Νυστάζω πολύ και συνέχεια... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχει εδώ και μερικές μέρες που νυστάζω συνέχεια και δεν μπορώ ν' αντισταθώ στο να ξαπλώσω...για παράδειγμα σήμερα πάλι ενώ χθες κοιμήθηκα στις 11 και ξύπνησα στις 7 ή 8, δεν θυμάμαι σίγουρα, στις 11 ξάπλωσα πάλι και ξύπνησα πριν κάνα μισάωρο...γιατί μου συμβαίνει αυτό; Αλλαγή στα φάρμακα πολύ πρόσφατα δεν έκανα, τι έχω πάθει;
    Όμως είχα αυξημένο στρες τις τελευταίες μέρες, μπορεί να ευθύνεται αυτό;

    Κυκνε, λογικα τα φαρμακα ευθυνονται σε συνδυασμο με τον καυσωνα και τη θερινη ραστωνη.
    Εγω που ειμαι υπερδραστηρια ωρες-ωρες, απο τις 1 το μεσημερι και μετα μεχρι 9 το βραδυ, δυσκολευομαι παρα πολυ να λειτουργησω, οποτε τα μεσημερια κοιμαμαι. Αλλα ξυπναω πολυ πρωι, κατα τις 5, οποτε μπορω να δουλεψω λιγο.

    Κανε καμια βολτα-περπατημα. Με το ζορι ρε, αν δυσκολευεσαι, να παρει μπρος ο μεταβολισμος σου.
    Κανενα μπανιο??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τα φαρμακα , αυξανουν το αισθημα του καυσου , οχι οι βενζο , τα υπολοιπα .........το βλεπω σεμενα με το αντικαταθλιπτικο .....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Mara.Z;685535}
    Κανε καμια βολτα-περπατημα. Με το ζορι ρε, αν δυσκολευεσαι, να παρει μπρος ο μεταβολισμος σου.
    Κανενα μπανιο??[/QUOTE]

    Ο μεταβολισμος παιρνει καλυτερα μπρος με τζινζερ η πιπεροριιζα κοινως , διαλυμενη μεσα σε αλοη , δεν ειναι ακριβη η αλοη , 1.5 ευρω το μισο λιτρο , και βγαζεις βδομαδα , εγω τοχω εφαρμοσει καθημερινως , και βλεπω αποτελεσματα .....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    εγω νυσταζω πιο γρηγορα απο τον καλο μου και με δουλευει.
    δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο, αλλα παμε σινεμα πχ, η για ποτο κι εγω νυσταζω. ξυπναω βεβαια πολυ πρωι και ισως φταιει αυτο.
    εχω βρει την λυση σε διατροφικο συμπληρωμα guarana.πολυ καλυτερη δραση απο τον καφε (περιεχει και καφεινη το φυτο), δεν χτυπαει στα νευρα οπως ο καφες , δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω, νοιωθεις ευεξια, μη σου πω και αισιοδοξια! και μεγαλο boost στον οργανισμο.
    αν παιρνεις αγωγη, πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησεις τον γιατρο. αντενδεικνυται πχ στην υπερταση, που δεν εχω. δεν ξερω σε τι αλλο μπορει να αντενδεικνυται.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμενα η guarana , με κανει αεροπλανο ρεμ ...................πιο καλος ο τριβολος , σε βοτανο υπαρχει , και σε χαπι , tribulus terrestris , αυξανει και την λιμπιντο στους ανδρες , σου δινει και δυναμη .......αλλα ο τριβολος , οπως ο καφες , ' τσιμπαει ' λιγο την πιεση , αλλα νεα παιιδια ειστε , εγω να προσεχω για κανα εγκεφαλικο .......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εμενα η guarana , με κανει αεροπλανο ρεμ ...................πιο καλος ο τριβολος , σε βοτανο υπαρχει , και σε χαπι , tribulus terrestris , αυξανει και την λιμπιντο στους ανδρες , σου δινει και δυναμη .......αλλα ο τριβολος , οπως ο καφες , ' τσιμπαει ' λιγο την πιεση , αλλα νεα παιιδια ειστε , εγω να προσεχω για κανα εγκεφαλικο .......
    απο αυτο βγαινει το "διαβόλοι και τριβόλοι" ??
    χαχαχαχαχαχα!
    δεν το ειχα ξανακουσει.
    χτυπα ξυλο μαγκ, νεος ανθρωπος εισαι. να την κοιτας την πιεση, οι ανδρες ειναι πιο ευαισθητοι στην υπερταση συνηθως.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Κυκνε, λογικα τα φαρμακα ευθυνονται σε συνδυασμο με τον καυσωνα και τη θερινη ραστωνη.
    Εγω που ειμαι υπερδραστηρια ωρες-ωρες, απο τις 1 το μεσημερι και μετα μεχρι 9 το βραδυ, δυσκολευομαι παρα πολυ να λειτουργησω, οποτε τα μεσημερια κοιμαμαι. Αλλα ξυπναω πολυ πρωι, κατα τις 5, οποτε μπορω να δουλεψω λιγο.

    Κανε καμια βολτα-περπατημα. Με το ζορι ρε, αν δυσκολευεσαι, να παρει μπρος ο μεταβολισμος σου.
    Κανενα μπανιο??
    Καλημέρα Μάρα! :)

    Πριν λίγο γύρισα απ' το γιατρό κι έκανα καφέ για να συνέλθω γιατί ακόμα κι αν δεν είναι μακριά απ' το σπίτι μου (ευτυχώς, ότι και να συμβεί είμαστε κοντά) έγινα λάσπη...έχεις δίκιο, αυτό μου είπε ότι φταίνε τα φάρμακα, είναι λέει κατασταλτικά κι όταν τον ρώτησα γιατί όμως να νιώθω έτσι τώρα ενώ τα παίρνω τόσο καιρό μου είπε ότι φταίει ο συνδυασμός με τη ζέστη...

    Έκανα λίγα μπάνια και θα ξανακάνω, λογικά την Παρασκευή θα φύγω για το χωριό για λίγες μέρες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω νυσταζω πιο γρηγορα απο τον καλο μου και με δουλευει.
    δεν ξερω αν ειναι πολυ η λιγο, αλλα παμε σινεμα πχ, η για ποτο κι εγω νυσταζω. ξυπναω βεβαια πολυ πρωι και ισως φταιει αυτο.
    εχω βρει την λυση σε διατροφικο συμπληρωμα guarana.πολυ καλυτερη δραση απο τον καφε (περιεχει και καφεινη το φυτο), δεν χτυπαει στα νευρα οπως ο καφες , δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω, νοιωθεις ευεξια, μη σου πω και αισιοδοξια! και μεγαλο boost στον οργανισμο.
    αν παιρνεις αγωγη, πρεπει οπωσδηποτε να ρωτησεις τον γιατρο. αντενδεικνυται πχ στην υπερταση, που δεν εχω. δεν ξερω σε τι αλλο μπορει να αντενδεικνυται.
    Τον ρώτησα για κανένα βιταμινούχο συμπλήρωμα πριν διαβάσω το μήνυμα σου, έχει λίγη ώρα που ήρθα, και μου είπε ότι δεν τα πιστεύει αυτά και να τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά...θα το ξεκινήσω κι άντε να δούμε αν θα υπάρξει βελτίωση αλλιώς ίσως του το ρωτήσω κι αυτό, έτσι κι αλλιώς σε δυο μήνες πρέπει να ξανακάνω εξετάσεις αφού κάνω καλύτερη διατροφή γιατί κάποιες τιμές είναι ανησυχητικά υψηλές...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τον ρώτησα για κανένα βιταμινούχο συμπλήρωμα πριν διαβάσω το μήνυμα σου, έχει λίγη ώρα που ήρθα, και μου είπε ότι δεν τα πιστεύει αυτά και να τρώω πολλά φρούτα και λαχανικά...θα το ξεκινήσω κι άντε να δούμε αν θα υπάρξει βελτίωση αλλιώς ίσως του το ρωτήσω κι αυτό, έτσι κι αλλιώς σε δυο μήνες πρέπει να ξανακάνω εξετάσεις αφού κάνω καλύτερη διατροφή γιατί κάποιες τιμές είναι ανησυχητικά υψηλές...
    δεν ειναι θεμα πιστης, δεν ειναι μεταφυσικο το θεμα.
    τα περισσοτερα φαρμακα απο τα φυτα προερχονται.
    απλα δεν ξερω αν σε πιανουν τα συμπληρωματα οταν παιρνεις φαρμακα, οπως και δεν ξερω αν εχουν αλληλεπιδρασεις με τα φαρμακα, γι αυτο σου λεω οτι οτι κι αν αποφασισεις πρεπει να τον ρωτησεις.

    σε μενα πιανει μια χαρα παντως και δεν ειμαι αλαφροισκιωτη, σε διαβεβαιω. ειναι Η ΟΥΣΙΑ, οχι η ιδεα μου.
    περαστικα και καλα αποτελεσματα στις εξτασεις σου ευχομαι!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Κι εγώ που παίρνω βιταμίνες μία χαρά με πιάνουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι θεμα πιστης, δεν ειναι μεταφυσικο το θεμα.
    τα περισσοτερα φαρμακα απο τα φυτα προερχονται.
    απλα δεν ξερω αν σε πιανουν τα συμπληρωματα οταν παιρνεις φαρμακα, οπως και δεν ξερω αν εχουν αλληλεπιδρασεις με τα φαρμακα, γι αυτο σου λεω οτι οτι κι αν αποφασισεις πρεπει να τον ρωτησεις.

    σε μενα πιανει μια χαρα παντως και δεν ειμαι αλαφροισκιωτη, σε διαβεβαιω. ειναι Η ΟΥΣΙΑ, οχι η ιδεα μου.
    περαστικα και καλα αποτελεσματα στις εξτασεις σου ευχομαι!!!
    Το ξέρω ότι δεν είσαι αλαφροίσκιωτη, φαίνεται αυτό από τον τρόπο που γράφεις γενικά :)

    Εντάξει, θα το σκεφτώ και θα τον ρωτήσω...

    Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου, αμήν!

    (Κοιμόμουν κι άργησα ν' απαντήσω γιατί ένιωθα πτώμα πάλι)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. Ντροπαλός/έλλειψη αυτοπεποίθησης απλά, ή κάτι πολύ πολύ παραπάνω;
    By deleted-member17-03-2016 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 590
    Last Post: 05-05-2016, 12:48
  3. ξεχναω πολυ συχνα πολυ σοβαρα πραγματα
    By Danay1997 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-2012, 21:10
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •