Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 133
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εγω πιστευω οτι η νηματοθετρια οντως μπορει και να μη καιγεται τελικα για κανεναν ... απλα θελει να μαθει ποιος μπορει να ειναι στη πραγματικοτητα το σιγουρακι της ....αυτος που εχει τις λιγοτερες πιθανοτητες να την χωρισει επδ φοβαται να μεινει μονη της
    Οπως το ειπες!
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν συμβαινει μονο στις γυναικες αυτο αλλα και στους αντρες....και δεν νμζ οτι ειναι αγαπη ....μαλλον καπριτσιο ειναι και πεισμα.........κολλαμε ολοι σε αυτο που δν μπορουμε να εχουμε.....ειναι ετσι η φυση του ανθρωπου να απαξιωνει αυτα που εχει και να δινει αξια κηνυγωντας αυτα που δεν εχει........

    Αλλοι νομιζουν οτι το δυσκολο...αυτο δλδ που δεν μας καθεται ευκολα ... ειναι αυτο που αξιζει...επικρατει η αποψη (και καλα) οτι τα καλα κοποις κτωνται και οτι πρεπει να ματωσουμε γ κατι....γ αλλους ειναι και προκληση γιατι κερδιζουν επιβεβαιωση να κατακτησουν τον απομακρο και απλησιαστο στοχο.....

    Πολλοι βεβαια εχουν και χαμηλη αυτοπεποιθηση και "ριχνουν" την αξια του ατομου που ενδιαφερεται γι αυτους πχ αν εγω νιωθω οτι δεν αξιζω αυτος που ασχολειται μαζι μου δεν αξιζει ουτε εκεινος επδ ασχολειται με μενα...ενω ο αλλος που δν μου δινει σημασια φανταζει πιο ελκυστικος στα ματια μου
    Νομίζω, πως η τελευταία πρότασή σου, τα λέει όλα και η νηματοθέτρια, κάτι τέτοιο παίζει να έχει, χωρίς να είμαι σίγουρος...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    38

    Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων

    Εγω ενιωσα ερωτευμενη με τον Β και δεν ξερω αν αυτο εχει σπασει, εχει χαλασει και μπλεκοντας σε ολο το φαυλο κυκλο δεν εχω καταλαβει αν οντως ο Α με θελει η με κοροιδευει οπως ισχυριζεται ο Β. Δεν ειναι θεμα ποιος ειναι το σιγουρακι μου, απο τη στιγμη που ειπα να δωσω μια ευκαιρια στο Α θελω να το τηρησω αλλα αμα με κοροιδευει ας το ληξουμε εδω! Και το αρχικο μου ερωτημα ειναι αν ο Β εχει δικιο και ευθυνομαι εγω για την ασχημη ψυχολογικη του κατασταση


    Sent from my iPhone using E-Psychology Forum
    Last edited by vicky.a; 07-10-2017 at 18:59.

  4. #19
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by vicky.a View Post
    Θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να καταλαβω αν ο Α ενδιαφερεται οντως και δεν με θελει καβατζα, τι πρεπει να του πω να κανω. Εκεινος ειναι 34 και εγω 29.


    Sent from my iPhone using E-Psychology Forum
    Ο Α μαλλον δν σε θελει και παρα πολυ........το εχει δειξει απο τη συμπεριφορα του οτι δν σε υπολογιζει και δν καιγεται κιολας............

    σου συμπεριφερεται περισσοτερο σαν καβατζα.............και μολις ειδε οτι πηγες να του τη σκασεις και να τον αφησεις...εβαλε ως μεσο την γοητεια του που δεν σε αφηνει ασυγκινητη και επαιξε το παιχνιδακι του παλι για να σε αφησει στη θεση σου......στη θεση της καβατζας δλδ που τα παραταει ολα οποιαδηποτε στιγμη και γντ χαλι να την πατησει........

    Εμενα ολο αυτο το δηθεν νοιαξιμο Α δεν μου λεει κατι.......μολις σε "σιγουρεψει" θα σε φτυνει ξανα.....θα σε αποφευγει ....εσυ θα ξενερωσεις ....θα τον απειλησεις οτι θα φυγεις και μετα θα βαλει παλι μπρος το παιχνιδι του........και το ευχαριστιεται πολυ να βλεπει οτι σου ασκει επιρροη και δν μπορεις να κουνησεις ρουπι...οχι ομως τοσο επδ σε νοιαζεται...αλλα επδ παιρνει επιβεβαιωση απο αυτο..

    Κατσε και θα δεις.....
    Last edited by Miliva21; 07-10-2017 at 19:10.

  5. #20
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ο Α μαλλον δν σε θελει και παρα πολυ........το εχει δειξει απο τη συμπεριφορα του οτι δν σε υπολογιζει και δν καιγεται κιολας............

    σου συμπεριφερεται περισσοτερο σαν καβατζα.............και μολις ειδε οτι πηγες να του τη σκασεις και να τον αφησεις...εβαλε ως μεσο την γοητεια του που δεν σε αφηνει ασυγκινητη και επαιξε το παιχνιδακι του παλι για να σε αφησει στη θεση σου......στη θεση της καβατζας δλδ που τα παραταει ολα οποιαδηποτε στιγμη και γντ χαλι να την πατησει........

    Εμενα ολο αυτο το δηθεν νοιαξιμο του πρωην σου δεν μου λεει κατι.......μολις σε "σιγουρεψει" θα σε φτυνει ξανα.....θα σε αποφευγει ....εσυ θα ξενερωσεις ....θα τον απειλησεις οτι θα φυγεις και μετα θα βαλει παλι μπρος το παιχνιδι του........και το ευχαριστιεται πολυ να βλεπει οτι σου ασκει επιρροη και δν μπορεις να κουνησεις ρουπι...οχι ομως τοσο επδ σε νοιαζεται...αλλα επδ παιρνει επιβεβαιωση απο αυτο..

    Κατσε και θα δεις.....
    Δεν μας λέει όμως τι ενδιαφέρον έχει ο Α για να καταλάβουμε κι εμείς.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δεν μας λέει όμως τι ενδιαφέρον έχει ο Α για να καταλάβουμε κι εμείς.
    Ειναι μια σχεση δυο ετων και με ενδιαφερει σαν ανθρωπος και μου φερεται ομορφα. Ο Β μου ειπε τα ασχημα της σχεσης μου και σαν να εχει δικιο αλλα ζηταω τη γμωμη σας! Προφανως δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by vicky.a View Post
    Ειναι μια σχεση δυο ετων και με ενδιαφερει σαν ανθρωπος και μου φερεται ομορφα. Ο Β μου ειπε τα ασχημα της σχεσης μου και σαν να εχει δικιο αλλα ζηταω τη γμωμη σας! Προφανως δεν τα βλεπω καθαρα τα πραγματα


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App
    Σορρυ δλδ εσυ λες για τον Α οτι σου φερεται ομορφα???..... εσυ λες οτι δεν ησουν ευχαριστημενη.....
    Αν μιλας για τη τωρινη του κατασταση.....σου ειπα τι μπορει να γινεται και αλλαξε συμπεριφορα ο Α....

    Ναι...πιθανοτατα ο Β εχει δικιο οτι εσυ τον εχεις στεναχωρησει γιατι εκεινος σου εδειξε το εμδιαφερον του κ εσυ θες να τον αφησεις τωρα για τον Α....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    38

    Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων

    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Σορρυ δλδ εσυ λες για τον Α οτι σου φερεται ομορφα???..... εσυ λες οτι δεν ησουν ευχαριστημενη.....
    Αν μιλας για τη τωρινη του κατασταση.....σου ειπα τι μπορει να γινεται και αλλαξε συμπεριφορα ο Α....

    Ναι...πιθανοτατα ο Β εχει δικιο οτι εσυ τον εχεις στεναχωρησει γιατι εκεινος σου εδειξε το εμδιαφερον του κ εσυ θες να τον αφησεις τωρα για τον Α....
    Με το Β εχουμε χωρισει εδω και αρκετο καιρο αλλα συνεχεια με διεκδικει


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #24
    Miliva21
    Guest
    Και αφου λες οτι ερωτευτηκες τον Β και οτι σου τα εδινε ολα....τοτε γιατι εξακολουθουσες να μενεις και με τον Α.......???? Τι τον ηθελες?...

    Περιεργα μας τα λες

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Και αφου λες οτι ερωτευτηκες τον Β και οτι σου τα εδινε ολα....τοτε γιατι εξακολουθουσες να μενεις και με τον Α.......???? Τι τον ηθελες?...

    Περιεργα μας τα λες
    Φοβηθηκα να χωρισω ειδικοτερα οταν αρχισε να προσπαθει για εμενα. Ο Β εκανε τα παντα για μενα αλλα μου ελεγε να ειμαι συνειδητοποιημενη και αποφασισμενη και οτι δεν θα σε πιεσω για κατι, εγω εδω ειμαι να παρεις την αποφαση σου κι εγω το πηρα οτι δεν ηθελε και οπως αποδειχτηκε λαθος εκτιμηση εκανα!


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #26
    Miliva21
    Guest
    Πολυ τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα....και αφου τον Β τον εχεις χωρισει εδω και καιρο και εισαι με τον Α τοτε τι θες να μαθεις...?

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    38
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Πολυ τα εχεις μπερδεψει τα πραγματα....και αφου τον Β τον εχεις χωρισει εδω και καιρο και εισαι με τον Α τοτε τι θες να μαθεις...?
    Εχω συναισθηματα για εκεινον, δεν ξερω αν ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του. Η αληθεια ειναι οτι με απομακρυνε ολη αυτη η εμμονη του και η κριτικη για τη σχεση μου με το Α. Εχει δικαιωμα να με κριτικαρει;; Επισης νιωθω πολλες τυψεις για την κατασταση που τον εχω φερει. Η ερωτηση μου ειναι αν πρεπει να νιωθω υπεθυνη για την κατασταση του και για το αν Α με κοροιδευει και εγω εκανα το λαθος να τον εμπιστευτω και να του δωσω ευκαιρια.


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    A, καλά εγώ μπερδεύτηκα τελείως όμως, δύσκολη και περίπλοκη η γυναικεία σκέψη. Τόση ώρα νομίζω εγώ, πως είναι μαζί με τον Β και την διεκδικεί ο Α, ενώ ισχύει το αντίθετο και θέλει να μάθει για τον Α, αφού έχει χωρίσει τον Β. Εγώ πάντως με τα Α και τα Β, έχω μπερδευτεί, μόνο μην μας πεις στο τέλος, ότι υπάρχει και Γ...

  14. #29
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by vicky.a View Post
    Εχω συναισθηματα για εκεινον, δεν ξερω αν ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του. Η αληθεια ειναι οτι με απομακρυνε ολη αυτη η εμμονη του και η κριτικη για τη σχεση μου με το Α. Εχει δικαιωμα να με κριτικαρει;; Επισης νιωθω πολλες τυψεις για την κατασταση που τον εχω φερει. Η ερωτηση μου ειναι αν πρεπει να νιωθω υπεθυνη για την κατασταση του και για το αν Α με κοροιδευει και εγω εκανα το λαθος να τον εμπιστευτω και να του δωσω ευκαιρια.


    Εστάλη από iPhone στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ο Α απο αυτα που περιεγραψες στο αρχικο σου μνμ δειχνει να σε εχει σαν καβατζα περισσοτερο ή σαν να εχει και αλλη σχεση περα απο σενα ή παιζει γενικοτερα μπαλα και καπου αλλου...ομως λες οτι η συμπεριφορα του εχει αλλαξει....ποσο καιρο εισαι με τον Α και εχει αυτη τη καλη πλεον συμπεριφορα??

    Και γιατι καιγεσαι τωρα για τον Β... και σκεφτεσαι αν πρεπει να νιωθεις χαλια....??...ναι πιθανοτατα απογοητευτηκε γτ εφαγε χυλοπιτα ....νομιζω οτι δεν ξερεις τι θες εσυ η ιδια...αλλου πατας και αλλου βρισκεσαι.....λες οτι εισαι ερωτευμενη με τον Β αλλα τον χωρισες γιατι ο Α πια σου φερεται καλα...σε ρωταμε αν εισαι ερωτευμενη με τον Α και λες οτι ειναι μακροχρονη σχεση και οτι εχει αλλαξει η σταση του .....σε ρωταμε αν θες τον Β και λες οτι εχεις αισθηματα αλλα δν ξερεις αν τον θες.......τελικα η ερωτηση σου ποια ειναι???

    Αν ο Β εχει δικιο για τον Α?
    ...ναι πιθανοτατα και εχει

    Και αν πρεπει να νιωθεις ασχημα γτ ο Β εξαιτιας δου στεναχωρηθηκε??

    Ναι..επδ του εριξες χυλοπιτα
    .....

  15. #30
    Miliva21
    Guest
    Ο Α τωρα πως σου φερεται ? Περιεγραψε τη σχεση μαζι του ..ποσο καιρο τωρα ρνω δεν ηθελε να βλεποσαστε συχνα τωρα σε θελει

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος απο Παραλληλη σχεση
    By Michael_ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 18-04-2017, 12:21
  2. Χωρισμός απο την παράλληλη σχέση μου - ΑΔΙΕΞΟΔΟ
    By nausika in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 199
    Last Post: 13-05-2016, 14:17
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 19:34
  4. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37
  5. παράλληλη σχέση
    By rainy8080 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2009, 20:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •