Αδιέξοδη ερωτική ζωή μετα απο απώλεια κιλών.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9

    Αδιέξοδη ερωτική ζωή μετα απο απώλεια κιλών.

    Είναι απο αυτά που λεμε "που να το πεις και ποιος να σε πιστεψει".
    Παιδιωθεν παχουλη και ενίοτε παχύσαρκη με απίστευτα σκαμπανεβάσματα στα κιλά επι σειρα ετων και δοκιμάζοντας σχεδόν ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να τα χάσω. Σε όλο αυτό το διάστημα είχα 2 μακροχρόνιες σχέσεις στο ενεργητικό μου και 2-3 ελεύθερες, των οποίων το ερωτικό κομματι υπήρξε εξαιρετικό. Και ήρθε η στιγμη που τόσο για λόγους υγειας όσο και αισθητικής το έβαλα πείσμα και έχασα 38 κιλά. Παρολο που γυμναζομουν άλλοτε συστηματικά άλλοτε όχι, το σωμα μου πήρε τη ... Κατιουσα. Εντονη χαλάρωση και περισσευουμενο δέρμα σε όλο σχεδόν το σωμα. Και έτσι ξεκίνησε μια περίοδος στη προσωπική μου ζωή που δε μπορουσα να φανταστώ! Εξωτερικά, ντυμένη δε φαίνεται τίποτα άσχημο, εχω ενα πολύ ομορφο προσωπο, κανονικη προς αδύνατη , με καλες αναλογιες, εντονη προσωπικότητα, χαμογελαστη,μορφωμενη. Δε δυσκολευομαι ιδιαιτερα να βρω ενδιαφέροντες ανθρώπους. Το πρόβλημα παρουσιάζεται απο τη στιγμη που η σχέση αισίως καταλήγει στο κρεββάτι. Μετα απο αυτο σταματάνε όλα και άμεσα. Με θαυμάζουν με θέλουν, με φλερτάρουν μέχρι να δουν το σωμα μου. Μετα εξαφανίζονται. Εχουν περάσει 5 χρόνια και είμαι εγκλωβισμένη σε ενα σωμα που κανένας δεν ανέχεται ανεξάρτητα απο τα αλλά θετικά μου σαν άνθρωπος. Ο πλαστικός στον οποίο κατέφυγα είπε οτι χρειάζομαι 4 εγχειρήσεις για να ισορροπήσει το σώμα, αλλά δεν έχω τη δυνατότητα να τις κάνω. Τι θα γίνει? Φοβάμαι οτι θα μείνω μονη για παντα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τι να το κανεις να εχεις διπλα σου εναν επιφανειακο "ανθρωπο" που το μονο που θα τον ενδιαφερει θα ειναι το σωμα σου. Το ταμειο σου δεν σου δικαιολογει πλαστικες; Δεν ξερω απο αυτα γι'αυτο ρωταω. Αν οχι, βρες μια δουλεια και κανε οικονομια να μαζεψεις τα λεφτα να κανεις εστω τις 2 καλυτερα απο καμμια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Δουλεύω αλλά δεν είναι και τόσο ευκολο στην εποχή μας να μαζεψεις περιπου 15,000€ για να κανεις ιδιωτικά αυτές τις επεμβάσεις. Τα δημοσια ταμεία χαρακτηρίζουν αισθητικές αυτές τις επεμβάσεις και ως τέτοιες δεν τις καλύπτουν, το ίδιο ισχυει και για τις ιδιωτικές ασφάλειες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Τι να πω.........ειπα να εκανες μονο τις 2 τουλαχιστον αλλα ειναι πολυ μεγαλο το ποσο.......εννοειται οτι δεν μαζευονται στην εποχη μας...Προσπαθησε να βρεις καποιον οχι και τοσο ωραιο η καποιον παχυσαρκο, θα εχουν περισσοτερη κατανοηση. Καλυτερο αυτο απο το να μεινεις μονη σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    loose skin εκανες γιατι ομως; ποσο γρηγορα τα εχασες; εχω χασει και εγω 20 κιλα σε δυο χρονια και τωρα προσπαθω για αλλα 20 κιλα, ειναι πιθανο να κανω και εγω loose skin;........

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,711
    καλημερα.
    γιατι τοσο πολυ βρε παιδι μου. λες για 38 κιλα και περιγραφεις μια κατασταση που συμβαινει στα 68 κιλα. μηπως φταιει κατι αλλο και φευγουν οι υποψηφιοι?
    δεν εχω δει ποτε κατι τετοιο για τα κιλα που περιγραφεις, αλλα αν οντως ειναι αντικειμενικα τοσο σοβαρο το προβλημα σου, θα στο πει με σιγουρια ενας πλαστικος χ., οποτε κανε οτι μπορεις για να τις κανεισ αυτες τις επεμβασεις, εστω σταδιακα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Και μένα μου κάνει εντύπωση πως προκλήθηκε τόσο πρόβλημα με αυτά τα κιλά. Νόμιζα οτι αυτό συμβαίνει σε κάτι τρελά νούμερα, 70-80 + κιλά.
    Επίσης μου κάνει εντύπωση το γεγονός αυτό που λες οτι όλοι εξαφανίζονται μόλις δουν το σώμα σου! Είσαι σιγουρη πως δεν είναι κάτι άλλο κι όχι το σώμα σου που φταίει;
    Περιγράφεις τον εαυτό σου με τα κιλά και αντιλαμβάνομαι πως αυτά δεν σε εμπόδιζαν στην κοινωνική ή ερωτική σου ζωή, προφανώς νιώθοντας η ίδια καλά με τον εαυτό σου το μετέδιδες και στους γύρω σου. Μήπως τώρα είσαι εσύ αυτή που δεν "εγκρίνεις" το σώμα σου και το περνάς και στους άλλους;
    Σκέφτηκα και το άλλο βέβαια τώρα που μου φαίνεται κάπως λογικό, ίσως έχει αλλάξει το ταργκετ γκρουπ στο οποίο απευθύνεσαι μετά την απώλεια των κιλών. Προηγουμένως όντας παχουλή είχες πέραση σε μια κατηγορία ανδρών που δεν ψάχνανε για "μοντέλα" ας πούμε και που τους ενδιέφεραν κι άλλα πράγματα. Ίσως επειδή τώρα λες πως με τα ρούχα φαίνεσαι μια χαρά, κομψή, λεπτή κτλ να έπεσες σε άντρες που όντως ψάχνουν για "μοντέλα".

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Μαλλον αυτο που λες στο τελος ειναι ελισαβετ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,711
    συμφωνουμε, ελισσαβετ.
    κατι αλλο συμβαινει μαλλον.
    σκεψου μονο οτι αυτα ειναι κιλα που πολλες γυναικες τα βαζουν και τα ξαναχανουν και μονο με τις εγκυμοσυνες! λεω γι αυτες που παχαινουν κιολας, οχι γι αυτες που παιρνουν τα ελαχιστα 9 κιλα. . δεν ειδα καμια απο αυτες με την περιγραφη της κοπελας, αν και εχω τεοτοιες φιλες που μαλιστα τα εχασαν πολυ γρηγορα, κι αυτο ειναι ακομα πιο επικινδυνο για χαλαρωση..
    κατι αλλο συμβαινει και δεν βρισκει ανδρα και δεν μπορει να το αναγνωρισει μαλλον... η μιλαει για 80 κιλα.

    μηπως απο το αγχος σου αν αρεσεις ακομα η να βρεις ταιρι, γινεσαι φορτικη σε ανδρες που δεν πολυθελουν? :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνουμε, ελισσαβετ.
    κατι αλλο συμβαινει μαλλον.
    σκεψου μονο οτι αυτα ειναι κιλα που πολλες γυναικες τα βαζουν και τα ξαναχανουν και μονο με τις εγκυμοσυνες! λεω γι αυτες που παχαινουν κιολας, οχι γι αυτες που παιρνουν τα ελαχιστα 9 κιλα. . δεν ειδα καμια απο αυτες με την περιγραφη της κοπελας, αν και εχω τεοτοιες φιλες που μαλιστα τα εχασαν πολυ γρηγορα, κι αυτο ειναι ακομα πιο επικινδυνο για χαλαρωση..
    κατι αλλο συμβαινει και δεν βρισκει ανδρα και δεν μπορει να το αναγνωρισει μαλλον... η μιλαει για 80 κιλα.

    μηπως απο το αγχος σου αν αρεσεις ακομα η να βρεις ταιρι, γινεσαι φορτικη σε ανδρες που δεν πολυθελουν? :)
    Σωστά! Είχα ξεχάσει εντελώς τις εγκυμοσύνες αλλά εκεί όντως πολλές γυναίκες παίρνουν πολλά παραπάνω κιλά και τα ξαναχάνουν χωρίς να δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα. Δεν ξέρουμε και την ηλικία βέβαια της κοπέλας αλλά οκ και πάλι κουλό μου φαίνεται..

    Πάντως παίζει όντως εφόσον η εικόνα της τώρα εξωτερικά μοιάζει ιδανική να έπεσε απλά σε άντρες που ζητάνε αυτό το "ιδανικό" σώμα. Αν μιλάμε δηλαδή για 2-3 περιπτώσεις, μπορεί όντως να έγινε αυτό.

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Καλημερα και απο μενα....
    Συμφωνω με ελισσαβετ και ρεμεντυ ειδικα αυτο που λενε για το ταργκετ γκρουπ.............

    Ομως βρε σεις...40 κιλα οπως και να το κανουμε ειναι πολλα να τα χασει καποιος ......μπραβο για τη προσπαθεια...υπαρχουν παρα πολλοι λογοι που επωφελεισαι απο αυτη την αλλαγη εστω και αν τωρα δν το καταλαβαινεις.......

    Εγω πιστευω οτι το δερμα καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικο......για να λεει η νηματοθετρια οτι εχει χαλαρωση και ο γιατρος να της εχει πει οτι χρειαζεται 4 εγχειρησεις για να στρωσει σημαινει οτι εχει εμφανες θεματακι.....

    Οπως ειπα ο τυπος του δερματος....τα συνεχομενα σκαμπανεβασματα στα κιλα οπως γραφεις ....ε δεν θελει πολυ.....βασικα ηθελε περισσοτερη γυμναστικη.....τη περιοδο που εχανες τα κιλα...
    Στο γυμναστηριο ειναι μια γυναικα που ειχε παρει 30 κιλας στην εγκυμοσυνη κ το εβαλε στοχο να τα χασει...εεε μεσα σε 9 μηνες εχασε παρα πολλα κιλα και ειχε κανει κ σωμα....αυτο βεβαια γτ ηταν καθε μερα για 3 με 4 ωρες στο γυμναστηριο...

    Μπορει να σε βλεπουν αδυνατη με τα ρουχα οι αντρες να εισαι και ωραια στο προσωπο και να φανταζονται το σωμα σου αλλιως και τλκ αλλιως να τους βγαινει....

    Ξεκινα γυμναστικη κ τουλαχιστον κανε εστω το ενα χειρουργειο....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,711
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Σωστά! Είχα ξεχάσει εντελώς τις εγκυμοσύνες αλλά εκεί όντως πολλές γυναίκες παίρνουν πολλά παραπάνω κιλά και τα ξαναχάνουν χωρίς να δημιουργηθεί τέτοιο πρόβλημα. Δεν ξέρουμε και την ηλικία βέβαια της κοπέλας αλλά οκ και πάλι κουλό μου φαίνεται..

    Πάντως παίζει όντως εφόσον η εικόνα της τώρα εξωτερικά μοιάζει ιδανική να έπεσε απλά σε άντρες που ζητάνε αυτό το "ιδανικό" σώμα. Αν μιλάμε δηλαδή για 2-3 περιπτώσεις, μπορεί όντως να έγινε αυτό.
    κι αυτο ακομα πιο περιεργο, ελισσαβετ.
    μια γυναικα που επι τοσα χρονια ειχε τοσο επιτυχημενη ερωτικη ζωη με ΤΟΣΑ πολλα κιλα, θα κολλησει σε δυο ανδρες που εψαχναν το τελειο???? δεν θα πηγαινε παρακατω, χωρις προβληματισμους? σιγουρα και οταν ηταν παχια θα υπηρξαν ανδρες που ηθελαν οπωσδηποτε αδυνατη γυναικα. τοτε δεν εκανε πλαστικες?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    47
    συμφωνω κι εγω με elisabet και Remedy. μαλλον ψαχνεις στο λαθος μερος. δεν ειναι και τοσο δυσκολο να βρεις αντρα να σε δεχεται οπως εισαι. υπαρχουν ανθρωποι με χειροτερα προβληματα. οποτε καπου αλλου κανεις λαθος.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι αυτο ακομα πιο περιεργο, ελισσαβετ.
    μια γυναικα που επι τοσα χρονια ειχε τοσο επιτυχημενη ερωτικη ζωη με ΤΟΣΑ πολλα κιλα, θα κολλησει σε δυο ανδρες που εψαχναν το τελειο???? δεν θα πηγαινε παρακατω, χωρις προβληματισμους? σιγουρα και οταν ηταν παχια θα υπηρξαν ανδρες που ηθελαν οπωσδηποτε αδυνατη γυναικα. τοτε δεν εκανε πλαστικες?
    Κοίτα λίγο όμως που μπορεί να γίνεται το μπέρδεμα.
    Σίγουρα θα υπήρχαν και άντρες που δεν την ήθελαν επειδή ήταν παχιά. Όμως αυτοί δεν την προσέγγιζαν καν και έχοντας η ίδια αυτοπεποίθηση δεν την ένοιαζε κιόλας. Αν είμαι παχιά, είμαι παχιά και με ρούχα και χωρίς. Αυτός που θα με προσεγγίσει σημαίνει πως δεν τον ενοχλεί ή του αρέσει κιόλας.
    Τώρα με την απώλεια, περιγράφει κάτι άλλο. Τώρα δεν φαίνεται το πρόβλημα που έχει όντας ντυμένη. Το ανακαλύπτει κανείς μόνο όταν φτάσουν στο σημείο να βγάλουν τα ρούχα τους. Οπότε δεν το βρίσκω και τόσο απίθανο να την πλησίασαν άνθρωποι που βλέποντας την εξωτερικά πίστεψαν οτι έχει ένα ωραίο σώμα και δεν ήταν διατεθειμένοι να δεχτούν κάτι άλλο.

    Βέβαια μια χαλάρωση σε τέτοιο βαθμό που περιγράφει, που χρειάζεται πλαστικές, φαντάζομαι οτι φαίνεται κάπως και με τα ρούχα, το καλοκαίρι πχ, με ένα σορτσάκι, με αμάνικα... δεν ξέρω... υποθέσεις κάνω.

    Πάντως τώρα που το σκέφτομαι πριν κανα χρόνο που είχα βρεθεί στο νοσοκομείο για ένα πρόβλημα δικό μου, ήταν στο διπλανό κρεβάτι μια γυναίκα που είχε κάνει επέμβαση για να κόψει περιττό δέρμα μετά από απώλεια κιλών. (δεν ξέρω αν αυτό θεωρείται πλαστική) Και ήταν σε δημόσιο νοσοκομείο με το ταμείο της. Νομίζω έλεγε πως τυπικά το έγραψαν κάπως διαφορετικά στα χαρτιά για να το καλύψει το ταμείο της. Οπότε θεματοθέτρια αν είσαι αποφασισμένη, ψάξτο μήπως βρεις καμιά άκρη κι έτσι. Σίγουρα ο γιατρός αν θέλει μπορεί να το καλύψει στα χαρτιά. Αλλά βρε κορίτσι μου πριν μπεις σε αυτή τη διαδικασία επεξεργάσου το λίγο, μήπως είναι απλά η αυτοπεποίθηση σου που έχει τσακιστεί και το προκαλείς μόνη σου αυτό. Εντάξει, δεν πάμε και για ψύλλου πήδημα για εγχειρήσεις...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,711
    σιγουρα θα φαινοταν και με ρουχα, ελισαβετ.
    αλλα κατι δεν κολλαει.
    εχω δει πολλες γυναικες με μειον 30-35 κιλα και ηταν μια χαρα. καμια σοβαρη χαλαρωση.κι αλλες που ηταν παντα αδυνατες και παντα χαλαρες.
    ειναι και θεμα δερματος- οργανισμου. ισως ειναι ατυχη και ατυχη και στην προσωπικη της ζωη με αυτα που τραβαει...
    καλα θα κανει να το ψαξει καλυτερα με το τι καλυπτει το ταμειο, ειναι κριμα να μεινειε τσι αν εχει τοσο σοβαρο προβλημα ;)

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τσιγάρο για απώλεια κιλών; (HELP)
    By toureter in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2017, 09:49
  2. Αδιέξοδη σχέση, αγάπη ή εμμονή;
    By marilena4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 02-08-2017, 12:15
  3. ΑΔΙΕΞΟΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By unlucky in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-05-2013, 02:48
  4. χασιμο κιλων
    By comfusio in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 28-03-2009, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •