Προβληματα με τον πατερα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Προβληματα με τον πατερα μου

    Λοιπον ειμαστε πενταμελης οικογενεια και εργαζεται μονο ο πατερας μου.Τελευταια πιεζεται οικονομικα και ξεσπαει στη μαμα μου και σε ολους μας.Σε εκεινη λεει δε βοηθας καθολου γτ δε δουλευει και σε μας οτι ειμαστε βαρος οτι μας βαρεθηκε και θα μας παρατησει .Μονο για το μικρο μου αδερφο λεει καθεται.Με κανει να αισθανομαι βαρος , βεβαια αυτα τα λεει και στη μαμα και στην αδερφη μου και με καει να νοιωθω ακομα πιο ασχημα και προαστιθεται.στα δικα μου προβληματα.Τι σταση να κρατησω?Με κανει να νιωθω πιο αχρηστη απο οτι νιωθω ηδη.Θελω να παω να κρεμαστω πραγματικα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Δύσκολες καταστάσεις! Ειλικρινά δεν μπορώ να σε συμβουλέψω σωστά, επειδή δεν έχω περάσει κάτι παρόμοιο! Αυτό συμβαίνει σε πολλές οικογένειες πλέον! Τα οικονομικά προβλήματα γίνονται πάντα η αφορμή για πολλές άσχημες καταστάσεις. Από εκεί και πέρα εσύ γνωρίζεις τον χαρακτήρα του πατέρα σου, και μπορείς να ζυγίσεις τα πράματα. Δεν χρειάζεται να κάνεις κακό στον εαυτό σου! Ούτε καν δηλαδή να σκέφτεσαι ότι θα κάνεις κάποιο κακό στο μέλλον! Εύχομαι να βρεις τη δύναμη που χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή! Πρέπει να πάρεις δύναμη από αυτά που διαβάζεις, και να αποφασίσεις τι σου αρέσει να κάνεις για το επαγγελματικό σου μέλλον! Να έχεις εφόδια που θα σου επιτρέψουν κάποια στιγμή να σταθείς στα πόδια σου! Τα πτυχία δεν πάνε ποτέ χαμένα! Ξέρω και από τους δικούς μου ανθρώπους! Κάποια στιγμή όλα γίνονται!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Να διαβασεισ να περασεισ εστω σε τει κ τ χρονου δουλεια να εισαι ανεξαρτητη να μη σε κανει κουμαντο κανενασ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εαν αρχισω ποτε να πιστευω στον εαυτο μου...

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Πρέπει να κατεβάσεις διακόπτες από ότι μαλακιεσ ακούσ κ να σκεφτείς τι θέλεις να κανεισ να πεις δε με βοηθάει κανεισ όλοι μου λένε μαλακιεσ θα κάνω ότι γουστάρω θα αντιδράσω θα διαβάσεις θα περάσεις κ του χρόνου φοιτήτρια κ δουλειά εγώ δουλεύω από τα δεκαπέντε κανονικά μαζί με σχολείο μαζί με σπουδές ο πατέρας σου αν ήταν μάγκας θα σας μάθαινε τουλάχιστον τον αθλητισμό αναπτύσσεις δεξιότητες με τον αθλητισμό κ σε κάνει άνθρωπο ξυπνά αύριο το πρωί πατά ένα ντιλιτ σε όλα κ ξεκινά να παλευεισ πραγματικά γυμναστήριο κ διάβασμα σχεδίασε ένα πρόγραμμα κ ακολούθησε το κ μην χαζολογασ στο ιντερνέτ η ζωή είναι έξω σιγά σιγά θα το δεις κι εσύ αυτό που βλέπω συγκεντρώσου στο στόχο σου κ ξέχνα τα όλα οι γυναίκες έχετε ένα ελάττωμα πρέπει να πιστέψει κάποιος σε εσάς για να το δείτε εξαρτάτε από τη συμπεριφορά των άλλων το τι θα κάνετε κλείσε τα αυτιά σου κι άρχισε τον αγώνα κι όταν πασ για δουλειά θα σου πω κι άλλα απλά συγκεντρώσου στο στόχο κι ότι ακούσ δεσ το σαν εμπόδιο που πρέπει να το περάσεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Αυτο που λες για τις γυναικες ισχυει απολυτα.βασικα εκεινη η κοπελα που ειχα ερωτευτει πιστευε πολυ σε εμενα και μου ανεβαζε την αυτοπεποιθηση.τα εβλεπα ολα αλλιως.ηταν το μεγα στηριγμα.αν δεν εχω παντα καποιον να με ενθαρυνει και να μου λεει πας σωστα δεν..αλλα το μισω αυτο και τους ανθρωπους που εξαρταμαι.θελω πραγματικα να σταθω στα ποδια μου


    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Ξεκινά να κρινεισ μόνη σου σ λέω εγώ πέντε πράγματα άμα θες τα πιστευεισ αν δε θεσ τα απποριπτεισ κρινε κ πράξε διαχειρισου το ανάλογα οπωσ θέλεις κ σιγά σιγά θα πατήσεις στα πόδια σου αντέδρασε σε ότι σου λένε κρινε αποφάσισε κ ανάλογα πράξε μόνη σου δεν υπάρχει σωστό κ λάθος μετά φαίνεται τι είναι σωστό κ τι λαθοσ ανάλογα την εξέλιξη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Δεν ξερω να παιρνω πρωτοβουλιες.θα ειμαι σαν μωρο που αρχιζει να μπουσουλαει.τοσα χρονια ακουω εντολες.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Μη φοβασαι να μπουσουλησεις τοτε! Αν δεν μπουσουλησεις πρωτα, δε θα φτασεις ποτε να σηκωθεις να σταθεις και να περπατησεις.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Λογια ειναι αυτα.Δε νοιωθω ετοιμη και δε θα νοιωθω ποτε.Παντα θα ζητω λιγη επιβεβαιωση απο τους αλλους.Εχω ολα τα ασχημα μαζεψει.Οι σχεσεις μου φιλικες κτλ καταστρεφονται.Ολα καταστρεφονται.Ο εαυτος μου εκφυλιζεται.Δε θελω να με ξερει κανεις.Μακαρι να εξαφανιζομουν.Νοιωθω το μυαλο μου να με εχει εγκαταλειψει.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    iwannaaa, όντως είναι λόγια αυτά και θα γίνουν πράξεις μόνο όταν αποφασίσεις να κινητοποιηθείς. Δεν μπορείς να ζητάς επιβεβαίωση συνεχώς από τους άλλους... οι περισσότεροι έχουμε ανάγκη ένα "μπράβο", έναν καλό λόγο, αλλά κατά βάση θα πρέπει να αναζητήσεις τα δυνατά σου στοιχεία και να τα ενδυναμώσεις. Γενικά, θα ακολουθήσω τη γραμμή συμβουλών του elis. Από ότι κατάλαβα δίνεις πανελλαδικές φέτος... είναι ευκαιρία να προσπαθήσεις και να τα καταφέρεις κι έπειτα να ανεξαρτητοποιηθείς. Συγγνώμη, για το αδιάκριτο της ερώτησης, αλλά έχεις κάποια διαταραχή ή κάποια παθολογικά συμπτώματα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ναι σιγουρα.ιδεοληψιες, παθολογικο αγχος , κοινωνικη φοβια , καταθλιψη ηπιας μορφης.παιρνω dumyrox.τα αλλα δεν τα εχω εξετασει.βγαινουν σιγα σιγα.παρολα αυτα προσποιουμαι οτι ειμαι καλα γτ πρεπει να ειμαι γτ πρεπει να κανω αυτα που πρεπει να κανω.Αν πως πολλες φορες στον εαυτο μου οτι ειμαι καλα μπορει να το πιστεψει.λεκτικη πραξη στην ψυχολογια

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Φυγε απο το πατρικο σου για σπουδες, εκτος πολης, μακρια απο το σπιτι σου, να βρεις τον εαυτο σου μακρια απο το νοσηρο περιβαλλον. Στο λεω απο εμπειρια. Λογια ειναι ολα οσα λεμε, απο κει και περα στο χερι σου.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Ποιός σου φόρεσε όλες αυτές τις ταμπέλες;;; Φλουβοξαμίνη παίρνεις για τις ιδεοληψίες;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ναι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ
    By ntezy in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 68
    Last Post: 06-07-2016, 14:38
  2. Θα σε θυμάμαι πατέρα
    By Πηνελόπη Κονιτοπούλου in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 10
    Last Post: 05-07-2013, 14:59
  3. Πρόβληματα με τον πατέρα μου
    By giwrgoskl in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 16-11-2012, 12:40
  4. προβληματα με τον πατερα μου....
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 22-12-2011, 16:32
  5. Προβλήματα με γκόμενα μάγισσα του πατέρα μου
    By mindopener in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 14-04-2011, 17:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •