ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    6

    ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

    Καλησπερα . Ειμαι 28 χρονων παντρεμενη και εχω 2 παιδακια! απο τοτε που εφυγα απο το σπιτι το πατρικο μου η μητερα μου μου δημιουργει συνεχως προβληματα ! στην αρχη δεν ενεκρινε τον αντρα μου απο οταν ειχαμε σχεση γιατι δεν ηταν απο την πολυ μας φτασαμε στο σημειο να μην μου μιλαει για μηνες οατν μετα απο χρονια σχεσης αποφασησαμε να παντρευτουμε ακομα και στο γαμο με το ζορι ηρθε και αυτο γιατι ημουν πλεον εγγυος και καταλαβε οτι δεν μπορει να κανει κατι αλλο. μετα για καποια χρονια καλα με πολυ προσπαθεια απο μενα βοηθεια ομως απο την μερια της καμια ουτε καν ψυχολογικη . επιδη δεν εργαζομαι μου λεει συνεχεια οτι δεν μπορω να εχω λογο στο σπιτι μου ευτηχως που ο αντρας μου δεν το βλεπει ετσι ουτε και η οικογενεια του οι οποιοι με εχουν στηριξει απιστευτα σε ολα . τωρα ειμαι εγγυος στο τριτο παιδι η μητερα μου πιστευει πως δεν επρεπε να κανουμε 3ο απο την ωρα που της το ειπα δεν μου ξαναμηλισε εχουν περασει 3 μηνες. εβαλε τον αδερφο μου να με παρει τηλ να μου τα ψαλει που θα κανω κ αλλο παιδι λες και θα μου το μεγαλωσει αυτη. της ειπα οτι θελω να παω να σπουδασω μια συγεκριμενη ειδικοτητα για λιγους μηνες για να ανοιξω μια δικη μου επιχηρηση και εκανε οτι περνουσε απο το χερι της να μην το κανω γιατι ντρεποταν να λεει στους συγγενεις οτι αυτη θα ηταν η δουλεια μου ενω σπουδασα κατι αλλο.γενικα οταν διαφωνει με της αποφασεις μου πρωτα μαλωνουμε μετα τις υποτιμαει και τις κοροιδευει και αν δεν πιασει τπτ απ αυτα δεν μου μιλαει για μηνες! εγω δεν εδεινα πολυ σημασια ελεγα παντα θα ηρεμισει θα της περασει αλλα τωρα πια κουραστικα δεν ξερω πως να το αντιμετοπισω ολο αυτο . δεν ξερω αν αυτη ειναι χειριστικη μαζι μου η εγω που δεν κανω τπτ σωστα!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,705
    Αυτά που λες δείχνουν ότι η μητέρα σου σε αγαπάει γτ κ πως μην ψάχνεις σε αγαπάει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    για σου κ απο μενα. καταρχην ειμαι πολυ μικροτερος για να ξερω αν μπορω να βοηθησω αλλα θα θελω να σου πω την γνωμη μου......οριοθετιση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    ετσι εκανε κ η γιαγια μου στον μπαμπα μου κ εξακολουθει σε ενα βαθμο να κανει. αυτος νευριασε κ καλα εκανε αλλα δεν ηξερε να θετει ορια

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπερα Τινα, μην της μιλας της μανας σου ουτε εσυ, δεν την εχεις αναγκη. Μονο κακο σου προκαλει, λοιπον, απομακρυνσου, εχεις το σοι του αντρα σου, τι την θες; Δεν σημαινει οτι επειδη το λενε οτι ολες οι μαναδες αγαπανε τα παιδια τους, μερικες δεν τα αγαπανε καθολου, μερικες τα αγαπανε εγωιστικα, μερικες λιγο και λιγες μονο τα αγαπανε πολυ!! Καλη τυχη σου ευχομαι!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    6
    δεν θεωρω πωσ δεν με αγαπαει και γω την αγαπαω αλλα δεν προκειτε να την αφησω ποτε να παρει να παρει αποφασεις για την δικη μου ζωη η για οτι αφορα την οικογνεια μου αλλοστε ολες οι αποφασεις που πηρα μεχρι τωρα με κανανε πολυ ευτηχησμενη μου δινει την εντυποση πως με θεωρει αποτυχημενη και επιπολαιη αλλα εγω δεν αισθανομαι καθολου ετσι.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    δεν θεωρω πωσ δεν με αγαπαει και γω την αγαπαω αλλα δεν προκειτε να την αφησω ποτε να παρει να παρει αποφασεις για την δικη μου ζωη η για οτι αφορα την οικογνεια μου αλλοστε ολες οι αποφασεις που πηρα μεχρι τωρα με κανανε πολυ ευτηχησμενη μου δινει την εντυποση πως με θεωρει αποτυχημενη και επιπολαιη αλλα εγω δεν αισθανομαι καθολου ετσι.
    Kala ta les k Kala kaneis.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    6
    το <<αστειο>> ειναι οτι με την συμπεριφορα της ειναι σαν μου λεει κανε οτι θες αλλα εμενα ξεχνα με δεν θα σε βοηθησω εισαι μονη σου.... εν το μεταξι δεν με εχει βοηθησει ποτε οικονομικα και μενει σε αλλη πολη οποτε ουτε με τα παιδια με βοηθαει οποτε ειμαι ουτος η αλλος μονη μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    δεν θεωρω πωσ δεν με αγαπαει και γω την αγαπαω αλλα δεν προκειτε να την αφησω ποτε να παρει να παρει αποφασεις για την δικη μου ζωη η για οτι αφορα την οικογνεια μου αλλοστε ολες οι αποφασεις που πηρα μεχρι τωρα με κανανε πολυ ευτηχησμενη μου δινει την εντυποση πως με θεωρει αποτυχημενη και επιπολαιη αλλα εγω δεν αισθανομαι καθολου ετσι.
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    το <<αστειο>> ειναι οτι με την συμπεριφορα της ειναι σαν μου λεει κανε οτι θες αλλα εμενα ξεχνα με δεν θα σε βοηθησω εισαι μονη σου.... εν το μεταξι δεν με εχει βοηθησει ποτε οικονομικα και μενει σε αλλη πολη οποτε ουτε με τα παιδια με βοηθαει οποτε ειμαι ουτος η αλλος μονη μου.
    Το οτι σε αγαπαει απο που το εβγαλες το συμπερασμα;;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    το <<αστειο>> ειναι οτι με την συμπεριφορα της ειναι σαν μου λεει κανε οτι θες αλλα εμενα ξεχνα με δεν θα σε βοηθησω εισαι μονη σου.... εν το μεταξι δεν με εχει βοηθησει ποτε οικονομικα και μενει σε αλλη πολη οποτε ουτε με τα παιδια με βοηθαει οποτε ειμαι ουτος η αλλος μονη μου.
    Κλασική μαμά που έχει φάει κολημα με τα παιδιά της. Είναι προσκοληση. Αυτό θέλω να καταλάβεις δεν έχει κολημα μετην οικογένεια σου. Με σένα έχει. Όπως κ η δικά μου μάνα. Αλλά εγώ άστο χιτλερ γινωμαι όταν μπλεκει στα ερωτικά μου... Οριοθέτησε την μπλοκαρετην στο κινητό η κ κάνε κ συ λίγο την αδιάφορη. Πες άσεμε μονη τότε. Η αν θες μην βοηθάς η κάτι σχετικο. Τώρα όπως είπα ειμαι μικρότερος κ δεν ξέρω αν είναι κομπλέ αυτό αλλά κάνε μια προσπαθεια

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    6
    Οσο ημουν παιδι μεγαλωσα σε μια πολυ ομορφη οικογενεια ενιωθα την αγαπη τους οταν αρχισα να περνω τον δρομο μου και να κανω τις επιλογες μου εκει χαθηκε η μπαλα!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    Οσο ημουν παιδι μεγαλωσα σε μια πολυ ομορφη οικογενεια ενιωθα την αγαπη τους οταν αρχισα να περνω τον δρομο μου και να κανω τις επιλογες μου εκει χαθηκε η μπαλα!!
    Γονεϊκη εμονη που χρειζει οριοθετοσης. Δεν είσαι η μονη ολλη η Ελλάδα το οδιο θέμα έχει. Απλά όχι ίσως στα κυβικα της μάνας σου

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    6
    gianni αυτο εκανα ουτε εγω την περνω πια τηλ ουτε τπτ δεν θα την παρακαλαω κιολας .το θεμα ειναι τι γινετε οταν γυρισει ???? Αυτοι οι ανθρωποι για λιγο καιρο ξαποστενουν μετα αρχιζουν τα ιδια .. αυτη η οριοθετιση λοιπον πως γινετε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Tina90 View Post
    gianni αυτο εκανα ουτε εγω την περνω πια τηλ ουτε τπτ δεν θα την παρακαλαω κιολας .το θεμα ειναι τι γινετε οταν γυρισει ???? Αυτοι οι ανθρωποι για λιγο καιρο ξαποστενουν μετα αρχιζουν τα ιδια .. αυτη η οριοθετιση λοιπον πως γινετε?
    Λοιπόν εδώ δώσε βάση. Οσο πιο αδιαπέραστο εμπόδιο είναι ένα όριο τόσο πιο καλό είναι το όριο. Τώρα το τι όριο κ πως εσύ δα το δεις. Δεν ειμαι εκεί δεν σας ξέρω γιαυτο. Εδώ συζητατο με τον άντρα σου. Οι άντρες έχουμε πιο απόλυτη σκέψη κ γιαυτο θα σε βοηθήσει σίγουρα. Απλά για αρχή γίνε λίγο πιο αδηαφορη κ σκληρή κ συ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Όταν γυρισει μηλατης με ευθη τόνο κ λόγο. Αυτα
    Last edited by giannis000; 16-08-2017 at 00:49.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νευρικια μητερα
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-2015, 07:48
  2. Η μητέρα μου...
    By nina86 in forum Κακοποίηση
    Replies: 5
    Last Post: 03-10-2013, 09:12
  3. Η μητέρα μου
    By neveragain in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 27-05-2011, 17:42
  4. πενθος για τη Μητερα μου
    By dina in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 11
    Last Post: 13-12-2010, 14:41
  5. Πρόβλημα με την μητέρα μου
    By hl24 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 28
    Last Post: 26-06-2008, 22:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •