Απελπισια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2

    Απελπισια

    Πραγματικα ειναι τοσα πολλα ολα αυτα που νιωθω οτι με τρωνε καθημερινα και δεν ξερω για ποσο ακομα θα μπορω να τα αντιμετωπιζω.Πριν απο 9 χρονια εχασα τον μπαμπα μου και απο τοτε εχω αποκτησει πολλα προβληματα συμπεριφορας.Πιστευω οτι εχω καποια μορφης καταθλιψη,συνεχως ζω με το αγχος μην παθουν κατι τα κοντινα μου προσωπα και γινομαι πολλες φορες υπερπροστατευτικη σε τεραστιο βαθμο αλλα ποτε δεν μπορω να διωξω αυτη τη σκεψη απ το μυαλο μου,ειμαι παρα πολυ ενοχικη και ακομα κ αν εχω σε καποια αντιπαραθεση με καποιο δικο μ προσωπο δικιο αν μαλωσουμε η οτιδηποτε τετοιο αμεσως μετα εχω την σκεψη οτι ανα πασα στιγμη θα μπορουσε να συμβει κατι και να πεθανουν και να φταιω εγω η οτι εγω τους προκαλω προβληματα με ολα αυτα που λεω και κανω και παθαινω κρισεις πανικου μ αυτες τις σκεψεις.Κλαιω συνεχως και με την παραμικρη αφορμη αλλα παντοτε οταν ειμαι μονη.Εχω σοβαρα προβληματα αποχωρισμου και ολα αυτα τα χρονια εχω παλεψει παρα πολυ και ολα αυτα προσπαθω να τα αντιμετωπιζω μονη μου χωρις να δειχνω τιποτα στον εξω κοσμο αλλα εχει αρχισει να γινεται τοσο δυσκολο.Στις παρεες μου οι οποιες ειναι λιγοστες ειμαι παντοτε εκεινη που βρισκει λυση σε καθε προβλημα και αυτη που φτιαχνει το κεφι των αλλων κ δε δειχνω τιποτα απ ολα αυτα που κυριολεκτικα νιωθω πως με τρωνε ζωντανη.Εχω φτασει σ ενα σημειο που πλεον νιωθω οτι θελω απλα να σταματησω να νιωθω το οποιοδηποτε συναισθημα ειτε χαρας ειτε λυπης.Μπλεκω σε αδιεξοδες καταστασεις που μου κανουν κακο επειδη πιστευω οτι δε μου αξιζει τπτ καλο.Συγνωμη για το τεραστιο κειμενο ,δεν ξερω κανναν βρισκομαι στη σωστη ενοτητα,και αν σε καποια σημεια επαναλαμβανομαι η δε βγαζω νοημα κ παλι ζητω συγνωμη απλα ηθελα να τα βγαλω ολα αυτα απο μεσα μου γιατι θα τρελαθω.Σιγουρα υπαρχουν και χειροτερα και αυτη η σκεψη ειναι που παντα με κραταει δυνατη και οσο γινεται περισσοτερο αισιοδοξη αλλα τωρα τελευταια πιεζομαι τοσο πολυ που δε ξερω που θα καταληξει ολο αυτο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Έτσι ζουν όλοι οι ενήλικες άνω των τριάντα εγώ δε βρήκα λύση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2
    Α υπεροχα..οποτε απλα θα περιμενω και σε καμια 7ετια οταν φτασω τα 30+ να γινει ακομα χειροτερο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Μικρούλα είσαι οπότε βιάζεσαι να μεγαλώσεις καταλαβεσ μάλλον ότι πρέπει να επιβιωσεισ δύσκολο αλλά γίνεται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Αν αισθάνεσαι αδυνατη να ζητήσεις βοηθεια δεν είναι ντροπη.
    Το ιντερνετ δεν είναι ουσιαστικη βοηθεια.
    Λυπάμαι που το λεω εδώ περα εχει κλικες και μην μπλέξεις. Αν εχεις γνωμη θα πεσουν να σε φανε οι κλικαδοροι.
    Μονο καμμια πληροφορια μπορεις να παρεις, καμμια κατευθυνση.
    Εδώ περα είναι σαν καφενειο, δεν μπορεις να παρεις βοηθεια όχι περισσοτερο από ένα καφενειο. Δηλαση το πολύ να σε κερασουν καφε αν δουν ότι εισαι γυναικα, τιποτα περισσοτερα ο καθενας εχει το πρόβλημα του.

    Αν καποιος εχει ιδιο με σενα πρόβλημα και βοηθησει εχει καλως, μην περιμενεις περισσοτερα.

    Ασε που εδώ ότι διαβασεις μην πιστευεις τιποτε, γραφουνε για να προβαλλουν ο καθενας ότι πουλαει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Ναι ρε συ καφενείο είμαστε όχι ιατρική πτέρυγα του Χάρβαρντ συγνώμη κι όλας που ζούμε στην Ελλάδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Μη στεναχωριέσαι κ κάτι να παθεισ έχεις επιλογές αυτό κάνουμε σας λέμε τι επιλογές έχετε εσείς που το παθαίνετε τώρα εμείς όταν ειμασταν δεν τα έλεγε κανείς
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Ετσι μπραβο, παραδεξου το.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Εσένα ότι σου λένε το πιστευεισ από εκεί ξεκινάει το πρόβλημα κάποτε πρέπει να καταλάβεις ότι βλέπεις πολλές ειδήσεις κ σε χαλάει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. Απελπισία
    By unhappy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 05-10-2016, 15:32
  2. απελπισια!
    By θεανω in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 60
    Last Post: 08-12-2015, 12:55
  3. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 17:54
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-02-2011, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •