Αγχος για δοντια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252

    Αγχος για δοντια

    Ισως το θεμα να ειναι λιγο ασχετο με φοβιες αλλα θελω καποια γνωμη. Ειμαι 21, πριν 6-7 χρονια ειχα στα δοντια μου σιδερακια αλλα οταν τα εβγαλα και επρεπε να βαλω μασελακι αιθαιρετησα και μετα απο λιγο το σταματησα. Τωρα εχω παρατηρησει ενα δοντι μου να ειναι στραβο το οποιο αναλογα απο που το κοιτας ειναι ορατο με γυμνο ματι και αλλες πρεπει να το δεις απο κοντα. Γνωριζουμε αν μπορει να φτιαχτει ακομη και τωρα?

  2. #2
    ΄Πήγαινε σε οδοντίατρο!!
    γιάννης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    ΄Πήγαινε σε οδοντίατρο!!
    Γιατι καλε?? Αφου υπαρχει το φορουμ με ειδικη κατηγορια για τα αγχη του καθενος. :P
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    γιατι να το φτιαξεις;;; ασε το στραβο, δεν εγινε και τιποτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γιατι να το φτιαξεις;;; ασε το στραβο, δεν εγινε και τιποτα
    Δεν ειναι και το καλυτερο απο πλευρας ψυχολογιας το διαστημα που διανυω οποτε αυτο που μου παρουσιαστηκε με κανει να σκεφτομαι οτι θα φαινομαι ασχημος κτλ σε περιπτωση που στραβωσει πιο πολυ. Καταλαβαινεις, αρνητικες σκεψεις...

  6. #6
    Miliva21
    Guest
    Εγω τωρα τελευταια εχω αγχος μηπως μου εχει βγει η ριζα και πρεπει να τα ξαναβαψω.........θα πετυχει η βαφη ή οχι αραγε...??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Εγω τωρα τελευταια εχω ενα αγχος αν φαινεται η ψαλιδα στη μαλλουρα μου με γυμνο ματι ή αν χρειαζεται μεγεθυντικο φακο
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    ορθοδοντικη , γινεται και σε μεγαλη ηλικια,παντως.
    αυτο που λεγανε παλια για την παιδικη ηλικια, δεν ισχυει.
    οποτε το θεμα ειναι καθαρα οδοντιατρικο, οχι ψυχολογικο.
    οπως σου λεει και ο ιωαννης, πηγαινε στον οδοντιατρο σου. αν υπαρχει περιθωριο να ισιωσει (χωρος, κλπ) θα ισιωσει.

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εγω τωρα τελευταια εχω ενα αγχος αν φαινεται η ψαλιδα στη μαλλουρα μου με γυμνο ματι ή αν χρειαζεται μεγεθυντικο φακο
    Παρε ενα μεγαθυντικο φακο καλυτερα...να εχεις το κεφαλι σου ησυχο .......

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Τωρα που το ξανασκεφτομαι ...ειχα και εγω ενα αγχος σχετικα με τα δοντια τη προηγουμενη εβδομαδα .....εβρασα μακαρονια αλλα μου βγηκαν σκληρα και ειχα και το αγχος για τα δοντια ( μη φυγει κανα δοντι καθως μασαω) αλλα εχω και ενα επιπλεον αγχος....μου παραβρασαν και βγηκαν σκληρα ή δεν εβρασαν???

    Να παρω ενα τσελεμεντε?? Ή μηηηηηηηπως να ανοιξω νεο θεμα....????????

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπορει , η φιλη μου , στα 22 εβαλε συρματακια , για να κλεισει ενα μεγαλο κενο αναμεσα στα μπροστινμα δοντια , με επιτυχια , πηγαινε στο γιατρο σουθ να σουθ βαλουν , μην ανησυχης , γινεται .......και σε μεγαλυτερες ηλικιες ....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Τωρα που το ξανασκεφτομαι ...ειχα και εγω ενα αγχος σχετικα με τα δοντια τη προηγουμενη εβδομαδα .....εβρασα μακαρονια αλλα μου βγηκαν σκληρα και ειχα και το αγχος για τα δοντια ( μη φυγει κανα δοντι καθως μασαω) αλλα εχω και ενα επιπλεον αγχος....μου παραβρασαν και βγηκαν σκληρα ή δεν εβρασαν???

    Να παρω ενα τσελεμεντε?? Ή μηηηηηηηπως να ανοιξω νεο θεμα....????????
    Δεν επαθαν τιποτα τα δοντια σου, απολυτως , μονο αμα τρως με το κοκκκαλο κανα παιδακι μπορεις να παθεις σπασιμο ..........να τα βραζεις πιο πολυ τα μακαρονια , να κολλανε μερικα στον τοιχο , στον τοιχο , οχι ολη η κατσαρολα ............ αντε , κοριτσι της παντρειας , και δεν ξερεις μακαρονια να φτιαχνεις .....al dente που λενε κι οι Ιταλοι ......που δεν ξερω ουτε γω να φτιαχνω μακαρονια , μακαρενα ξερω να χορευω ομως .......

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ορθοδοντικη , γινεται και σε μεγαλη ηλικια,παντως.
    αυτο που λεγανε παλια για την παιδικη ηλικια, δεν ισχυει.
    οποτε το θεμα ειναι καθαρα οδοντιατρικο, οχι ψυχολογικο.
    οπως σου λεει και ο ιωαννης, πηγαινε στον οδοντιατρο σου. αν υπαρχει περιθωριο να ισιωσει (χωρος, κλπ) θα ισιωσει.
    Πες τα βρε ρεμ , που κατεχεις πολλα .........παρα πολλα .....

  14. #14
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν επαθαν τιποτα τα δοντια σου, απολυτως , μονο αμα τρως με το κοκκκαλο κανα παιδακι μπορεις να παθεις σπασιμο ..........να τα βραζεις πιο πολυ τα μακαρονια , να κολλανε μερικα στον τοιχο , στον τοιχο , οχι ολη η κατσαρολα ............ αντε , κοριτσι της παντρειας , και δεν ξερεις μακαρονια να φτιαχνεις .....al dente που λενε κι οι Ιταλοι ......που δεν ξερω ουτε γω να φτιαχνω μακαρονια , μακαρενα ξερω να χορευω ομως .......
    Αχαχαχα και αμα τα βραζει πιο πολυ νμζ γινονται σκληρα....

    Μη με λες κοριτσι της παντρειας θα κανω εμετο.....χαχαχαχα

Similar Threads

  1. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 22:06
  2. φιλοι-πως να τους κρατησω με νυχια και με δοντια?
    By adriana in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 16-07-2013, 02:48
  3. ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-2010, 20:29
  4. χαλασμενα δοντια
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 29-12-2009, 12:45
  5. δόντια
    By claire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 18-11-2009, 23:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •