Φιλία μεταξύ γυναικών-αντρών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138

    Φιλία μεταξύ γυναικών-αντρών

    Καλησπέρα. Αυτό τον καιρό με προβληματίζει το εξής
    Από πολύ μικρή ηλικία έκανα παρέα με αγόρια γιατί ήταν πιο κοντά στο χαρακτήρα και την προσωπικότητα μου, ενασχόληση με "αντρικά" αθλήματα, δυναμική προσωπικότητα, δεν ασχολιόμουν με γυναικεία παιχνίδια τόσο πολύ κούκλες, κουζινικά αλλά με στρατιωτάκια.
    Αυτό με έκανε να κάνω περισσότερες φιλίες-γνωριμίες με αγόρια παρά με κορίτσια. Σίγουρα όμως θέλω να υπάρχει ισορροπία δεν μπορώ να μιλάω μόνο με αγόρια, θέλω να συζητάω με κορίτσια, να κάνω παρέα να λέμε διαφορετικά πράγματα.
    Πιστεύω απόλυτα στη φιλία μεταξύ γυναικών και αντρών. Ωστόσο το τελευταίο διάστημα από το ευρύτερο περιβάλλον, συγγενικό-φιλικό συνέχεια αναφέρονται ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, παρά το γεγονός πως εγώ το έχω κατορθώσει. Μάλιστα ποτέ δεν αντιλήφθηκα κάτι τέτοιο από φίλους, ίσως γιατί έδειχνα πως για έμενα ήταν φίλοι και τίποτα άλλο. Άλλα όπως είπα λόγω αυτών που ακούω, πια όταν συναναστρέφομαι με αγόρια νοιώθω αμήχανα, υπάρχουν δεύτερες σκέψεις" ότι μπορεί να μη βλπεπουν μόνο ως φίλη" και αυτό με φέρνει σε δύσκολη θέση γιατί δεν μου αρέσει να υπάρχει κάτι τέτοιο στο μυαλό μου.
    Θέλω όλα να είναι ξεκάθαρα τόσο στο μυαλό μου όσο και στη ζωή μου και οποιαδήποτε αμφιβολία με κάνει να μην ελέγχω τα συναισθήματα μου.
    Τι να κάνω λοιπόν ώστε να μην επηρεάζομαι από τις γνώμες των άλλων, και το λέω αυτό γιατί κυρίως από τότε που ξεκίνησαν να λένε ότι δεν μπορεί να υπάρξει φιλία, και όλα αυτά ξεκίνησα να αμφιβάλλω. Θέλω πολύ να σταματήσει αυτή η αμηχανία- ντροπή γιατί δεν έχει καμία σχέση με όλα όσα πιστεύω εγώ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    εχουν δικιο δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων γυναικων οι περισσοτερες γυναικες στα ματια ενος αντρα βλεπουν παντα εναν υποψηφιο γαμπρο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εχουν δικιο δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων γυναικων οι περισσοτερες γυναικες στα ματια ενος αντρα βλεπουν παντα εναν υποψηφιο γαμπρο
    Και γιατι δεν λες και το αντιθετο??στα περισοτερα ματια των ανδρων η γυναικα αποτελει το ατομο που θα ικανοποιση τον ανδρα.η τη σεξουαλικη του ορεξη-φαντασια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    υπαρχει αν ειναι απο παιδια σε καμια αλλη περιπτωση και δεν μιλαω απλα να ειναι στο ιδιο παρεακι αυτο δεν ειναι φιλια οταν βλεπεις πολυ νοιαξιμο φροντιδα κτλ κτλ μαντεψε καποιος γουσταρει βεβαια τα παντα σε αυτη την ζωη αρχιζουν απο φιλικα οποτε...προσοχη καποιος μπορει να εχει φιλικη διαθεση απο τους δυο οχι ομως και οι δυο

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οι αλλοι οτι λενε δε σημαινει οτι το πιστευουν και ολας συνηθως σκεφτονται τι βλεπουν ως φυσιολογικο στη θεωρεια χωρις να τους νιαζει αν αυτο συμβαινει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Και γιατι δεν λες και το αντιθετο??στα περισοτερα ματια των ανδρων η γυναικα αποτελει το ατομο που θα ικανοποιση τον ανδρα.η τη σεξουαλικη του ορεξη-φαντασια
    αφου ειπε οτι ειναι αγοροκοριτσο, κανεις δεν θα ηθελε στο κρεβατι του κατι τετοιο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τι ισχύει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Τάνια, όσο περνούν τα χρόνια, τόσο πιο δύσκολο γίνεται να υπάρξει φιλία γυναικών-αντρών. Και όταν λέω όσο περνούν τα χρόνια, εννοώ όσο το παιδάκι γίνεται ενήλικας και απο ενήλικας μεσήλικας και από μεσήλικας ηλικιωμένος. Σε μικρές ηλικίες μπορεί να υπάρξει φιλία άντρα γυναίκας, αλλά σε μεγαλύτερες (25+) είναι πολύ δύσκολο. Θέλει πολλές υποχωρήσεις και πολλούς συμβιβασμούς. Όταν εκτιμάς και θαυμάζεις ένα άτομο του αντίθετου φίλου, είναι δύσκολο να αντισταθείς να μη το δεις ερωτικά. Δεν είναι και καθημερινό φαινόμενο να βρίσκεις άτομα του αντίθετου φίλου που όχι απλά να σε θαυμάζουν, αλλά και να τα θαυμάζεις.

    Πες ότι εσύ παντρεύεσαι. Σε ρωτάει ο άντρας σου: "Τάνια, που πας;" Εσύ του απαντάς: "Στον φίλο μου τον PositiveWave (λέμε τώρα)"
    Πως θα το πάρει ο άντρας σου ότι έχεις άντρα φίλο; Δεν θα ζηλέψει; Δεν θα πονηρευτεί;

    Ή αντιστρόφως, ο άντρας σου σου λέει: "Τάνια πάω να πιω ένα ποτό με μια φίλη μου;" Δεν θα σου ανάψουν τα λαμπάκια;

    Ή στις μεγάλες ηλικίες, η φιλία άντρα-γυναίκας, μπορεί να υπάρξει χωρίς κάποια δέσμευση;

    Είναι κάπως ουτοπικό και πρέπει να καταπιέσεις τις όποιες σκέψεις. Δύσκολη φιλία, αλλά πάντα γόνιμη και εποικοδομητική.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    γιατι δεν υπαρχουν αντρες που δεν ενδιαφερονται να κανουν σεξ με γυναικες? αρα πλακα κανετε τωρα οταν λετε οτι δεν υπαρχει...το παιζουν ολοι στρειτ αλλα δεν ειναι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    μου αρεσει η φιλη μας η τανια που ανοιγει θεματα και δεν συμμετεχη καθολου.ουτε απανταει σε κανεναν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου ειπε οτι ειναι αγοροκοριτσο, κανεις δεν θα ηθελε στο κρεβατι του κατι τετοιο
    μην το λες υπαρχουν παρα πολυ ανδες στερημενη απτο σεξ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Τάνια ίσα ίσα στις μεγάλες ηλικίες υπάρχει φιλία στη δικιά σου ζωή τι ισχύει μόνο εσύ ξέρεις κανένας άλλος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    138
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    μην το λες υπαρχουν παρα πολυ ανδες στερημενη απτο σεξ.
    αυτο ειναι το πιο ευκολο πραγμα ΑΝ σε ενδιαφερει

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Οχι δεν με ενδιαφερει καθοτι παντρεμενος.απλα μια γνωμη ειπα.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μεταξύ δυο αντρών...
    By Evanjeline in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 27-03-2015, 18:16
  2. ΦΕΤΙΧ Κ ΚΡΥΦΕΣ ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ ΑΝΤΡΩΝ ΑΛΛΑ Κ ΓΥΝΑΙΚΩΝ!!!
    By babis1925 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 10-01-2013, 23:55
  3. σχεσεις αντρων γυναικων
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 27-04-2012, 17:50
  4. Φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας
    By elena_maria in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2011, 14:17
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •