κουταβι 2 μηνων για να με βοηθησει να ξεπερασω ενα ψυχολογικο προβλημα. Απο τη στιγμη που το πηρα το σκυλακι, μερα παρα μερα βλεπω ονειρα με αυτο. Ονειρα πολυ αρνητικα, οπου ολο κατι παθαινει ειτε αρρωσταινει ειτε μου επιτιθεται... Γιατι βλεπω μονο το σκυλο μου στα ονειρα μου απο τη στιγμη που το πηρα και δεν ειναι και ευχαριστα ονειρα????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,757
    ο ανθρωπος βλεπει ονειρα ολη την νυχτα.

    ομως θυματε ΜΟΝΟ αυτα που κατα την διαρκεια τους ξυπναει.
    εσυ ξυπνας με αυτα που σου προκαλουν δυσφορια για αυτο θυμασε μονο αυτα.
    θα μπορουσες να θυμασε και τα ευχαριστα, εαν ξυπναγες κατα την διαρκεια τους για να πας πχ για κατουρημα η απο καποιον θορυβο κτλ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    293
    Quote Originally Posted by 2k17lul View Post
    Αρχικα να πω πως ποτε δεν εδινα ιδιαιτερη σημασια στα ονειρα, αλλα εχω αγανακτησει. Εδω και ενα μηνα εχω παρει ενα κουταβι 2 μηνων για να με βοηθησει να ξεπερασω ενα ψυχολογικο προβλημα. Απο τη στιγμη που το πηρα το σκυλακι, μερα παρα μερα βλεπω ονειρα με αυτο. Ονειρα πολυ αρνητικα, οπου ολο κατι παθαινει ειτε αρρωσταινει ειτε μου επιτιθεται... Γιατι βλεπω μονο το σκυλο μου στα ονειρα μου απο τη στιγμη που το πηρα και δεν ειναι και ευχαριστα ονειρα????
    Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι ότι απλούστατα αγαπάς πολύ το σκυλί σου, είσαι υπερπροστατευτικος μαζί του και από φόβο μήπως πάθει τίποτα το υποσυνείδητο σου ξεσπάει έτσι στον ύπνο σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    592
    Χαχαχαχ το ίδιο ακριβώς πάθαινε ο αδερφός μου όταν πήρε αμαξι! ήταν τόσο ενθουσιασμενος που έβλεπε πολύ συχνά στον ύπνο του ότι δεν το έβρισκε .. ότι του το τράκαραν... ότι χαλασε...
    ειναι φυσιολογικό! υποσυνείδητα φοβάσαι μην σου πάθει τπτ .... Μόλις το συνηθίσεις λίγο και ηρεμήσεις μαζί του θα περάσουν και τα όνειρα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πιστευω στα ονειρα , αλλα αυτο δεν ειναι προφητικο , εχεις ( πιθανον ) μια υποβοσκουσα κακη διαθεση , γενικως , η οποια παιρνει 'σαρκα και οστα ' στα ονειρα σου για τον σκυλο ....................αλλη εξηγηση δεν μποορω να σκεφτω ....στα σιγουρα δεν ειναι προφητικο τ' ονειρο ,.......

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    2
    Μάλλον αυτό θα είναι.. όσους ρώτησα μου έχουν πει αυτο το πραμα, οτι ανησυχώ πολυ για το σκυλο μου. Και Αλήθεια είναι όντως ανησυχώ πολύ για αυτή, ισως Επειδή ειναι κουτάβι ακόμα.. σας ευχαριστώ ολους να στε καλά!

Similar Threads

  1. ΟΝΕΙΡΑ
    By weird in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 170
    Last Post: 13-05-2015, 14:47
  2. Όνειρα
    By χρυσοβαλαντου in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-2012, 10:05
  3. Ονειρα που μεινανε ονειρα...............
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 10-07-2012, 17:15
  4. Ψυχικα Ονειρα - Η δυναμη που έχουν τα ονειρα
    By Nightmare111 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 10-02-2012, 18:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •