φοβερο αγχος για νεα δουλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679

    φοβερο αγχος για νεα δουλεια

    γεια σας με προσελαβαν σε μια εταιρια η οποια εχει χειρωνακτικη εργασια εκτεθειμενος σε καιρικες συνθηκες στην προκειμενη ηλιος που γενικα εμενα με καταβαλλει πολυ το θεμα ειναι οπως πολλοι γνωριζετε οτι ειμαι σωματικα και ψυχολογικα πολυ καταβεβλημενος εχω χασει βαρος κοιμαμαι ελαχιστα κτλ πολλοι χαρηκαν οταν το ακουσαν και εγω βεβαια αλλα δεν γνωριζουν καποιες λεπτομερειες ομως επισης κανω και μια αλλη δουλεια που θα πρεπει να αφησω την πρωτη για να κανω την δευτερη πραγματικα θελω να να ανταπεξελθω αλλα βλεπω οτι ειναι τρομερα δυσκολο και μου προκαλει περαιτερω αγχος σκεφτομαι οτι σερνομαι τωρα σκεψου πως θα ειναι εκει περα και τετοια δεν ειμαι τεμπελης αλλα φοβισμενος και καταβεβλημενος με οσα συμβαινουν φοβαμαι οτι δεν θα τα βγαλω περα οσο και αν χρειαζομουν αυτη τη δουλεια και αυτο με ριχνει πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    γεια σας με προσελαβαν σε μια εταιρια η οποια εχει χειρωνακτικη εργασια εκτεθειμενος σε καιρικες συνθηκες στην προκειμενη ηλιος που γενικα εμενα με καταβαλλει πολυ το θεμα ειναι οπως πολλοι γνωριζετε οτι ειμαι σωματικα και ψυχολογικα πολυ καταβεβλημενος εχω χασει βαρος κοιμαμαι ελαχιστα κτλ πολλοι χαρηκαν οταν το ακουσαν και εγω βεβαια αλλα δεν γνωριζουν καποιες λεπτομερειες ομως επισης κανω και μια αλλη δουλεια που θα πρεπει να αφησω την πρωτη για να κανω την δευτερη πραγματικα θελω να να ανταπεξελθω αλλα βλεπω οτι ειναι τρομερα δυσκολο και μου προκαλει περαιτερω αγχος σκεφτομαι οτι σερνομαι τωρα σκεψου πως θα ειναι εκει περα και τετοια δεν ειμαι τεμπελης αλλα φοβισμενος και καταβεβλημενος με οσα συμβαινουν φοβαμαι οτι δεν θα τα βγαλω περα οσο και αν χρειαζομουν αυτη τη δουλεια και αυτο με ριχνει πολυ
    γεια σου φιλε αιρον και με το καλο η καινουργια σου δουλεια.σε καταλαβεινω απολυτα καμια φορα και εγω ετσι νιωθω οταν ειναι να ξεκινησω καινουργια δουλεια αλλα μην ανγχωνεσε χειροτερα ειναι.απτο ανχος και μονο μπορει να μην τα καταφερεις.χαλαρωσε και να εισαι χαρουμενος διοτι εισαι απτους ελαχιστους που βρισκουν δουλεια σημερα.τι ακριβως ειναι θελεις να μας πεις???
    πως την εκοψες την δουλεια ευκολη δυσκολη??
    σου εχω εμπιστοσυνη ξερω οτι θα τα καταφερεις

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Ειρονμαν, ακουσε εχεις αγχος, αν πας σε γιατρο υπαρχει περιπτωση να σου γραψει ζαναξ. Φοριεται πολύ.
    Για την περιπτωση σου ενδείκνυται περισσοτερο ένα ελαφρυ σκευασμα όπως βαλεριαν μπορεις να καλλιεργείς αν εχεις κηπο, δεν εχει χημικα και βαρια λιπασματα.

    Αν νομιζεςι ότι δεν είναι για σενα αυτό, θα υπενθυμισω ότι εχει ενταχθεί στα συνταγογραφουμενα φαρμακα σε μεγαλες ευρωπαικες χωρες. Υπαρχουν φυσικα εκχυλίσματα ετοιμα αλλα δεν τα συνιστω ιδιαιτερα.

    Για το αχχος με καταθλιπτικα συμπτώματα, πολύ καλο κανει το Pea. einai kai aytofysiko λεγεται φενυλ-αιθυλ-αμινη και είναι ένα απαραιτητο αμινοξυ το οποιο είναι τροφη για τον εγκεφαλο. Θεραπευει ολες τις ασθενειες όπως αγχος καταθλιψη.
    Επισιης ιδιο ρολο παιζει η L θρυπτοφανη, και το 5 htp

    Ola aυτα είναι απαραίτητα αμινοξέα χωρις τα οποια δεν λειτουργει σωστα το μυαλο.
    Όλα αυτά τα προμηθευεται ο οργανισμος από τις τροφες.
    Όπως κρεας, τυρι, οσπρια.

    Ότι είναι για τους πνευμονες ο αερας είναι η PEA gia ton εγκεφαλο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    An πας σε δοκτωρα και πεις ότι η καταθλιψη σε εμποδιζει από την δουλεα σου, είναι πιθανον να σου γραψει αντικαταθλιπτικο. Ενώ υπαρχουν φυσικα προιοντα κανουν ακριβως την ιδια δουλεια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,698
    Μήτσο είναι απλά τα πράγματα για να καταλάβεις εσύ λες τα φυτικά είναι καλύτερα εγώ λέω βιταμίνες οι άλλοι λένε χημεία κι έτσι ένας που το παθαίνει τώρα βλέπει τις επιλογές του κ δεν πάει να αυτοκτονήσει κατάλαβες τώρα γτ δεν έχω πρόβλημα μαζί σου κι ασ μαλώνουμε λίγο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    γεια σου φιλε αιρον και με το καλο η καινουργια σου δουλεια.σε καταλαβεινω απολυτα καμια φορα και εγω ετσι νιωθω οταν ειναι να ξεκινησω καινουργια δουλεια αλλα μην ανγχωνεσε χειροτερα ειναι.απτο ανχος και μονο μπορει να μην τα καταφερεις.χαλαρωσε και να εισαι χαρουμενος διοτι εισαι απτους ελαχιστους που βρισκουν δουλεια σημερα.τι ακριβως ειναι θελεις να μας πεις???
    πως την εκοψες την δουλεια ευκολη δυσκολη??
    σου εχω εμπιστοσυνη ξερω οτι θα τα καταφερεις
    φιλε μου το μην αγχωνεσαι ειναι μια κουβεντα σε εμενα σαν ανθρωπος οση χαρα ενοιωσα μου την πηρε ο φοβος αυτος που εχω τωρα πραγματικα κινουμαι εντελως νωχελικα και μερικες φορες αναρωτιεμαι που βρισκω και δυναμη και σηκωνομαι και απο κρεβατι και κανω και καμποσα πραματα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    δεν ξερω πως μου επεσαν ολα αυτα τοσο μαζεμενα εχω φοβερο αγχος και στεναχωρω και τους αλλους γυρω μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    iron να σκεφτεσαι θετικα! Αλλοι δε βρισκουν δουλεια, εσυ εισαι αναμεσα σε δυο
    Αντιηλιακο, καπελακι για τον ηλιο, ΠΟΛΥ νερο και αν νιωθεις κομματια στο σπιτι παιρνε κατι που να σου δινει ενεργεια, πολυβιταμινες ή κατι αντιστοιχο. Το αγχος σου ειναι γενικοτερα προβλημα στη ζωη σου, δεν ειναι μονο τωρα λογω της δουλειας.

Similar Threads

  1. δουλεια και αγχος
    By giannis97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 10-06-2016, 23:17
  2. Φοβερο αγχος χωρις ουσιαστικη αιτια
    By Rainy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 30-04-2015, 17:23
  3. Αγχος στη δουλεια
    By kel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 19-03-2013, 14:46
  4. άγχος και δουλειά
    By stirixi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 12-06-2012, 17:42
  5. Εχω το άγχος για την δουλεία
    By Anta in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-08-2010, 09:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •