Πως θα βρω εναν ερωτα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23

    Πως θα βρω εναν ερωτα;

    θεωρό οτί αυτό το δίαστιμα που επιβιώνο θα ήθελα μονο μια κοπέλα να με αγαπάει πραγματικά...
    Πάντα το ζητούσα βασικά και πάντα έφευγαν απο την ζωή μου, φυσικά είχα κάνει και εγώ κάποια λάθη αλλά δεν παύει να είμαι πληγωμένος ειδικά σε αυτόν τον τομέα.Πιστεύω πως αν μπώ σε μια ερωτική σχέση αυτήν την στιγμή θα αποκτίσω περισσότερη ντοπαμίνη και θα νιώσο πιο ευτιχισμένος αλλα το χω ξανασυζητισει με τον κολλιτό μου, αν δεν αλλάξω εγώ καμία δεν θα με δεχτεί και πραγματικά και εγώ το νομίζω αυτό.ποια κοπέλα θα δεχόταν για αγόρι εναν 20χρόνο χωρις δουλεία και αυτοπεποίθηση;
    Επείσης μου λέγανε πάρα πολλοί, ακόμα και οι γονείς μου να μην το κυνηγαώ, οτι δηλαδή θα έρθει μόνο του.Εχουν περάσει 3 χρόνια χωρίς να το κυνηγάω και νιωθο ακομα πιο θλιμένος απο ότι ήμουν...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Fr0z View Post
    θεωρό οτί αυτό το δίαστιμα που επιβιώνο θα ήθελα μονο μια κοπέλα να με αγαπάει πραγματικά...
    Πάντα το ζητούσα βασικά και πάντα έφευγαν απο την ζωή μου, φυσικά είχα κάνει και εγώ κάποια λάθη αλλά δεν παύει να είμαι πληγωμένος ειδικά σε αυτόν τον τομέα.Πιστεύω πως αν μπώ σε μια ερωτική σχέση αυτήν την στιγμή θα αποκτίσω περισσότερη ντοπαμίνη και θα νιώσο πιο ευτιχισμένος αλλα το χω ξανασυζητισει με τον κολλιτό μου, αν δεν αλλάξω εγώ καμία δεν θα με δεχτεί και πραγματικά και εγώ το νομίζω αυτό.ποια κοπέλα θα δεχόταν για αγόρι εναν 20χρόνο χωρις δουλεία και αυτοπεποίθηση;
    Επείσης μου λέγανε πάρα πολλοί, ακόμα και οι γονείς μου να μην το κυνηγαώ, οτι δηλαδή θα έρθει μόνο του.Εχουν περάσει 3 χρόνια χωρίς να το κυνηγάω και νιωθο ακομα πιο θλιμένος απο ότι ήμουν...
    βρες πρωτα τον εαυτο σου κ τοννβρισκεις κ τον ερωτα. δεν θα χαθουν οι γυναικες

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    βρες πρωτα τον εαυτο σου κ τοννβρισκεις κ τον ερωτα. δεν θα χαθουν οι γυναικες

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ξερω οτι καταβαθος αυτο χρειαζομαι και αυτο θα με βοηθησει να βρω τον εαυτο μου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Όλοι κατά βάθος, τον πραγματικό έρωτα ψάχνουμε, ασχέτως αν μπορεί να μας βλάψει. Γυναίκες υπάρχουν, εμείς όμως θα πρέπει να φτιάξουμε και το εσωτερικό και το εξωτερικό μας. Όλα είναι στο χέρι μας, αρκεί να αρχίσουμε στην πράξη και να μην μείνουμε μόνο στην θεωρία.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θεωριτικα οι ανθρωποι κανουν σχεσεις για να νιωσουν πιο ομορφα

    αν ειναι να σου βγει η πιστη να αλαξεις τοτε καθεσε και ετσι πιο το οφελος?

    ειναι σα να θυσιαζεις ενα πραγμα για να κερδισεις ενα αλλο

    επιτυχια ειναι να σε θελει καποια οπως εισαι απλως πρεπει να σε γνωρισει για να ερθει στη ζωη σου με τις πεποιθησεις ποια θα με θελει δε θα γινει τιποτα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Όλοι κατά βάθος, τον πραγματικό έρωτα ψάχνουμε, ασχέτως αν μπορεί να μας βλάψει. Γυναίκες υπάρχουν, εμείς όμως θα πρέπει να φτιάξουμε και το εσωτερικό και το εξωτερικό μας. Όλα είναι στο χέρι μας, αρκεί να αρχίσουμε στην πράξη και να μην μείνουμε μόνο στην θεωρία.
    Παρα πολυ σωστα.συμφωνω απολυτα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Fr0z View Post
    θεωρό οτί αυτό το δίαστιμα που επιβιώνο θα ήθελα μονο μια κοπέλα να με αγαπάει πραγματικά...
    Πάντα το ζητούσα βασικά και πάντα έφευγαν απο την ζωή μου, φυσικά είχα κάνει και εγώ κάποια λάθη αλλά δεν παύει να είμαι πληγωμένος ειδικά σε αυτόν τον τομέα.Πιστεύω πως αν μπώ σε μια ερωτική σχέση αυτήν την στιγμή θα αποκτίσω περισσότερη ντοπαμίνη και θα νιώσο πιο ευτιχισμένος αλλα το χω ξανασυζητισει με τον κολλιτό μου, αν δεν αλλάξω εγώ καμία δεν θα με δεχτεί και πραγματικά και εγώ το νομίζω αυτό.ποια κοπέλα θα δεχόταν για αγόρι εναν 20χρόνο χωρις δουλεία και αυτοπεποίθηση;
    Επείσης μου λέγανε πάρα πολλοί, ακόμα και οι γονείς μου να μην το κυνηγαώ, οτι δηλαδή θα έρθει μόνο του.Εχουν περάσει 3 χρόνια χωρίς να το κυνηγάω και νιωθο ακομα πιο θλιμένος απο ότι ήμουν...
    Φιλε μου να ηξερες ποσο δυσκολο ειναι αυτο που ζητας γιατι μιλησες για πραγνατικοερωτα δεν μιλησες απλα για μια σχεση.και πιστευης οτι υπαρχει πραγματικος ερωτας στης μερες μας??
    Τελος παντων.ο ουδεν ειδα ειπε πολυ σπουδεο πραγμα πρεπει να φτιαξουμε το εσωτερικο και το εσωτερικο μας εαυτο τη στιγμη που κατι δεν παει καλα στο θεμα σχεσεις....
    Κατσε και σκεψου λιγο τη μπορει να ειναι αυτο που δεν αρεσει πανω σου στα κοριτσια??τη εχουν οι αλλοι και αρεσουν???μηπως εισαι πολυ συνεσταλμενο ατομο??μηπως βιαζεσε με το που γνωρισεις ενα κοριτση να κανετε σχεση??μηπως ντρεπεσε να μιλησεις σε ενα κοριτση??δεν μπορει κατι φταιει..δεν νομιζεις?,

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εγω νομιζω οτι φταιει η ελλειψη αυτοπεποιθησης.. εμρις οι γυναικες χρειαζομαστε καποιον που να φαινεται δυναμικος, να μπορει να μας στηριξει οταν θα νιωθουμε ευαλωτες..

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    εγω νομιζω οτι φταιει η ελλειψη αυτοπεποιθησης.. εμρις οι γυναικες χρειαζομαστε καποιον που να φαινεται δυναμικος, να μπορει να μας στηριξει οταν θα νιωθουμε ευαλωτες..
    Συμφωνώ, είναι η γυναικεία ψυχολογία. Όμως icecream, υπάρχουν και καλά παιδιά και επιλέγετε άτομα, που ξέρετε ότι θα σας βλάψουν ή θα σας απατήσουν κλπ, και αυτό γιατί θεωρείτε πως μπορείτε να τους αλλάξετε προς το καλύτερο και όταν σας την κάνουν με ελαφρά, λέτε πως όλοι οι άντρες είναι μ@@@κες. Ε, όχι δεν το δέχομαι προσωπικά. Και καλά παιδιά υπάρχουν και είμαστε εδώ. Όμως αυτόν που θα κοιτάξει μία γυναίκα πρώτα, είναι αυτός που θεωρητικά, θέλει διορθώσεις. Αυτόν δηλαδή, που έχει 5 κοπέλες για πλάκα, αυτόν που ξενυχτάει και κάθε φορά, έχει μια διαφορετική κοπέλα στο κρεβάτι του, αυτόν που θα σας χτυπήσει ή θα σας απατήσει με άλλη. Τέλος πάντων, κάποιες σκέψεις κάνω και εγώ, σύμφωνα με αυτά που έχω δει. Δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι, αλλά η πλειοψηφία των γυναικών, πρώτα θα κοιτάξει ένα τέτοιο άτομο και μετά έναν ισορροπημένο, που δεν είναι έτσι στην ζωή του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Fr0z View Post
    αν δεν αλλάξω εγώ καμία δεν θα με δεχτεί και πραγματικά και εγώ το νομίζω αυτό.ποια κοπέλα θα δεχόταν για αγόρι εναν 20χρόνο χωρις δουλεία και αυτοπεποίθηση;
    κοιτα αν εισαι σε μια παρατιμενη κατασταση αυτο φαινεται κ ναι τ μονο λογικο ειναι να παιρνεις συνεχος απορηψη. οσο κ να βγενεις κ να κυνηγας παλι απορηψη θα παιρνεις. ναι πρεπει να αλλαξεις κ να γινεις απλα το καλυτερο που μπορεις. κ οσο προχωρας ολλο κ περισοτερες κ καλυτερες θα δειχνουν ενδιαφερον. εγω αυτο πιστευω κ αυτο προσπαθω


    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι, αλλά η πλειοψηφία των γυναικών, πρώτα θα κοιτάξει ένα τέτοιο άτομο και μετά έναν ισορροπημένο, που δεν είναι έτσι στην ζωή του.
    κοιτανε αυτον γιατι τετοιοι φαινονται! υπαρχουν! κυκλοφορουν!
    οταν ο "ισορροπημενος" μενει κλεισμενος σπιτι του, δεν βγαινει σε μερη οπου συχναζουν καλες παρεες, δεν εχει ανεση - οικονομικα/ψυχολογικα - για μια εξοδο, ειναι βαρυς, δεν πολυμιλαει, δεν δειχνει χιουμορ, πως να τραβηξει την προσοχη μιας γυναικας? δεν ειναι πυθια η αλλη να φαντασιωθει τον ιδανικο....
    Ο κανονας ειναι οτι <<αυτο που φαινεται, κερδιζει! >>

    να προσθεσω δικες μου εμπειριες απο αντρες που δεν τους κυνηγουσαν οι πολλες:
    ενας παλιοτερα για τον οποιο ειχα ενδιαφερθει βγηκε πολυ καλλιτεχνης και προτιμησε τη μοναξια του για να γραφει ποιηση...
    ενας αλλος, ανετος, μορφωμενος καιιιιιιιι φανατικος αναρριχητης προτιμησε την ελευθερια του για να ζει τη ζωη του στα μετρα του....
    ενας αλλος μαλλον ηταν ομοφυλοφιλος....
    ενας απο κονε φιλων εψαχνε γυναικα-μανα-μαμα να τον νταντευει, και μου την ειπε κιολας οτι και καλα θελει συμπαρασταση...
    κι ενας αλλος προσφατος θελει μικρουλες για να κανει σχεσεις με ημερομηνια ληξης...γιατι σου λεει το 20χρονο δεν θελει γαμο ενω μια 30-35 σκεφτεται αλλιως...
    αντε τωρα να βγαλεις ακρη...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    κοιτανε αυτον γιατι τετοιοι φαινονται! υπαρχουν! κυκλοφορουν!
    οταν ο "ισορροπημενος" μενει κλεισμενος σπιτι του, δεν βγαινει σε μερη οπου συχναζουν καλες παρεες, δεν εχει ανεση - οικονομικα/ψυχολογικα - για μια εξοδο, ειναι βαρυς, δεν πολυμιλαει, δεν δειχνει χιουμορ, πως να τραβηξει την προσοχη μιας γυναικας? δεν ειναι πυθια η αλλη να φαντασιωθει τον ιδανικο....
    Ο κανονας ειναι οτι <<αυτο που φαινεται, κερδιζει! >>

    να προσθεσω δικες μου εμπειριες απο αντρες που δεν τους κυνηγουσαν οι πολλες:
    ενας παλιοτερα για τον οποιο ειχα ενδιαφερθει βγηκε πολυ καλλιτεχνης και προτιμησε τη μοναξια του για να γραφει ποιηση...
    ενας αλλος, ανετος, μορφωμενος καιιιιιιιι φανατικος αναρριχητης προτιμησε την ελευθερια του για να ζει τη ζωη του στα μετρα του....
    ενας αλλος μαλλον ηταν ομοφυλοφιλος....
    ενας απο κονε φιλων εψαχνε γυναικα-μανα-μαμα να τον νταντευει, και μου την ειπε κιολας οτι και καλα θελει συμπαρασταση...
    κι ενας αλλος προσφατος θελει μικρουλες για να κανει σχεσεις με ημερομηνια ληξης...γιατι σου λεει το 20χρονο δεν θελει γαμο ενω μια 30-35 σκεφτεται αλλιως...
    αντε τωρα να βγαλεις ακρη...
    παντος εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι αντι να δηνει ολλη την ενεργεια κ τον χρονο του απλα ψαχνωντας κ προσπαθωντας να φανει ωραιος στοις γυνεκαις. να δηνει την ενεργεια κ τον χρονο του στο εαυτο του να κανει αυτος πραγματα για τον εαυτο του που θα τον ανεβασουν κ με λιγα λογια να γινει το καλυτερο που μπορει κ ετσι να αφηνει της αλλες να ερχωνται σαυτον κ να προσπαθουν να τον προσεγκισουν. συμφωνεις?

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    παντος εγω πιστευω πως το καλυτερο ειναι αντι να δηνει ολλη την ενεργεια κ τον χρονο του απλα ψαχνωντας κ προσπαθωντας να φανει ωραιος στοις γυνεκαις. να δηνει την ενεργεια κ τον χρονο του στο εαυτο του να κανει αυτος πραγματα για τον εαυτο του που θα τον ανεβασουν κ με λιγα λογια να γινει το καλυτερο που μπορει κ ετσι να αφηνει της αλλες να ερχωνται σαυτον κ να προσπαθουν να τον προσεγκισουν. συμφωνεις?
    ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!
    αλλα προσεξε... το παιχνιδι των γνωριμιων ειναι αμοιβαιο, δεν ειναι μονομερες! καμια γυναικα δεν προκειται να βγαλει εναν αντρα απο τη σπηλια του!
    και 2ον, εχε υποψιν σου τι ανατροφη στο θεμα των 2 φυλων εχουν λαβει πολλες κοπελες...<<μη μιλας με αγνωστους, θελει να σε εκμεταλλευτει/βλαψει, που ξερεις απο που κραταει η σκουφια του κλπ...>>
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!
    αλλα προσεξε... το παιχνιδι των γνωριμιων ειναι αμοιβαιο, δεν ειναι μονομερες! καμια γυναικα δεν προκειται να βγαλει εναν αντρα απο τη σπηλια του!
    και 2ον, εχε υποψιν σου τι ανατροφη στο θεμα των 2 φυλων εχουν λαβει πολλες κοπελες...
    για το πρωτο πιστευω οτι εφοσων ο ιδιος ειναι λειτουργικος στη καθημερινοτητα του κ εχει θεσει κ στοχους προκειμενου να συνεχισει να πρωχωραει εχει βγει απο τη φωλια του. κ για το 2ο δεν ειμαι σγρος αλλα οτι ανατροφη κ ναχει αν παω εγω μ αρκετα απλο τροπο πιστευω να μην με παρει στραβα... η οχι?

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Συμφωνώ, είναι η γυναικεία ψυχολογία. Όμως icecream, υπάρχουν και καλά παιδιά και επιλέγετε άτομα, που ξέρετε ότι θα σας βλάψουν ή θα σας απατήσουν κλπ, και αυτό γιατί θεωρείτε πως μπορείτε να τους αλλάξετε προς το καλύτερο και όταν σας την κάνουν με ελαφρά, λέτε πως όλοι οι άντρες είναι μ@@@κες. Ε, όχι δεν το δέχομαι προσωπικά. Και καλά παιδιά υπάρχουν και είμαστε εδώ. Όμως αυτόν που θα κοιτάξει μία γυναίκα πρώτα, είναι αυτός που θεωρητικά, θέλει διορθώσεις. Αυτόν δηλαδή, που έχει 5 κοπέλες για πλάκα, αυτόν που ξενυχτάει και κάθε φορά, έχει μια διαφορετική κοπέλα στο κρεβάτι του, αυτόν που θα σας χτυπήσει ή θα σας απατήσει με άλλη. Τέλος πάντων, κάποιες σκέψεις κάνω και εγώ, σύμφωνα με αυτά που έχω δει. Δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι, αλλά η πλειοψηφία των γυναικών, πρώτα θα κοιτάξει ένα τέτοιο άτομο και μετά έναν ισορροπημένο, που δεν είναι έτσι στην ζωή του.
    Τότε εγώ μάλλον ανήκω στη μειοψηφία γιατί ένα άτομο σαν αυτό που περιγράφεις δεν αξίζει δεκάρα και δεν υπήρχε περίπτωση να τον επιλέξω αν καταλάβαινα τον πραγματικό του χαρακτήρα...και μου κάνει εντύπωση που λες ότι αυτόν προτιμούν οι περισσότερες γυναίκες γιατί αυτό είναι μαζοχισμός...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-11-2016, 09:57
  2. Η χημεία του έρωτα
    By xristina85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 06-06-2013, 19:06
  3. περι έρωτα
    By baggelio in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 48
    Last Post: 23-03-2010, 01:01
  4. Το ψέμα του έρωτα
    By Νικήτας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 24-05-2009, 10:20
  5. υποτροπίασε από έρωτα?
    By syntrofia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-04-2008, 12:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •