ανόητο κόλλημα ή όχι? - τί να κάνω ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    4

    ανόητο κόλλημα ή όχι? - τί να κάνω ?

    Καλησπέρα. Είμαι 21 χρονών. Διάβασα αρκετά παρόμοια θέματα με το δικό μου σε αυτή την ενότητα, αλλά είπα να παραθέσω και το δικό μου, γιατί και εγώ πλέον δεν ξέρω τί να κάνω. . . Έχω σχέση, εδώ και 8-9 μήνες. . . Η κοπέλα μου είχε πολύ έντονο και δραστήριο σεξουαλικό παρελθόν, σε τρομερή αντίθεση με το δικό μου. Δεν μπορώ να πω πως το γεγονός αυτό μου άρεζε, αλλά ούτε και πρόβλημα είχα. Το πρόβλημά μου άρχισε και μένα όταν μου είπε για το τρίο με 2 άντρες που είχε δοκιμάσει. Με πείραξε τόσο πολύ που έμαθα τα πάντα για τη φάση... Ξαφνικά αυτό δεν μπορούσα να το βγάλω από το μυαλό μου με τίποτα. . .Πιστεύω ο καθένας μας θα ξενέρωνε να φαντάζεται το σύντροφό του ( άντρας ή γυναίκα ) σε σεξουαλικές σκηνές με οποιοδήποτε πρώην. Το πρόβλημά όμως εδώ είναι πως δεν είναι παροδική η φαντασίωσή μου αυτή, αλλά μονίμως κολλημένη στο μυαλό μου . . . Και γνωρίζω ότι δέχτηκε την πρόσκλησή τους , χωρίς καν να τους έχει δει, τον ένα τουλάχιστον. Ήθελε απλά να πάρει την εμπειρία , γι'αυτό λέει. Μετά το μετάνιωσε και δεν ήθελε να ξαναβρεθούν.. Δεν κατακρίνω το γεγονός ρε παιδιά, η κοπέλα έκανε κάτι που γούσταρε και καλά έκανε και δεν είχε κολλήματα να το κάνει, γιατί να την κρεμάσω ? Η λογική μου αυτό λέει. . . Τα συναισθήματά μου όμως όχι. . . Να σημειώσω πως τα πηγαίναμε τέλεια και επίσης ότι είναι πάρα πολύ σωστή απέναντί μου και γενικώς έτσι πως ονειρευόμουνα τη σχέση μου. . . Η αλήθεια είναι όμως ότι, το γεγονός αυτό μου χάλασε όλη την ωραία εικόνα που είχα σχηματίσει στο μυαλό μου για αυτή . . . Να σημειώσω επίσης ότι το ταλαιπώρησα στο μυαλό μου τόσο πολύ , που 2 φορές της είπα να χωρίσουμε, και για να νιώσω καλύτερα εγώ αλλά και να μην την ταλαιπωρώ άλλο με τη συμπεριφορά μου. . Δεν μπόρεσα να μείνω πάνω από 2 εβδομάδες μακριά της. . Ρε παιδιά , στη λογική μου το έχω δικαιολογήσει : <<Ήθελε να πάρει την εμπειρία, το γούσταρε, ήθελε να το δοκιμάσει, κακό δεν είναι ! και γω στη θέση της το ίδιο θα έκανα! Οπότε γιατί να χαλιέμαι? >> , και έτσι πολλές φορές είπα να το αφήσω πίσω μου.
    Έλα όμως που δεν α κατάφερα ποτέ. . Νιώθω πολλές φορές ότι έχω συνδέσει πλέον το όνομά της , την ύπαρξή της και τη μορφή της με το γεγονός και τις σκηνές αυτές . . . Και όποτε και να βρεθούμε, ή να μιλήσουμε ή οτιδήποτε, εγώ στο μυαλό μου έχω αυτό και τρελαίνομαι . . . Μπορεί να είμαι υπερβολικός, αλλά δεν ξέρω, έτσι το έχω δεχτεί . . .
    Με βασανίζει εδώ και πολύ καιρό , δώστε μου κάποια λύση να το βγάλω από το μυαλό μου , αν υπάρχει . .. Γιατί φοβάμαι πολύ ότι είμαι σε αδιέξοδο . . . :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    128
    μετουσίωσε την εικόνα αυτή σε κάτι θετικό που θα σε κάνει να την ποθήσεις περισσότερο...

    Σκέψου ότι αυτή η κοπέλα ΤΩΡΑ είναι δική σου, μια κοπέλα που μετά από πολλές εμπειρίες διαλέγει εσένα...αυτό θα ανεβάσει και την αυτοπεποιθηση σου.

    Σκέψου επίσης ότι δεν υπάρχει στο μυαλό της αυτήν η εικόνα γιατί προφανώς ήταν κάτι που δεν της άρεσε, οπότε καλύτερα που το δοκίμασε νωρίς και έφαγε τη ξενέρα παρά να το σκέφτεται ενώ είναι μαζί σου.

    Έτσι δεν είναι?

    Εξάλλου το λέει κι Snoopy:

    \"THE SECRET IS TO STAY COOL!\"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Originally posted by geopan
    .......Το πρόβλημά όμως εδώ είναι πως δεν είναι παροδική η φαντασίωσή μου αυτή, αλλά μονίμως κολλημένη στο μυαλό μου . . . .... Νιώθω πολλές φορές ότι έχω συνδέσει πλέον το όνομά της , την ύπαρξή της και τη μορφή της με το γεγονός και τις σκηνές αυτές . . . Και όποτε και να βρεθούμε, ή να μιλήσουμε ή οτιδήποτε, εγώ στο μυαλό μου έχω αυτό και τρελαίνομαι . . . Μπορεί να είμαι υπερβολικός, αλλά δεν ξέρω, έτσι το έχω δεχτεί . . .
    Με βασανίζει εδώ και πολύ καιρό , δώστε μου κάποια λύση να το βγάλω από το μυαλό μου , αν υπάρχει . .. Γιατί φοβάμαι πολύ ότι είμαι σε αδιέξοδο . . . :(
    μηπως να το δοκιμαζες?
    που ξερεις? ισως ετσι το απομυθοποιησεις..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    12
    Πω πω φιλε,πραγματικα σε συμπονω...

    Ξερω ακριβως τι περνας,καθως το εχω σκεφτει και εγω (ευτυχως δεν μου εχει τυχει). Το κακο με τις γυναικες ειναι πως αγνοουν τηνμεγαλυτερη δυναμη που εχουν,η οποια ειναι η αθωοτητα. Κανουν οτι κανουν και μετα περιμενουν να τις δεις σοβαρα..Ε,πως μπορεις να δεις σοβαρα μια κοπελα που την εχει παρει ο μισος πλανητης,η που εχει κανει πραγματα που ακομα και στις τσοντες δυσκολα τα κανουν? Δεν καταλαβαινουν πως μολις τα κανουν,ποιος ανδρας που αξιζει εστω και κατι δεν προκειται να ασχοληθει μαζι τους παραπανω απο αντε 1 μηνα η πως δεν θα αισθανθει οπως αισθανεσαι εσυ τωρα σε περιπτωση που το καταλαβει αργα?

    Η συμβουλη μου καταρχας ειναι αυτα να τα προσεχεις απο την αρχη..Διακριτικες ερωτησουλες και να δειχνεις πως ειναι καλο να εχει εμπειριες μια γυναικα,ετσι ωστε να την φερνεις να σου λεει τα χειροτερα με υπερηφανια (το κανουν ολες με την καταλληλη προσεγγιση,νομιζουν οτι ειναι κατι cool και πως ξεχωριζουν).

    Η 2η συμβουλη μου ειναι αργα αργα να αρχιζεις να ξεκοβεις...Δυστηχως να την εχεις μονο για sex δεν γινεται,προφανεστατα νιωθεις για αυτην την κοπελα...Τεμαχισε αυτο που νιωθεις,εκλογικευσε το και τελικως προσπερασε το. Ο νομος του \"ο ερωτας με ερωτα περνιεται\" ισχυει 100%. Μην κανεις μονο καμια βλακεια και κολλησεις.
    Καπου εκει εξω υπαρχει μια ιδανικη κοπελα για εσενα και εισαι στο κυνηγι για να την βρεις...ολες οι υπολοιπες ειναι απλα εμπειριες. Πιστευεις πραγματικα πως η ιδανικη κοπελα για εσενα τον εχει φαει απο δυο αντρες ταυτοχρονα? (αν ναι,παω πασσο,ο καθε ενας με τα γουστα του).

    Λενε πως το παρελθον ειναι παρελθον και πως δεν εχει σχεση με το παρον η το μελλον. Αυτο ειναι απολυτα λαθος,το παρελθον εχει τον τροπο του να πιανει το μελλον,και πρεπει να προσεχεις πολυ το παρελθον των ανθρωπων που κανεις σχεση μαζι τους. 1ον εχει την ταση να επαναλαμβανεται και 2ον εχει την ταση να σε πιανει...π.χ. αν ειχε σχεσεις με πρεζακια,και επαιρνε σκληρα ναρκωτικα,τοτε περιμενε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ξαναπεσει...αν ειχε πρωην που δεν την αφηναν να φυγουν,τοτε περιμενε να σου ερθει κανενας καμια ωραια πρωια να σε κυνηγαει επειδη του καρφωθηκε οτι ειναι δικη του...γενικως,προσεχε,δεν ειμαστε σε ταινια του disney..

    Η ειρωνεια ειναι πως ακομα και αν το καταπιεις θα απομακρυνθεις τοσο απο αυτην που ουσιαστικα θα ξενερωσεις..Αν ξανανιωσεις και ερθεις κοντα της,θα αρχισεις να το ξανασκεφτεσαι ασχημα..

    Η καταφερνεις και το καταπινεις 100%,χωρις να σε ενοχλει εστω καιλιγο,η φευγεις. Η επιλογη ειναι δικη σου,και καμια αποτις 2 δεν ειναι ευκολη.

    Η λυση του να της το πεις ειναι παντελως ανουσια..Θα αισθανθει ασχημα (ναι,πρωτα τα κανουν και μετα αισθανονται ασχημα) και τελικως δεν θα καταφερεις τιποτα απο το να μπεις σε χειροτερο ατερμονο κυκλο απο οσο εισαι τωρα..

    Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο,παντως να θυμασαι πως οτι σε οποιαδηποτε σχεση,οταν δεν μπορεις να καταπιεις κατι,τοτε απλα ειναι σαν σπορος που ανοιγει και φυτρωνει σιγα σιγα μεσα σου,και τοτε αρχιζει απλα η αντιστροφη μετρηση για την ληξη. Φυγε την πρωτη στιγμη που σκεφτεσαι π.χ. \'τι να κανει τωρα\" με πονηρο τροπο η οταν καταλαβαινεις πως δεν μπορεις να δεχτεις κατι απολυτα. Το οφειλεις στην κοπελα που εχεις απεναντι σου και στον εαυτο σου.

  5. #5
    Πάντα πίστευα πως κάπως έτσι μιλούν οι άντρες για μάς μεταξύ τους....(πλάκα κάνω)

    Dialated...πραγματικά δεν περίμενα ότι το 2008, υπάρχουν ακόμη άνθρωποι ποι σκέφτονται έτσι και δεν είναι τουλάχιστον 60 χρονών.

    Φιλικά πάντα, σου λέω να αρχισεις να ασχολείσαι με την καρδιά και το μυαλό της κάθε γυναίκας και όχι με το πόσους άντρες έχει πάει.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    12
    Θεοφανια

    Σε ευχαριστω για την συμβουλη σου,θα το εχω στα υποψη μου.

    Στο μεταξυ αν θελεις ακου και εσυ την δικη μου. Ολοι το σκεφτονται,απλα δεν το λενε. Ουτε εγω το λεω οταν γνωρισω μια κοπελα. Αν το ελεγα θα ηταν σαν να ετρωγα τα μουτρα μου.

    Ειναι απλο και η βαση ειναι η κτητικοτητα και ο σεβασμος. Δυστηχως οπως ειναι τα πραγματα στηνκοινωνια που ζουμε απο τοτε που δημιουργηθηκε ισχυει οτι οταν κανει κατι η γυναικα,ειναι χειροτερο απο οτανκανει ο ανδρας (οχι οτι δεν ειναι κακο και οταν κανει ο ανδρας,ειναι πολυ κακο αλλα εχει αλλη βαρυτητα). Π.χ. οταν καποιος εχει μια κοπελα και αυτη φοραει προκλητικα ρουχα,ανεβαινει στα τραπεζια και φαινεται το βρακακι της και ειναι υπερβολικα \"φιλικη\" με ολους και δεν ειναι ο συντροφος της κοντα,τοτε εκτιθεται αυτος και οχι τοσο εκεινη. Δηλαδη πισω απο την δικη του πλατη θα λενε αυτον μαλακα και οχι εκεινη καπως. Επισης μου εχει τυχει και εμενα προταση για τριο,μαντεψε το τι γνωμη ειχαν ολοι οι ανθρωποι που το γνωριζαν για εκεινη την κοπελα..Εκανε σχεση και το μονο που συζητουσαν ολοι που την γνωριζαν ηταν \"ποια αυτη? αυτη την εχουν παρει παρτουζα\"και η ειρωνεια ειναι πως το μεγαλυτερο μερος το πληρωσε ο συντροφος της. Και δεν ειναι η κουβεντα,ειναι το ποσο κατω πεφτει στα ματια σου. Πως μπορεις να σεβαστεις εναν ανθρωπο,εγω σου λεω τον πρωταθλητη των πρωταθλητων,με την μεγιστη επιροη και εξουσια οταν ξερεις πως η κοπελα/γυναικα του εχει κανει οτι εχει κανει...

    Αν οι ανθρωποι σκεφτοντουσαν λιγο τι εκαναν,θα ειχαν ενα πολυ καλυτερο μελλον.
    Οι καταστασεις σμιλευουν εναν ανθρωπο και τον κανουν αυτο που ειναι. Αναλογως με τις πραξεις και το παρελθον του,ο καθενας εχει την δυναμη και την ικανοτητα να παρει εως εκει που του αξιζει

  7. #7
    Κοίτα, στο θέμα του τρίου είμαι εντελώς κάθετη και δεν θα το έκανα ποτέ.

    Από κει και πέρα, πιστεύω ότι το σεξουαλικό παρελθόν του καθενός, δεν προσδιορίζει ούτε την σοβαρότητα, ούτε την αξία του.
    Στην εποχή μας, οι γυναίκες ψάχνονται ακριβώς όπως και οι άντρες και κατά τη γνώμη μου επιτέλους μπορούμε ελεύθερα να επιλέξουμε-όπως το λες-αυτό που μας αξίζει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Κοίτα, στο θέμα του τρίου είμαι εντελώς κάθετη και δεν θα το έκανα ποτέ.

    ναι μωρε μαλακια ειναι μην το κανεις....
    απο εμπειρια σου λεω οτι αξιζει πανω απο 4 η φαση....

    ;)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    12
    Θεοφανια ουτε εγω προχωρησα (και να σκεφτεις οτι ηταν 3ο με 2 γυναικες,οχι 2 ανδρες). Βεβαια ημουν και μικρος και ψιλοαισθηματιας εκεινη την εποχη και περιοδο,οπως επισης δεν ειχα ιδεα απο το τι ειναι αυτα τα πραγματα. Το sex ηταν κατι δευτερογενες για εμενα.

    Σου εδωσα να παραδειγμα που το προσδιοριζει. Φανταζεσαι να εβγαινε οτι η γυναικα του Καραμανλη εχει κανει παρτουζα με δυο τυπους? θα τον συνεθληβε. Κοιτα τι πληγμα εχουν φαει ολοι οι μεγαλοι ανδρες απο τα παθη τους για γυναικες που ειναι προκλητικες. Δες τον παπανδρεου που κατεκτησε ενα εθνος για να γονατισει απο μιαμιμη. Και για αυτο ακριβως τετοιες γυναικες (με εντονο σεξουαλικο παρελθον) ειναι καταδικασμενες σε ανδρες χωρις δυναμη. Αν δεν εχουν το κεφαλι τους ησυχο στην καλυτερη να δωσουν μια καλη σχεση.

    Αρα λοιπον,ο καθε ενας οτι αξιζει παιρνει...

    Εντωμεταξυ φιλε Geopan χιλια συγνωμη αν σε πληγωσε η γλωσσα που χρησιμοποιησα για να εκφρασω το τριο σε μια γυναικα...

  10. #10
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία
    Κοίτα, στο θέμα του τρίου είμαι εντελώς κάθετη και δεν θα το έκανα ποτέ.

    ναι μωρε μαλακια ειναι μην το κανεις....
    απο εμπειρια σου λεω οτι αξιζει πανω απο 4 η φαση....

    ;)
    Krino....ήμουν σίγουρη ότι είσαι ένας απ τους έμπειρα σεξουαλικά ανθρώπους που έχω την τύχη να συνομιλώ μαζί τους.
    Mερικά πράγματα άλλωστε, είναι ....διαδικτύου φαεινότερα.

  11. #11
    Originally posted by Dialated
    Θεοφανια ουτε εγω προχωρησα (και να σκεφτεις οτι ηταν 3ο με 2 γυναικες,οχι 2 ανδρες). Βεβαια ημουν και μικρος και ψιλοαισθηματιας εκεινη την εποχη και περιοδο,οπως επισης δεν ειχα ιδεα απο το τι ειναι αυτα τα πραγματα. Το sex ηταν κατι δευτερογενες για εμενα.

    Σου εδωσα να παραδειγμα που το προσδιοριζει. Φανταζεσαι να εβγαινε οτι η γυναικα του Καραμανλη εχει κανει παρτουζα με δυο τυπους? θα τον συνεθληβε. Κοιτα τι πληγμα εχουν φαει ολοι οι μεγαλοι ανδρες απο τα παθη τους για γυναικες που ειναι προκλητικες. Δες τον παπανδρεου που κατεκτησε ενα εθνος για να γονατισει απο μιαμιμη. Και για αυτο ακριβως τετοιες γυναικες (με εντονο σεξουαλικο παρελθον) ειναι καταδικασμενες σε ανδρες χωρις δυναμη. Αν δεν εχουν το κεφαλι τους ησυχο στην καλυτερη να δωσουν μια καλη σχεση.

    Αρα λοιπον,ο καθε ενας οτι αξιζει παιρνει...

    Εντωμεταξυ φιλε Geopan χιλια συγνωμη αν σε πληγωσε η γλωσσα που χρησιμοποιησα για να εκφρασω το τριο σε μια γυναικα...

    Δεν σου μιλάω για ακρότητες και καλό είναι σε μια συζήτηση να μη πιάνουμε μόνο το άσπρο ή το μαύρο.
    Eσύ μίλησες γενικότερα για σεξουαλικό παρελθόν, κάτι που εμένα δεν με βρίσκει σύμφωνη.
    Ίσα-ίσα που όταν μια γυναίκα έχει εμπειρίες, όταν αποφασίσει να κατασταλάξει και να κάνει μια ουσιώδη σχέση, θα είναι πολύ περίσσότερο συνειδητοποιημένη από μια άλλη που είχε μικρότερο ή ανύπαρκτο παρελθόν...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Originally posted by krino

    ναι μωρε μαλακια ειναι μην το κανεις....
    απο εμπειρια σου λεω οτι αξιζει πανω απο 4 η φαση....

    ;)
    Στου χοριόμ πίζαμε μικρί τσανταλίν μανταλίν. Στάλλου του χουριό τουλέγαν μακριά γαϊδάρ. Μιτά τα δούδεκα χρουνώ του κόψαμι αυτού του πεχνίδ.
    Εσίς ι προτεβουσιάν ακόμ το πέζιτε?
    been good, been bad. WILL GO ON

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία
    Κοίτα, στο θέμα του τρίου είμαι εντελώς κάθετη και δεν θα το έκανα ποτέ.

    ναι μωρε μαλακια ειναι μην το κανεις....
    απο εμπειρια σου λεω οτι αξιζει πανω απο 4 η φαση....

    ;)
    Krino....ήμουν σίγουρη ότι είσαι ένας απ τους έμπειρα σεξουαλικά ανθρώπους που έχω την τύχη να συνομιλώ μαζί τους.
    Mερικά πράγματα άλλωστε, είναι ....διαδικτύου φαεινότερα.

    merci pour le compliment....
    (η και για το μη κομπλιμαν)

    :cool:

  14. #14
    Ήταν κοπλιμέντο-κομπλιμέντο για να το γράψω σωστά-αλλά με ένα ερωτηματικό, (?)
    θα προτιμούσα την άποψη σου στο θέμα....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by justme
    Originally posted by krino

    ναι μωρε μαλακια ειναι μην το κανεις....
    απο εμπειρια σου λεω οτι αξιζει πανω απο 4 η φαση....

    ;)
    Στου χοριόμ πίζαμε μικρί τσανταλίν μανταλίν. Στάλλου του χουριό τουλέγαν μακριά γαϊδάρ. Μιτά τα δούδεκα χρουνώ του κόψαμι αυτού του πεχνίδ.
    Εσίς ι προτεβουσιάν ακόμ το πέζιτε?

    βασικα για να ξεμπερδευτεις αυτα ειναι παιχνιδια για μετα τα εικοσι....
    εχει βλεπεις, περισσοτερες απαιτησεις απο τις αμαδες.....
    ;)

    Και το ιδιο ισχυει και για χωρια - κωμοπολη - πολη ολων των πλυθησμιακων μεγεθων.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •