Πώς τα καταφέρνετε;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318

    Πώς τα καταφέρνετε;;

    Παρατηρώ τον εαυτό μου συνολικά τα τελευταια χρονια, λογω της καταθλιψης μου.
    Τα βηματα ειναι μικρά και κάποια λιγο ακομα πιο μεγαλα.
    Παρ΄όλα αυτα δεν εχω θεραπευτει.
    Κάνοντας λοιπον ενδοσκοπηση και θελοντας με λίγα πια εναπομεινατα κουραγια να σωθω..
    σας ρωτάω προσωπικα εσεις πως καταφέρατε ή καταφερνετε να αλλαξετε τον τροπο σκεψης για τον εαυτό σας;
    τη ζωη σας γενικότερα;
    Μιλαμε για ψυχικες διαταραχες, επομενως το βαρος σιγουρα ειναι κυρίως δικο μας και το αποτελεσμα των σκεψεων μας.
    Για παραδειγμα, εγω προσπαθω να συνειδητοποιησω πληρως και να καταγραφω τις δυσλειτουργικες μου σκεψεις.
    Δεν με εχει βοηθησει πολυ να πω οτι πιανει, αλλα σιγουρα βοηθαει και ειναι ενας καλυτερος τροπος να τις επεξεργαστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κούκλα εγώ το έπαθα στα εικοσιπέντε μέχρι τα τριάντα δύο είχα κουραστεί κ νόμιζα δεν είχα κουράγιο κ με πιάνει στα τριάντα δύο μια κρίση δεν μπορούσα να περπατήσω σερνομουν κ λέω δε γαμιουνται όλοι εγώ να είμαι καλά τα γράφω όλα εκεί που δεν πιάνει μελάνι κ λέω κ να σερνομαι χέστηκα εγώ θα δουλεύω ότι και να γίνει κ να πεθάνω ακόμα τρία χρόνια μετά αναπτύχθηκαν δυνάμεις στον οργανισμό πράγμα που δεν ήξερα ότι γίνεται κ είμαι καλά συνήθως με λένε χαζό όχι ότι έχω ψυχολογικά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    κι εγω σ αυτο ελπιζω.. να φαω ενα φλας και να το παρω παλι απ την αρχη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    εχω ακουσει κι εγω για περιβοητο κλικ...και αυτο περιμενω να μου γινει προσωπικα...ελεος πια
    κουραγιο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι μενα μουγινε το κλικ με μια σχεση πουκανα το 2015 , τοτε καταλαβα οτι δεν ειναι ανικητη η κτθλψη , και με συνεχεις προσπαθειες απεβαλλα οπποιονδηποτε αρνητισμο , συν το οτι δεν αφηνα κενα αδρανειας στην μερα μου , τα κενα παντα συμβαλλουν στην κτθλψη , και τωρα ειμαι ενα 50% καλυτερα απο το 11-12-13-14 ..........
    θελει μεγαλη προσοπαθεια εκ μερους σου , να πιστεψεις στο εαυτο σου .......και στο οτι ολα εξαρτωνται απο εσενα την ιδια .....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •