Έρωτας!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Έρωτας!

  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020

    Έρωτας!

    Ήρθε λοιπόν, κάποια στιγμή στον άνθρωπο, να αναθεωρήσει τις απόψεις του, για τον έρωτα. Όταν όμως εννοώ έρωτα, δεν εννοώ το σεξ, εννοώ αυτό το συναίσθημα, που σε κάνει αδύναμο, με ταχυκαρδίες και πως να το πω, λίγο χαμένο στο διάστημα. Έτσι νιώθω και εγώ τώρα, παρ'όλο που είμαι λογικός τύπος και έλεγα, πως τίποτα δεν θα με αλλάξει, έλα όμως που αυτό που νιώθω, δεν μπορώ να το λογικοποιήσω, ώστε να το κατατάξω σε μια κλίμακα. Η αδυναμία και η ηρεμία, είναι κάποια από τα "συμπτώματα", επίσης το να βλέπεις παντού, τα θετικά και να ξεχνάς πως υπάρχει και μια αρνητική πλευρά στα πράγματα. Νιώθεις μια σωματική αδυναμία, αλλά παράλληλα, μια ψυχική δύναμη. Δεν ξέρω αν αυτό το πράγμα, είναι έρωτας, αλλά σίγουρα δεν είναι λογικό. Η ενέργεια δε, είναι αρκετά μεγάλη, ώστε να κάνεις πιο πολλά πράγματα, από αυτά που έκανε κάποιος. Τέλος πάντων, δεν θέλω να γράψω πολλά, νομίζω καταλάβατε, γιατί έχω έναν αχταρμά στο κεφάλι μου αυτή την στιγμή και δεν μπορώ να τα βάλλω αυτά που θέλω να γράψω, σε μια σειρά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Περιεγραψε μας αν θες την κοπελα που σου αρεσει. Αυτη σε θελει; Της εχεις πει κατι; Εχει καταλαβει απο μονη της; Απο που τη γνωρισες; Τι χαρακτηρας ειναι; Εξωτερικα ειναι μετρια, ομορφη η ψιλοασχημουλα; Εννοω πως σου φαινοταν πριν την ερωτευτεις. Την ερωτευτηκες απο την πρωτη ματια η σιγα σιγα η ελεγες πχ οτι με αυτο το ατομο αποκλειεται να εκανα κατι και τελικα την θελεις σαν τρελος; Το 'χουνε πει πολλοι γι'αυτο σε ρωταω. :p

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Νομίζω ότι δεν μπορώ να κάνω περιγραφή, γιατί το γλυκιά, όμορφη κλπ, δεν φτάνουν για την περιγραφή της. Είναι αρκετά όμορφη εξωτερικά, αν και δεν με ενδιαφέρει αυτό, με ενδιαφέρει που είναι ξεχωριστός άνθρωπος και καλή ψυχή και ταιριάζουμε σε όλα, όταν εννοούμε σε όλα, εννοούμε σε όλα, που είναι σπάνιο πράγμα αυτό, να ταιριάζει ο ένας με τον άλλον. Δίνει προτεραιότητα, στο "είναι" και όχι στο "φαίνεστε", που επίσης είναι σπάνιο αυτό. Μου φαίνονταν πάντα όμορφη και η γνωριμία μας, είναι περίπλοκη, όμως δεν θα ήθελα γενικά να επεκταθώ, γιατί δεν είναι μέσα στο θέμα. Το βασικό είναι, πως ο ένας αλληλοσυμπληρώνει ψυχικά, τον άλλον και αυτό είναι κάτι που δεν μου έχει ξανά τύχει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αφου τα πατε καλα η πορεια θα δειξει αν ειναι το αλλο σου μισο!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Νομίζω ότι δεν μπορώ να κάνω περιγραφή, γιατί το γλυκιά, όμορφη κλπ, δεν φτάνουν για την περιγραφή της. Είναι αρκετά όμορφη εξωτερικά, αν και δεν με ενδιαφέρει αυτό, με ενδιαφέρει που είναι ξεχωριστός άνθρωπος και καλή ψυχή και ταιριάζουμε σε όλα, όταν εννοούμε σε όλα, εννοούμε σε όλα, που είναι σπάνιο πράγμα αυτό, να ταιριάζει ο ένας με τον άλλον. Δίνει προτεραιότητα, στο "είναι" και όχι στο "φαίνεστε", που επίσης είναι σπάνιο αυτό. Μου φαίνονταν πάντα όμορφη και η γνωριμία μας, είναι περίπλοκη, όμως δεν θα ήθελα γενικά να επεκταθώ, γιατί δεν είναι μέσα στο θέμα. Το βασικό είναι, πως ο ένας αλληλοσυμπληρώνει ψυχικά, τον άλλον και αυτό είναι κάτι που δεν μου έχει ξανά τύχει.
    η ελισσαβετ ειναι, ε? :cool:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η ελισσαβετ ειναι, ε? :cool:
    χαχαχααχχαχαχα

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η ελισσαβετ ειναι, ε? :cool:
    Σόρρι που θα το πω, αλλά προτιμώ πιο νέες κοπέλες...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Αφου τα πατε καλα η πορεια θα δειξει αν ειναι το αλλο σου μισο!! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!!
    Σε ευχαριστώ, ήδη πάνε πολύ καλά τα πράγματα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Σόρρι που θα το πω, αλλά προτιμώ πιο νέες κοπέλες...
    και που ξέρεις πόσο νέα είναι η ελισσάβετ (το οτι βρισκεις οτι η διαφορα σας ειναι ηλικιακη, με ξεπερνα ;p)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και που ξέρεις πόσο νέα είναι η ελισσάβετ (το οτι βρισκεις οτι η διαφορα σας ειναι ηλικιακη, με ξεπερνα ;p)
    Νέα ήταν η Ελισάβετ, τώρα...όχι και τόσο. Σε πρόδωσε η φίλη σου και δεν μπορείς να με τρολάρεις, πάνω στο θέμα της ηλικίας της. Επίσης, το ότι το θέμα μιλάει για άλλο πράγμα και μιλάς τόση ώρα για την φίλη σου, επίσης με ξεπερνά...Θα ήθελε τέλος, η Ελισάβετ έναν άντρα σαν και εμένα, να την βάλει λίγο σε τάξη, αλλά είμαι μικρός δυστυχώς ή ευτυχώς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Μεγαλε η ελισαβετ ειναι στρωμενη που να δεισ τισ αλλεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Μεγαλε η ελισαβετ ειναι στρωμενη που να δεισ τισ αλλεσ
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 01-11-2017 at 14:17.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Νέα ήταν η Ελισάβετ, τώρα...όχι και τόσο. Σε πρόδωσε η φίλη σου και δεν μπορείς να με τρολάρεις, πάνω στο θέμα της ηλικίας της. Επίσης, το ότι το θέμα μιλάει για άλλο πράγμα και μιλάς τόση ώρα για την φίλη σου, επίσης με ξεπερνά...Θα ήθελε τέλος, η Ελισάβετ έναν άντρα σαν και εμένα, να την βάλει λίγο σε τάξη, αλλά είμαι μικρός δυστυχώς ή ευτυχώς.
    Ο καλουλης χριστιανουλης ξαναχτυπα! ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ!
    Τι θα πρωτοπεις στην επομενη εξομολογηση?!?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Αρχισαμε και τα σεξιστικά σχόλια τώρα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Αν εννοεις και για μενα λεω αν, εσυ δεν μιλας πολυ; Αν δεν μιλας παλι (για μενα), δεν παει για σενα, ακυρο.
    Last edited by Aeon; 01-11-2017 at 14:18.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Έρωτας...
    By Guest17012017 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 48
    Last Post: 21-06-2015, 16:02
  2. Έρωτας
    By Interferon in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 16-12-2014, 10:57
  3. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  4. Έρωτας
    By Kortha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2013, 05:23
  5. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •