Άσχετο θέμα αλλά να έχετε τον νου σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215

    Άσχετο θέμα αλλά να έχετε τον νου σας

    Καλημέρα παιδιά είχα καιρό να γράψω θέμα, βέβαια όταν γράφω , δεν γράφω άσχετα πράγματα και σε αυτή την περίπτωση να σας προειδοποιήσω.
    Καταρχήν να ξέρετε ότι το γράφω για λόγους πληροφόρησης και μόνο και δεν το κάνω για να ξεκινήσω flamewar.

    Έχετε ακούσει πολλές φορές, μέλη να σας προειδοποιούν πως, δεν πρέπει να μοιράζεστε προσωπικά στοιχεία (φωτογραφίες, ονόματα κλπ.) με άτομα που δεν γνωρίζετε.

    Ακούστε λοιπόν.

    Επειδή υπάρχουν πολλά κυκλώματα που για να πάρουν λεφτά από άτομα που εκτίθενται καθημερινά σε chattrooms και σε διάφορα κοινωνικά μέσα, προσέξτε με ποιον μοιράζεστε φωτογραφίες, προσωπικά σας στοιχεία και προπάντων σε ποιόν ανοίγετε κάμερα να σας δεi. Μπορεί ανά πάσα στιγμή να βρεθείτε μπλεγμένοι σε τέτοιου είδους κατάσταση και να μην ξέρετε πως να αμυνθείτε.

    Ενημερωθείτε από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος στο σαητ της και γενικώς να κοιτάτε να μην αναφέρετε πουθενά προσωπικά δεδομένα σε δημόσια θέα.

    Εντελώς φιλικά
    Last edited by Numenor; 03-08-2017 at 13:31.
    Countless as the sands of the sea are human passions

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    961
    Παίζει πολύ έντονα αυτό που λες. Μου το έχουν πει και φίλοι μου και το έχω δει και στην τηλεόραση.
    Κάνε την αδυναμία σου, ΔΥΝΑΜΗ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by PositiveWave View Post
    Παίζει πολύ έντονα αυτό που λες. Μου το έχουν πει και φίλοι μου και το έχω δει και στην τηλεόραση.

    Σε ευχαριστώ πολύ!!
    Countless as the sands of the sea are human passions

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by Numenor View Post
    Καλημέρα παιδιά είχα καιρό να γράψω θέμα, βέβαια όταν γράφω , δεν γράφω άσχετα πράγματα και σε αυτή την περίπτωση να σας προειδοποιήσω.
    Καταρχήν να ξέρετε ότι το γράφω για λόγους πληροφόρησης και μόνο και δεν το κάνω για να ξεκινήσω flamewar.

    Έχετε ακούσει πολλές φορές, μέλη να σας προειδοποιούν πως, δεν πρέπει να μοιράζεστε προσωπικά στοιχεία (φωτογραφίες, ονόματα κλπ.) με άτομα που δεν γνωρίζετε.

    Ακούστε λοιπόν.

    Επειδή υπάρχουν πολλά κυκλώματα που για να πάρουν λεφτά από άτομα που εκτίθενται καθημερινά σε chattrooms και σε διάφορα κοινωνικά μέσα, προσέξτε με ποιον μοιράζεστε φωτογραφίες, προσωπικά σας στοιχεία και προπάντων σε ποιόν ανοίγετε κάμερα να σας δεi. Μπορεί ανά πάσα στιγμή να βρεθείτε μπλεγμένοι σε τέτοιου είδους κατάσταση και να μην ξέρετε πως να αμυνθείτε.

    Ενημερωθείτε από την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος στο σαητ της και γενικώς να κοιτάτε να μην αναφέρετε πουθενά προσωπικά δεδομένα σε δημόσια θέα.

    Εντελώς φιλικά
    ναι και??θα μου καψουν το ψωμι?προσωπικα στα παπακια μου επειδη εχω θεματα με το εγω μου αυτοι ειναι οι λιγοτεροι που μπορουν να μου κανουν κατι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Πολύ σωστό

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    ναι και??θα μου καψουν το ψωμι?προσωπικα στα παπακια μου επειδη εχω θεματα με το εγω μου αυτοι ειναι οι λιγοτεροι που μπορουν να μου κανουν κατι
    Καταρχάς θα μπορούσες να απαντήσεις με λιγότερο ειρωνικό ύφος. Επειδή εσύ είσαι στα παπάκια σου, κάποιοι άλλοι δεν είναι έτσι. Αν έχεις θέματα με το εγώ σου να το κοιτάξεις....

    Επειδή στην εποχή που ζούμε κυριαρχούν τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, μπορείς να φανταστείς το τι επιπτώσεις μπορεί να έχει ένα βίντεο (προσωπικών στιγμών) ανεξαρτήτου φύλλου αν διαρρεύσει σε μια τέτοια σελίδα; Πόσο μάλλον να διαρρεύσει στο χώρο εργασίας σου. Αν ο χαρακτήρας του ατόμου που θα συμβεί δεν είναι δυνατός,τότε μπορεί να τον καταστρέψει.

    Υπάρχουν περιστατικά στην Αγγλία όπου άτομα νεαρής ηλικίας αυτοκτόνησαν από τέτοιου είδους εκβιασμούς λόγο ντροπής και μόνο.
    Countless as the sands of the sea are human passions

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν ειρωνευτικα λυπαμαι αν το παιρνεις απλα ηθελα να δειξω οτι εχουμε τοσα προβληματα καποιοι που ειναι το τελευταιο που μας ανυσηχει βιντεο με προσωπικες στιγμες με μελη του φορουμ τι δουλεια εχουν εδω μεσα?οταν λεω για το εγω μου εννοω εχω δικα μου θεματα να λυσω ποως και πολλα αλλα μελη εκτος και αν νομιζεις οτι εδω μεσα οποιος μπαινει ερχεται για την πλακα του

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Κοίτα με συγχωρείς αν σε έκραξα και επέτρεψε μου να σου πω μιας και έχω λίγο καιρό παραπάνω εδώ μέσα, μην κοιτάς το ότι επειδή έφυγα και ξαναγύρισα και δεν είμαι ενεργός πλέον. Επειδή ένας λόγος παραπάνω να το επισημάνω εδω μέσα είναι γιατί υπάρχουν άτομα ευαίσθητα και όπως είπες και εσύ έχουν τόσα προβλήματα, καλό θα ήταν να γνωρίζουν και κάτι που θα τους απέτρεπε από το να προσθέσουν ένα ακόμα.

    Επίσης να προσθέσω ότι υπάρχουν κάποιοι εδω μέσα που όντως έρχονται για να σπάσουν πλάκα και όχι για να μοιραστούν προβληματισμούς και βοήθεια.
    Countless as the sands of the sea are human passions

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    οκ φιλε δεν εγινε τιποτα αν καποια μελη ανοιγονται μεταξυ τους εχεις δικιο πρεπει να προσεχουν απλα δεν πηγε το μυαλο μου οτι μελη που σε γενικες γραμμες μαζευουν τα κομματια τους εχουν ορεξη για αλλου ειδους σχεσεις τεσπα ειναι και αυτο ομως μεσα στο παιχνιδι καθενας προσπαθει να τονωθει οπως μπορει αλλα τωρα τα βιντεο σε ενα γκρουπ ψυχολογιας τι να πω

Similar Threads

  1. Κατι ασχετο με την ψυχολογια!!
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 11-08-2016, 17:25
  2. Replies: 25
    Last Post: 04-12-2014, 21:17
  3. Εχετε αλλα προβλήματα παραλληλα με την ψύχωση?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 16-04-2013, 17:47
  4. ΣΟΣ ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΟΣ!
    By dora-agxos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 29-07-2010, 20:01
  5. ασχετο θεμα-εκλογες στο...site!
    By Alkmeon in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 26-05-2007, 14:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •