Χρονος??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Χρονος??

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    16

    Χρονος??

    Καλησπερα σας..θα ηθελα να μου πειτε κατα ποσο σας φαινεται πιθανο καποιος ανθρωπος να σε χωρισει λογω χρονου...Ημασταν μαζι μικρο χρονικο διαστημα (3μηνες περιπου) αλλα ολα πηγαιναν καλα! Ηθελε να περναμε χρονο μαζι,γλυκος εκδηλωτικος ολα ιδανικα! Θελαμε και οι 2 μια ομορφη σχεση..ξαφνικα λογω μεταπτυχιακου και πολλων ωρων στη σχολη,εργασιων κλπ ειχε λιγοτερο χρονο..το σεβαστηκα και βρισκομασταν λιγοτερο..εκει που ολα εδειχναν να ειναι καλα μου ειπε πως αγχωνεται δεν μπορει να αντεξει ολο αυτο το φορτο και πως ενω με θελει τοσο πολυ δεν γινεται..πως σκεφτεται πως θα ηθελε μια σχεση που να μπορει να βλεπει την κοπελα του και να περναει χρονο μαζι της..πως δεν μου αξιζει να με παραμελει,πως αργα η γρηγορα θα ειχαμε προβήματα λογω χρονου και εκει θα ηταν δυσκολοτερο να χωρισουμε...επεμεινε πως με θελει αλλα εγω ειμαι της αποψης πως αν ηθελε πραγματικα θα εμενε..συμφωνειτε? εχω στεναχωρηθει αρκετα..αν και λιγο το χρονικο διαστημα ενιωσα πολλα και πραγματικα ηταν ο,τι καλυτερο ειχα ζησει..εχω μονο καλες στιγμες και αναμνησεις και ολο αυτο μου το κανει τοσο δυσκολο να το αποδεχτω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλησπέρα.
    Μακάρι να μπορούσα να σου πω το αντίθετο αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου. Η αλήθεια είναι πως αυτό με τον χρόνο ακούγεται απλά ως δικαιολογία και πως αν ήθελε πραγματικά θα έμενε.
    Οταν είμαστε ερωτευμένοι κάνουμε και την νύχτα μέρα, τι σημαίνει οτι δεν είχε χρόνο; Και πώς γίνεται μια σχέση να σε αγχώνει; Κανονικά μια σχέση, είδικα τα διαστήματα που είμαστε πιο φορτωμένοι, με πιο βαρύ πρόγραμμα, είναι αυτή που μας ξε- αγχώνει, μας ξεκουράζει, μας χαλαρώνει, μας δίνει ώθηση για να συνεχίσουμε.

    Βέβαια όλα αυτά έχουν να κάνουν και με την φάση στην οποία βρισκόμαστε. Ο φίλος σου απ οτι βλέπω είναι σε φάση σπουδές, επαγγελματική αποκατάσταση.... είναι μια αγχωτική φάση όπως και να το κάνεις.
    Προφανώς έχει βάλει αυτό σε προτεραιότητα στην ζωή του σε αυτή τη φάση και όχι τις σχέσεις, μιας και αναφέρεις πως όσο κράτησε περνούσατε καλά και ήταν μαζί σου δοτικός.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    27
    βρηκε αλλη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Συμφωνω με την ελισαβετ. Ειναι απλα δειλος και σου λεει δικαιολογιες για να μην επωμιστει την ευθυνη της αποφασης του να μη θελει πια να συνεχισετε.
    Εχει συμβει ακριβως το ιδιο σε φιλη μου και η δικαιολογια που της ειχε πει ηταν ολοιδια. Τυχαια μαθαμε απο γνωστη του οτι ταυτοχρονα στην παρεα του εδω και καιρο ελεγε οτι ειναι ελευθερος και οτι ψαχνει σχεση...
    Μη συμβιβαζεσαι με τα ψιχουλα κανενος.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    27
    αντικειμενικα εσυ εισαι τα ψιχουλα τωρα ομως

    στην κυριολεξια- αποφαγια

Similar Threads

  1. Ο χρονος πισω!!
    By andreas86 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 27-08-2016, 20:06
  2. Ο χρόνος.
    By Constantly curious in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 13-04-2016, 11:06
  3. καινουργιος χρονος.
    By κύριος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-01-2016, 11:07
  4. χαμενος χρονος
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 04-11-2015, 10:56
  5. Ο χρόνος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 10-04-2013, 23:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •