ανασφαλεια - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88
  1. #76
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Κοιταξε. Θα στο πω απλα. Ο τυπος λεει απο τη μια της κοπελας δεν μου αρεσει που δεν φορας τακουνια και απο την αλλη της λεει σε θελω πολυ. Εσυ τι συμπεραινεις απο αυτο οτι την θελει η οχι; Δεν νομιζω οτι ειναι εκλογικευση αυτο που κανω...... Ειναι ενα λογικο συμπερασμα που το εχει παραδεχτει και το αγορι μου σε μενα. Οποτε εμενα ασε με να πιστευω οτι θελω και το αν πχ τους την πεφτουν αλλες και τι κανουν ασε μας να το ξερουμε εμεις καλυτερα που τους ζουμε. Δεν εχει νοημα να το συνεχιζουμε αλλο.
    Δεν μου λεει σε θελω πολυ..τα παρερμηνευσαμε καπως..την κρητικη ακουω μονο

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Δεν μου λεει σε θελω πολυ..τα παρερμηνευσαμε καπως..την κρητικη ακουω μονο
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    η συζητηση ειναι οτι μαρεσεις αλλιως δεν θα ημουν μαζι σου αλλα την μπιχτη την πεταει...θενκς παντως για την απαντηση σου :)
    Μπορει να το ειπα λιγο εντονα σε θελω πολυ και καλα αλλα αυτο που σου λεει νομιζω παιζει ρολο. Εκτος και αν σε θελει μονο για το σεξ η μεχρι να βρει αλλη τι να σου πω, δεν σου λεει αλλα θετικα;

  3. #78
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Μπορει να το ειπα λιγο εντονα σε θελω πολυ και καλα αλλα αυτο που σου λεει νομιζω παιζει ρολο. Εκτος και αν σε θελει μονο για το σεξ η μεχρι να βρει αλλη τι να σου πω, δεν σου λεει αλλα θετικα;
    Ε ναι αλλα τι να κανω οταν μου λεει τα που λεει; :p

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Ε ναι αλλα τι να κανω οταν μου λεει τα που λεει; :p
    Ε μα, ακουσε με, τα θετικα τα εννοει, τα αρνητικα δεν τα εννοει!!!!! Θα ρωταγα και τα αγορια αλλα δεν τα συμφερει να πουν την αληθεια γιατι αλληλουποστηριζονται οπως σου ειπα!

  5. #80
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Ε μα, ακουσε με, τα θετικα τα εννοει, τα αρνητικα δεν τα εννοει!!!!! Θα ρωταγα και τα αγορια αλλα δεν τα συμφερει να πουν την αληθεια γιατι αλληλουποστηριζονται οπως σου ειπα!
    Σε ευχαριστω ρε λουλουδι χαχα!

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Σε ευχαριστω ρε λουλουδι χαχα!
    Τιποτα, να 'σαι καλα :)

  7. #82
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ρε μανα μου, αμα ο αλλος σου λεει συνεχεια "Τι φορας; Γιατι δεν βαφεις τα νυχια σου; Μου αρεσουν γυναικες που ντυνονται διαφορετικα απο εσενα" γινεται να σε εχει εξιδανικευμενη; Παμε καλα;
    Καποιος που σε βαζει σε διαδικασια να συγκρινεσαι και να αμφιβαλεις για τον εαυτο σου σε εχει εξιδανικευμενη; Καποιος που ψυριζει τα ρουχα και τα νυχια και τα παπουτσια σου σε εχει εξιδανικευμενη εσενα σα γυναικα η θελει να εχει απλα μια γυναικα "ανταξια" των προσδοκιων και φαντασιωσεων του; Καποιος που θελει να σε αλλαξει δεν σε εχει ερωτευτει εξαρχης. Οποιος ειναι ερωτευμενος μαζι σου δεν θελει να αλλαξεις τιποτα εκτος αμα ξερει οτι το θελεις κι εσυ. Ελεος τα αυτονοητα θα λεμε;
    Ανθρωπος που με ειχε οντως εξιδανικευμενη με ελεγε κουκλα αβαφη με τη πυτζαμα και τους κυκλους στα ματια και τα σπυρια να κανουν παρτυ, δεν κοιταγε τα νυχια μου.
    Αλλο το να κανεις κοπλιμεντα οταν δεις κατι το εξτρα ομορφο που σου αρεσει και αλλο να μην αποδεχεσαι τον αλλον οπως ειναι.

    Συγνωμη αλλα θεωρω πως της τα λες λαθος της κοπελας. Δεν τον βλεπω να πολυψηνεται. Εγω τελοσπαντων ετσι θα το εκλαμβανα αν καποιος μου φεροταν ετσι.
    Νομιζω τα ειπες αρκετα καλα...συμφωνω μαζι σου......λουλουδι δν ξερω πως σκεφτεσαι και τα ερμηνευεις ετσι....παντως δν μου κολλαει κ πολυ αυτο που λες....μηπως βαζεις ασπιδες για να βλεπεις αυτο που θες εσυ και να πετας οτιδηποτε ενοχλητικο?

    Προσωπικο πχ...
    Ο πρωην μου δεν ηταν το ιδανικο μου...ουτε το απολυτο μου...φορουσε συνεχεια πουκαμισα και παλιομοδιτικα τζιν που δν μ αρεσαν και μ εκαναν να τον βλεπω λιγοτερο θετικα.......(δεν ελιωνα που δεν ελιωνα...)....

    Ενω τωρα που το σκεφτομαι αν ημουν με καποιον που τον θεωρω θεο....δν θα με χαλαγε καθολου να φοραει τα ιδια πουκαμισα κ τα ιδια παλιομοδιτικα τζιν....ισα ισα ...θα μ αρεσε κ θ το σεβομουν γτ αρεσει σε αυτον....

    Το αλλαξε το ντυσιμο σου και τετοια εμενα μου κανει φαση....(δεν αποδεχομαι απολυτα εσενα κ τις επιλογες σου και σουλουπωσου λιγο ρε παιδι μου να γινεις ανθρωπος...)

    Τι να πω..? Να πεφτω εξω???

  8. #83
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    37
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Νομιζω τα ειπες αρκετα καλα...συμφωνω μαζι σου......λουλουδι δν ξερω πως σκεφτεσαι και τα ερμηνευεις ετσι....παντως δν μου κολλαει κ πολυ αυτο που λες....μηπως βαζεις ασπιδες για να βλεπεις αυτο που θες εσυ και να πετας οτιδηποτε ενοχλητικο?

    Προσωπικο πχ...
    Ο πρωην μου δεν ηταν το ιδανικο μου...ουτε το απολυτο μου...φορουσε συνεχεια πουκαμισα και παλιομοδιτικα τζιν που δν μ αρεσαν και μ εκαναν να τον βλεπω λιγοτερο θετικα.......(δεν ελιωνα που δεν ελιωνα...)....

    Ενω τωρα που το σκεφτομαι αν ημουν με καποιον που τον θεωρω θεο....δν θα με χαλαγε καθολου να φοραει τα ιδια πουκαμισα κ τα ιδια παλιομοδιτικα τζιν....ισα ισα ...θα μ αρεσε κ θ το σεβομουν γτ αρεσει σε αυτον....

    Το αλλαξε το ντυσιμο σου και τετοια εμενα μου κανει φαση....(δεν αποδεχομαι απολυτα εσενα κ τις επιλογες σου και σουλουπωσου λιγο ρε παιδι μου να γινεις ανθρωπος...)

    Τι να πω..? Να πεφτω εξω???
    Χαχαχα δεν ειμαι τοσο μπαζο και το στυλ στο ντυσιμο εστω κ το μαυρο το κανω να φαινετε ωραιο...τι να πω απλα θελει μαλλον το στυλ οπως αυτες που ειναι πορτα σε κλαμπ διμετρες κουκλαρες με τακουναρες και τσιτα φορεματα :p :p

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by girl992 View Post
    Χαχαχα δεν ειμαι τοσο μπαζο και το στυλ στο ντυσιμο εστω κ το μαυρο το κανω να φαινετε ωραιο...τι να πω απλα θελει μαλλον το στυλ οπως αυτες που ειναι πορτα σε κλαμπ διμετρες κουκλαρες με τακουναρες και τσιτα φορεματα :p :p
    Αλλο σου ειπε η Μιλιβα...συμφωνα με αυτο δεν θα ειχε προβλημα με τα ιδια ρουχα σε καποια που οντως θα ηθελε πολυ. Και τεινω να συμφωνησω, δεν ειναι το προβλημα η εξωτερικη εμφανιση, μπορει αλλος να σε βρισκει στυλατη ονειρικη καρακουκλαρα...το θεμα ειναι μαλλον οτι δεν πολυκολλατε και το επιφανειακο θεμα ειναι απλα αφορμη.
    Συν το "δεν δενομαι ευκολα". Καρακαμπαναρα, αλερτ, σειρηνες.
    Απο την αλλη ειπες κι εσυ δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του...αυτο υποστηριζει την θεωρια μου οτι δεν υπαρχει αυτο το "κατι" μεταξυ σας. Ουτε χημεια, ουτε υγιης επικοινωνια εστω. Αλλα αν απλα θες να περνας καλα δεν ειναι κακο. Νεα εισαι δεν χρειαζεται σωνει και καλα να βρεις τον απολυτο ερωτα, μπορει απλα να θες την εμπειρια. Καλα κανεις σε αυτη τη περιπτωση, αλλα αν τον ερωτευτεις θα εχεις προβλημα. Βασικα ηδη υπαρχει προβλημα, σε εχει του χεριου του. Θα σε φτυνει και θα κολλας ασχημα καποια στιγμη. Αλλα μια εμπειρια ειναι και αυτο.

    Οσο για εσενα Μιλιβα σε αυτο το θεμα θα βρεις καποιες απαντησεις και για το θεμα της ζηλιας που εχεις ανοιξει...και αυτο υποστηριζει την θεωρια μου οτι το "προβλημα" σου ειναι οτι απλα εισαι πολυ εξυπνη και δεν γουσταρεις να συμβιβαζεσαι. Ε στο ηλικιακο σου ταργκετ γκρουπ αυτο ειναι τρεχατε ποδαρακια μου λολ.
    Αυτο και το οτι προσπαθεις να δειξεις οτι εισαι κατι που δεν εισαι...το παιζω ανετη ειπες πριν στο αλλο θεμα και με λενε τσουλακι, ειμαι σοβαρη με λενε μυξοπαρθενα. Γαμα τις ταμπελες και τους ρολους λεω εγω και υπερασπισου τον πραγματικο σου εαυτο. Θες να εισαι σοβαρη να εισαι. Αν καποιος το θεωρει ξενερωτο η περιεργο η παρθενοπικο δεν σου ταιριαζει αυτο το ατομο ουτως η αλλως, ενω παραλληλα υπαρχει η προοπτικη να τραβηξει πιο καταλληλα ατομα. Και το οτι λες οτι "το παιζεις" κουλ μου δειχνει οτι μαλλον το κανεις επειδη θελεις τα λαθος ατομα, ατομα που δεν μπορουν να σου προσφερουν αυτο που θες. Καποιον που δεν θα ελεγε περιπαιχτικα "μυξοπαρθενα" δεν θα τον γουσταρες. Επισης το να θελεις αλλα και αλλα να βγαζεις προς τα εξω λογικο ειναι να μπερδευει και εσενα και τους γυρω σου δινοντας λαθος εικονα και φερνοντας στο δρομο σου αλλα αντ'αλλων. Υπερασπισου τον πραγματικο σου εαυτο. Το να θες κατι σοβαρο και ουσιαστικο δεν ειναι ξενερωτο. Μην προσπαθεις να χειραγωγεις τις καταστασεις, να εισαι ο εαυτος σου και οι ακαταλληλοι θα ξεσκαρταρονται πιο ευκολα.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Αλλο σου ειπε η Μιλιβα...συμφωνα με αυτο δεν θα ειχε προβλημα με τα ιδια ρουχα σε καποια που οντως θα ηθελε πολυ. Και τεινω να συμφωνησω, δεν ειναι το προβλημα η εξωτερικη εμφανιση, μπορει αλλος να σε βρισκει στυλατη ονειρικη καρακουκλαρα...το θεμα ειναι μαλλον οτι δεν πολυκολλατε και το επιφανειακο θεμα ειναι απλα αφορμη.
    Συν το "δεν δενομαι ευκολα". Καρακαμπαναρα, αλερτ, σειρηνες.
    Απο την αλλη ειπες κι εσυ δεν εισαι ερωτευμενη μαζι του...αυτο υποστηριζει την θεωρια μου οτι δεν υπαρχει αυτο το "κατι" μεταξυ σας. Ουτε χημεια, ουτε υγιης επικοινωνια εστω. Αλλα αν απλα θες να περνας καλα δεν ειναι κακο. Νεα εισαι δεν χρειαζεται σωνει και καλα να βρεις τον απολυτο ερωτα, μπορει απλα να θες την εμπειρια. Καλα κανεις σε αυτη τη περιπτωση, αλλα αν τον ερωτευτεις θα εχεις προβλημα. Βασικα ηδη υπαρχει προβλημα, σε εχει του χεριου του. Θα σε φτυνει και θα κολλας ασχημα καποια στιγμη. Αλλα μια εμπειρια ειναι και αυτο.

    Οσο για εσενα Μιλιβα σε αυτο το θεμα θα βρεις καποιες απαντησεις και για το θεμα της ζηλιας που εχεις ανοιξει...και αυτο υποστηριζει την θεωρια μου οτι το "προβλημα" σου ειναι οτι απλα εισαι πολυ εξυπνη και δεν γουσταρεις να συμβιβαζεσαι. Ε στο ηλικιακο σου ταργκετ γκρουπ αυτο ειναι τρεχατε ποδαρακια μου λολ.
    Αυτο και το οτι προσπαθεις να δειξεις οτι εισαι κατι που δεν εισαι...το παιζω ανετη ειπες πριν στο αλλο θεμα και με λενε τσουλακι, ειμαι σοβαρη με λενε μυξοπαρθενα. Γαμα τις ταμπελες και τους ρολους λεω εγω και υπερασπισου τον πραγματικο σου εαυτο. Θες να εισαι σοβαρη να εισαι. Αν καποιος το θεωρει ξενερωτο η περιεργο η παρθενοπικο δεν σου ταιριαζει αυτο το ατομο ουτως η αλλως, ενω παραλληλα υπαρχει η προοπτικη να τραβηξει πιο καταλληλα ατομα. Και το οτι λες οτι "το παιζεις" κουλ μου δειχνει οτι μαλλον το κανεις επειδη θελεις τα λαθος ατομα, ατομα που δεν μπορουν να σου προσφερουν αυτο που θες. Καποιον που δεν θα ελεγε περιπαιχτικα "μυξοπαρθενα" δεν θα τον γουσταρες. Επισης το να θελεις αλλα και αλλα να βγαζεις προς τα εξω λογικο ειναι να μπερδευει και εσενα και τους γυρω σου δινοντας λαθος εικονα και φερνοντας στο δρομο σου αλλα αντ'αλλων. Υπερασπισου τον πραγματικο σου εαυτο. Το να θες κατι σοβαρο και ουσιαστικο δεν ειναι ξενερωτο. Μην προσπαθεις να χειραγωγεις τις καταστασεις, να εισαι ο εαυτος σου και οι ακαταλληλοι θα ξεσκαρταρονται πιο ευκολα.
    Συμφωνώ με αυτά που είπατε και οι δύο στο θέμα της κοπέλας. Κάποιος που σε μειώνει συνεχώς δείχνει περισσότερο ότι είναι στην σχέση για άλλους λόγους ( να μην μείνει μόνος κτλ) παρά γιατί πραγματικά σε θέλει. Ένας ερωτευμένος άνθρωπος σε βλέπει θεά και λατρεύει τα πάντα πάνω σου.

    Όσο για αυτά που λες στην Μιλίβα....πάλι συμφωνώ! ¨ηθελα να της πω αυτό ακριβώς που επισημαίνεις για τα ταμπελάκια κι ότι προσπαθεί συνεχώς να δείξει κάτι που δεν είναι και μάλλον για αυτό μπερδεύει τους άλλους αλλά δεν βρήκα χρόνο νωρίτερα. Προσυπογραφω 100%

  11. #86
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Να το πω απλα.......Κι εμενα το αγορι μου μπορει τη μια να μου πει εχεις κιλα και την αλλη να μου πει εισαι η πιο ωραια. Η να με λεει χαζη ενω οταν τον εχω ρωτησει μου λεει ειμαι πολυ εξυπνη. Τα αγορια ετσι δειχνουν την αγαπη τους. Απο φοβο μην μας χασουν δεν λενε τι νιωθουν και επειδη ετσι ειναι δομημενη η κοινωνια να κρυβουν τα συναισθηματα τους μας μειωνουν. Εγω δεν ξερω κανενα αγορι να ανεβαζει την κοπελα του. Μπορει μεσα τους να σε θεωρουν θεα και πανεξυπνη και απο ολα και απεξω να σου λενε α, εισαι ασχημη, φορας χαλια ρουχα κτλ για να σε κανουν να εχεις χαμηλη αυτοπεποιθηση. Αυτα ειναι τα αυτονοητα και το λεω εγω που τα ζω σε μια σχεση και τα εχω ζησει και σε αλλες.
    αν πουν τι νιωθουν μετα θα αρχισουν τα κολπα το σπασιμο και τα νουμερα αρα ειναι προτημοτερο να μη λενε τιποτα ουτε θετικα ουτε αρνητικα αυτο αρεσει καλυτερα.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αν πουν τι νιωθουν μετα θα αρχισουν τα κολπα το σπασιμο και τα νουμερα αρα ειναι προτημοτερο να μη λενε τιποτα ουτε θετικα ουτε αρνητικα αυτο αρεσει καλυτερα.
    Κι ομως, πολλοι λενε, οι περισσοτεροι πιστευω λενε και θετικα και αρνητικα. Τα αρνητικα η δεν τα εννοουνε συνηθως η τα λενε επειδη τα πιστευουν αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελουν την κοπελα που ειναι διπλα τους. Υπαρχουν και οι περιπτωσεις που δεν ειναι ερωτευμενοι βεβαια αλλα τοτε ειναι που δεν λενε τιποτα η την βγαζουν την αλλη θεα μονο για το σεξ η λενε μονο αρνητικα γιατι δεν βρισκουν κατι θετικο γιατι ειναι καφροι.

  13. #88
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    15
    Αν δεν έχεις συναισθήματα γιαυτον μην αλλάξεις για κανέναν.μην περιορίζεσαι. Δεν θα ειμουν ποτέ με καποιον που θα με άδειαζε συνέχεια.ο άνθρωπος σου πρέπει να είναι περήφανος για σενα. Θεωρώ ότι αν θα του καθόταν αυτό ήθελε θα σε είχε παρατήσει χωρίς συζήτηση.

    Εστάλη από SM-G930F στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By GIANNIS 30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-10-2013, 21:03
  2. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ!
    By GIANNIS 30 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-09-2013, 01:13
  3. ανασφαλεια
    By nanpap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 18-08-2013, 15:36
  4. Ανασφάλεια
    By WaDe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-12-2012, 20:37
  5. ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ
    By lena8999 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 09-01-2007, 19:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •