Ποτε πρεπει να σε διωξει ο ψυχοθεραπευτης? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 73 of 73
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (1. ειρωνικό μήνυμα, 2. σπαμ, 3. συνεχή μηνύματα με bold χαρακτήρες
    Last edited by Aeon; 29-11-2017 at 14:44.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Εμένα πάντως για να σε δεχτώ μου φτάνει που κάτι λεσ που δεν καταλαβαίνω τέλεια αλλά στο βαθμό που καταλαβαίνω μου φτάνει απλά να σου πω ότι όλα αυτά τα λέγαμε στην εφηβεία κ πιστεύω ότι αν ασχολιομασταν μόνο με αυτά θα είχαμε βρει τις θεραπείες όπως λογικά τις ξέρουν οι ψυχολόγοι τώρα γτ δε θεραπεύουν δεν ξέρω κ δε φαντάζομαι κάτι λογικά είναι θέμα εποχής απλά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #63
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (1. ειρωνικό μήνυμα, 2. σπαμ, 3. συνεχή μηνύματα με bold χαρακτήρες
    Last edited by Aeon; 29-11-2017 at 14:45.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 29-11-2017 at 14:45.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #65
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (1. ειρωνικό μήνυμα, 2. σπαμ, 3. συνεχή μηνύματα με bold χαρακτήρες
    Last edited by Aeon; 29-11-2017 at 14:45.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 29-11-2017 at 14:45.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το βρηκες ρε διανοια!!!
    πφφφφ αποκαλυφθηκα..
    ναι. ειμαι ψυχιατρος με ωροσκοπο δικηγορο. δεν μπορω να κρυβομαι πια...
    Ναι κι εγώ ψυχίατρος θα νομίζει πως είμαι κι ας γράφω ότι έχω τόσα προβλήματα, ικανό τον έχω με την τρέλα που τον δέρνει...μιλάμε για παράνοια...
    Πάντως σχετικά με το άλλο που έγραψες ούτε εγώ έχω νιώσει καταδίκη κι ας λέει ότι θέλει κι ας φαντασιώνεται...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ναι κι εγώ ψυχίατρος θα νομίζει πως είμαι κι ας γράφω ότι έχω τόσα προβλήματα, ικανό τον έχω με την τρέλα που τον δέρνει...μιλάμε για παράνοια...
    Πάντως σχετικά με το άλλο που έγραψες ούτε εγώ έχω νιώσει καταδίκη κι ας λέει ότι θέλει κι ας φαντασιώνεται...
    Κύκνα, δεν σε βλέπω να σε απασχολεί η θέση της Savatage σχετικά με το συγκεκριμένο νήμα. Ότι δηλαδή είναι μόνο θέμα του ΠΟΤΕ - και όχι το ΑΝ - θα σε διώξει ο θεραπευτής. Γιατί έτσι;

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Κύκνα, δεν σε βλέπω να σε απασχολεί η θέση της Savatage σχετικά με το συγκεκριμένο νήμα. Ότι δηλαδή είναι μόνο θέμα του ΠΟΤΕ - και όχι το ΑΝ - θα σε διώξει ο θεραπευτής. Γιατί έτσι;
    Γιατί έχω συζητήσει σχετικά με τη δικιά μου θεραπεύτρια και τα όσα ειπώθηκαν με καθησύχασαν αρκετά...
    Κουμάντο θα μου κάνεις εσύ στο τι θα με απασχολεί; Καλή χρονιά και καλά μυαλά...δεν σκοπεύω ν' ασχοληθώ παραπάνω μαζί σου,
    δεν θα μου κάψεις εσύ τον εγκέφαλο μέρες που είναι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Νομιζω οτι μονος σου πρεπει ναποφασισεις ποτε δεν σου ειναι χρησιμος ο ψυχοτετοιος , και σταματας με δικη σου πρωτοβουλια να πηγαινεις .....εγω δεν εχω πλεον να πω τιποτα με τον ψυχιατρο μου , αν και πηγαινω μονο καθε 1.5 μηνα , τα ιδια και τα ιδια , τοχω μαθειι το ποιηματακι , προ πολλου , μονο για τα ζαναξ πηγαινω πλεον ......

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οταν καπιος δε θελει να κανει ψυχαναλυση οι αλλοι δε πρεπει να συνεχιζουν να προσπαθουν να τον βαλουν να κανει..
    ετσι και αλλιως ο μονος τροπος να προχωρισει καπιος τη ζωη του ειναι να ειναι δικαιος αλλιως αν δεν ειναι δικαιος μπορει στην αρχη να επικρατησει αλλα στη συνεχεια θα οδηγιθει σε φιασκο

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Γιατί έχω συζητήσει σχετικά με τη δικιά μου θεραπεύτρια και τα όσα ειπώθηκαν με καθησύχασαν αρκετά...
    Κουμάντο θα μου κάνεις εσύ στο τι θα με απασχολεί; Καλή χρονιά και καλά μυαλά...δεν σκοπεύω ν' ασχοληθώ παραπάνω μαζί σου,
    δεν θα μου κάψεις εσύ τον εγκέφαλο μέρες που είναι...
    Και αφού μας διαβεβαίωσε η Κύκνα ότι είναι καθησυχασμένη σχετικά με το παρόν θέμα, μπορούμε να συνεχίσουμε τη συζητήση μας.

    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οταν καπιος δε θελει να κανει ψυχαναλυση οι αλλοι δε πρεπει να συνεχιζουν να προσπαθουν να τον βαλουν να κανει..
    ετσι και αλλιως ο μονος τροπος να προχωρισει καπιος τη ζωη του ειναι να ειναι δικαιος αλλιως αν δεν ειναι δικαιος μπορει στην αρχη να επικρατησει αλλα στη συνεχεια θα οδηγιθει σε φιασκο
    Μαγική η τούμπα σου (συνιστώ να κατέβεις στις επόμενες εκλογές), αλλά εν προκειμένω δεν συζητάμε την διακοπή επειδή εξαναγκάζεται ο θεραπευόμενος να συμμετέχει σε συνεδρίες αλλά την διακοπή με πρωτοβουλία του θεραπευτή ο οποίος παθαίνει βαθιά κατάθλίψη, κλαίει και απελπίζεται επειδή ο θεραπευόμενος "αγγίζει" πλέον τα κυρίως θέματα του και υπάρχει κίνδυνος να αποθεραπευτεί. Με απλά λόγια, είσαι εκτός θέματος αλεξανδρος_77.

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Καθότι μηνύματα μου σε αυτό το νήμα, έλαβαν ποινές από την διαχείριση, και άλλα διαγράφηκαν τελείως ενώ εγώ ο ίδιος έτυχα μηνιαίου αποκλεισμού από τις 29/11/2017 αλλά κυρίως επειδή οι πρακτικές αυτές συνεχίζονται από την διαχείριση, καλώ τους αναγνώστες του παρόντος να διαβάσουν το σχόλιο #23 - και ενδεχομένως και το σχόλιο #21 - εδώ (URL: https://www.e-psychology.gr/forum/th...97%CE%A3/page2) καθώς επίσης και να συμμετάσχουν στην όποια συζήτηση διεξαχθεί μεταξύ εμένα και της διαχείρισης στο νήμα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΣΗΣ.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ο ψυχολόγος μου θέλει να με διώξει
    By skata in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 24
    Last Post: 18-02-2017, 10:33
  2. Με απειλει να διωξει το παιδι μου απο το σχολειο
    By muxritsa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 14-12-2011, 18:47
  3. ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?
    By xrisaki in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2010, 19:41
  4. Πότε πρέπει κάποιος να πάει σε ψυχολόγο;
    By Cloud in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 10-10-2009, 19:18
  5. Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΖΗΤΑΕΙ ΔΙΩΞΕΙ ΑΞΙΟΤΙΜΟΥ ΔΙΚΑΣΤΗ...(για ψυχανάλυση)
    By Σήφης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 08-07-2008, 23:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •