ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ????

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΟΧΗΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...ΕΝΩ ΤΟ ΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΧΑΛΑΡΩΣΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ Ο ΕΥΘΕΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ...ΜΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...
    ΟΛΟ ΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΓΕΝΙΚΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΑ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΑΥΤΟ ΜςΕ ΤΡΟΜΑΖΕ ΑΡΚΕΤΑ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΩΜΑ Η ΟΧΙ ΝΙΩΘΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΚΙΝ ΗΕΙΣ ΕΝΤΟΝΕΣ Η ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΗ ΔΕΝ ΤΟ ΝΙΩΘΩ.ΟΜΩΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ...ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ ΣΗΜΕΡΑ,ΚΑΙ ΛΕΩ ΣΗΜΕΡΑ ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ.ΑΥΤΕΣ ΤΙ ΜΕΡΕ ΒΡΗΚΑ ΔΥΟ ΟΡΦΑΝΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΝΑ ΝΕΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΣΑ.ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΣΗΜΕΡΙΝΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΥΤΟ Η ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΡΥΩΜΑ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩΒ ΞΑΝΑ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ?ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΤΕΡΟΥΓΙΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟΝ ΛΑΙ,Ο ΑΝ Ν ΚΑΤΑΙΒΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΦΑΡΥΓΓΑ...
    Το Μήνυμα σας

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Μην σε πιάνει στεναχώρια, για τα γατάκια. Έτσι είναι η φύση. Στην φύση, αυτός που ζει και θα μπορεί να αναπαραχθεί, είναι πάντα ο δυνατός και ο αδύναμος πεθαίνει. Ίσως, θα έπρεπε, να τα είχες πάει σε κάποιον κτηνίατρο, ώστε να πάρουν τα ειδικά εμβόλια. Μην στεναχωριέσαι, για τα γατάκια όμως. Προσπάθησε να βοηθήσεις το άλλο και σίγουρα χρειάζονται, εμβόλια να ξέρεις. Είσαι συναισθηματικός τύπος και επηρεάστηκες. Αν είναι μόνο αυτός ο λόγος που σου συμβαίνουν αυτά, προσπάθησε να το ξεπεράσεις σιγά σιγά, βοηθώντας το άλλο, αν είναι κάτι άλλο, δεν το γνωρίζω...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ελβιρα μου ναι, τα ειπαμε και τα ξαναειπαμε, ειναι τα γνωστα που περνας λογω νοσοφοβιας υποχονδριασης, μην τα συζητας εδω, θα περασουν.

    Τα γατακια να ξερεις γενικως ειναι παρα πολυ δυσκολο να επιβιωσουν χωρις μητρικο γαλα. Θελουν ζεστη, ταισμα υποκαταστατο μητρικου γαλακτος γατας καθε 3-4 ωρες, τριψιμο κοιλιτσα, καθαρισμα. Παθαινουν υπογλυκαιμικο σοκ ευκολα. Κανε ο,τι μπορεις για το αλλο. Εχει κλειστα ματια ακομη?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #4
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ελβιρα μου ναι, τα ειπαμε και τα ξαναειπαμε, ειναι τα γνωστα που περνας λογω νοσοφοβιας υποχονδριασης, μην τα συζητας εδω, θα περασουν.

    Τα γατακια να ξερεις γενικως ειναι παρα πολυ δυσκολο να επιβιωσουν χωρις μητρικο γαλα. Θελουν ζεστη, ταισμα υποκαταστατο μητρικου γαλακτος γατας καθε 3-4 ωρες, τριψιμο κοιλιτσα, καθαρισμα. Παθαινουν υπογλυκαιμικο σοκ ευκολα. Κανε ο,τι μπορεις για το αλλο. Εχει κλειστα ματια ακομη?
    Ασε εχω σκάσει απι την στεναχώρια.ειμαι ζώοφίλη οσο δεν παει αλλο και ολα σε μένα τύχαινουν λες και πέφτω πανω τους.εχω σώσει πολλες φορέα γατακια αλλα αυτο το μικρούλι το λάτρεψα .το πηγα εννοειται στον κτηνίατρο παντα ακολουθώ τις οδηγίες του.εμβολια δεν γίνονται σε αυτήν την ηλικια ειναι μολις 5 εβδομάδων.απο εχτες σταμάτησα το μπιμπερο και τρωει κονσέρβα ο μικρουλης ..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δε φταις εσυ, εχουν μεγαλο ποσοστο θνησιμοτητας, δεν ειναι σαν τα κουταβια. Ωραια αφου εφτασε 5 εβδομαδων και τρωει μονο του ειναι σε καλο δρομο. Εχε το νου σου αν βγαλει μυξες ή τσιμπλες να το πας στον κτηνιατρο μπορει να χρειαστει αντιβιωση.
    Καλοτυχο να ειναι! Και βεβαια μπραβο σου!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Άμεση λυση: Προσπαθησε να μη δινεις σημασια στις σκεψεις που σου ερχονται, πλησιασε τες αλλα μη φοβηθεις για να μειωθούν τα συμπτωματα (Ζαλαδες,φτερουγισματα κλπ)
    Έμμεση λυση και μακροχρονια: Ειναι ψυχολογικο, βρες την αιτια και θα ξεπεραστουν και παλι ολα αυτα...αφου εχεις ιστορικο με κρισεις και γνωριζεις.

  7. #7
    Καλησπερα παιδια!!!ευτυχως ο μικρουλης ειναι πολυ καλα τρωει ειναι πολυ καλος και πανεμορφος!!!πιτευω οτι ημαστε σε καλο δρομο...σε λιγο καιρο θα βαλω και αγγελια για υιοθεσια αλλα οχι ακομη γιατι ειναι πολυ μικρουλης..μακαρι να ειναι ψυχολογικο ολο αυτο.αυτες τις μερες το εχω το μυαλο μου και νιωθω συνεχεια εναν κομπο σαν καρυδι στο λαιμο μου.ρε γαμωτο αυτα τα ψυχολογικα τι μου εχουν κανει....

  8. #8
    Καλησπερα Ελβιρα ηθελα να σε ρωτησω ο κομπος περασε? Εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα με εσενα! Δεν περιμενα να βρω αλλο ατομο με ακριβως τα ιδια συμπτωματα..ολα ξεκινησαν με τον κομπο στο λαιμο μ πριν απο 3-4 μηνες και μπηκα σε μια διαδικασια εξετασεων οι οποιες ολες βγηκαν καθαρες. Ο κομπος υπαρχει ακομα καθως και ολα τα αλλα συμπτωματα που περιγραφεις. Πως εισαι τωρα νιωθεις ακομα ετσι? Χαραλαμπος

  9. #9
    Quote Originally Posted by Ο εαυτος μου και εγω View Post
    Καλησπερα Ελβιρα ηθελα να σε ρωτησω ο κομπος περασε? Εχω ακριβως τα ιδια συμπτωματα με εσενα! Δεν περιμενα να βρω αλλο ατομο με ακριβως τα ιδια συμπτωματα..ολα ξεκινησαν με τον κομπο στο λαιμο μ πριν απο 3-4 μηνες και μπηκα σε μια διαδικασια εξετασεων οι οποιες ολες βγηκαν καθαρες. Ο κομπος υπαρχει ακομα καθως και ολα τα αλλα συμπτωματα που περιγραφεις. Πως εισαι τωρα νιωθεις ακομα ετσι? Χαραλαμπος
    Χαραλαμπε καλημέρα!!!η απάντηση μου πολλή αργοπορημένη χίλια συγγνώμη αλλά δεν είχα Μπέι τόσο καιρό να δω ότι κάποιος μου αστείος μήνυμα.ελπθΩ να σε βοηθήσει η απάντηση μου ακόμη και αργά που είναι...ο κόμπος στο λαιμό με πιάνει όταν είμαι σε φάση ζωής με άγχος όπως και τώρα λόγω οικογενειακών προβλημάτων.καποιες φορές νομίζω ότι πνιγομαι.επειδη έχω θέμα στον αυχένα ευθειασμο που μου προκαλεί ζαλάδα τάση για εμετό και ίλιγγο σήμερα ξεκινάω φυσικοθεραοεθα.ο φυσικοθεραπευτής μου είπε ότι όταν έχεις στρες οι πλάτη και τα νεύρα που έχουμε στον αυχένα τείνουν να τσιτονονται και να ανεβαίνουν πιο πάνω.στο λέω πιο απλά για να το καταλάβεις.ειναι σαν να σηκονωνται οι ώμοι μας άθελά μας...αυτό έχει σαν συνέπεια να μην αιματωνονται καλά κάποια μέτρα να μας προκαλούν ζαλάδα και επίσης αυτά τα νεύρα έρχονται και μπροστά στον λαιμό.ετσι όταν έχεις άγχος τσιτονονται και τα νεύρα του λαιμού με αποτέλεσμα να νιώθεις πνιξιμο και κόμπο...

Similar Threads

  1. ξανα τα ιδια
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 18-09-2017, 23:00
  2. Τα ίδια ξανα
    By deppy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 27-03-2013, 15:53
  3. ξανα τα ιδια...
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2012, 16:31
  4. ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΚ*Τ*.................
    By Lacrymosa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 107
    Last Post: 09-08-2011, 23:51
  5. ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By nirida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-08-2008, 14:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •