Βιωνει κανεις!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by genesis View Post
    Έχω φτάσει πια 46 οπότε απομακρύνεται η δημιουργία οικογένειας. Είμαι μια χαρά άνθρωπος, γύρω στο 1,60, κανονικά κιλά, με οβάλ κανονικό και ίσως όμορφο πρόσωπο. Κανονική, συνηθισμένη. Παρόλο το ύψος, στη Γερμανία (όταν ζούσα) περνούσα και για Γερμανίδα. Καμία σχέση με δυσμορφίες, νανισμό, παχυσαρκία κλπ. Ίσως απλά δεν βρήκα κάποιον κατάλληλο όπως και τόσες γνωστές σ' αυτή την ηλικία, αλλά αυτές έχουν και καμία σχέση κάπου κάπου για διακοπές, ταξιδάκια, συντροφιά και γενικά διαβιούν καλύτερα από μένα σαν ελεύθερες. Έχουν βέβαια και καλύτερα οικονομικά.
    Αυτά μου τα έχουν πει συγγενείς. Στην δουλειά απλά με έβαζαν σε κατώτερη κοινωνική τάξη. Να μην κοιτάω μηχανικούς π.χ. Επίσης τους έχω δει που μιλάνε κρυφά σε καινούργιους (τόσο οι συγγενείς όσο και στη δουλειά) και μετά με αποφεύγουν.
    Δεν μου αρέσει να μιλάω όμως για θέματα σχέσεων. Αν είστε ακόμη νέοι προσπαθείστε να το ξεπεράσετε και μην αφήσετε να σας πατήσουν.
    Είσαι πολύ νέα ακόμα!!! Μπορεί το να κάνεις παιδιά (αν σε ενδιέφερε αυτό) να είναι πια δύσκολο, αλλά οκ, πολλές γυναίκες δεν κάνουν παιδιά και ζουν ευτυχισμένες με σύντροφο ή χωρίς παρόλα αυτά. Δεν τελειώνει η ζωή στα 46! Και το οτι δεν βρέθηκε κάποιος κατάλληλος μέχρι τώρα, δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να βρεθεί στο μέλλον, κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει η ζωή. Το σημαντικό είναι να μην παραιτείσαι, να μην το βάζεις κάτω και να προσπαθείς να περνάς όμορφα με όποιον τρόπο μπορείς.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    https://www.newsitamea.gr/18chroni-s.../#.WcaAi7JJbIU

    Δοξα το θεο δεν πασχω απο σχιζοφρενεια!! Φανταζομαι ποσο επωδυνα θα ειναι για καποιον/οια που εχει!!
    Πολύ θάρρος η κοπέλα για να μπορέσει να μιλήσει ανοιχτά για αυτό που της συμβαίνει. Και πάλι εδώ αποδεικνύεται πως η τέχνη - σε όποια μορφή της- μπορεί να βοηθήσει ακόμα και σε τόσο δύσκολες καταστάσεις το άτομο να νιώσει πιο όμορφα.
    Εντωμεταξύ είναι όντως πολύ όμορφη!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    214
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    εγω πλεον ο,τι γινεται πηγαινω κατ ευθειαν στο διευθυντη, και συγχρονως τους το λεω. ευγενικα οσο μπορω. απο τοτε που ακολουθω αυτην την τακτικη δεν εχω πλεον προστριβες και ο καθενας μπαινει στη θεση του. η συγγρουση ριναι δυσκολη και με αναδτατωνει αλλαδε γινεται αλλιως
    Oι διευθυντές δίνουν δωράκια στους ρουφιάνους σ' εμάς, δεν τους βάζουν στη θέση τους. Έξτρα άδειες π.χ. και μάλιστα άμεσα, γι' αυτό βλέπω άτομα να λείπουν πολύ σε σύγκριση με την άδεια που έχουμε. Επίσης θέσεις, μπορεί και σε χρήμα. Επειδή είναι και κρατική η εταιρεία, ίσως δίνουν και από πιο ψηλά για να ταλαιπωρούν κάποιους ανθρώπους. Θέλουν να γίνονται αυτά.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εσυ μπορεις να τα λεςστο διευθυντη και ασε τους ρουφιανους να παιρνουν δωρα και αδειες.. αυτο δεν ,πορεις να το αλλαξεις. φετος μου ετυχε να κανω παραπονο για συναδελφο σε διευθυντρια, που η συναδελφος δουλευε 4 χρονια κι εγω 1, και επεσε απο τασυννεφα. και πηρε το μερος μου την επιασε και της μιλησε

  5. #20
    Μιλάμε εμείς όταν πρέπει και όπως πρέπει και δεν προσφεύγουμε σε άλλους για να μας στηρίξουν ή για να μας δώσουν το δίκιο μας έστω κι αν αυτοι οι άλλοι είναι σε θέσεις εξουσίας.

    Το να μην με κάνει παρέα καποιος στο εργασιακό περιβάλλον δεν με απασχολεί ιδιαίτερα, ούτε βέβαια με πτοεί. Φτάνει η συμπεριφορα του να ναι άψογη τόσο μπροστα μου όσο και πίσω μου και να μην με διαβάλλει ή με γλύψιμο να θέλει να με υποσκελίσει ή να με βλάψει. Όλους αυτους φτανει να τους βαλεις στη θεση τους και να τους δωσεις να καταλαβουν ότι δεν εισαι του χεριού τους. Πολλες φορες ακουσα καποιους απο τη δουλεια να βγαινουν για φαί, ποτό κλπ κατα παρεες και να μην με εχουν καλεσει. Στις αρχες με ενοχλούσε, τώρα όχι, με ενδιαφέρει μόνο να ισχύουν αυτα που προανέφερα.

    Φιλίες στις δουλειες δεν υπάρχουν. Και ούτε μοιραζόμαστε τα προσωπικά μας στη δουλεια. Πρέπει να συνδεθεις σε πολύ προσωπικό επίπεδο με καποιον στη δουλεια για να του μιλας για σενα.

    Κι οταν σε βλεπουν να σκυβεις το κεφαλι και να μην μιλας και να ανεχεσαι προφανως θα σε πατησουν διοτι σ αυτο τον σκατοκοσμο τον μικρόψυχο δεν υπάρχει ειλικρίνεια και καλοσύνη.
    γιάννης

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    και μετα εγινε αγγελουδι.. και ο αγιος φοβερα θελει.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    φυσικα και θα το πρις στον ανωτερο σου. ειναι το νομιμο εργασιακο σου δικαιωμα. και η δουλεια του ανωτερου σου ειναι ακριβως αυτη.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    δεν προκειται να ιδρωσει το αυτακι απο κανεναν θρασυδειλο αν του μιλησεις στα ισα, αν του τσαμπουκαλςυτεις, αν τον παρεις με το καλο. ενας ανωτερος να του θυμιζει τα καθηκοντα και τις υποχρεωσεις του με το βουρδουλα, αυτο χρειαζεται. ετσι ειναι τα πραγματα στο δημοσιο

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι κάνεις όταν βλέπεις οτι δεν κάνεις
    By Νεραιδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2016, 00:55
  2. Πώς βιώνει κάποιος τη διπολική διαταραχή;
    By oti in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-04-2015, 20:58
  3. να ζει κανείς ή να μη ζει?
    By favvel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 11-12-2013, 06:36
  4. ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    By ΧΡΙΣΤ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-11-2010, 23:15
  5. με ΙΨΔ κανεις?
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 69
    Last Post: 15-09-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •