Μπέρδεμα ή όχι ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 115
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19

    Μπέρδεμα ή όχι ;

    Καλησπερα στην ομορφη παρεα.
    Θα ηθελα να διαβασω τις συμβουλες σας για το θεμα που με απασχολει εδω και καιρο.
    Αρχικα να ενημερωσω οτι ονοματα κλπ θα αντικαταστηθουν με γραμματα ( Α , Β ) .
    Ας τα παρουμε απο την αρχη...πριν αρκετο καιρο ειχα βρεθει με μια φιλη μου εξω οπου συναντησαμε εναν παλιο μας γνωστο και μιλουσαμε λεγοντας τα νεα μας και διαφορα θεματα για υγεια κλπ (μεναμε ολοι στην ιδια γειτονια ωσπου η φιλη μου και ο γνωστος μετακομισαν οποτε και αλλαξαν γειτονια). Καθομασταν σε ενα παγκακι και μιλουσαμε οταν ξαφνικα ερχεται ενας και καθεται μαζι μας (ας τον πουμε ο Α ).
    Ηταν στην ιδια γειτονια με εμενα και συγκεκριμενα έμενε στο παλιο σπιτι της φιλης μου. Στο σπιτι ηταν περιπου μια 10ετια αλλα ποτε δεν ειχα παρε δωσε μαζι του.
    Γνωριστηκαμε αρχικα και επειτα απο καποιες ωρες αποφασισαμε να φυγουμε . Ετσι εγω εφυγα μαζι του (αφου μεναμε στην ιδια γειτονια ) και οι αλλοι 2 μαζι. Ηταν περιπου 4-5 το ξημερωμα. Ο Α λοιπον καθως φευγαμε μου ειπε οτι του αρεσω και οτι εδω και καιρο με ειχε δει αλλα δεν ηξερε πως να με πλησιασει. Αφου αρχικα δεν τον πιστεψα νομιζοντας οτι μου κανει πλακα δεν του απαντησα , χαιρετηθηκαμε και φυγαμε .
    Αυτη ηταν η πρωτη φορα...απο εκει και περα ξεκινησαν ολα . Ο Α ηταν παντρεμενος και ειχε ενα παιδι 15 χρονων. Απο εκεινη την ημερα και επειτα ξεκινησαμε καθε απογευμα να βγαινουμε μαζι εγω εκεινος και η φιλη μου. Περνουσαν οι ωρες χωρις να το καταλαβουμε και ευχαριστα μπορω να πω. Κρυβομασταν βεβαια μιας και ηταν παντρεμενος για τους ευνοητους λογους. Απο εκει και επειτα αφου μου ζητησε να τα "φτιαξουμε" τον απεφυγα λιγο για τους προφανεις λογους (1η φορα ειχα τοσο στενη σχεση με αντρα) η φιλη μου απο την αλλη προφανως επειδη ειχε αμαξι και της αρεσαν οι βολτες μου προτεινε να δεχτω την προταση του λεγοντας πως "δεν εχεις να χασεις κατι" .
    Ετσι και επραξα....δεν του απαντησα ποτε με ναι αλλα ξεκινησα να εχω και ερωτικες σχεσεις μαζι του και τα παντα. Απαιτησεις δεν ειχα..ηξερα οτι την οικογενεια του δεν θα την αφηνε ποτε και δεν το ηθελα..βγαιναμε κανονικα τα απογευματα , κρυβομασταν βεβαια αλλα βγαιναμε . Οι απαιτησεις του αρκετες μιας και οπως ελεγε ηθελε να με προστατεψει. Λογαριασμοι στα κοινωνικα δικτυα απενεργοποιηθηκαν και σπανια εβγαινα με αλλες φιλες μου περα απο εκεινη την συγκεκριμενη ας την ονομασω Ε.
    Βγαιναμε ολοι μαζι περνουσαμε καλα γελουσαμε κλπ...! Βεβαια..τα προβληματα δεν αργησαν να ερθουν...! Μας εβλεπαν πολλοι εξω και καποιοι αρχισαν να μιλανε..ωσπου ακουστηκε βεβαια και στην οικογενεια μου.
    Προσπαθησα να τα μπαλωσω οσο οσο ... Ωσπου μια μερα μαθαινω οτι η μητερα μου επιμενει να παει η Ε για καφε στο σπιτι. Εκει καταλαβα οτι σιγουρα κατι ηθελαν να μαθουν. Με λιγα λογια....η Ε τα ειπε ολα..χαρτι και καλαμαρι χωρις καν να την ρωτανε. Εμενα βεβαια μου ειπε οτι προσπαθησε να τα μπαλωσει αλλα ειδικα ο αδερφος μου την πιεσε πολυ. Πραγμα που οπως μου ειπε στην συνεχεια δεν ισχυε.
    Τελος παντων , εγω εκει..συνεχισα να βγαινω με τον Α ...! Με την Ε σταματησα να μιλαω μιας και ειχα μαθει κιολας οτι ειχαν φιληθει μια μερα με τον Α ενω εγω ελειπα (ειχαν βγει τα 2 τους ) ο κυριοτερος λογος βεβαια ηταν οτι με "προδωσε".
    Οι εξοδοι μας κλπ συνεχιστηκαν για περιπου 2 χρονια ωσπου μια μερα γνωριζω ενα αλλο παλικαρι. Ηταν στο γλεντι του γαμου μιας αλλης φιλης μου....με γοητευσε αρκετα δεν μπορω να πω..οντας και πολυ πιο κοντα στην ηλικια μου...ξεκινησα να μιλαω μαζι του μεσω μηνυματων κλπ. Καθε φορα που εβγαινα εξω και γυρνουσα μιλουσα μαζι του! Συναντηθηκα και 2 φορες κρυφα μαζι του σε δικο του χωρο οπου εγινε κατι ερωτικο. Η αληθεια ειναι οτι τοτε τον ηθελα..εχει χιουμορ περνουσα ομορφα μαζι του και το κυριοτερο ηταν ελευθερος.
    Ας ονομασουμε αυτο το παλικαρι Β. Ο Α λοιπον δεν αργησε να καταλαβει οτι κατι επαιζε μιας και η συμπεριφορα μου ειχε αλλαξει προς αυτον . Του ειχα ζητησει αρκετες φορες να σταματησουμε αλλα καθε φορα δεν ξερω πως εβρισκε τον τροπο και με τουμπαρε. Μα καθε φορα..ισως και εγω να ημουν πολυ αδυναμη η εκεινος να εβρισκε τα κουμπια μου.
    Τελος παντων..επι 1 χρονο αφου του ζητησα να σταματησουμε "με ενοχλουσε" ας το πουμε..με επαιρνε τηλεφωνο μας απειλουσε οτι εαν θα μας εβλεπε μαζι θα μας εκανε κακο και αλλα τετοια.
    Κατι που φυσικα ποτε δεν εκανε..! Καποιο διαστημα επειδη μου ειχε ζητησει να βγαινω μαζι του για να μπορεσει να με ξεχασει αφου ελεγε κιολας οτι ποτε δεν ειχε νιωσει ετσι και οτι μαγαπουσε παρα πολυ . Και απο την καλη μου την καρδια..εβγαινα και εγω νομιζοντας ετσι οτι του κανω καλο..
    Ειχα ηδη αρχισει μια σχεση με τον Β και ενω εκεινος δουλευε εγω τα μεσημερια εβγαινα με τον Α. Του εκανα τα χατηρια και με το παραπανω...ωσπου μια μερα δεν αντεξα αλλο και του ζητησα να κοπει και αυτο γιατι δεν μπορουσα να συνεχισω αλλο ετσι... Ηταν εγωιστης και συνηθως επαιρνε αυτο που ηθελε. Για να σταματησουμε μου ζητησε να κανουμε κατι ερωτικο για τελευταια φορα..οπως και εγινε...(ετσι πιστεψα οτι θα τελειωνε διοτι του ειχα και τυφλη εμπιστοσυνη ξεχασα να πω ) .
    Αφου εγινε οτι εγινε μετα απο λιγες μερες ξανα χτυπα το τηλεφωνο...θελει και αλλα για 2η φορα τα ιδια πραγματα..αφου ενεδωσα και αυτη την φορα οντας απολυτη οτι ολα θα τελειωσουν .
    Ετσι και εγινε...τα ειπα σχεδον ολα στον Β και απο εκεινη την ημερα ο Α δεν με εχει ενοχλησει .
    Στο ενδιαμεσο εγιναν και αλλα πραγματα οπως τσακωμοι και φασαριες κλπ..Αλλα δεν θελω να επεκταθω αλλο.
    Με τον Β ειμαι ακομα μαζι , περναω ομορφα γιατι με κανει να γελαω εχει χιουμορ και το σημαντικοτερο....η προτεραιοτητα του ειμαι εγω. Ασχολειται μονο με εμενα και οχι με αλλους. Οταν τον χρειαζομαι ειναι εκει.
    Ο Β δεν θελει να ακουει τιποτα για τον Α λεγοντας οτι μας εχει κανει πολυ κακο και οτι εγω θα επρεπε να τον θεωρω νεκρο...δεν το βλεπω ετσι ομως..εχω μαθει να συγχωρω τους ανθρωπους...καταλαβαινω οτι μου εκανε και εμενα κακο αλλα ξερω επισης οτι και μ αγαπουσε.
    Το ολο θεμα με τον Α εχει τελειωσει....απο την αλλη ομως..αφου μενουμε και στην ιδια πολη αραια και που τον πετυχαινω εξω . Θελω να τον δω αλλα ξερω οτι ο Β με "παρακολουθει" οτι θα δει καθε μου ματια .. και ετσι απλα αποφευγω.
    Αν δω το αμαξι του καπως νιωθω...δεν ξερω . Απο την μια χτυπιομουν να τελειωσει μαζι του γιατι ουτε μελλον ειχα (ασχετα που ειπε οτι θα χωρισει..δεν ηθελα να χωρισει εξαιτιας μου ) και απο την αλλη τον βλεπω εξω και θελω να τον δω να με δει και εκεινος δεν ξερω και εγω τι αλλο.
    Τον λογαριασμο του στο ΦΒ το εχω...μπαινω καποιες φορες και οταν βλεπω φωτο του με αλλες σκεφτομαι και αναρωτιεμαι......οταν ηταν μαζι μου δεν ηθελε να βλεπει καμια και τωρα ξαφνικα εκανε τοσες πολλες φιλες ;;; Εγω δηλαδη τον εμποδιζα ;;;;
    Δεν ξερω.....οχι οτι μου κακοφαινεται χαιρομαι να ειναι καλα και θελω να τον δω καλα....εμαθα κιολας οτι και η γυναικα του περιμενει και 2ο παιδακι...χαρηκα γιατι ηξερα ποσο πολυ ηθελε και αλλο παιδι...αλλα εκεινος κανει την ζωη του και εγω εμεινα στασιμη.
    Δεν λεω και ο Β ποσες φορες μου ζητησε να προχωρησουμε αλλα του λεω παντα οχι...δεν ειμαι σιγουρη γενικα . Πως μπορω να προχωρησω οταν σκεφτομαι ακομα εκεινον ; Εχουμε γυρισει ολη την πολη με τον Α και καθε φορα που παω σε καποιο σημειο θα μου θυμησει εκεινον.
    Στον Β βεβαια δεν λεω κατι γιατι θα τον στεναχωρησω..αλλα εγω ;
    Δεν ξερω τι νιωθω και πως να το εκφρασω..πολλες φορες με πιανουν κλαμματα. Εχω πει τοσα ψεμματα σε ολους τους κοντινους μου ανθρωπους..εγω που δεν μπορουσα να πω ενα απλο ψεμματακι. Με εμαθε (ο Α) να λεω τοσο καλα ψεμματα σα να ειναι αληθεια...τι ειναι τελικα η ζωη μου ; κοροιδεια ; ψευτικη ; και τωρα τι ; ειμαι με εναν ανθρωπο που μαγαπαει και εγω τον αγαπαω αλλα καποιες φορες μπορει να μου ερθει στο μυαλο και ο αλλος ( ο Α);;;
    Δεν ξερω..θελω να μιλησω σε καποιον αλλα δεν εχω κανεναν.
    Σε οποιον και να μιλησω θα με κρινει και θα με σχολιασει..οχι οτι θα εχει και αδικο αλλα..δεν θα με βοηθησει ετσι .
    Δεν ξερω τι να κανω πραγματικα...μια λυση που σκεφτηκα ειναι να αλλαξω πολη.
    Ετσι θα ειμαι και πιο ησυχη και λογικα καποια στιγμη θα μου περασει..δηλαδη τι ; για την υπολοιπη ζωη μου θα τον σκεφτομαι ;;;
    Εσεις τι λετε ; Ολα τα σχολια δεκτα. Ευχαριστω για την υπομονη σας και συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο.
    Last edited by Νικολέττα_Α; 04-08-2017 at 13:49.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Συγχαρητηρια στο Α..
    Εαν δεν εισαι σιγουρη γιατα αισθηματα σου για τον
    Β βρες ενα Γ που θα σε κανει να νοιωσεις γεματη

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19
    Το συγχαρητηρια ειναι ειρωνικο ή πραγματικα το εννοεις ;
    Και πραγματικα πιστευεις οτι ενας Γ θα μ εσωζε ; Αυτο ειναι δηλαδη ; καθε φορα που δεν ειμαι σιγουρη για κατι θα αλλαζω συντροφο ;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Νικολέττα_Α View Post
    Το συγχαρητηρια ειναι ειρωνικο ή πραγματικα το εννοεις ;
    Και πραγματικα πιστευεις οτι ενας Γ θα μ εσωζε ; Αυτο ειναι δηλαδη ; καθε φορα που δεν ειμαι σιγουρη για κατι θα αλλαζω συντροφο ;;
    Ποσο χρονων εισαι???το καλητερο θα ηταν αν εβρισκες καποιον που πραγματικα θα τον ηθελες και θα ενοιωθες κατι γιαυτον.δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενες απο εναν παντρεμενο.
    Οπως λες δεν περιμενες και ουτε ηθελες να χωριση.τοτες τι περιμενες???σεξ?περιπετεια?? τι
    ??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Καλο τσουλακι εισαι και του λογου σου. Χωρις παρεξηγηση

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Ωραίος ο Α! Είναι παντρεμένος, ξεκινάει εξωσυζυγική σχέση όπου της κλείνει και όλους τους λογαριασμούς σε social media, μένει στον γάμο του κύριος με σκοπό να κάνει και παιδί και από την άλλη απειλεί και αν έχει άλλον η εξωσυζυγική σχέση του. Συν της άλλης ζήτησε από την εξωσυζυγική του σχέση να την βλέπει για να μπορέσει να την ξεχάσει. Ρίξε μια μούτζα στον Α, άσε τον Β να βρει κάποια που θα την έχει μόνο δική του και βρες έναν Γ όπως είπε και ο giorgos35. Βρες κάποιον που θα είναι μόνο για σένα, θα σε καλύπτει στα επίπεδα που θες χωρίς ψέματα και μπερδέματα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,754
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Καλο τσουλακι εισαι και του λογου σου. Χωρις παρεξηγηση
    γιατι, ο α ηταν καλυτερος;;;;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    ρε ο τυπας εχει βρει τη μαγικη συνταγη.και μετα μου λενε δεν υπαρχουν συνταγες.προσεξτε τωρα...
    ο Α ειναι παντρεμενος.ειχε γκομενα τη θεματοθετρια τα φτιαχνει με τη φιλη της θεματοθετριας.μεχρι τωρα 3.αφηνει της δυο γκομενες μενει με τη γυναικα του και νομιζω οτι βγαζει γκομενες και απτα μεσα κοινωνικης δυκτιοσης,τα χω παιξει τελειως μιλαμε..και το ακομα πιο κουφο ειναι οτι η θεματοθετρια τον σκεφτετε και μαλλον τον θελει ακομα..χωρις απαιτησεις χωρις να περιμενει και τιποτα.πωωωωω. ο τυπας πρεπει να εχει φοβερο προλογο ετσι?μηχανη του σεξ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Καλο τσουλακι εισαι και του λογου σου. Χωρις παρεξηγηση
    Η κοπελα ειπε.. δεν μπηκε για να την κρινουμε.(βεβεα δεν καταλαβα και απο μας τη ζηταει)μαλλον το τι να κανει και γιατι τον σκεφτετε ακομα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλλον την έχεις δαγκώσει τη λαμαρίνα με τον Α, αλλωστε δεν χώρισες γιατι είχες ξενερώσει αλλα γιατι έπρεπε. Είναι λογικό να τον σκέπτεσαι δηλαδη ακομα.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by NeMeCiS View Post
    Ωραίος ο Α! Είναι παντρεμένος, ξεκινάει εξωσυζυγική σχέση όπου της κλείνει και όλους τους λογαριασμούς σε social media, μένει στον γάμο του κύριος με σκοπό να κάνει και παιδί και από την άλλη απειλεί και αν έχει άλλον η εξωσυζυγική σχέση του. Συν της άλλης ζήτησε από την εξωσυζυγική του σχέση να την βλέπει για να μπορέσει να την ξεχάσει. Ρίξε μια μούτζα στον Α, άσε τον Β να βρει κάποια που θα την έχει μόνο δική του και βρες έναν Γ όπως είπε και ο giorgos35. Βρες κάποιον που θα είναι μόνο για σένα, θα σε καλύπτει στα επίπεδα που θες χωρίς ψέματα και μπερδέματα.
    Εχω ζητησει αρκετες φορες απο τον Β να με αφησει για τους προφανεις λογους γιατι πραγματικα ειναι πολυ καλο παιδι και δεν του αξιζε τιποτα απ ολα αυτα.. αλλα δεν θελει. Του τα εχω πει σχεδον ολα και ακομα ειναι εδω ..! Απλα απο εδω και περα δεν θελει ουτε να τον βλεπει (τον Α) ...και με το δικιο του βεβαια . Δεν θελει να με χασει οπως λεει γιατι μ αγαπαει !

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    ρε ο τυπας εχει βρει τη μαγικη συνταγη.και μετα μου λενε δεν υπαρχουν συνταγες.προσεξτε τωρα...
    ο Α ειναι παντρεμενος.ειχε γκομενα τη θεματοθετρια τα φτιαχνει με τη φιλη της θεματοθετριας.μεχρι τωρα 3.αφηνει της δυο γκομενες μενει με τη γυναικα του και νομιζω οτι βγαζει γκομενες και απτα μεσα κοινωνικης δυκτιοσης,τα χω παιξει τελειως μιλαμε..και το ακομα πιο κουφο ειναι οτι η θεματοθετρια τον σκεφτετε και μαλλον τον θελει ακομα..χωρις απαιτησεις χωρις να περιμενει και τιποτα.πωωωωω. ο τυπας πρεπει να εχει φοβερο προλογο ετσι?μηχανη του σεξ
    Αρχικα δεν τα εφτιαξε με την φιλη μου απλα εκεινη τον φιλησε σε μια στιγμη.........ας πουμε αδυναμιας ! Δεν με ενοχλησε που εγινε με ενοχλησε απλα που δεν μου το ειπαν κατευθειαν..το εμαθα μετα απο 4 μηνες. Και καλα..ο Α τοτε ηταν την επομενη ημερα μπορει να μην ηταν αλλα η φιλη μου ;;; Πιο πολυ με ενοχλησε αυτο..! και στην τελικη μου το ειπε ο ιδιος . Απο γκομενες..πιστεψε με ειχε αρκετες..οχι για καιρο βεβαια αλλα ειχε παει με αρκετες. Και δεν ειναι οτι τον σκεφτομαι απλα ζω σε μια σχετικα μικρη πολη που δεν εχει και αρκετα μερη ...ειχαμε γυρισει σχεδον τα παντα. Επιπλεον , οντας καλοκαιρι ολοι βγαινουν για βολτα..αν ακουσω αυτοκινητο με μουσικη κατευθειαν εκεινος μου ερχεται στο μυαλο..!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    έχει δίκιο να μη θέλει να ξαναδεί στα μάτια του τον Α και καλά θα κάνεις να μην τον ξαναδείς κι εσύ. Τον Β αν δεν τον θες πραγματικά ληξε τον μην βασανιστει κι αυτός αργοτερα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Η κοπελα ειπε.. δεν μπηκε για να την κρινουμε.(βεβεα δεν καταλαβα και απο μας τη ζηταει)μαλλον το τι να κανει και γιατι τον σκεφτετε ακομα..
    Ξερεις κατι..καποιες φορες δεν ειναι οτι αναζητας μια απαντηση ή μια συμβουλη..απλα θελεις καπου να μιλησεις..! Αυτο νομιζω οτι ειναι το προβλημα μου..θα μου πεις πηγαινε σε ψυχολογο...! Τι να κανω ; να μιλησω για οτι μου εχει συμβει ; θα με πιασουν κλαμματα.. ! Φιλες που να εμπιστευομαι δεν εχω . Ξερω οτι αν τους πω κατι απο αφελεια θα τους ξεφυγει σιγουρα κατι.. και ετσι..μετα απο τοσο καιρο σκεφτηκα να γραψω καπου οπου κανενας δεν θα με ξερει και δεν θα με κρινει..! Οσο για το τσουλακι που ειπε και ο φλοκ..δεν τον αδικω και εγω αν ακουγα κατι παρομοιο το ιδιο θα ελεγα . Το ξερω οτι αυτη ειναι η λεξη που με χαρακτηριζει ... απλα ... οταν ζεις κατι τετοιο παντα το βλεπεις με αλλο ματι ...δυστυχως !

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Greece
    Posts
    19
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Μαλλον την έχεις δαγκώσει τη λαμαρίνα με τον Α, αλλωστε δεν χώρισες γιατι είχες ξενερώσει αλλα γιατι έπρεπε. Είναι λογικό να τον σκέπτεσαι δηλαδη ακομα.
    Πιστεψε με μετα απο ολα αυτα που μου εκανε δεν ειναι λογικο. Βεβαια δεν ειμαι και ατομο που θα κρατησει κακια για το υπολοιπο της ζωης του αλλα οχι και ετσι. Επισης χωρισα οχι επειδη επρεπε γιατι εγω τοτε το εβλεπα σχεδον φυσιολογικο. Δεν ειχα απαιτησεις απο την ζωη μου δεν το εβλεπα ετσι. Απλα ειχα βαρεθει...ειχα βαρεθει να μην κανω πραγματα που δεν θελω . Με εναν δικο του τροπου μου περνουσε τα θελω του χωρις να το καταλαβαινω και νομιζα οτι αυτα ηθελα..! Αλλα δεν ηταν ετσι...! Δεν μπορουσα να κανω κατι χωρις να συμφωνουσε και ο ιδιος. Δεν ειναι σωστο....για κανεναν . Του τα ειχα εξηγησει αμετρητες φορες αλλα ποτε δεν καταλαβα γιατι του ειναι τοσο δυσκολο να καταλαβει κατι τοσο φυσιολογικο. Αυτα βεβαια εγιναν επειτα απο πολλες συζητησεις με τον Β ... με λιγα λογια εκεινος ηταν που μου ανοιξε τα ματια.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΜΠΕΡΔΕΜΑ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-11-2016, 15:08
  2. μπερδεμα
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2014, 10:26
  3. μπέρδεμα...μεγάλο μπέρδεμα....
    By mina@@ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-12-2012, 00:17
  4. μπερδεμα
    By asteraki24 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 17-11-2012, 22:49
  5. ΜΠΕΡΔΕΜΑ
    By dimitriskai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •