είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    1

    Unhappy είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση

    Καλησπέρα, είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ μια σχέση ούτε και σεξ. Είμαι κλειστό άτομο και ντροπαλός και γενικά δεν μιλάω πολύ. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ βαρετό επειδή ακριβός δεν μιλάω πολύ και δεν έχω ενδιαφέροντα. Στην καθημερινότητα μου δεν κάνω απολύτως τίποτα απλά κάθομαι όλη την ημέρα στο σπίτι και βαριέμαι. Αυτό κάνω εδώ και πολλά χρόνια το να μην κάνω τίποτα δηλαδή. Τα τελευταία 10 χρόνια έχω γίνει πολύ αντικοινωνικός. Έχω βαρεθεί εντελώς την ζωή μου. Έχω χάσει επαφή με τους παιδικούς μου φίλους με τους οποίους έκανα παρέα όταν ακόμα πήγαινα σχολείο. Η μόνη παρέα μου πλέον είναι τα παιδιά από την δουλειά με τα οποία έχω βγει 4 η 5 φορές μαζί τους στον ένα χρόνο που δουλεύουμε μαζί.

    Εδώ και κάποιους μήνες μου αρέσει μία κοπέλα με την οποία εργαζόμαστε μαζί. Την κοπέλα την γνωρίζω από μικρή. Δεν έχουμε κάνει ποτέ παρέα απλά πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο (δημοτικό). Ήταν και το πρώτο κορίτσι που ερωτεύτηκα. Στην δουλειά μιλάμε μόνο για θέματα τις δουλείας. Δεν ξέρω αν έχει αγόρι η όχι και δεν ξέρω τι να κάνω.

    Έχω απογοητευθεί εντελώς με την ζωή μου, έχω φτάσει 29 χρονών και δεν έχω φιλήσει μια κοπέλα. Δεν ξέρω καν πως να προσεγγίσω μια κοπέλα, τι πρέπει να πω και τι να κάνω. Φαντάζομαι τον εαυτό μου να είμαι με μία κοπέλα και απλά καταλαβαίνω πόσο βαρετός θα είμαι επειδή δεν θα ξέρω τι να τις πω.

    Τι να κάνω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by agnostos1 View Post
    Καλησπέρα, είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ μια σχέση ούτε και σεξ. Είμαι κλειστό άτομο και ντροπαλός και γενικά δεν μιλάω πολύ. Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ βαρετό επειδή ακριβός δεν μιλάω πολύ και δεν έχω ενδιαφέροντα. Στην καθημερινότητα μου δεν κάνω απολύτως τίποτα απλά κάθομαι όλη την ημέρα στο σπίτι και βαριέμαι. Αυτό κάνω εδώ και πολλά χρόνια το να μην κάνω τίποτα δηλαδή. Τα τελευταία 10 χρόνια έχω γίνει πολύ αντικοινωνικός. Έχω βαρεθεί εντελώς την ζωή μου. Έχω χάσει επαφή με τους παιδικούς μου φίλους με τους οποίους έκανα παρέα όταν ακόμα πήγαινα σχολείο. Η μόνη παρέα μου πλέον είναι τα παιδιά από την δουλειά με τα οποία έχω βγει 4 η 5 φορές μαζί τους στον ένα χρόνο που δουλεύουμε μαζί.

    Εδώ και κάποιους μήνες μου αρέσει μία κοπέλα με την οποία εργαζόμαστε μαζί. Την κοπέλα την γνωρίζω από μικρή. Δεν έχουμε κάνει ποτέ παρέα απλά πηγαίναμε στο ίδιο σχολείο (δημοτικό). Ήταν και το πρώτο κορίτσι που ερωτεύτηκα. Στην δουλειά μιλάμε μόνο για θέματα τις δουλείας. Δεν ξέρω αν έχει αγόρι η όχι και δεν ξέρω τι να κάνω.

    Έχω απογοητευθεί εντελώς με την ζωή μου, έχω φτάσει 29 χρονών και δεν έχω φιλήσει μια κοπέλα. Δεν ξέρω καν πως να προσεγγίσω μια κοπέλα, τι πρέπει να πω και τι να κάνω. Φαντάζομαι τον εαυτό μου να είμαι με μία κοπέλα και απλά καταλαβαίνω πόσο βαρετός θα είμαι επειδή δεν θα ξέρω τι να τις πω.

    Τι να κάνω;
    επομένως, δεν κάθεσαι ολη μερα σπιτι μην κανοντας τπτ οπως μας λες, ΕΡΓΑΖΕΣΑΙ!
    αυτη ειναι παρα πολυ σημαντικη δραστηριοτητα και για ασχολια και για γνωριμιες.

    εισαι τελειως απραγος, ενω εργαζεσαι, εισαι τελειως μονος εκτος απο 5-6 ατομα που δουλευετε μαζι και εμρικες φορες βγαινετε, αρα ουτε τελειως μονος ο, ουτε τελειως απραγος εισαι.
    μηπως δραματοποιεις υπερβολικα την κατασταση σου?

    πιασου απο αυτα πουε χεις και προχωρα!
    διεκδικησε κι αλλες εξοδους με τους συνεργατες, οργανωσε κατι, καλεσε τους σπιτι σου, ελα πιο κοντα με καποιον ανδρα φιλο να βγαινετε μαζι, βρες κι αλλες δραστηριοτητες. στις δραστηριοτητες γνωριζεις κοσμο.

    εμεις που να ξερουμε αν εχει αγορι η κοπελα που σου αρεσει? ρωτα την να το μαθεις!
    καλεσε την να βγειτε μια μερα, η πες της για κανεναν καφε στα γρηγορα μετα την δουλεια, να δεις αν ειναι προθυμη να κανετε παρεα, τουλαχιστον.
    τοσα πραγματα μπορεις να κανεις .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλησπερα. Αφου δουλευεις και αραια βγαινεις και με ατομα απο τη δουλεια, γιατι λες οτι η καθημερινοτητα σου ειναι να καθεσαι ολη την ημερα στο σπιτι και να βαριεσαι? Εννοεις ολη την υπολοιπη μερα εκτος δουλειας?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,505
    σιγα πολυ ειναι σαν και σενα, θαρος θελει και προχωρα........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Ξεκινα καποια δραστηριοτητα σαν χομπυ και εκει θα γνωρισεις κοσμο.Οσο για το σεξ βαλε καποια λεφτα στην ακρη και πανε με καμια συνοδο σε κανενα ξενοδοχειο να βγαλεις κανενα γουστο και μετα θα τα δεις αλλιως τα πραγματα.

    :)

Similar Threads

  1. Δεν ειμαι πλέον 20 ετών παρθένος
    By PurplePuppet(male) in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 28-02-2019, 21:07
  2. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 20:28
  3. Σχεση που κανει κυκλους!!!
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 05-04-2013, 15:44
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •