Ζηλευω.... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 118
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Μυαλό :P ......
    Σωστή!!!

    Στο θέμα σου τώρα Μιλιβα.... δεν βρίσκω τίποτα παράλογο στο να ζηλεύεις κάπως βλέποντας τις φίλες σου να κάνουν σχέσεις και να αποκτούν εμπειρίες αφού κι εσύ το θες αυτό για τον εαυτό σου. Είναι φυσιολογικό νομίζω...δεν έχει νόημα να πουμε "α μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με άλλους" διότι είναι κάτι που κάνουμε όλοι συνεχώς και αδιάκοπα σε όλα τα επίπεδα εφόσον ζούμε σε κοινωνίες ανθρώπων κι όχι απομονωμένοι σε ένα βουνό.
    Παρόλα αυτά νομίζω οτι το λάθος που κάνουμε όταν αρχίζουμε τις συγκρίσεις- μιας και θεωρώ αδύνατο να τις περιορίσουμε εντελώς- είναι ότι δεν είμαστε αντικειμενικοί και δίκαιοι. Συνήθως τα άτομα με χαμηλή αυτοεκτίμηση τείνουν να βλέπουν μόνο τα θετικά στους αλλούς τροφοδοτώντας έτσι την χαμηλή τους αυτοεκτίμηση. Στο θέμα σου για παράδειγμα αυτό θα σήμαινε : βλέπω συνεχώς τις φίλες/ους να κάνουν σχέσεις και να αποκτούν εμπειρίες, δεν βλέπω όμως πόσες από αυτες τις σχέσεις βασίζονται όντως σε συναισθήματα, έρωτα κτλ. Δεν βλέπω πόσες γίνονται καθαρά από φόβο μοναξιάς ή ανάγκη προσκόλλησης ή πόσες γίνονται απλά για να γίνονται χωρίς να προσφέρουν τίποτα. Κοινώς βλέπω μόνο αυτό που λείπει σε μένα ώστε να νιώσω ακόμα πιο άσχημα με τον εαυτό μου που δεν το έχω. Ακούγεται λίγο μαζοχιστικό αλλά κάπως έτσι είναι.

    Αυτό που θα μπορούσε να βοηθήσει κάπως είναι κάθε φορά που σου έρχονται τέτοιες σκέψεις και συναισθήματα όπως η ζήλεια αντί να προσπαθήσεις να τα διώξεις, να προσπαθήσεις να σκεφτείς λίγο παραπάνω τι πραγματικά θες και ποια είσαι. Είσαι σίγουρη ας πούμε πως την σχέση που βλέπεις να έχει η φίλη σου θα την ήθελες και για τον εαυτό σου; Μήπως είναι επιλογή σου που δεν την έχεις; Προσοχή, δεν λέω να φτάσουμε στο αντίθετο άκρο και να μειώνουμε ότι βλέπουμε στους άλλους για να νιώσουμε εμείς καλύτερα (το γνωστό όσα δεν φτάνει η αλεπού....) αλλά είσαι σίγουρη πως δεν ωραιοποιείς καταστάσεις στους γύρω σου;

    Επιπλέον από όσο σε έχω διαβάσει δεν θες απλώς εμπειρίες Μιλίβα...θες να ερωτευτείς και να έχεις μια σχέση ουσίας! αν ήθελες απλά να έχεις μια σχέση για να έχεις, θα την είχες ήδη!

  2. #32
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Σωστή!!!

    Στο θέμα σου τώρα Μιλιβα.... δεν βρίσκω τίποτα παράλογο στο να ζηλεύεις κάπως βλέποντας τις φίλες σου να κάνουν σχέσεις και να αποκτούν εμπειρίες αφού κι εσύ το θες αυτό για τον εαυτό σου. Είναι φυσιολογικό νομίζω...δεν έχει νόημα να πουμε "α μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με άλλους" διότι είναι κάτι που κάνουμε όλοι συνεχώς και αδιάκοπα σε όλα τα επίπεδα εφόσον ζούμε σε κοινωνίες ανθρώπων κι όχι απομονωμένοι σε ένα βουνό.
    Παρόλα αυτά νομίζω οτι το λάθος που κάνουμε όταν αρχίζουμε τις συγκρίσεις- μιας και θεωρώ αδύνατο να τις περιορίσουμε εντελώς- είναι ότι δεν είμαστε αντικειμενικοί και δίκαιοι. Συνήθως τα άτομα με χαμηλή αυτοεκτίμηση τείνουν να βλέπουν μόνο τα θετικά στους αλλούς τροφοδοτώντας έτσι την χαμηλή τους αυτοεκτίμηση. Στο θέμα σου για παράδειγμα αυτό θα σήμαινε : βλέπω συνεχώς τις φίλες/ους να κάνουν σχέσεις και να αποκτούν εμπειρίες, δεν βλέπω όμως πόσες από αυτες τις σχέσεις βασίζονται όντως σε συναισθήματα, έρωτα κτλ. Δεν βλέπω πόσες γίνονται καθαρά από φόβο μοναξιάς ή ανάγκη προσκόλλησης ή πόσες γίνονται απλά για να γίνονται χωρίς να προσφέρουν τίποτα. Κοινώς βλέπω μόνο αυτό που λείπει σε μένα ώστε να νιώσω ακόμα πιο άσχημα με τον εαυτό μου που δεν το έχω. Ακούγεται λίγο μαζοχιστικό αλλά κάπως έτσι είναι.

    Αυτό που θα μπορούσε να βοηθήσει κάπως είναι κάθε φορά που σου έρχονται τέτοιες σκέψεις και συναισθήματα όπως η ζήλεια αντί να προσπαθήσεις να τα διώξεις, να προσπαθήσεις να σκεφτείς λίγο παραπάνω τι πραγματικά θες και ποια είσαι. Είσαι σίγουρη ας πούμε πως την σχέση που βλέπεις να έχει η φίλη σου θα την ήθελες και για τον εαυτό σου; Μήπως είναι επιλογή σου που δεν την έχεις; Προσοχή, δεν λέω να φτάσουμε στο αντίθετο άκρο και να μειώνουμε ότι βλέπουμε στους άλλους για να νιώσουμε εμείς καλύτερα (το γνωστό όσα δεν φτάνει η αλεπού....) αλλά είσαι σίγουρη πως δεν ωραιοποιείς καταστάσεις στους γύρω σου;

    Επιπλέον από όσο σε έχω διαβάσει δεν θες απλώς εμπειρίες Μιλίβα...θες να ερωτευτείς και να έχεις μια σχέση ουσίας! αν ήθελες απλά να έχεις μια σχέση για να έχεις, θα την είχες ήδη!
    Νομιζω οτι αυτη ειναι η πιο ευστοχη απαντηση στο θεμα μου που ηταν η ζηλεια κ οχι γτ δεν εχω κανει κτ σοβαρο εδω και καιρο....εχεις δικιο κ εγω ενδομυχα αυτα σκεφτομαι ομως ειναι διαφορετικα να σου τα λεει αμεσα καποιος αλλος...

    Στις περισσοτερες περιπτωσεις φιλων μου ισχυει η σχεση της "μιας φορας"...ή του μιλαμε χαλαρα γ λιγο καιρο και φλου κατασταση...εχεις δικιο...οι περισσοτεροι ριχνουν το βλεμμα τους σε οτιδηποτε αρκει να ειναι του αντιθετου φυλου....εγω καταβαθος δν θελω εναν οποιονδηποτε .....αλλα δεν θελω να ειμαι η δυσκολη που περιμενει τον ιπποτη να ρθει...δεν μ αρεσει κοπελες που ξεκινησαν σεξουαλικα οταν ξεκινησα κ γω τωρα να τις βλεπω να εχουν παει δεκα βηματα παραπανω απο μενα...να ειναι οι "απελευθερωμενες" ....
    ειμαι ζηλιαρα...xD
    Παντως σε ευχαριστω κ σενα γ την απαντηση σου εχεις δικιο σε ολα...

  3. #33
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Συνηθως συμφωνω με τα ποστς σου George αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση εχοντας διαβασει δημοσιευσεις παλιοτερες της Μιλιβα, εχω ακριβως την αντιθετη αποψη.
    Οτι ισως της βαζουν ταμπελα "Α καλα αυτη το παιζει μυξοπαρθενα και καλα". Δεν αρεσει αυτο στα 20χρονα.
    Αν θυμαμαι καλα απο 2 δημοσιευσεις τουλαχιστον, τη μια με τον τυπο που νομιζες οτι τα εχετε μιλιβα αλλα δεν ειχατε κανει σεξ και τελικα εξαφανιστηκε και ειπε οτι δεν τα εχετε, και την παλιοτερη δημοσιευση που ελεγες οτι εχεις γενικως μια συστολη με το σεξ(ισχυει αυτο ή θυμαμαι αλλο μελος?).

    Τωρα για τη ζηλεια, τι να πω? Ενταξει τι να κανεις, θελεις σχεση, το λες τοσο καιρο, λογικο καποιες φορες να βλεπεις αλλο και να ζηλευεις ας πουμε, ο φθονος κανει κακο, η ζηλεια μονο σε αυτον που τη νιωθει ισως και παλι αποδεκτο συναισθημα ειναι. Εχεις και συ τις αναγκες και τις επιθυμιες σου.
    Καλα θυμασαι εγω ημουν εκεινη......

    Καλα με το παιδι που τελευταια εγινε κτ δεν προλαβαμε ουτε απο αποψη χωρου ουτε απο αποψη χρονου να ολοκληρωσουμε 4 φορες ειχαμε βγει ολες κ ολες...μετα μεσολαβουσε καλοκαιρι ο καθενας ειχε τα δικα του σχεδια..μετα με γειωσε κ δεν ξαναμιλησαμε....εκανε φιλη μου αντ στο φβ και της παταει καρδιες στις φωτο της...λολ..θα ξερασω...χεχεχε...

    Οποτε το θεμα που ειχα στο σεξουαλικο δν ξερω πως παει γτ δεν εχει γινει κ κτ αξιολογο.....

    Ταιμινγκ φταιει και λαθος αντρες στη περιπτωση μου που μου την επεσαν ωμα....χωρις να ασχοληθουν ουτε κιγο σοβαρα....

    Αλλα ροδα ειναι και γυριζει.....!!!
    Γυριζει???????

  4. #34
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    ναι γιατι τα αλλα κοριτσια τι εχουν βρε???
    Μο..νι εχουν ολες μυαλο ομως οχι xD .......χαχαχα

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν το θελω.....και το ξερω οτι δεν ειναι καλο....αλλα οταν βλεπω φιλες μου και συνομηλικες μου να γνωριζουν αντρες και να αποκτουν εμπειριες .....κατι με πιανει....και προβληματιζομαι....ζηλευω και δν το θελω....

    Τωρα θα μου πειτε "δεν μας παρατας κ εσυ κουκλιτσα μου,εδω ο κοσμος εχει πιο σοβαρα προβληματα..."
    Μια χαρα νεα κοπελα ειμαι....τα φλερτ μου τα εχω ...κτ γντ...αλλα ολο βλακειες .....καταστασεις του ενος μεχρι τριων ραντεβου....το πολυ...
    Συνομηλικες μου εχουν σεξουαλικα περισσοτερες εμπειριες απο μενα κ εγω νιωθω οτι μενω πισω....

    Καμια ευνοικη κατασταση γ μενα...κτ που να μου αρεσει και να υπαρχουν οι καταλληλες συνθηκες γ να παει κτ παρακατω....

    Πειτε μου κατι xD βαλτε μου λιγο χερι μα σταματησω να σκεφτομαι βλακειες και να νιωθω ετσι....
    Το ξερω οτι ολα ερχονται στην ωρα τους αλλα......
    Είναι λογικό αυτό! Εμείς οι άντρες γενικότερα, ψάχνουμε το "εύκολο" και το πιο προσιτό. Κάποιοι άντρες δε, θέλουν την γυναίκα, χωρίς να έχει ιδιαίτερη άποψη και πιο γενικά να είναι πιο πως να το πω, "ελεύθερη", χωρίς να καταβάλουν μεγάλες προσπάθειες, για να την διεκδικήσουν. Με αυτό το κριτήριο, οι περισσότεροι άντρες, ψάχνουν για σεξ. Εν αντιθέση με εσένα. Δύσκολα θα προχωρήσεις παρακάτω εσύ και δεν το λέω με διάθεση κακίας και ειρωνείας, αλλά σύμφωνα με τα δεδομένα που έχω. Είσαι ένας άνθρωπος, με προσωπικότητα και άποψη, κάτι που στους περισσότερους άντρες ηλικίας 20-30, τους τρομάζει ιδιαίτερα. Όχι, βέβαια σε όλους. Σίγουρα τα παραδείγματα που παρουσιάζεις, είναι απόλυτα φυσιολογικά, με τις φίλες σου. Όμως θεωρώ πως τα πρότυπα αντρών, που κοιτάς, δεν σου ταιριάζουν στην προσωπικότητά σου. Εκείνοι ψάχνουν για το εφήμερο σεξ, εσύ ψάχνεις και κάτι βαθύτερο, κάτι που οι συνομήλικοί σου, δεν διαθέτουν, όλοι και αυτό είναι κριτική σκέψη, προσωπικότητα, άποψη και γενικότερα, ευφυΐα. Δεν κατηγορώ κανέναν, απλά πιστεύω πως εκεί είναι το πρόβλημα. Όλα αυτά στα λέω, πάντα με φιλική διάθεση, γι'αυτό μην παρεξηγηθείς! :)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Μο..νι εχουν ολες μυαλο ομως οχι xD .......χαχαχα
    Toνα θελει ενα κοριτση μονο σεξ δεν το βρισκω καθολου κακο.ουτε σημενη οτι δεν εχει μυαλο.
    Ο καθε ανθρωπος εχει της δικες του επιλογες.
    Γιατι να μην χαρουν τη σεξουαλικοτητα τους τωρα που ειναι ακομα μικρες.αργοτερα εχουν ολο το χρονο να ασχοληθουν και με σταθερες σχεσεις..
    Αν η ιδιες σκεφτονται και αισθανοντε ετσι καθολου κακο δεν ειναι.οπως και εσυ εχεις δικιο να ζητας μια σταθερη σχεση.ο καθενας εχει της επιλογες του

  7. #37
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Toνα θελει ενα κοριτση μονο σεξ δεν το βρισκω καθολου κακο.ουτε σημενη οτι δεν εχει μυαλο.
    Ο καθε ανθρωπος εχει της δικες του επιλογες.
    Γιατι να μην χαρουν τη σεξουαλικοτητα τους τωρα που ειναι ακομα μικρες.αργοτερα εχουν ολο το χρονο να ασχοληθουν και με σταθερες σχεσεις..
    Αν η ιδιες σκεφτονται και αισθανοντε ετσι καθολου κακο δεν ειναι.οπως και εσυ εχεις δικιο να ζητας μια σταθερη σχεση.ο καθενας εχει της επιλογες του
    Ναι κ γω συμφωνω με σενα....καλα κανουν κ δεν ειμαι καθετη να το κανω κ γω αν προκυψει....αλλου το πηγες δεν εννοουσα τπτ απο αυτο που γραφεις......γενικα το ειπα...και οχι...δεν ειμαι μονο της σχεσης...αυτο ειναι το ιδανικο μου ...αλλα αν ο αλλος φερθει καλα και ξεκαθαρισει οτι θελει κτ πιο ελευθερο και αυτο ειναι κτ το οποιο θελω κ γω....εγω δεν ειμαι κατα του να μαζευεις εμπειριες .....ουτε ειμαι απολυτη στις σοβαρες κ σταθερες σχεσεις....

    Με περασες για πουριτανη.....κ δν θελω.
    ...δν νμζ οτι εχω δειξει κτ τετοιο...

    Κ ελεος πια...ο ενας καργιολακι...ο αλλος πουριτανη με εχετε στολισει εδω μεσα κανονικοτατα...

    Να γ αυτο δεν σας μπορω αγορια....γτ ειμαι κουλ κ ανετη και με λετε καργιολιτσα....δειχνω οτι καταβαθος ειμαι σοβαρη και με λετε πουριτανη

    Ή παρθενα ή *******????

    Εκνευριστηκα .............

  8. #38
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Είναι λογικό αυτό! Εμείς οι άντρες γενικότερα, ψάχνουμε το "εύκολο" και το πιο προσιτό. Κάποιοι άντρες δε, θέλουν την γυναίκα, χωρίς να έχει ιδιαίτερη άποψη και πιο γενικά να είναι πιο πως να το πω, "ελεύθερη", χωρίς να καταβάλουν μεγάλες προσπάθειες, για να την διεκδικήσουν. Με αυτό το κριτήριο, οι περισσότεροι άντρες, ψάχνουν για σεξ. Εν αντιθέση με εσένα. Δύσκολα θα προχωρήσεις παρακάτω εσύ και δεν το λέω με διάθεση κακίας και ειρωνείας, αλλά σύμφωνα με τα δεδομένα που έχω. Είσαι ένας άνθρωπος, με προσωπικότητα και άποψη, κάτι που στους περισσότερους άντρες ηλικίας 20-30, τους τρομάζει ιδιαίτερα. Όχι, βέβαια σε όλους. Σίγουρα τα παραδείγματα που παρουσιάζεις, είναι απόλυτα φυσιολογικά, με τις φίλες σου. Όμως θεωρώ πως τα πρότυπα αντρών, που κοιτάς, δεν σου ταιριάζουν στην προσωπικότητά σου. Εκείνοι ψάχνουν για το εφήμερο σεξ, εσύ ψάχνεις και κάτι βαθύτερο, κάτι που οι συνομήλικοί σου, δεν διαθέτουν, όλοι και αυτό είναι κριτική σκέψη, προσωπικότητα, άποψη και γενικότερα, ευφυΐα. Δεν κατηγορώ κανέναν, απλά πιστεύω πως εκεί είναι το πρόβλημα. Όλα αυτά στα λέω, πάντα με φιλική διάθεση, γι'αυτό μην παρεξηγηθείς! :)
    Αγαπητε μου....το οτι ενας αντρας μπορει να θελει απο μενα μονο σεξ δεν σημαινει οτι ειναι μαλακας.....ουτε οτι δεν ειναι για σοβαρα πραγματα.....

    Μαλακας ειναι αν λεει ψεματα για να κερδισει αυτο π θελει κ μετα σε γειωνει κανονικοτατα...μαλακας ειναι αυτος που σου τη πεφτει ωμα...(για μενα)..μαλακας ειναι αυτος που σε υποτιμα...δν σε σεβεται..σε απατα και το παιζει παναγιτσα....

    Το προβλημα δεν ειναι οτι δεν θελω εμπειριες...το προβλημα ειναι οτι η πλειοψηφια των αντρων δν ξερουν πως να συμπεριφερονται.....δεν θα ειχα θεμα να ειχα κατι χαλαρο με το παιδι ..οταν ομως συμπεριφερεται οτι εχουμε σχεση κ μετα με γειωνει τοτε ναι εχω θεμα....κανενας δεν τον πιεσε να συμπεριφερθει ετσι μονος του το εκανε γτ ετσι νομιζε οτι θα κατσω πιο ευκολα....

    Και τελος το οτι ενας αντρας θελει απο μενα μονο σεξ...δεν αποκλειει το ενδεχομενο οτι με καποια αλλη θα θελει σχεση.....σε ευχαριστω γ την απαντηση σου

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εγώ την πέφτω μόνο στη Ναταλία έτσι να ξηγιομαστε στους άντρες το λέω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Συγκινήθηκα σατανάδες
    https://youtu.be/R3MPqUmkrjg
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #41
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ την πέφτω μόνο στη Ναταλία έτσι να ξηγιομαστε στους άντρες το λέω
    Κλαιω χαχαχα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναι κ γω συμφωνω με σενα....καλα κανουν κ δεν ειμαι καθετη να το κανω κ γω αν προκυψει....αλλου το πηγες δεν εννοουσα τπτ απο αυτο που γραφεις......γενικα το ειπα...και οχι...δεν ειμαι μονο της σχεσης...αυτο ειναι το ιδανικο μου ...αλλα αν ο αλλος φερθει καλα και ξεκαθαρισει οτι θελει κτ πιο ελευθερο και αυτο ειναι κτ το οποιο θελω κ γω....εγω δεν ειμαι κατα του να μαζευεις εμπειριες .....ουτε ειμαι απολυτη στις σοβαρες κ σταθερες σχεσεις....

    Με περασες για πουριτανη.....κ δν θελω.
    ...δν νμζ οτι εχω δειξει κτ τετοιο...

    Κ ελεος πια...ο ενας καργιολακι...ο αλλος πουριτανη με εχετε στολισει εδω μεσα κανονικοτατα...

    Να γ αυτο δεν σας μπορω αγορια....γτ ειμαι κουλ κ ανετη και με λετε καργιολιτσα....δειχνω οτι καταβαθος ειμαι σοβαρη και με λετε πουριτανη

    Ή παρθενα ή *******????

    Εκνευριστηκα .............
    Εγω πρωσωπικα δεν σε ειπα τιποτα και στο μηνυμα μου δεν μιλησα καν για εσενα για της αλλες μιλησα.δεν καταλαβες σωστα..τελοσπαντων

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγώ την πέφτω μόνο στη Ναταλία έτσι να ξηγιομαστε στους άντρες το λέω
    Εσυ ελις πολυ καλα κανεις και τη πεφτης.εγω μαζη σου ειμαι

  14. #44
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    Εγω πρωσωπικα δεν σε ειπα τιποτα και στο μηνυμα μου δεν μιλησα καν για εσενα για της αλλες μιλησα.δεν καταλαβες σωστα..τελοσπαντων
    Νομισα οτι το ελεγες σε μενα..οτι και καλα λεω οτι δεν εχουν ολες μυαλο επδ θελουν μονο σεξ

  15. #45
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Αγαπητε μου....το οτι ενας αντρας μπορει να θελει απο μενα μονο σεξ δεν σημαινει οτι ειναι μαλακας.....ουτε οτι δεν ειναι για σοβαρα πραγματα.....

    Μαλακας ειναι αν λεει ψεματα για να κερδισει αυτο π θελει κ μετα σε γειωνει κανονικοτατα...μαλακας ειναι αυτος που σου τη πεφτει ωμα...(για μενα)..μαλακας ειναι αυτος που σε υποτιμα...δν σε σεβεται..σε απατα και το παιζει παναγιτσα....

    Το προβλημα δεν ειναι οτι δεν θελω εμπειριες...το προβλημα ειναι οτι η πλειοψηφια των αντρων δν ξερουν πως να συμπεριφερονται.....δεν θα ειχα θεμα να ειχα κατι χαλαρο με το παιδι ..οταν ομως συμπεριφερεται οτι εχουμε σχεση κ μετα με γειωνει τοτε ναι εχω θεμα....κανενας δεν τον πιεσε να συμπεριφερθει ετσι μονος του το εκανε γτ ετσι νομιζε οτι θα κατσω πιο ευκολα....

    Και τελος το οτι ενας αντρας θελει απο μενα μονο σεξ...δεν αποκλειει το ενδεχομενο οτι με καποια αλλη θα θελει σχεση.....σε ευχαριστω γ την απαντηση σου
    Αυτό που αναφέρεις τώρα, διατύπωσα και εγώ στο μήνυμά μου, απλά ίσως να μην το διατύπωσα ορθά. Θέλεις έναν άντρα, ο οποίος να είναι τόσο ώριμος, όχι τόσο στην ηλικία, όσο στο πνεύμα, στην ψυχή και στο μυαλό, όπως εσύ. Θέλεις να μπορείς να συνεννοηθείς μαζί του και όχι να λές εσύ Α και εκείνος Β. Ακόμη και οι τρόποι του, όπως αναφέρεις και εσύ, το να είναι καλοί, προϋποθέτει, ωριμότητα και αυτό πιστεύω ψάχνεις στον άντρα. Όμως και πάλι, σου ξαναλέω, πως δύσκολα θα τα βρείς αυτά, στους συνομηλίκους σου. Όχι, πως δεν υπάρχουν. Μπορεί και μικρότεροι από εσένα, να είναι εξίσου ώριμοι, αλλά θέλει ψάξιμο. Οι φίλες σου, προφανώς, δεν ενδιαφέρονται γι'αυτά, απλά θέλουν να περνάνε καλά, χωρίς να τα υπολογίζουν ωριμότητα, τρόπους κλπ. Δεν είναι κακό, απλά εσύ είσαι διαφορετικός άνθρωπος και όπως όλοι οι διαφορετικοί άνθρωποι, έτσι και εσύ, δυσκολεύονται να βρούν, μια σχέση, που να τους "καλύπτει".

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως να ζηλεύω λιγότερο;
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 179
    Last Post: 18-11-2016, 20:18
  2. Ζηλεύω απίστευτα την κοπέλα μου.
    By toplel in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-06-2015, 12:48
  3. Ζηλεύω με την καλή ένοια.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 19-12-2014, 13:25
  4. Ζηλεύω πολύ
    By iliaktida in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 19-07-2012, 20:10
  5. Ζηλεύω... αλλά γιατί?
    By Tass in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 03-07-2007, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •