Και υστερα με ρωτανε γιατι ειμαι μελαγχολικος...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269

    Και υστερα με ρωτανε γιατι ειμαι μελαγχολικος...

    Σε αυτό το θέμα πρόκειται να αναλύσω τις σκέψεις μου, σχετικά με τις ανθρώπινες σχέσεις, αλλα και να απαντήσω παράλληλα, στα όσα μου έγραψαν ως απάντηση, ορισμένα μέλη, στο θέμα "πως καταφέρατε να ξεπεράσετε την οριακή σας αγάπη". Θα αναφέρω προς το παρόν μόνο ένα γεγονός, το οποίο έμαθα πριν απο λίγο. Ένας γνωστός μου, ο οποίος γνωρίζω πως ειναι μόνος αρκετό καιρό, και έχει περάσει μερικές δύσκολες καταστάσεις, μου ειπε πως επιτέλους ύστερα απο πολλούς μήνες κανόνισε ένα ραντεβού με μια κοπέλα. Εγώ χάρηκα παρα πολύ, επειδή απο τα όσα μου είχε πει για εκείνες τις πραγματικά δύσκολες καταστάσεις, ένιωθα πως χρειαζόταν να κάνει μια νέα γνωριμία, και να χαρεί λίγο τη ζωή του. Τι αθώος που ειμαι όμως! Μου εκμυστηρεύτηκε πως εκείνη ειναι παντρεμένη, και πως το έχει ξανακάνει αυτό στη ζωή του! Όταν τον ρώτησα γιατί πάει γυρευοντας, και πως θα ένιωθε, αν αυτό το έκανε κάποτε η δικη του γυναίκα σε εκείνον, μου απάντησε πως έχω δίκιο, αλλα καμια άλλη δεν δέχτηκε να βγει ραντεβού μαζί του! Έλεος δηλαδή! Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ από τους ανθρώπους!
    Last edited by Poet; 02-12-2017 at 16:51.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Φίλε Poet με τον σταυρό στο χέρι λυπάμαι που θα στο πω αλλά δεν βγαίνει η ζωή.Αυτή του "εκατσε" με αυτήν πήγε.Ενήλικες άνθρωποι είναι και αν το θέλουν και οι 2,δεν βρίσκω προσωπικά κάτι μεμπτο.Αν θα μου άρεσε να το κάνει η δική μου γυναίκα με κάποιον άλλο προφανώς και όχι αλλά πριν την κατηγορήσω και καλά ως "*******" θα έψαχνα να βρω που έφταιξα εγώ και είχε την ανάγκη να με απατήσει με άλλον.Σε μια οποιαδήποτε σχέση δε θεωρώ πως η ευθύνη είναι μονόπλευρη.
    Εγώ δεν έχω απογοητευτεί από τους ανθρώπους αλλά από τον ίδιο μου τον ευατό που δεν είμαι σαν τους άλλους ανθρώπους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Σε αυτό το θέμα πρόκειται να αναλύσω τις σκέψεις μου, σχετικά με τις ανθρώπινες σχέσεις, αλλα και να απαντήσω παράλληλα, στα όσα μου έγραψαν ως απάντηση, ορισμένα μέλη, στο θέμα "πως καταφέρατε να ξεπεράσετε την οριακή σας αγάπη". Θα αναφέρω προς το παρόν μόνο ένα γεγονός, το οποίο έμαθα πριν απο λίγο. Ένας γνωστός μου, ο οποίος γνωρίζω πως ειναι μόνος αρκετό καιρό, και έχει περάσει μερικές δύσκολες καταστάσεις, μου ειπε πως επιτέλους ύστερα απο πολλούς μήνες κανόνισε ένα ραντεβού με μια κοπέλα. Εγώ χάρηκα παρα πολύ, επειδή απο τα όσα μου είχε πει για εκείνες τις πραγματικά δύσκολες καταστάσεις, ένιωθα πως χρειαζόταν να κάνει μια νέα γνωριμία, και να χαρεί λίγο τη ζωή του. Τι αθώος που ειμαι όμως! Μου εκμυστηρεύτηκε πως εκείνη ειναι παντρεμένη, και πως το έχει ξανακάνει αυτό στη ζωή του! Όταν τον ρώτησα γιατί πάει γυρευοντας, και πως θα ένιωθε, αν αυτό το έκανε κάποτε η δικη του γυναίκα σε εκείνον, μου απάντησε πως έχω δίκιο, αλλα καμια άλλη δεν δέχτηκε να βγει ραντεβού μαζί του! Έλεος δηλαδή! Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ από τους ανθρώπους!
    δεν ξερω τι συζητησατε στο αλλο θεμα..αλλα θα με βρεις συμφωνο με τον φιλο μας τον kozchr..
    ετσι ειναι οπως τα λεει..
    εσυ γιατι χαλαστικες????

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Τι αθώος που ειμαι όμως! Μου εκμυστηρεύτηκε πως εκείνη ειναι παντρεμένη, και πως το έχει ξανακάνει αυτό στη ζωή του! Όταν τον ρώτησα γιατί πάει γυρευοντας, και πως θα ένιωθε, αν αυτό το έκανε κάποτε η δικη του γυναίκα σε εκείνον, μου απάντησε πως έχω δίκιο, αλλα καμια άλλη δεν δέχτηκε να βγει ραντεβού μαζί του! Έλεος δηλαδή! Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ από τους ανθρώπους!
    Δε σε αφορα η προσωπικη ερωτικη και σεξουαλικη ζωη του γνωστου σου. Εκανε το λαθος και σου εκμυστηρευτηκε κατι, του ειπες οτι το αποδοκιμαζεις, θα μπορουσε να ληξει εκει. Εσυ ομως ανοιξες ολοκληρο νημα για μια υποθεση που δε σε αφορα, γιατι σε ταραξε τοσο? Ζηλεψες?
    Δε μοιαζεις καθολου αθωος, εχω δει και το μπλογκ σου...
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Τι δεν καταλαβαίνετε στο θέμα που άνοιξα; Είναι άλλο να βρώ μια ελεύθερη κοπέλα, που κάνει σέξ επειδή το γουστάρει, και άλλο το να κολλήσω στην παντρεμένη, επειδή είναι η μόνη που θα μου κάτσει, επειδή έχω τόσες πολλές ανασφάλειες που πάω με όποια νά ναι! Εννοείται πως για την παντρεμένη φταίει ο άντρας της που δεν την περιποιειται όσο χρειάζεται, με αποτέλεσμα να ψάχνει κάποιον άλλον για να κάνει σέξ, αλλά όταν φτάνει σε αυτό το σημείο ένας γάμος, πολύ απλά πρέπει να χωρίζουν, και να βρίσκει ο καθένας τον δρόμο του, και να μην υποκρίνονται το σωστό ζευγάρι! Η ελευθερία φίλοι μου είναι πολύ βαριά ευθύνη, και δεν πρέπει να κάνουμε κατάχρηση! Αν θέλετε διαβάστε και την άποψη μου στο θέμα που υπάρχει για την ανταλαγή συντρόφων!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Τι δεν καταλαβαίνετε στο θέμα που άνοιξα; Είναι άλλο να βρώ μια ελεύθερη κοπέλα, που κάνει σέξ επειδή το γουστάρει, και άλλο το να κολλήσω στην παντρεμένη, επειδή είναι η μόνη που θα μου κάτσει, επειδή έχω τόσες πολλές ανασφάλειες που πάω με όποια νά ναι! Εννοείται πως για την παντρεμένη φταίει ο άντρας της που δεν την περιποιειται όσο χρειάζεται, με αποτέλεσμα να ψάχνει κάποιον άλλον για να κάνει σέξ, αλλά όταν φτάνει σε αυτό το σημείο ένας γάμος, πολύ απλά πρέπει να χωρίζουν, και να βρίσκει ο καθένας τον δρόμο του, και να μην υποκρίνονται το σωστό ζευγάρι! Η ελευθερία φίλοι μου είναι πολύ βαριά ευθύνη, και δεν πρέπει να κάνουμε κατάχρηση! Αν θέλετε διαβάστε και την άποψη μου στο θέμα που υπάρχει για την ανταλαγή συντρόφων!
    Καλημέρα Poet!
    Ωραία τα λες, αλλά αυτά ισχύουν για σένα, δεν σημαίνει πως έτσι πρέπει να είναι για όλους.
    Επίσης αυτό που λες για τις ανασφάλειες μπορεί να ισχύει κάλλιστα σε μια οποιαδήποτε σχέση, όχι αναγκαστικά με παντρεμένη/ο. Πάρα πολλοί άνθρωποι μένουν κολλημένοι σε σχέσεις από ανασφάλεια, φόβο ή απλά επειδή δεν αντέχουν άλλο την μοναξιά. Την αλήθεια του καθενός την ξέρει ο καθένας μόνος του, δεν μπορούμε εμείς οι απ εξώ να ξέρουμε γιατί κάνει ο, τι κάνει ο καθένας και ούτε έχει και νόημα εκτός αν απλά θέλουμε να επιβεβαιώνουμε την ανωτερότητα μας με την κριτική.

    Εν ολίγοις έχεις φυσικά κάθε δικαίωμα να νιώθεις πως δεν ταιριάζεις με έναν άνθρωπο που επιλέγει να κάνει σχέση με μια παντρεμένη και είναι τόσο μακριά οι απόψεις σας και η κοσμοθεωρία σας, αλλά δεν είναι και κολλητός σου! ένας απλός γνωστός είπες οτι είναι! Δεν κατάλαβα γιατί σε τάραξαν τόσο οι επιλογές του. Δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνείς.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Καλημέρα! Χαίρομαι για την απάντηση που έγραψες στο θέμα μου! Μονάχα θα ήθελα να διευκρινήσω κάτι. Δεν έχει να κάνει η κριτική μου με το πως θέλω να κατεβάζω τους άλλους για να νιώθω εγώ ο ίδιος ανώτερος τους, αλλά με την απογοήτευση μου! Έχουμε δημιουργήσει μια κοινωνια, η οποία βασίζεται στο εύκολο και στο εφήμερο, στα πάντα όμως! Νιώθω πως έχουμε χάσει κάθε αίσθηση της ομορφιάς στη ζωή μας. Δεν προσπαθούμε για τίποτα! Απλά φυτοζωούμε! Αυτός ο γνωστός μου ξέρω πως έχει περάσει δύσκολες καταστάσεις, ακόμη και κατάθλιψη. Εγώ χάρηκα με το νέο που μου ειπε, επειδή δεν αξίζει σε κάποιον να περνάει αυτή την αρρώστια. Η τελευταια κοπέλα που ειχε τον παράτησε γρήγορα.
    Υπάρχει κάτι πιο όμορφο από το να ψάχνεις να βρείς έναν άνθρωπο για να μοιραστείς τις στιγμές σου; Προσωπικά έχω κάνει αγώνα γι αυτό! Έχω πονέσει και ακομη πονάω! Προσπαθώ να καταλάβω το γιατί επιλέγουν οι περισσότεροι το να ''περνάνε καλά''! Χώρισα και το μονο που με ρώτησαν όλοι τους, ήταν άν τουλάχιστον γ....α αρκετά, και πως δεν έγινε τίποτα, να πάω παρακάτω... έτσι απλά! Τέτοια μυαλά υπάρχουν! Το άν πόνεσα σχεδον κανείς δεν με ρώτησε! Το άν αγάπησα επίσης! Μόνο δύο άνθρωποι όλοι κι όλοι που με γνωριζουν πολλά χρόνια, και ο ένας είναι και φιλος μου! Αυτό είναι το μεγάλο παραπονό μου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλημέρα Poet!
    Ωραία τα λες, αλλά αυτά ισχύουν για σένα, δεν σημαίνει πως έτσι πρέπει να είναι για όλους.
    Επίσης αυτό που λες για τις ανασφάλειες μπορεί να ισχύει κάλλιστα σε μια οποιαδήποτε σχέση, όχι αναγκαστικά με παντρεμένη/ο. Πάρα πολλοί άνθρωποι μένουν κολλημένοι σε σχέσεις από ανασφάλεια, φόβο ή απλά επειδή δεν αντέχουν άλλο την μοναξιά. Την αλήθεια του καθενός την ξέρει ο καθένας μόνος του, δεν μπορούμε εμείς οι απ εξώ να ξέρουμε γιατί κάνει ο, τι κάνει ο καθένας και ούτε έχει και νόημα εκτός αν απλά θέλουμε να επιβεβαιώνουμε την ανωτερότητα μας με την κριτική.

    Εν ολίγοις έχεις φυσικά κάθε δικαίωμα να νιώθεις πως δεν ταιριάζεις με έναν άνθρωπο που επιλέγει να κάνει σχέση με μια παντρεμένη και είναι τόσο μακριά οι απόψεις σας και η κοσμοθεωρία σας, αλλά δεν είναι και κολλητός σου! ένας απλός γνωστός είπες οτι είναι! Δεν κατάλαβα γιατί σε τάραξαν τόσο οι επιλογές του. Δεν είναι υποχρεωτικό να συμφωνείς.
    ελα ντε...
    κι εγω τα ιδια σκεφτηκα ακριβως. το οτι καποιοι ανθρωποι κανουν επιλογες που δεν θα καναμε με τπτ αλλα και που δεν μας αρεσουν που το θεωρω οτι μονο γνωστο αλλα και αναμενομενο και αυτονοητο, δεν καταλαβαινω σε τι δικαιολογει τοση ταραχη και απογοητευση.
    αν ηταν να μας ταραζου ετσι οι ξενες επιλογες, θα πρεπει να ειμαστε ολοι μεσα στην καταθλιψη μονο και μονο απο τις επιλογες καποιων αλλων ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ (βασικο κι αυτο).

    ο ποετ μου δινει την εντυπωση οτι ψαχνει εξω απο αυτον αιτες για να δικαιολογησει την μελαγχολια που αναφερει, ενω ολες οι αιτιες βρισκονται μεσα του...

    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Καλημέρα! Χαίρομαι για την απάντηση που έγραψες στο θέμα μου! Μονάχα θα ήθελα να διευκρινήσω κάτι. Δεν έχει να κάνει η κριτική μου με το πως θέλω να κατεβάζω τους άλλους για να νιώθω εγώ ο ίδιος ανώτερος τους, αλλά με την απογοήτευση μου! Έχουμε δημιουργήσει μια κοινωνια, η οποία βασίζεται στο εύκολο και στο εφήμερο, στα πάντα όμως! Νιώθω πως έχουμε χάσει κάθε αίσθηση της ομορφιάς στη ζωή μας. Δεν προσπαθούμε για τίποτα! Απλά φυτοζωούμε! Αυτός ο γνωστός μου ξέρω πως έχει περάσει δύσκολες καταστάσεις, ακόμη και κατάθλιψη. Εγώ χάρηκα με το νέο που μου ειπε, επειδή δεν αξίζει σε κάποιον να περνάει αυτή την αρρώστια. Η τελευταια κοπέλα που ειχε τον παράτησε γρήγορα.
    Υπάρχει κάτι πιο όμορφο από το να ψάχνεις να βρείς έναν άνθρωπο για να μοιραστείς τις στιγμές σου; Προσωπικά έχω κάνει αγώνα γι αυτό! Έχω πονέσει και ακομη πονάω! Προσπαθώ να καταλάβω το γιατί επιλέγουν οι περισσότεροι το να ''περνάνε καλά''! Χώρισα και το μονο που με ρώτησαν όλοι τους, ήταν άν τουλάχιστον γ....α αρκετά, και πως δεν έγινε τίποτα, να πάω παρακάτω... έτσι απλά! Τέτοια μυαλά υπάρχουν! Το άν πόνεσα σχεδον κανείς δεν με ρώτησε! Το άν αγάπησα επίσης! Μόνο δύο άνθρωποι όλοι κι όλοι που με γνωριζουν πολλά χρόνια, και ο ένας είναι και φιλος μου! Αυτό είναι το μεγάλο παραπονό μου!
    οχι δεν στηριζεται ολη η κοινωνια στο ευκολο και στο εφημερο, ουτε φυτοζωουμε ολοι.
    καλυτερα ψαξε τον λογο που ΕΣΥ επιλεγεις να επικεντρωνεσαι και να τονιζεις αυτο, απο οσα καθολου ευκολα και καθολου εφημερα συμβαινουν στην κοιωννια.
    γιατι δεν επιλεγεις τους ανθρωπους που μοχθουν να μορφωθουν, γινονται επιστημονες μετα απο χρονια μελετης και σκληρης δουλειας, προσφερουν στον εαυτο τους και στο κοινωνικο συνολο οταν βγουν στην αγορα εργασιας, κανουν σχεσεις που επιλεγουν και προσφερουν και παιρνουν αγαπη, αφοσιωση και νιακξιμο?>??
    γιατι επιλεγεις μονο τα ευκολα και "κακα" παραδειγματα της κοινωνιας τσουβαλιαζοντας ΑΠΑΝΤΕΣ σε αυτα (εκτος απο σενα βεβαια χαχαχα)??
    μηπως επειδη αυτα ειναι που βρισκεις 'κατωτερα" απο σενα και τις προδοκιες σου και ετι εχεις εναν λογο να αισθανεσαι ανωτερος αλλα και μια δικαιολογια γι αυτο που αποκλαεις "την μελαγχολια σου"?

    εγω θα προτεινα καπου εκει να ψαχτεις και οχι στους 'κακους' τριτους με τις απογοπητευτικες για σενα (;;;) επιλογες..
    ειναι λιγο πιο δυσκολο και σκληρο να βρισκουμε τα δικα μας λαθη αντι να ριχνουμε την κατασταση μας στους αλλους, αλλα αυτο πρεπει να κανουμε αν ενδιαφερομαστε να αλλαξει κατι προς το καλυτερο στην ζωη μας...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Δηλαδη εισαι μελαγχολικος απο τις επιλογες των αλλων. Τον γνωστο σου ομως μπορει να τον πιασει μελαγχολια επειδη συνεχιζεις να σκεφτεσαι μια κοπελα που σε κακοποιει ψυχολογικα.
    Η γυναικα η παντρεμενη μπορει ο συζυγος της να ειναι κακοποιητικος, που το κακο να βρει μια παρηγορια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Poet καλησπέρα.
    Βλέποντας το πρώτο ποστ σου σε αυτό το θέμα [ Σε εκείνους που κοιτάζουν μέσα από την κλειδαρότρυπα τις ζωές των άλλων, επειδή οι ίδιοι δεν έχουν με τι να ασχοληθούν!
    Εσύ λοιπόν γιατί κοιτάζεις μέσα απο την κλειδαρότρυπα την ζωή του γνωστού σου με την παντρεμένη και δεν εναντιώνεσαι σε αυτό?
    Η άποψη μου είναι ότι δεν λειτουργεί έτσι ο κόσμος γύρω μας και όσο αν προσπαθείς να τον φέρεις σε αυτό τον τρόπο ζωής που εσύ μάλλον θεωρείς ως ιδανικό, τόσο περισσότερο θα πληγώνεσαι..
    Last edited by kozchr; 08-12-2017 at 10:31.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Συμφωνω απολυτα. Εξαιρετικη τοποθετηση koz

    Τα κειμενα στο μπλογκ ειναι ατεχνα και ΓΕΜΑΤΑ απο Προστακτικη. Ποιον προσταζει ο γραφων και απο πού κι ως πού?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Poet νομιζω εχεις πεσει στην παγιδα να τα βλεπεις ολα αρνητικα γυρω σου. Δεν ειναι αρνητικα, απλα ο καθενας βλεπει τον κοσμο με αλλο ματι. Αυτη η διαφορετικοτητα ειναι η μαγεια της ζωης. Δεξου την και θα δεις πως θα σου φυγει η μελαγχολια, θα δεις πως θα αλλαξει η εικονα ολων γυρω σου και του ιδιου του εαυτου.
    Ακομη και τη σχεση σου με την οριακη που πονεσες, αν την ψαξεις λιγο βαθυτερα θα νοιωσεις ευγνωμων για την γνωση του εαυτου σου. Οι σχεσεις αυτες ειναι "καθρεπτης". Οταν περασει το πρωτο σοκ, αντι να την καταταξεις στους αχαριστους, ψαξε καλα για ποιον λογο την αγαπησες τοσο βαθια. Μη την μισησεις, θα βυθιστεις πιο πολυ στη μελαγχολια. Ουτε να την κυνηγησεις, οτι ειναι να σου δειξει στο εδειξε.
    Παντως ξεφυγε απο αυτη την γενικη εικονα που εχεις τωρα για τον κοσμο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    kozchr παρακαλώ σβήσε το κείμενο μου από εδώ! Δεν χρειάζεται να υπάρχει εδώ η διεύθυνση του ιστολογίου μου, και μέρος του κειμένου! Άφησε μόνο αυτό το σημείο που έχεις κάνει έντονα τα γράμματα! Ευχαριστώ!

    Θα πω και κάτι ακομα... όταν χώρισα το μόνο που με ρώτησαν εκτός από δύο πραγματικά καλούς και αξιόλογους ανθρώπους, ο ένας εκ των οποίον ειναι φίλος μου, είναι άν γ....α και αν έφαγα καλά και αν ''πέρασα καλά''! Τέτοια μυαλά έχουν, τέτοιο επίπεδο! Κρίμα! Πραγματικά κρίμα! Αν δεν είσαι φίλος, τουλάχιστον πές στον άλλο πως δεν πειράζει, πρέπει να πάει παρακάτω και τέτοια παρόμοια! Αλλά όχι αυτό! Αυτό δεν το ανέχομαι! Προσβάλουν τον Έρωτα μου!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ο ιδιος σου ο ερωτας σε προσβαλε poet. Ο φιλος σου προφανως του εχεις πει τι περασες, την προσβαλε κι αυτος.
    Με την ιδια οπτικη που στραβωσες με τον φιλο σου, θα επρεπε να στραβωνες εξ αρχης με την κοπελα που προσβαλε τον ερωτα σου για αυτην.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Ο φιλος μου γιατί πρόσβαλε τον έρωτα μου; Ναι γνωρίζει την ιστορία μου, και μάλιστα με κάθε λεπτομέρεια, και η ανταπόκριση του ήταν απο την αρχή αυτή που αρμόζει σε έναν πραγματικό φίλο! Αυτός με συνέφερε! Του χρωστάω πολλά! Μάλλον κάτι δεν κατάλαβες σωστά! Μιλάω για τους απλούς γνωστούς που απλώς γνώριζαν πως είχα σχέση, και όταν με ρώτησαν πως πάει η κατάσταση και τους είπα πως χώρισα, είχαν αυτή την απαράδεκτη αντίδραση!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ειμαι καλα αλλα δε θελω να ειμαι καλα γιατι βαριεμαι
    By favvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 17-09-2012, 13:12
  2. ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΡΩΙ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 06-01-2012, 10:14
  3. γιατι ειμαι παλι ανικανη
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 15-06-2011, 15:51
  4. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37
  5. Γιατί είμαι καταθλιπτικός;
    By Mightisright in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 115
    Last Post: 28-02-2008, 14:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •