Το πλασμα που λεγεται Δημητρης...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    33

    Το πλασμα που λεγεται Δημητρης...

    Γεια σε ολους..

    Με λενε Δημητρη κι ειμαι 28,5 ετων (περιπου...)

    Εχω πολυ λιγο που ξερω το φορουμ και το σαιτ αλλα τα προσωπικα μου προβληματα θα ελεγα...απαιτουν πλεον να κανω κατι...κι ενα μικρο βημα ειναι να κανω μια αναφορα, να ακουσω τις αποψεις σας..κι εννοειται πως εχω ηδη αναζητησει επαγγελματικη βοηθεια..

    Σε μια προσπαθεια μου να μην μακρυγορησω και να αποδωσω αρκετα καλα αυτα που θελω να πω, αντι να πω μια ιστορια, να κανω μια ξερη αναφορα, ετοιμασα καποιες ερωτησεις με απαντησεις, κατευθειαν απο εμενα, προς….εμενα……Στην ουσια παιρνω από τον εαυτο μου μια συνεντευξη.

    Ξεκινωντας…


    Πως κρινεις τον εαυτο σου αυτη τη στιγμη; Ποιο το προβλημα;

    Ειμαι ενας ανθρωπος με αυτη τη στιγμη πολυ χαμηλη αυτοεκτιμηση κι αυτοπεποιθηση. Σε πολυ μεγαλο βαθμο εχει να κανει με τις γυναικες.

    Σχεσεις; Εχεις κανει;

    Εχω κανει στη ζωη μου ολες κι ολες 2 σχεσεις κι αυτες με χρονο ενα μηνα εκαστη. Στα 25 μου η πρωτη με μια 20χρονη που γνωρισα μεσω φιλου. Στον 1 μηνα με αφησε καθοτι λεει, βαρεθηκε. Στα 27 μου λιγα χρονια μεγαλυτερη μου. Εγω τελειωσα αυτη τη σχεση (που ηταν κι ολοκληρωμενη), καθοτι στην ουσια ημουν ο τριτος ανθρωπος (ο εραστης ας πουμε). Εγω ηθελα κατι σταθερο και να μη κρυβομαι..Ηταν ερωτευμενη μαζι μου, πρεπει να ειναι κι η μονη που υπηρξε, αλλα ηταν κι εγωιστρια...Ζηλευε και μου εκανε σκηνες, δε μπορουσα να πω οτι πχ πηγα για καφε χωρις να γκρινιαξει και να ριξει οτι "θα μου γυαλισε και καμια" κλπ...Ενω ειχε, κι εχει, πολυετη σχεση..πλεον ειμαστε φιλοι.

    Τι νομιζεις ότι σου λειπει αυτή τη στιγμη;

    Σε σχεσεις λοιπον, αισθανομαι μια αποτυχια, το λιγοτερο που μπορω να πω. Γενικως στη ζωη μου αυτο ειναι που μου λειπει, η σχεση, η γυναικεια συντροφια, η συντροφικοτητα. Ναι, και το σεξ, δε μπορω να πω οτι εχω κανει πολυ αλλα σε σχεση με τα παραπανω..μενει πισω σε προτεραιοτητα.

    Εισαι καλα με τον εαυτο σου;

    Ειναι αληθεια οτι δε τα εχω βρει με τον αυτο μου. Υποθεστε οτι βρισκομαι σε μια πισινα και κολυμπαω και μεσα εχει και ψαρια. Η πισινα ειναι το μερος, το "κουτι" οπου εχω εγκλωβιστει και τα ψαρια ειναι τα αρνητικα μου, γενικως αυτα που εγω εχω σημειωσει ως αρνητικα για τον εαυτο μου.



    Κεφαλαιο ΦΟΒΟΣ. Φοβος και Γυναικες.

    Με διακατεχει στη ζωη μου ο φοβος. Φοβαμαι τις γυναικες. Η κοινωνια και τα στανταρ που εχει θεσει με εχει κανει και αμφισβητω τον εαυτο μου, την αξια μου και το κατά ποσο μπορω να κανω μια γυναικα να ενδιαφερθει για μενα.

    Γιατι αυτο;

    Εχω πολλες ιδεες στο μυαλο μου. Λαθος ιδεες και κολληματα. Ιδεες για το τι θελουν οι γυναικες.

    Αν ειμαι καπου, σε μια καφετερια, σε ένα μπαρ..και δω καποια που μου αρεσει...δε προκειται να κανω τιποτα γιατι νομιζω ότι αυτοματα θα δημιουργηθει στο χερι της ένα καρτελακι που θα απαριθμει όλα τα στραβα μου, όλα αυτά που εγω εχω στο μυαλο μου ότι εχω στραβα, θα τα βλεπει ένα ένα και θα βλεπει ότι δεν υπαρχει λογος να ασχολειται μαζι μου…

    Δηλαδη, τι στραβα;;

    Δε χορευω..δε μου αρεσει ο χορος, δε χορευω τιποτα, οποτε το εχω προσπαθησει φαινομαι γελοιος…Οι γυναικες θελουν να χορευουν, εγω δε το κανω, δεν «φαινομαι» γενικως, περνω απαρατηρητος, θεωρουμαι ξενερωτος λοιπον..

    Δε ξερω πολλα μερη, μαγαζια, χρειαζομαι το τζιπιες μου σχεδον για οπουδηποτε παω, δε φαινεται να πολυβγαινω ετσι οποτε…ξενερουα και τιποτα ξεχωριστο...

    Ειμαι ντροπαλος, δε ξερω πλησιαζοντας καποια, τι να πρωτοπω, πώς να ζητησω ένα τηλεφωνο…τα απλα πραγματα…Σε αυτό, καποτε ημουν τρισχειροτερος.. εχω καλυτερευσει πολύ αλλα και παλι…

    Εχω την εντυπωση καθως πλεον πολλα κρινονται από την εξωτερικη εμφανιση, ότι δεν εχω κατι να ελκυσει καποια…Ειμαι κοντος, ειμαι 1.68 και παρολο που δεν θεωρουμαι ασχημος κι ειμαι καλα στα κιλα μου και ντυνομαι και σχετικα ωραια….δε πιστευω ότι τα αλλα είναι ικανα να κανουν τη διαφορα….

    - Η αυτοπεποιθηση κι αυτοεκτιμηση μου ειναι στο ναδιρ γενικα….


    Δε μπορει; Πουθενα δηλαδη δεν εισαι καλος;;;

    Πως, ειμαι. Αλλα όλα τα υπολοιπα στα οποια εγω ειμαι καλος…δεν εχουν σχεση με «σχεσεις» κι επαφες…οποτε δε δινω σημασια…Ειμαι ας πουμε παρα πολύ καλος στο μπασκετ. Ναι μεν κοντος γι’αυτό το αθλημα…αλλα πολύ καλος. Πρεπει να είναι το μονο πραγμα στο οποιο νοιωθω κι εχω και μου βγαινει φοβερη αυτοπεποιθηση. Αυτό κι οι γνωσεις μου στα αγγλικα. Όλα τα αλλα, παιδια δε μου κανουν αισθηση γιατι δεν αφορουν αυτό που μου λειπει…




    Σχεση Δικαιο – Αδικο.

    Λενε ότι οι Ζυγοι εχουν μεσα τους το στοιχειο της δικαιοσυνης πολύ εντονο…Τουλαχιστον σε μενα αυτό ισχυει, σε τεραστιο βαθμο. Νομιζω και σε υπερβολικο βαθμο…αλλα με πιανει το δικιο μου και το γαμωτο μου…

    Σκεφτομαι γιατι να μη μπορω εγω να βρω καποια…που παντα ξεκιναω με καλες προθεσεις, που δε θελω να κοροιδεψω, ειμαι μονογαμικος, δεν απαταω, δε βριζω, δε χτυπαω, δε προσβαλλω, σεβομαι τον ανθρωπο μου…κι όμως υπαρχουν τοσοι και τοσοι αλητες εκει περα…κι ολες πανε εκει..στα κακα παιδια, σε αυτους που τις παιδευουν…δε λεω ότι ειμαι ανθρωπος του «ναι σε όλα» της καθοτι κι ετσι χανεται το παιχνιδι…αλλα γενικα λεω…εγω ειμαι σωστος,,κι ειμαι στη μουτζα…

    Οι γυρω σου τι λενε; Φιλοι; Γνωστοι;;

    Εχω..καποιους φιλους αλλα όχι από αυτους που βγαινουμε συχνα παρεα…γιατι εχουν τη σχεση τους, γιατι μενουν μακρια από μενα, γιατι δεν εχουν χρονο, γιατι δε γνωριζομαστε καιρο ώστε να κανουμε τετοιου ειδους παρεα…

    Εχω τη ξαδερφη μου που είναι λιγο μεγαλυτερη μου, είναι κολλητη μου και με συμβουλευει οσο μπορει κι εκεινη. Περπατημενη γυναικα. Τις τελευταιες μερες, οπου εγω πια εχω φτασει στα ορια μου εξαιτιας μιας γυναικας μιλησα και με τη ξαδερφη μου και μια φιλη της. Λιγες μερες νωριτερα ειχα μιλησει και με ένα άλλο φιλο – γνωστο από τη δουλεια…

    Εκεινες μου ειπαν καποια πραγματα, τα οποια και ξερω ότι είναι σωστα…ότι ενστασεις εχω για την εμφανιση μου μπορουν να καταρριφθουν μεσα από καποια αληθινα παραδειγματα γνωστων και φιλων. Πχ ατομα, πιο λιγο εμφανισιμα, ισο-υψη ή και λιγοτερο, κι εχουν σχεσεις, πολλες φορες με ομορφες γυναικες αντικειμενικα.

    Μου ειπαν ότι αντε 30% ρολο να παιζει η εμφανιση, η προσεγγιση και το μπλα μπλα σου είναι αυτό που μετραει, αυτό που εκπεμπεις. Η αληθεια είναι ότι εγω αυτό που εκπεμπω είναι ηττοπαθεια, πριν καν αγωνιστω ας πουμε, αρνητισμο, εχω φοβισμενη ματια, τα χειλη μου κατεβαινουν λιγο κι είναι σα να δειχνω προς τα εξω ΟΛΗ
    μου τη στεναχωρια.

    Ο φιλος μου αυτος, καταρχας με εβριζε συνεχεια που ενοιωθα σκατα (εγω δε του εχω πει όλα όλα αυτά, αλλα του χω τονισει ποσο χρειαζομαι μια σχεση). Μου λεγε ποσο καλα ειμαι που ειμαι μονος, που εχω την ελευθερια μου, που δεν εχω μπελαδες…ναι λεω από μεσα μου…μονο που διαφερουμε λιγο…αυτος στα 31 του εχει παει με 30 γκομενες κι εχει πνιγει σε αυτές σα τον οβελιξ στο καζανι με το μαγικο ζωμο….


    Παιδια ειμαι…απογοητευμενος, αγανακτισμενος, στεναχωρημενος…και μετα από τη περιπετεια μου με ένα συγκεκριμενο κοριτσι μου μου χει φαει τα σωθικα τα τελευταια 2 χρονια….σας λεω αληθεια ότι εχω φτασει στα ορια μου…

    Δε θελω να πω πολλα για αυτην…μονο το νοημα…εχω κανει συνολικα τρεις αποπειρες για να την κατακτησω και τη ξερω γυρω στα 3 χρονια. Τη δευτερη φορα ειχα φτασει πιο κοντα από ποτε, εχοντας αποκτησει και σωματικη ανεση μαζι της (όχι σεξ, όχι φιλι στο στομα, δε με αφηνε..ενω με αφηνε να της πιασω…διαφορα…)…αλλα παντα, μαλλον, με εβλεπε σαν φιλο…παρόλάυτα δε μου το ειπε ποτε…εκεινη τη δευτερη φορα…επι ένα μηνα μιλαγαμε συνεχεια στο τηλεφωνο, με μηνυματα…εφτανα να δινω 180-200 ευρω στο κινητο….οταν τη ρωτουσα όμως γιατι δε με φιλαει στο στομα ή πως και αν θα προχωρησουμε..τιποτα… μουγκα…

    Τελος παντων το τι και το πώς δεν εχει σημασια…αυτό που εχει σημασια ότι εγω την αγαπησα και την αγαπαω σα τρελος. Ξερω ότι είναι με καποιον τωρα εδώ και λιγο καιρο ενώ γενικα κι αυτή δεν εκανε σχεσεις…δεν επραττε το σπορ γενικως καθοτι είναι λιγο…περιεργη…(συντηρητι� �η σε συμπεριφορα και ρουχα και τροπο ζωης..)

    Πριν τα Χριστουγεννα όμως εφτασα στο σημειο με δακρυα στα ματια να της λεω ότι την αγαπαω, επεσα στα γονατα κυριολεκτικα…Εκεινη τιποτα…κουβεντα…εκτος από το να μη κλαιω γιατι την εκανα κι αισθανοταν ασχημα….

    Δε μπορω να τη ξεχασω, δε μπορω να την βγαλω από το μυαλο μου…το χειροτερο ολων είναι ότι ειμαστε στην ιδια δουλεια και την εχω 10 μετρα αποσταση 9 ωρες την ημερα και τη βλεπω…

    Εχτες τη πηρε το ματι μου να στελνει μηνυμα και να χαμογελαει…σκεφτηκα ότι είναι σε αυτόν…εγινα σκατα..εχασα την ορεξη μου, ειχα καψιμο στο στομαχι…εγινα χαλια…

    Χτες το βραδυ πηγα σε στουντιο να κανω σεξ, να ξελαμπικαρει το μυαλο μου….τιποτα…σημερα το πρωι σηκωθηκα…και σκεφτομουν ότι θα τη ξαναδω να κανει τετοια και δε θα το αντεξω…εφτασα και παρκαρα νωρις στη δουλεια κι εκανα βολτες στα στενα επι μιαμιση ωρα…σχεδον συνεχεια εκλαιγα.

    Η κοπελα αντικειμενικα είναι μετρια σε εμφανιση και γενικως εχει περισσοτερα ελαττωματα απ’ότι προτερηματα αλλα ποτε δε με ενοιαξε…δυστυχως δε μπορω να ειμαι στον ιδιο χωρο μαζι της…υποφερω παρα πολύ…Εχω εμμονη με το να βρω μια σχεση…εχω μεν αγαπη αλλα πλεον κι εμμονη με αυτή τη κοπελα, το καταλαβαινω…

    Δε μπορω να παραιτηθω, να μη τη βλεπω γιατι δε βρισκω αλλου δουλεια και τα εξοδα τρεχουν…




    Μου λενε να βγω να γνωρισω κοσμο…γενικως…τους λεω δε μπορω να παω στη καφετερια ή στο μπαρ και να τα ριξω σε καποια…Δεν μπορω..μου λενε, δε θες όχι δε μπορεις…Εχουν δικιο. Δε θελω γιατι δε μπορω γιατι σκεφτομαι αρνητικα, γιατι ειμαι μπουχτισμενος γιατι εχω χασει τη πιστη και την υπομονη μου…Φοβαμαι πως θα πεσει η αρνηση, η απορριψη και θα με ριξει ακομα περισσοτερο..Εχω

    Εν ολιγοις…αυτά είναι…

    Από βδομαδα εχω το πρωτο μου ραντεβου με μια καλη ψυχολογο που μου συστησαν..χρειαζομαι καποια βοηθεια, αυτό είναι το μονο σιγουρο…

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    939
    Δημήτρη καλώς ήρθες στην παρέα μας.
    Εγώ για αρχή, θα σου πω κάτι που παρατήρησα από το ποστ σου και μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Περιγράφεις τις καταστάσεις της ζωής σου πολύ παραστατικά, χρησιμοποιώντας εικόνες. Διαβάζοντάς σε μου ήταν πιο εύκολο να καταλάβω πώς είσαι εσύ μέσα στα γεγονότα της ζωής σου, πως τα βιώνεις, γιατί με βοηθούσες πολύ με τις εικόνες αυτές. Για μένα αυτό είναι ένα χάρισμα και μάλιστα πολύ γοητευτικό.
    Πιστεύω οτι έχεις πολλά να πεις και πολλά να δώσεις. Πιστεύω επίσης οτι δικαιούσαι να πάρεις και πολλά.
    Καταλαβαίνω οτι αυτό που ζεις καθώς και οι υπόλοιπες εμπειρίες σου με γυναίκες σε έχουν γεμίσει πόνο και φόβο και μάλλον σε έχουν καθηλώσει?Χαίρομαι όμως που ζήτησες βοήθεια και ελπίζω να την βρεις.
    Μάκια...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    θα σου πω κατι γιατι εχω περασει αυτο το σταδιο νιωθω λουζερ επειδη δεν εχω σχεση -δεν μετραω-ολοι οι αλλοι ειναι καλυτεροι/εξυπνοτεροι απο μενα κτλ κτλ ..πραγματικα δημητρη ..οσο και να νομιζεις οτι σου λεω βλακειες πιστεψε με μια σχεση δημιουργει καμια φορα περισσοτερα προβληματα απο οσα λυνει..το να εισαι με καποιον ανθρωπο ειναι μια διαδικασια που απαιτει θυσιες καμια φορα,συμβιβασμους,υποχωρησ εις ..αρα ουτε στην πυρα την βαζουμε αλλα ουτε και πρεπει να την θεωρουμε -το μαγικο κλειδακι πασπαρτου που -λυνει ολα τα προβληματα μας
    πιστευω πρωτα πρεπει να δουλεψεις λιγακι με το κομματι αυτοπεποιθηση...να νιωσεις καλα με εσενα ..και μετα οτι ηθελε προκυψει.:P.που θα προκυψει..κανεις δεν γλιτωσε ..χεχε..
    να σαι καλα και να σε προσεχεις..
    Dum spiro spero (?)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Helena
    το να εισαι με καποιον ανθρωπο ειναι μια διαδικασια που απαιτει θυσιες καμια φορα,συμβιβασμους,υποχωρησεις ..
    ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ; ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΑ ΕΚΤΙΜΑΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ. ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθήνα
    Posts
    197
    Παντως εμενα δεν με φτανεις φιλε... Ειμαι 30 κι εχω κανει μια σχεση 2 εβδομαδων και ενα one night stand, και τα 2 μολις περυσι. Τωρα μπορεις να νιωσεις καλυτερα :)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    γιατι δεν ειναι δυσκολο?η σχεση δεν ειναι παραδεισος οπως εμεις εχουμε ελλαττωματα ετσι εχει και ο αλλος
    Dum spiro spero (?)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Helena
    γιατι δεν ειναι δυσκολο?η σχεση δεν ειναι παραδεισος οπως εμεις εχουμε ελλαττωματα ετσι εχει και ο αλλος
    ΜΙΛΗΣΕΣ ΓΙΑ ΘΥΣΙΕΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΘΥΣΙΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ.
    ΘΑ ΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΨΥΧΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΩΣΤΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    γιατι οσο και αν αγαπαμε υπαρχει παντα και ο εγωισμος μας τα δικα μας θελω που καμια φορα ερχονται σε συγκρουση με τα θελω του αλλου
    αρα υποχωρουμε.και εννοειται οτι υποχωρει και ο αλλος..
    αν δεν ειναι σωστη ομως?γιατι υπαρχει παντα αυτο το ενδεχομενο..οπως και το να μην ειμαστε εμεις σωστοι απεναντι στους αλλους..τοτε τι γινεται?αν δεν εχουμε εσωτερικη ισορροπια θα αντεξουμε?η θα καταρρευσει ολο το οικοδομημα ?
    Dum spiro spero (?)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΞΟ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ (ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΧΕΡΙ).
    ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΝΑ ΠΟΝΕΣΕΙΣ. ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙΣ Ή ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΕΓΩΙΣΜΟΥ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Δημήτρη θα συμφωνήσω και εγώ με την Φοίβη , οτι το κείμενο σου είναι γοητευτικότατο και προφανώς αυτό πηγάζει απο εσένα .
    Δεν έχει σημασία αν ξέρεις να χορεύεις (πολλοί άντρες δεν ξέρουν), δεν έχει σημασία αν δεν είσαι ψηλός (λες και δεν υπάρχουν κοντές γυναίκες) , δεν έχει σημασία που δεν έχεις πολλές εμπειρίες (μπορείς να αποκτήσεις αν θέλεις , αν και δεν είναι απαραίτητο) ...........
    Αυτό που βλέπω κυρίως ως πρόβλημα στο μήνυμα σου είναι το οτι κόλλησε το μυαλό σου και κυνηγά (και θέλει) μια γυναίκα που (μάλλον) δεν θα αποκτήσει .
    Πρέπει να βάλεις μια τελεία σε αυτήν την ιστορία . Να πας παρακάτω . Είναι μια εμπειρία και αυτή (τα συναισθήματα , η απόρριψη κ.α.) , αλλα δεν θα βγάλει πουθενά απο ότι φαίνεται .
    Αν έχεις το περιθώριο να πάρεις κάποια άδεια , να αλλάξεις περιβάλλον , να πείσεις το μυαλό σου να ξεριζώσει την επιθυμία για αυτή τη γυναίκα ........ Θέλει και λίγο εγωισμό να το κάνεις !!!! Να κοιτάξεις μπροστά .
    Κράτα απο αυτή την εμπειρία , την δοκιμή που έκανες για να βγεις απο το καβούκι σου . Ηταν πραγματικά μια νίκη (προφανώς η τρίτη νίκη, αν και σε αυτή τη δοκιμή φαίνεται να ήσουν πιο διεκδικητικός ) .
    Ξανακάνε μια τέτοια δοκιμή οταν θα σου παρουσιαστεί η ευκαιρία . Και αν ο κύκλος σου δεν έχει πολλές γυναίκες , μήπως να αποκτήσεις κάποια δραστηριότητα οπου η γυναικεία παρουσία είναι έντονη . Για παράδειγμα , σε μαθήματα latin, και θα μάθεις χορό και θα είσαι περιζήτητος σαν καβαλιέρος . Αν πάλι δεν σου αρέσει η ιδέα , κατι άλλο μπορεί να βρούμε . ;)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Μιά χαρά το βλέπω το πλάσμα που λέγεται Δημήτρης.

    Δύο πράγματα σαν φιλικές συμβουλές.

    Αν το πράγμα δεν καθήσει σχετικά αμέσως και τραβήξει σε χρόνο (εδώ λές για 3 χρόνια) τότε, αν δεν είναι φιλική η σχέση, αναπόφευκτα κάποιος θα βρεθεί από «κάτω». Στην συγκεκριμένη περίπτωση είσαι εσύ.
    Μην κλαις τη μοίρα σου. Συγνώμη που στο λέω κι έτσι απότομα. Βγες με άλλες κοπέλες, κατά προτίμηση όχι από τη δουλειά αν εκεί δεν αισθάνεσαι όμορφα. (Πως να λειτουργήσεις και σωστά;)

    Ξέχασε την συγκεκριμένη. Διέγραψε την. Πάμε γι\' άλλααα.

    Βρες μία που να σου αρέσει, κατά προτίμηση όχι μόνο για την ομορφιά της αλλά και για άλλα στοιχεία στον χαρακτήρα της.

    Δηλαδή, βρες μία κοπέλα που θα σε εμπνεύσει ρε παιδί μου. Που θα σε ζωντανέψει. Θα κάνει τις ορμόνες σου να κυλάνε στο αίμα. Τότε και η ηττοπάθεια θα φύγει και όλα. Αλλά να την κυνηγήσεις ανελέητα, όμορφα πάντα, χωρίς υποχωρήσεις, πισινές και σουξου μου. Acquire target, lock, shoot!

    Μην όμως μένεις προσκολημμένος σε κάτι που στην τελική σε μιζεριάζει και σε απομακρύνει από κοπέλες που θα χαίρονταν την παρουσία σου. Την καλή, ζωντανή σου παρουσία. Αυτό θα σου πρότεινα.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Σε καταλαβαίνω πώς νιώθεις.Είμαι κι εγώ , στα 25 σχεδόν , εγκλωβισμένος σε αυτή την φρικτή κατάσταση απουσίας ερωτικοσεξουαλικής έκφρασης.Παρότι εμφανίσημος , τις ξενερώνω όλες επειδή δεν είμαι άνετος , έχω χαμηλή αυτοπεποίθηση και δεν έχω εμπειρίες.
    Τη συγκεκριμένη γυναίκα ξέχασε την.Το να σου αρέσει κάποια πολύ , να την ξεχωρίζεις πραγματικά , δε σου εγγυάται ότι θα γοητευτεί , ή ότι θα συγκινηθεί και θα ανταποδώσει το ενδιαφέρον.Τώρα άμα είχες μια σχέση με μια ωραία γυναίκα και έδειχνες ικανοποιημένος και χορτάτος , αυτή μπορεί και να σου την έπεφτε.Δεν ξέρω τι να άλλο να πω , αφού κι εγώ στον ίδιο βούρκο είμαι...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    33
    Ευχαριστω ολα τα παιδια για τα σχολια τους κια τις κοπελιες για τα κοπλιμεντα τους για το κειμενο..:)

    Εχω καποια πραγματα να πω, σημερα ηταν...σημαντικη ημερα, αν μη τι αλλο. Θα σας πω ομως αλλη ωρα...τωρα...νανι!!!

    Και παλι ευχαριστω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πολυ ενδιαφερον και γλυκο το μυνημα σου.

    Εχω αρκετα να γραψω, αλλα προς το παρον θα πω οτι αν και η αναλυση του εαυτου σου ειναι σε καλο δρομο, χρειαζεσαι περισοτερη εμβανθυνση και δουλεια αλλα και κουβεντα.
    Κρατα αυτο, οτι τριγυρναει στο μυαλο σου, υπαρχει και στα μυαλα αρκετων ανθρωπων γυρω σου, δεν εισαι μονος σου.
    Συνεχισε να γραφεις και θα σου πω περισσοτερα.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    52
    Originally posted by Kleiw
    .................................
    Ξανακάνε μια τέτοια δοκιμή οταν θα σου παρουσιαστεί η ευκαιρία . Και αν ο κύκλος σου δεν έχει πολλές γυναίκες , μήπως να αποκτήσεις κάποια δραστηριότητα οπου η γυναικεία παρουσία είναι έντονη . Για παράδειγμα , σε μαθήματα latin, και θα μάθεις χορό και θα είσαι περιζήτητος σαν καβαλιέρος . .............
    Σωστή η KLEIW!
    Δημήτρη, αυτό να κάνεις.....μπες σε κύκλους που έχουν πολλές γυναίκες.....
    (εγω με ένα φίλο μου χωνόμαστε μέχρι και σε διάφορα εγκαίνια απο καινούρια μαγαζιά............φαντάσου δηλαδή.........!)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •