Καρδιακη ανακοπη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66
  1. #31
    Εχω αισθημα παλμων σε ολο το σωμα απο το μεσιμερι σαν σεισμος δεν μπορω αλλο

  2. #32
    Κακα τα νεα απο αιματολογικες εχω 3.18 cpr

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Κακα τα νεα απο αιματολογικες εχω 3.18 cpr
    Βλεπω οτι το ανωτατο οριο ειναι στα 5mg/L. Οποτε γιατι πανικοβληθηκες?

  4. #34
    Συγμωμη crp εννοω στις εξετασεις μου διχνει οτι ανωτατο οριο ειναι το 1

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Συγμωμη crp εννοω στις εξετασεις μου διχνει οτι ανωτατο οριο ειναι το 1
    Εχω τις δικες μου εξετασεις μπροστα μου και το ανωτατο οριο ειναι το 5. Εγω εχω 2.8 Πολυ κοντα στη δικη σου τιμη

  6. #36
    Ειμαι εφηβος προφανως και ο καθενας εχει αλλες τιμες
    Διαβασα οτι μεγαλυτερο του 3 υπαρχουν πολυ σοβαρες πιθανοτιτητες καρδιακης προσβολης.
    Τουλαχιστον δεν θα λενε αγχος και τετοια και με βγαζουν τρελο.Αν και αυριο παιρνω το χολτερ πιστευω αυριο θα κλεισει το θεμα μου στο φορουμ.Εχω κουραστει και ψιλοανακουφιστικα που εβγαλε κατι αλλα δεν παβουν να παραμενουν ολα αυτα που εχω,συντομα μπορει να ερθει το τελος μου το μονο που σκεφτομαι και δεν θελω να αφησω ειναι η οικογενεια μου και η στεναχωρια που θα φερω αλλα με το να σβησω θα ξεκουραστω απο αυτο το δυσκολο τριμηνο γεματο περιορισμους και ελειψη ορεξης για ζωη.Να ειστε ολοι καλα.Ιδιαιτερως ευχαριστω εσας που ασχοληθηκατε με το θεμα μου

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Sosss View Post
    Ειμαι εφηβος προφανως και ο καθενας εχει αλλες τιμες
    Διαβασα οτι μεγαλυτερο του 3 υπαρχουν πολυ σοβαρες πιθανοτιτητες καρδιακης προσβολης.
    Τουλαχιστον δεν θα λενε αγχος και τετοια και με βγαζουν τρελο.Αν και αυριο παιρνω το χολτερ πιστευω αυριο θα κλεισει το θεμα μου στο φορουμ.Εχω κουραστει και ψιλοανακουφιστικα που εβγαλε κατι αλλα δεν παβουν να παραμενουν ολα αυτα που εχω,συντομα μπορει να ερθει το τελος μου το μονο που σκεφτομαι και δεν θελω να αφησω ειναι η οικογενεια μου και η στεναχωρια που θα φερω αλλα με το να σβησω θα ξεκουραστω απο αυτο το δυσκολο τριμηνο γεματο περιορισμους και ελειψη ορεξης για ζωη.Να ειστε ολοι καλα.Ιδιαιτερως ευχαριστω εσας που ασχοληθηκατε με το θεμα μου
    ΚΑΝΕΙΣ δε θελει να σε βγαλει τρελο, κ α ν ε ι ς.
    Ακουσε με, δεν εχεις διαφορετικες τιμες επειδη εισαι εφηβος. Το διαγνωστικο κεντρο στο οποιο πηγαινω, ΟΤΑΝ καποια τιμη αναφορας εξαρταται απο το ευρος ηλικιας, το ΓΡΑΦΕΙ. Γραφει ολα τα ορια ξεχωριστα. Στη CRP δεν ισχυει αυτο.

    Η CRP μπορει να ανεβει λιγο ακομα και απο ενα τραυμα, ενα αποστημα, μια μολυνση ή μια απλη ουρολοιμωξη. Θα δεις οτι θα σου πει και ο καρδιολογος οτι η τιμη που βγηκε δε σημαινει οτι θα παθεις εμφραγμα και θα πεθανεις.

    Ψαχνεις πολυ στο ιντερνετ και αυτο εχει εκτοξευσει τον πανικο σου, εξου και αυτο το δυσκολο τριμηνο.
    Εψαξα κι εγω λοιπον στο ιντερνετ και δες:
    Η υψηλή C αντιδρώσα πρωτεΐνη δεν μας λέει ότι υπάρχει φλεγμονή μέσα στην αρτηρία αλλά κάπου μέσα στο σώμα. Εκτός από αυτό, ορισμένα άτομα έχουν γενετική προδιάθεση για υψηλά επίπεδα CRP ανεξάρτητα από το αν υπάρχει φλεγμονή στο σώμα τους. Αυτά τα άτομα αντιμετωπίζουν τον ίδιο κίνδυνο να πάθουν καρδιακή προσβολή ή ισχαιμικό εγκεφαλικό με τα άτομα που έχουν χαμηλά επίπεδα CRP.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    9
    Φιλε μου το να παθεις καρδια στην εφηβια με τριπλεξ υγειες ειναι απιθανο πιστεψε με και εγω τους ιδιους φοβους ειχα,οντως τα υψηλα επιπεδα της crp ειναι ανησυχιτικα,να σου πω χοληστερινη τριγλικεριδια εχεις κανει? Συζητα το αμεσως με τον καρδιολογο σου φιλε μην αγχωνεσαι δεν θα πεθανεις ο ανθρωπινος οργανισμος ειναι δυνατοτερος απο οτι νομιζεις,επιπλεον εισαι σαν εμενα στην εφηβια ορμονικες αλλαγες μπορει να επηρεασουν τις τιμες.

    Edit :
    Μετα απο μια θλαση που επαθα ειχα τα ιδια συμπτωματα με εσενα,αισθημα παλμων εβλεπα την καρδια μου να χτυπα στο στηθος μου,εκτακτες συστολες και πολλα αλλα,τωρα εχω ησυχασει λιγο αλλα οχι πληρως,πρεπει να ηρεμησεις κανε οσες εξετασεις θελεις φιλε μου αλλα εαν οι γιατροι σου λενε οτι εισαι καλα τοτε εισαι καλα,εμενα αυτο μου ειπαν μετα απο 6 γιατρους που πηγα,δεν αξιζει να αγχωνεσαι,εγω ειπα οτι δεν θα κατσω να πεθανω απο το αγχος αν ειναι να πεθανω ας ειναι μεχρι τοτε απολαυσε τη ζωη σου...Και μην διαβαζεις συμπτωματα στο ιντερνετ,ειναι η καινουργια αρρωστια,εχουν κανει και ερευνες πανω σε αυτο,δημιουργει τεραστιο αγχος,μια φιλη μου ειχε πονοκεφαλους και νομιζε οτι εχει ογκο στον εγκεφαλο ενω περναγε μια απλη ιωση...
    Last edited by Deleted21717a; 20-07-2017 at 02:14.

  9. #39
    Οχι δεν εχω τιποτα προσεχω την υγεια μου απο τοτε που αρχησαν ολα καθολου αναψυκτικα,μια φορα την εβδομάδα εξω φαστ φουντ αααα και επισεις εχω χασει 8 κιλα μεσα σε αυτους τους 3 μηνες.εΠιπροσθέτως απο χθες το βραδυ νιωθω να βραζει η πλατη και το στηθος μου περιεργη αισθηση αλλα δεν συγκρινονται με τους χτυπους της καρδια που χτυπανε σε στηθος και πλατη σαν να θελει να βγει.Για λιγο καιρο εκανα μια προσπαθεια και ειπα μπορει να ειναι απο το αγχος πιεσα τον εαυτο μου πηγα για τρεξιμο(οπου την υπόλοιπη μερα η καρδια χτυπαει τρελα και εχω ταχυπαλμιες πανω απο 95 αρχισα γιογκα οπου την κοροιδευα και διαλογισμο....δεν βοηθησε και τωρα ειμαι σιγουρος ειναι παθολογικο το προβλημα

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    9
    Φιλε περναμε ακριβως τα ιδια αν θες δωσε μου fb η skype να τα πουμε απο εκει να σου πω και για μενα θα νιωσουμε καλυτερα και οι δυο πιστευω

    Επισης φιλε εμενα ο ρευματολογος μ ειπε οτι εχω πλευροχονδριτιδα δες το και αυτο,ειναι οταν πριζονται οι χονδροι αναμεσα στους μυς στο στηθος και τα πλευρα,καποιες μερες νιωθω το στηθος μου να καιγεται και οταν ξαπλωνω ακουω την καρδια μου να χτυπα,οχι γρηγορα αλλα δυνατα.Τελος εχεις κανει Αντιπυρηνικα αντισωματα? Εχεις εξανθηματα? Προσπαθω να σε βοηθησω γιατι ξερω πως ειναι να εισαι μονος σε αυτο και ολοι να νομιζουν οτι εχεις υστερια.
    Last edited by Deleted21717a; 20-07-2017 at 04:50.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλημερα Soss πώς εισαι σημερα? Ποτε παιρνεις την απαντηση απο το χολτερ?

    Lucid, o Soss οπως ηδη ξερεις ειναι ενα ανηλικο παιδι και δεν ειναι σωστο με το που γραφτηκες να του ζητας προσωπικα του στοιχεια. Και γενικα τα κινητρα σε τετοιες περιπτωσεις μπορει να ειναι και υποπτα, γιαυτο να μη δινονται προσωπικα στοιχεια ειδικα απο ανηλικους προς καθε αγνωστο.

  12. #42
    Μια απο τα ιδια παιδια.Τα αποτελεσματα τα παιρνω το απογευμα.Δεν εχω εξανθηματα αλλα νιωθω αυτο που λες καψιμο εγω το περιγραφα σαν βρασμο και το παθαινω πισω σε ολη τη πλατη και το αριστερο στηθος,η καρδια μου χτυπαει δυνατα ολο το 24ωρο και αυτο μου κανει τη ζωη δυσκολη γιατι ποναω κιολας ειναι πολυ δυσαρεστη αισθηση μονον αυτο να σταματαγε πιστευω θα ημουν πολυ καλυτερα,ναι και χτυπαει δυνατα ειτε εχω ταχυπαλμιες ειτε ειναι φυσιολογικοι.Δεν μπορω να δωσω προσωπικα μου ντουκουμεντα και σοσιαλ μιντια,εαν γινω ποτε καλα που δεν νομιζω θα ανοιξω θεμα καινουργιο για να βοηθησω ολους αυτους που αντιμετωπιζουν παρομοια προβληματα αλλα δεν νομιζω η ενεργεια μου ειναι αρνητικη

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    9
    Να σου πω μηπως τραυματιστηκες καπου,εχεις παρατηρησει οιδημα στο στηθος? Στο σωμα σου υπαρχει φλεγμονη,οπως εδειξε και το crp σου,οχι μην ανησυχεις η crp απο μονη της δεν δειχνει κατι,εμενα ο ρευματολογος μου ειπε οτι ειναι πλευροχονδριτιδα (costochondritis),μπορεις να το ψαξεις τα συμπτωματα ειναι πανω κατω ιδια,αισθημα παλμων,σταθερα αυξημενοι παλμοι,κρισεις πανεικου και αγχος,πονος στο στηθος και στη πλατη,κλπ κλπ.Αυτο ειναι σου λεω ειμαι σιγουρος,ειναι και γενετικο βεβαια,αν δεις οτι ολες οι αλλες εξετασεις ειναι καλες,θα πεις στους γονεις σου να σου βρουν καλο ορθοπαιδικο με ειδικευση στον θωρακα,αν και δεν υπαρχει θεραπεια για αυτο,τα αντιφλεγμονωδη βοηθανε.
    Ευχαριστω πολυ παιδια που με βγαζεται και παιδοφιλο να στε καλα,ισως εγω φταιω που παω να βοηθησω καποιον μεσω ιντερνετ.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Δεν θυμάμαι τώρα καλά αν είναι αυτό εγώ είχα τετρακόσια δουλειά γυμναστική κ ποδόσφαιρο κ γέμισα φλεγμονές πλακωθηκα στα ντεπον κ πέρασε και στα τσάγια μη φοβάσαι δεν πεθαίνεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #45
    Πηρα τα αποτελεσματα του χολτερ με τελικη αποδοση δεν υπαρχουν ιδιαιτερα παθολογικα προβληματα.Πηγα στο καρδιολογο να το δει και ειπε πως ειχα πολες φορες ανεβασμενους παλμους σε ενα διαστημα εφτασε 167 και επι 17 λεπτα σε διαφορετικη ωρα ηταν σταθερα 127.Στον υπνο οι παλμοι απο 48 εως και 110 οπου αυτο δεν νομιζω να το ειδε.Μην τα πολυλογω μου εδωσε ενα φαρμακο να πεσουν οι παλμοι εστω για το αισθημα παλμων δεν μορω να κανω κατι ειπε και μου ειπε να κοψω σιγα σιγα αυτα που αρχισα(ζολοφτ).Εγω ειμαι χαλια και δεν εχω καθολου θετικη σκεψη

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •