istories pou thumizoun paramuthi
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18

    istories pou thumizoun paramuthi

    mia fora kai enan kairo......nomizw etsi prepei na ksekinisw tin istoria mou ...ekana ena taksidi se mia alli xwra,teleiws diaforetiki apo autes pou eixa taksidepsei...idi ekeino to diastima imoun apisteuta iremi,dimiourgiki,gemati periergia kai dexthiki se kainourgies sxeseis.Eimai 27 xronwn,exw zisei treis makroxronies sxeseis kai kapoies mikres anousies gia tis opoies allwte stenaxwrithika polu kai allwte oxi toso, se oles omws mikres i megales sxeseis prospathisa na eimai dikaii kai arketa suzitisimi, apo oles pire polla stoixeia kai kyriws gnwrisa ptuxes tou eautou mou.
    Se auto to taksidi loipon perasa apisteuta me 2 polu dika mou atoma,duo meres prwtou fugoume gnwrisa kapoion pou me tin prwti matia...kollisame kai oi duo,isws na einai auto pou lene koinos keraunovolos erwtas ..an kai den pisteuw se auton.Perasame autes tis duo meres fantastika,itan kati kainourgio gia emena,imoun pepoismeni oti oi sxeseis apo apostasi mias kai eixa idi zisei kati paromoio sto parelthon, den leitoyrgoun.Autos omws...itan kati aprosmeno,kainourgio kai den skeftika apolutws tipota,epestrepsa stin ellada me ena apisteuto xamogelo kai mia lampsi tromaktiki!!Ki autos antistoixa ton akouga polu xaroumeno,kaname sxedia, kanonizame to epomeno mou taksidi ekei,prospathouse na mou brei douleia ekei,milouse sunexws sto tilefwno....isws ola auta na einai se olous sas gnwsta...o arxikos enthousiasmos...me entupwsiasan polla pragmata, kuriws oi tropoi tou kai to poso zestos anthrwpos einai.Antistoixa ki autos ekane trelles gia na mou deiksei poso polu enthousiasmenos einai mazi mou...to pio akraio itan oti eixe balei ena elliniko palio tragoudi se ena sirial pou eftiaxne mias kai douleue stin tileorasi,,,to opoio anakalupsa teleiws tuxaia kathws epsaxna sto internet ena apogeuma ...oloi kanoume tis kataskopies mas ...kai brika tuxaia ta sirial ...me tin elliniki mousiki...kai tote mmou apokalupse oti autos ta ebale giati skeftotan emena i xara mou den perigrafete...meta apo 2 ebdomades piga ksana,eimastan sokarismenoi kai oi duo...lampame apisteuta....ta afentika tou otan ta gnwrisa mou elegan poso polu exei allaksei kai poso xaroumenos einai kai an pote skeftw na erthw monima se ekeini tin xwra na min anusixw gia tin douleia...me liga logia eniwtha oti zousa ena paramuthi...teleios diaforetiko apo auta pou eixa zisei.
    Otan gurisa pisw stin ellada arxisa na psaxnw polla pragmata...douleies ekei...spitia....thriskeies...ta panta....ta eblepa san mia alli zwi pou me prokalouse kai tha tin epixeirousa,arxika dokimastika.Eixa apofasisei na iremisw ligo kai apofasisa oti einai akraia auta pou skeftomai giati polu apla ton gnwriza polu ligo....gi auto kai ebala tis skepseis mou se seira kai eipa ston eauto mou oti ola auta tha ta skeftw meta apo 6 mines toulaxiston!
    Ekeini tin periodo eixe para polu douleia, kati pou gnwriza eksarxis,itan i periodos gemati me sirial kai to katalabaina mias kai douleue 18 wres toulaxiston tin imera!...kati pou egw den exw kanei pote!!!8-9 wres ergasias mou einai uperarketes!eniwtha oti ton stirizw, upirksan polles fores pou eniwthe apogoiteumenos giati den mou edine tin katalilei prosoxi pou mou armoze.Katalabaina oti itan polu agxwmenos...eimastan mazi idi 3 mines kai sxediazame to kalokairi mias kai eixe 5 mines diakopes...ekei stoxeua allwste...oti zwntas ton kathe mera tote mono tha katalabw an tairiazoume i oxi...an me enoxloun kapoia pragmata i oxi...otan ton eixa gnwrisei liges meres argotera tou eixa grapsei ena paramuthi..pou aforouse emas..itan i prwti fora pou egrapsa kati se kapoion,me enepneuse na kanw polla pragmata ...fusika to paramuthi den eixe telos....i diki mou zwi tote itan iremi,xwris toso agxos, ola briskontousan ston klasiko ruthmo tous....fagita me filous-files, mini taksidakia kai genika kanontas pragmata gia emena,exontas ton panta sto mualo mou kai kratwntas ena kinito monimos sto xeri.
    Mera tin mera eniwtha to agxos tou kai tin apogoiteusi tou pou den mou dinei toso prosoxi, kathe fora omws pou to suzitousame tou eksigousa oti eimai dipla tou kai ton eutharinw na min apogoiteuete apo to agxos tis douleias giati apla thelw na to kanw,thelw na ton boithisw me kathe tropo.Autos iremouse kai mou elege oti enw fobatai oti den mou dinei auta pou mou antistoixoun oti polu grigora plisiazei o kairos pou teleiwnei i douleia tou kai posa polla pragmata tha kanoume mazi.
    Wspou ena bradu suzitousame pali tis anusixies tou...auti tin fora ton rwtisa ti thelei na sumbei..thelei na xwrisoume ...i ...thelei na to zisoume kai oso kratisei...itan i prwti fora pou eniwsa oti apla prepei na parei mia apofasi giati i dikia mou apopsi itan idi emfanis...ithela na to zisw,na ton gnwrisw...kai as kratouse kai mia stigmi,eixa ftasei sto simeio pou eixa katalagiasi ton enthousiasmo mou kai iksera ti na perimenw kai ti oxi.Mou eipe na skeftei 2-3 meres....tou eipa oti eimai anthrwpos ton akrwn..i ola i tipota....den eimaste mazi xronia gia na skeftei...isws na kanw kai lathos...alla etsi leitourgw stin zwi mou.Ekeini tin stigmi ebale ta klamata...xwris na exw katalabei ti sumbainei arxisa na klaiw ki egw!!aisthanthika oti oso kai na me ponaei einai protimotero na meinei monos tou kai oxi na askw epixeirimata me to na ton peisw na kanei kati pou fobotan i den ithele i otidipote.Kleisame to tilefwno kaligontas...
    Ustera apo 15 meres xwris tlefwna kai xwris kamia epikoinwnia tou esteila to upoloipo paramuthi...mi grafontas to telos...tou eipa oti to telos pros to parwn den mporw na to balw isws giati den mporw akoma kai isws o xronos na to balei.....meta apo 4 meres mou esteile ena email legontas mou poso fantastikos anthrwpos eimai,poso polu me agapaei kai poso polu politimi eimai.Mou eipe oti i apostasi einai o monos logos pou mas xwrizei...kai oti euxete na ton skeftomai san kpoion pou skeftike to kalo kai twn duo mas kai oxi enos fobitsiari pou ta egkateleipse apo fobo.Auti einai omws kai i pragmatikotita.Tou apantisa ena polu aplo email legontas tou oti otan ton skeftomai exw tin eikona enos andra 27 xronwn pou me ekane polu xaroumeni alla taustoxrona kai enos pou fobithike na zisei kati.
    Auto pou me apasxolei twra meta apo enan mina einai....giati einai akoma toso entona sto mualo mou?giati den feugei apo to mualo mou teleiws?Kserw oti se ligous mines isws na ton ksanadw giati exoume kai koinous gnwstous (autos einai ksenos)..isws kai na min ton dw...alla otan eisia se mia katastasi den mporeis na ta deis antikeimenika....kai annarwtiemai ..ti kanei?ti na skeftete?tha me skeftete?...giati mou leipei toso polu?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Χάρηκα lia μου !!! Κι εγώ μόλις πριν από λίγες μέρες γράφτηκα εδώ!!! Είναι τρομερό το forum , έχει πάρα πολύ καλά παιδιά και πραγματικά γνωρίζουν πολλά και δίνουν καλές συμβουλές !!! Και μόνο που εκφράζουν την γνώμη τους , βασικά , αυτό και μόνο φτάνει για να σε κάνει να νιώσεις κάπως καλύτερα... Όσο για το θέμα σου, έρωτας είναι κουκλίτσα μου, δεν φεύγει ποτέ εύκολα ! Ο έρωτας όμως με έρωτα περνάει . , γι΄αυτό θα σε συμβούλευα να βάλεις μπρος για κάτι άλλο ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Εξήγησέ μου, επειδή το αναφέρεις πολλές φορές , τι ακριβώς ήταν αυτό που φοβήθηκε ?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18
    eniwthe oti epeidi autos douleue toso polu..(eksakribwmeno ) oti den mou prosferei toso xrono oso egw kai oti den einai antaksios mou....ksereis apo tin mia an ola auta mou ta elege mia fili mou tha tis elega oti leei anoisies....alla apo tin alli...epeidi ton kserw...einai ligo fobitsiaris kai episis POTE MA POTE DEN MPOREI NA PAREI MIA APOFASI)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18
    einai asteio giati enw eimai apisteuta aisiodokos anthrwpos ....exw ton tropo pou panta na ksepernaw katastasis kai na kratw akoma kai epafes..filikes oso ginontai....einai i prwti fora pou ton exw xasei....den thelw,,,tha ithela na kanei kati ippotiko...mia kinisi mat...

  6. #6
    Λία...γράψε στα ελληνικά...τυφλωθληκαμε!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Αυτή τη κίνηση πιστεύω ότι θα την κάνει μόνο αν τον γράψεις στα παλιά σου τα παπούτσια !!! Αυτό είναι εξακριβωμένο, και λειτουργεί τόσο σε άντρες όσο και για τις γυναίκες . Φτύστον λίγο βρε παιδάκι μου να καταλάβει τι έχασε !!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    αυτο που εχω να σχολιασω εγω, ασχετα απ το αν ειναι λιγο δειλος ή οχι ειναι οτι ο τυπος σιγουρα δεν ειναι μαλακας αλλα πολυ καλο παιδι, κι αυτο εχει σημασια για μενα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Lia καλωσήρθες .. !

    Αν κατάλαβα καλά το άτομο αυτό είναι από ένα πολύ διαφορετικό πολιτισμό από τον δικό μας ...
    Είναι ξένος . Σωστά ;

    Σε περίπτωση που είναι έτσι, μήπως εκεί είναι η αιτία του όλου προβλήματος ;
    Μήπως πράγματα που δε μπορείτε να κατανοήσετε, να συμπέσετε ή φαίνονται αξιέξοδα εστιάζονται στην διαφορετική οπτική με την οποία αντιλαμβάνεστε την έννοια \"συμβίωση\" , \"μονιμότητα\", \"αφοσίωση\" .... \"χρόνος\" ;

    ... μιά υπόθεση κάνω !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    Λία με τους 9 (ή μήπως 10 ή 11) τους άσσους....
    Καταρχήν κάτσε να το διαβάσω (έστω και ανορθόγραφο αλλά τι να κάνω τέτοιο προγραμματάκι έχω) και μετά ίσως έχω κάτι να σου πώ.....

    Με πάσα επιφύλαξη λοιπόν.... voila

    Originally posted by lia11111111111 αλλά κατόπιν μετατροπής με ελληνικούς χαρακτήρες τουλάχιστον

    μια φορα και εναν καιρο......νομιζω ετσι πρεπει να κσεκινισω τιν ιστορια μοu ...εκανα ενα τακσιδι σε μια αλλι χωρα,τελειως διαφορετικι απο αuτες ποu ειχα τακσιδεψει...ιδι εκεινο το διαστιμα ιμοuν απιστεuτα ιρεμι,διμιοuργικι,γεματι περιεργια και δεχτηικι σε καινοuργιες σχεσεις.Ειμαι 27 χρονων,εχω ζισει τρεις μακροχρονιες σχεσεις και καποιες μικρες ανοuσιες για τις οποιες αλλωτε στεναχωριτηικα πολu και αλλωτε οχι τοσο, σε ολες ομως μικρες ι μεγαλες σχεσεις προσπατηισα να ειμαι δικαιι και αρκετα σuζιτισιμι, απο ολες πιρε πολλα στοιχεια και κυριως γνωρισα πτuχες τοu εαuτοu μοu.
    Σε αuτο το τακσιδι λοιπον περασα απιστεuτα με 2 πολu δικα μοu ατομα,δuο μερες πρωτοu φuγοuμε γνωρισα καποιον ποu με τιν πρωτι ματια...κολλισαμε και οι δuο,ισως να ειναι αuτο ποu λενε κοινος κεραuνοvολος ερωτας ..αν και δεν πιστεuω σε αuτον.Περασαμε αuτες τις δuο μερες φανταστικα,ιταν κατι καινοuργιο για εμενα,ιμοuν πεποισμενι οτι οι σχεσεις απο αποστασι μιας και ειχα ιδι ζισει κατι παρομοιο στο παρελτηον, δεν λειτουργοuν.Αuτος ομως...ιταν κατι απροσμενο,καινοuργιο και δεν σκεφτικα απολuτως τιποτα,επεστρεψα στιν ελλαδα με ενα απιστεuτο χαμογελο και μια λαμψι τρομακτικι!!Κι αuτος αντιστοιχα τον ακοuγα πολu χαροuμενο,καναμε σχεδια, κανονιζαμε το επομενο μοu τακσιδι εκει,προσπατηοuσε να μοu βρει δοuλεια εκει,μιλοuσε σuνεχως στο τιλεφωνο....ισως ολα αuτα να ειναι σε ολοuς σας γνωστα...ο αρχικος εντηοuσιασμος...με εντuπωσιασαν πολλα πραγματα, κuριως οι τροποι τοu και το ποσο ζεστος αντηρωπος ειναι.Αντιστοιχα κι αuτος εκανε τρελλες για να μοu δεικσει ποσο πολu εντηοuσιασμενος ειναι μαζι μοu...το πιο ακραιο ιταν οτι ειχε βαλει ενα ελλινικο παλιο τραγοuδι σε ενα σιριαλ ποu εφτιαχνε μιας και δοuλεuε στιν τιλεορασι,,,το οποιο ανακαλuψα τελειως τuχαια κατηως εψαχνα στο ιντερνετ ενα απογεuμα ...ολοι κανοuμε τις κατασκοπιες μας ...και βρικα τuχαια τα σιριαλ ...με τιν ελλινικι μοuσικι...και τοτε μμοu αποκαλuψε οτι αuτος τα εβαλε γιατι σκεφτοταν εμενα ι χαρα μοu δεν περιγραφετε...μετα απο 2 εβδομαδες πιγα κσανα,ειμασταν σοκαρισμενοι και οι δuο...λαμπαμε απιστεuτα....τα αφεντικα τοu οταν τα γνωρισα μοu ελεγαν ποσο πολu εχει αλλακσει και ποσο χαροuμενος ειναι και αν ποτε σκεφτω να ερτηω μονιμα σε εκεινι τιν χωρα να μιν ανuσιχω για τιν δοuλεια...με λιγα λογια ενιωτηα οτι ζοuσα ενα παραμuτηι...τελειος διαφορετικο απο αuτα ποu ειχα ζισει.
    Οταν γuρισα πισω στιν ελλαδα αρχισα να ψαχνω πολλα πραγματα...δοuλειες εκει...σπιτια....τηρισκειες... τα παντα....τα εβλεπα σαν μια αλλι ζωι ποu με προκαλοuσε και τηα τιν επιχειροuσα,αρχικα δοκιμαστικα.Ειχα αποφασισει να ιρεμισω λιγο και αποφασισα οτι ειναι ακραια αuτα ποu σκεφτομαι γιατι πολu απλα τον γνωριζα πολu λιγο....γι αuτο και εβαλα τις σκεψεις μοu σε σειρα και ειπα στον εαuτο μοu οτι ολα αuτα τηα τα σκεφτω μετα απο 6 μινες τοuλαχιστον!
    Εκεινι τιν περιοδο ειχε παρα πολu δοuλεια, κατι ποu γνωριζα εκσαρχις,ιταν ι περιοδος γεματι με σιριαλ και το καταλαβαινα μιας και δοuλεuε 1Θ ωρες τοuλαχιστον τιν ιμερα!...κατι ποu εγω δεν εχω κανει ποτε!!!Θ-9 ωρες εργασιας μοu ειναι uπεραρκετεσ!ενιωτηα οτι τον στιριζω, uπιρκσαν πολλες φορες ποu ενιωτηε απογοιτεuμενος γιατι δεν μοu εδινε τιν καταλιλει προσοχι ποu μοu αρμοζε.Καταλαβαινα οτι ιταν πολu αγχωμενος...ειμασταν μαζι ιδι Ξ μινες και σχεδιαζαμε το καλοκαιρι μιας και ειχε 5 μινες διακοπες...εκει στοχεuα αλλωστε...οτι ζωντας τον κατηε μερα τοτε μονο τηα καταλαβω αν ταιριαζοuμε ι οχι...αν με ενοχλοuν καποια πραγματα ι οχι...οταν τον ειχα γνωρισει λιγες μερες αργοτερα τοu ειχα γραψει ενα παραμuτηι..ποu αφοροuσε εμας..ιταν ι πρωτι φορα ποu εγραψα κατι σε καποιον,με ενεπνεuσε να κανω πολλα πραγματα ...φuσικα το παραμuτηι δεν ειχε τελος....ι δικι μοu ζωι τοτε ιταν ιρεμι,χωρις τοσο αγχος, ολα βρισκοντοuσαν στον κλασικο ρuτημο τοuς....φαγιτα με φιλοuς-φιλες, μινι τακσιδακια και γενικα κανοντας πραγματα για εμενα,εχοντας τον παντα στο μuαλο μοu και κρατωντας ενα κινιτο μονιμος στο χερι.
    Μερα τιν μερα ενιωτηα το αγχος τοu και τιν απογοιτεuσι τοu ποu δεν μοu δινει τοσο προσοχι, κατηε φορα ομως ποu το σuζιτοuσαμε τοu εκσιγοuσα οτι ειμαι διπλα τοu και τον εuτηαρινω να μιν απογοιτεuετε απο το αγχος τις δοuλειας γιατι απλα τηελω να το κανω,τηελω να τον βοιτηισω με κατηε τροπο.Αuτος ιρεμοuσε και μοu ελεγε οτι ενω φοβαται οτι δεν μοu δινει αuτα ποu μοu αντιστοιχοuν οτι πολu γριγορα πλισιαζει ο καιρος ποu τελειωνει ι δοuλεια τοu και ποσα πολλα πραγματα τηα κανοuμε μαζι.
    Ωσποu ενα βραδu σuζιτοuσαμε παλι τις ανuσιχιες τοu...αuτι τιν φορα τον ρωτισα τι τηελει να σuμβει..τηελει να χωρισοuμε ...ι ...τηελει να το ζισοuμε και οσο κρατισει...ιταν ι πρωτι φορα ποu ενιωσα οτι απλα πρεπει να παρει μια αποφασι γιατι ι δικια μοu αποψι ιταν ιδι εμφανις...ιτηελα να το ζισω,να τον γνωρισω...και ας κρατοuσε και μια στιγμι,ειχα φτασει στο σιμειο ποu ειχα καταλαγιασι τον εντηοuσιασμο μοu και ικσερα τι να περιμενω και τι οχι.Μοu ειπε να σκεφτει 2-Ξ μερες....τοu ειπα οτι ειμαι αντηρωπος τον ακρων..ι ολα ι τιποτα....δεν ειμαστε μαζι χρονια για να σκεφτει...ισως να κανω και λατηος...αλλα ετσι λειτοuργω στιν ζωι μοu.Εκεινι τιν στιγμι εβαλε τα κλαματα...χωρις να εχω καταλαβει τι σuμβαινει αρχισα να κλαιω κι εγω!!αιστηαντηικα οτι οσο και να με ποναει ειναι προτιμοτερο να μεινει μονος τοu και οχι να ασκω επιχειριματα με το να τον πεισω να κανει κατι ποu φοβοταν ι δεν ιτηελε ι οτιδιποτε.Κλεισαμε το τιλεφωνο καλιγοντας...
    Uστερα απο 15 μερες χωρις τλεφωνα και χωρις καμια επικοινωνια τοu εστειλα το uπολοιπο παραμuτηι...μι γραφοντας το τελος...τοu ειπα οτι το τελος προς το παρων δεν μπορω να το βαλω ισως γιατι δεν μπορω ακομα και ισως ο χρονος να το βαλει.....μετα απο 4 μερες μοu εστειλε ενα εμαιλ λεγοντας μοu ποσο φανταστικος αντηρωπος ειμαι,ποσο πολu με αγαπαει και ποσο πολu πολιτιμι ειμαι.Μοu ειπε οτι ι αποστασι ειναι ο μονος λογος ποu μας χωριζει...και οτι εuχετε να τον σκεφτομαι σαν κποιον ποu σκεφτικε το καλο και των δuο μας και οχι ενος φοβιτσιαρι ποu τα εγκατελειψε απο φοβο.Αuτι ειναι ομως και ι πραγματικοτιτα.Τοu απαντισα ενα πολu απλο εμαιλ λεγοντας τοu οτι οταν τον σκεφτομαι εχω τιν εικονα ενος ανδρα 27 χρονων ποu με εκανε πολu χαροuμενι αλλα ταuστοχρονα και ενος ποu φοβιτηικε να ζισει κατι.
    Αuτο ποu με απασχολει τωρα μετα απο εναν μινα ειναι....γιατι ειναι ακομα τοσο εντονα στο μuαλο μοu?γιατι δεν φεuγει απο το μuαλο μοu τελειως?Κσερω οτι σε λιγοuς μινες ισως να τον κσαναδω γιατι εχοuμε και κοινοuς γνωστοuς (αuτος ειναι κσενοσ)..ισως και να μιν τον δω...αλλα οταν εισια σε μια καταστασι δεν μπορεις να τα δεις αντικειμενικα....και ανναρωτιεμαι ..τι κανει?τι να σκεφτετε?τηα με σκεφτετε?...γιατι μοu λειπει τοσο πολu?
    been good, been bad. WILL GO ON

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    justme είσαι κορυφή !!!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18
    χιλια συγνωμη!!!!!εχω συνηθισει να γραφω στα αγγλικα λογω τις δουλειας μου...ουπσ....ευχαριστω....εχω να πω οτι ναι δεν τον θεωρω \'μαλακα\' κι αυτο ειναι αλλωστε που με κανει να τον σκεφτομαι ακομα,ξερω οτι πρεπει να θεωρησω ληξαν τιν ιστορια και αυτο προσπαθω αλλωστε...απλα υπαρχουν στιγμες που κλαιω...κατι πολυ σπανιο για εμενα,ανεκαθεν δυσκολευομουν απιστευτα να κλαψω ...αλλες στιγμες πεισμωνω ...και αλλεσ φορες ευχομαι να εχει οτι καλυτερο υπαρχει ευχοντας του απλα τα καλυτερα.Σιγουρα η διαφορετικη μας νοοτροπια και η διαφορετικη κουλτουρα ειναι ενα βασικο μειονεκτικα αλλα ο τροποσ ζωης μας, ο τροποσ που αντιλαμβανομαστε την ζωη, και κυριως το humour μεταξυ μας ηταν κατι μοναδικο που τα γνωρισα ολα αυτα σε εναν ανθρωπο που ημουν μαζι του 4 μηνες...και δεν τα βρηκα σε ανθρωπους της δικιασ μας κουλτουρας που ημουν μαζι τους 3 και 4 χρονια.Αυτο ειναι που με κολλησε μαζι του και ενιωσα για δευτερη φορα μεχρι τωρα το feeling του να νιωθεις ερωτευμενη.Πολυ πιθανον να τον ξαναδω τελη αυγουστου μιας και θα ειμαι στην χωρα του για 2 εβδομαδες....απλα αναρωτιεμαι τι να κανει...θα με σκεφτετε αραγε...και ναι..πωσ θα με σκεφτετε?ειναι αυτα τα ηλιθια ερωτηματα που εχουμε παντα μετα απο εναν χωρισμο και παντοτε οταν εισαι εκτος του χορου σου φαινονται απλα...οταν εισαι μεσα στον χορο και απλα σταματαει η μουσικη αναρωτιεσαι....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Λία, η απόσταση είναι όντως πρόβλημα και για τους δύο. Από την άλλη μοιάζεις να έχεις λίγο βιαστεί να καθορίσεις την ίδια τη σχέση σας, να της δώσεις σχήμα και μορφή. Ισως αυτό από μόνο του να έχει λειτουργήσει ανασταλτικά σ αυτόν. Ασε λοιπόν τα πράγματα όπως είναι , πιστεύω ότι η απάντηση απο πλευράς του είναι αρνητική και συνέχισε στον επόμενο χωρίς όμως παραμύθια, ε ?




  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    ... καλό είναι και το παραμύθι ... αρκεί νάχει καλό τέλος ... !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    lia μου με συμβούλευσες να προχωρήσω , να ανοιχτώ σε νέες προτάσεις , να φλερτάρω με νέα πρόσωπα, να κάνω ταξίδια , να αποκτήσω νέα χόμπυ και γενικά να ζήσω ευτυχισμένα . Επέτρεψέ μου να σου δώσω ακριβώς την ίδια συμβουλή , μην χάνεις άλλο χρόνο και συνέχισε το παραμύθι σου με ένα νέο πρόσωπο που θα σε κάνει να ζήσεις όλα τα όνειρά σου κα να σου δώσει όλα εκείνα που πραγματικά χρειάζεσαι !! Μην κολλάς τόσο στο παρελθόν , συνέχισε , υπάρχουν τόσα πολλά να εξερευνήσεις και τόσα να χαρείς , το παραμύθι σου σε περιμένει !!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •