Ανταλλαγή συντροφων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 139
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    36

    Ανταλλαγή συντροφων/Παρακληση απαντησεις μονο απο αντρες μελη του φορουμ

    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΡΜΑ ΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΕΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥΣ.
    ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΥΡΙΩΣ ΑΠΟ ΑΝΤΡΕΣ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


    Θελω να σας ρωτησω εαν εχετε εμπειρια και τι αποψη εχετε για την ανταλλαγη συντροφων.
    Ο συζυγοε μου το εκανε αυτο στην προηγουμενη του σχεση. Μιλαμε για επαφη δυο ζευγαριων ταυτοχρονα στον ιδιο χωρο και οχι ξεχωριστα. Μου το ειχε πει εξ αρχης πως το εχει δοκιμασει κι εγω εξ αρχης ειχα δηλωσει πως τετοια δε γουσταρω.
    Τωρα εχουμρ παντρευτει εν τω μεταξυ και μερικες φορες μου λεει για πλακα να παμε σε μερη που θα γνωρισουμε τετοια ζευγαρια και βασικα το κανει γιατι ξερει πως με πειραζει στο πλαισιο που πειραζουμε ο ενας τον αλλον.
    Ενα μονο δε καταλαβαινω.. πως γινεται να ειναι οκ με την
    Εχετε παρομοιες εμπειριες ειδικα οι αντρες να μ εξηγησετε αυτη τη συμπεριφορα;
    Να πω πως η πρωην του τελικα τον χωρισε γιατι εκανε σχεση με τον αντρα απο το φιλικο ζευγαρι που πηγαιναν μαζι. Δε φοβαται μην του ξανασυμβει;
    Λεει πως εφοσον αγαπιομαστε ειναι μονο σεξουαλικο..- ελεγε παλια που το συζητούσαμε. Εγω γιατι δε το πιστευω;
    Μου ειναι αδυνατο να κανω σεξ με καποιον που δεν εχω αισθηματα γι αυτον . Ακομα κι αν ειναι το τελειο εμφανισιακα.
    Φοβαμαι μημ αρχισει πιο μετα στο γαμο να μου το ζηταει. Θα νιωσω πως δε μ αγαπαει κ θα ναι το τελος.
    Last edited by lolipopheart; 20-10-2017 at 17:36.

  2. #2
    Miliva21
    Guest
    Χαχα....πες του ετσι καμια μερα στο ακυρο μεταξυ σοβαρου και αστειου "ξερεις...μωρο μου ...νμζ οτι εχω βαρεθει στο σεξ και θελω κατι νεο....μια ανανεωση...κτ διαφορετικο να δοκιμασω...αισθανομαι οτι κτ δν με καλυπτει πια στο κρεβατι μηπως τλκ να δοκιμαζαμε μηπως καναμε καμια ανταλλαγη...?? "

    Να δεις για ποτε θα γουρλωσει τα ματια και θα φρικαρει.............

    Αλλα ειναι too much μωρε...και αμα γειωσεις εναν αντρα ερωτικα μπορει να θιξεις τον ανδρισμο του...και να τον πληγωσεις....

    Αλλα το χρειαζονται λιγο γτ καταλαβαινω τη θεση σου......

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Μισό κάτι δεν κατάλαβα καλά. Είχε σχέση μαζί σου, παντρευτήκατε και ζητάει τρίο, ενώ όταν είχε την πρώην του, έκανε σχέση με τον άντρα που έκαναν τρίο με την πρώην του; Πρώτη ερώτηση, πως γίνεται η κοπέλα να τα δέχεται, αυτή είναι η πραγματική ερώτηση και δεύτερον, πως γίνεται να παντρευτείς ένα άτομο, που ζητάει τρίο; Για εμένα και ίσως για τον περισσότερο κόσμο, ή είσαι με κάποια κοπέλα ή δεν είσαι, ακόμη χειρότερα, αν υπάρχει και γάμος στην μέση. Και για να απαντήσω στο ερώτημά σου, όχι δεν έχω γνώση για τρίο, γιατί όταν γνωρίσω μια κοπέλα, το τελευταίο πράγμα θα είναι να την δω με άλλον, ακόμα και συμφωνημένα. Είναι, άτοπο για εμένα, όλο αυτό. Αν έχετε σεξουαλικές ορμές, μπορείτε να προβείτε σε άλλες στάσεις ή με ρόλους κλπ, αλλά το τρίο για εμένα, είναι τραβηγμένο και από ηθικής πλευράς, γιατί μιλάμε για έναν γάμο. Την άποψή μου φυσικά λέω και φυσικά, μπορείς και να μην της δώσεις σημασία.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ισως το κανουν αρκετοι αυτο αλλα δε θα το παραδεχτουν σχεση με 2 για μεγαλο διαστημα δε πιστευω οτι υπαρχει χωρις να υπαρξει και ενας τριτος. -]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Υπαρχουν αυτοι οι αντρες που δεχοντε να μιραστουν τη γυναικα τους με αλλον??κουφαθηκα τελειος.νομιζα οτι συμβαινει μονο στης τσ...ες..
    Υπαρχουν ανθρωποι με πολλοι ιδιομορφω χιουμορ μηπως οντως το λεει για αστειο και μονο??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    θα πρεπει να του εξηγησεις οτι τετοιου ειδους επαφες δεν σε ενδιαφερουν καθολου, δεν σε εξιταρουν δεν εχεις τετοιες φαντασιωσεις και οτι αφου σε παντρευτηκε θα πρεπει να κανει καποιους συμβιβασμους στα θελω του οπως γινεται σε καθε ανθρωπινη σχεση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Χαχα....πες του ετσι καμια μερα στο ακυρο μεταξυ σοβαρου και αστειου "ξερεις...μωρο μου ...νμζ οτι εχω βαρεθει στο σεξ και θελω κατι νεο....μια ανανεωση...κτ διαφορετικο να δοκιμασω...αισθανομαι οτι κτ δν με καλυπτει πια στο κρεβατι μηπως τλκ να δοκιμαζαμε μηπως καναμε καμια ανταλλαγη...?? "

    Να δεις για ποτε θα γουρλωσει τα ματια και θα φρικαρει.............

    Αλλα ειναι too much μωρε...και αμα γειωσεις εναν αντρα ερωτικα μπορει να θιξεις τον ανδρισμο του...και να τον πληγωσεις....

    Αλλα το χρειαζονται λιγο γτ καταλαβαινω τη θεση σου......
    χα χα κανεις το ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟ ΛΑΘΟΣ.
    και βεβαια, θα δεχτει

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οσο συμβιωνεις με καπιον θα γινει και αυτο να σταματησει να σε ελκει οπως πριν απλα ειναι το θεμα αν εχεις διαθεση να βρεις αλλη η να συμβιβαστεις.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Lolipopheart, δεν νομίζω να σε βοηθήσει αυτό που θα πω αλλά πρέπει να το πω αλλιώς θα σκάσω...αυτό που σου ζητάει το θεωρώ μεγάλη έλλειψη σεβασμού...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Lolipopheart, δεν νομίζω να σε βοηθήσει αυτό που θα πω αλλά πρέπει να το πω αλλιώς θα σκάσω...αυτό που σου ζητάει το θεωρώ μεγάλη έλλειψη σεβασμού...
    Ελλειψη σεβασμου ή οχι ο τυπος θελει να πειραματιστει ....ξερω οτι οι αντρες ξεχωριζουν το σεξ απο το συναισθημα μπορουν να συνευρεθουν με καποια σαρκικα κ μονο χωρις να επηρεασει καθολου αυτο τη σχεση του με τη γυναικα του και το ολο συναισθημα μεταξυ τους....ειναι περισσοτερο σαν σεξουαλικη εκτονωση καθαρα σαρκικη και χωρις αισθηματα...δεν ειναι σε φαση οτι και καλα δν τη σεβεται ....ετσι νομιζω......

    Για να κ@υλωσει να το πουμε κ ετσι.......θελει...να ....δοκιμασει χωρις να θελει να γειωσει ή να μειωσει τη γυναικα του...αλλο το ενα και αλλο το αλλο

    Το θεμα ομως ειναι οτι καταλαβαινω τη νηματοθετρια...και οτι βρισκεται σε δυσκολη θεση.....και εμενα μαλλον δεν θα μου αρεσε αυτη η ιδεα.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ελλειψη σεβασμου ή οχι ο τυπος θελει να πειραματιστει ....ξερω οτι οι αντρες ξεχωριζουν το σεξ απο το συναισθημα μπορουν να συνευρεθουν με καποια σαρκικα κ μονο χωρις να επηρεασει καθολου αυτο τη σχεση του με τη γυναικα του και το ολο συναισθημα μεταξυ τους....ειναι περισσοτερο σαν σεξουαλικη εκτονωση καθαρα σαρκικη και χωρις αισθηματα...δεν ειναι σε φαση οτι και καλα δν τη σεβεται ....ετσι νομιζω......

    Για να κ@υλωσει να το πουμε κ ετσι.......θελει...να ....δοκιμασει χωρις να θελει να γειωσει ή να μειωσει τη γυναικα του...αλλο το ενα και αλλο το αλλο

    Το θεμα ομως ειναι οτι καταλαβαινω τη νηματοθετρια...και οτι βρισκεται σε δυσκολη θεση.....και εμενα μαλλον δεν θα μου αρεσε αυτη η ιδεα.....
    Εγώ πάντως έτσι νιώθω και δεν υπήρχε περίπτωση να το δεχτώ αυτό...χώρια που για μένα άντρας που μοιράζεται τη γυναίκα του δεν την αγαπάει...
    Για μένα είναι απαράδεκτος ο τύπος!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ελλειψη σεβασμου ή οχι ο τυπος θελει να πειραματιστει ....ξερω οτι οι αντρες ξεχωριζουν το σεξ απο το συναισθημα μπορουν να συνευρεθουν με καποια σαρκικα κ μονο χωρις να επηρεασει καθολου αυτο τη σχεση του με τη γυναικα του και το ολο συναισθημα μεταξυ τους....ειναι περισσοτερο σαν σεξουαλικη εκτονωση καθαρα σαρκικη και χωρις αισθηματα...δεν ειναι σε φαση οτι και καλα δν τη σεβεται ....ετσι νομιζω......

    Για να κ@υλωσει να το πουμε κ ετσι.......θελει...να ....δοκιμασει χωρις να θελει να γειωσει ή να μειωσει τη γυναικα του...αλλο το ενα και αλλο το αλλο

    Το θεμα ομως ειναι οτι καταλαβαινω τη νηματοθετρια...και οτι βρισκεται σε δυσκολη θεση.....και εμενα μαλλον δεν θα μου αρεσε αυτη η ιδεα.....
    εχεις καταλαβει απολυτα την ανδρικη ψυχολογια ευγε σου βγαζω το καπελο...
    συμφωνω μαζι σου σε ολα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καλα νομιζεις αρα το συμπερασμα ειναι οτι αλλα λεει το μυαλο και αλλα ο.. αλλο πανω και αλλο κατω (?!!!!)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    καλα νομιζεις αρα το συμπερασμα ειναι οτι αλλα λεει το μυαλο και αλλα ο.. αλλο πανω και αλλο κατω (?!!!!)
    πολλες φορες το μυαλο λεει οχι δεν πρεπει μην το κανεις δεν ειναι σωστο.και ο απο κατω λεει αλλα
    πεθαινει απτη κ...α εκεινει την ωρα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    ωχωχωχ
    ποσο καιρο τον γνωριζες τον τυπο πριν τον παντρευτεις? παιδι, εχετε? θελει?
    ειχα μια γνωστη που ειχε γνωρισει καποιον... αυτος την ηθελε μονο για να την ψησει να γυρνανε σε παρτουζες, γιατι ενας ανδρας δεν μπορει να το κανει μονος του αυτο, πρεπει να εχει παρτενερ για να εχει πιθανοτητες. μοναχικα λιγουρια (ανδρες) για παρτουζες υπαρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ.
    αυτη λοιπον ειχε καημο να παντρευτει , να κανει παιδι η καημενη. για να νοιωσει ασφαλεια και να την πεισει, την παντρευτηκε με πολιτικο μονο, αρνουνταν πεισματικα να της κανει παιδι, την γυρισε σε ολες τις παρτουζες της αθηνας και περιχωρων κι οταν αυτη εκοψε τις παρτουζες και την βαρεθηκε, εβαλε και μερικα κιλα, την χωρισε στην ψυχρα. παιδι, γιοκ.. στα 50 αυτη τωρα, εχει βαλει αλλα 20 κιλα και ειναι μονη.
    προσεχε πολυ μηπως σε πλησιασε για να σε ψησει και οχι γιατι σε θελει.

    εγω δεν ξερω ανδρες να μπορουν να μοιραστουν με αλλον ανδρα την γυναικα που αγαπουν. η ειναι αδιαφοροι, η ειναι ομοφυλοφιλοι που ψαχνουν αλλοθι για να βλεπουν ανδρες να κανουν σεξ..
    προσεχε.
    Last edited by Remedy; 19-10-2017 at 10:27.

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ανταλλαγη αποψεων....
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 09-05-2013, 15:50
  2. Εργασια στην ΕΕ , ανταλλαγη γνωσεων για αυτη την πιθανοτητα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-2012, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •