Μετα απο τις δυσκολιες βρηκα και αγαπησα το καινουριο μου εαυτο!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    peiraias
    Posts
    37

    Μετα απο τις δυσκολιες βρηκα και αγαπησα το καινουριο μου εαυτο!!!

    Καλημερα σε ολη τη παρεα.Παει αρκετος καιρος που εχω να μπω κ να γραψω.Ηθελα απο καιρο να το κανω ομως ολο το αμελουσα.
    Με μερικους εχουμε μιλησει στο παρελθον και γνωριζαν το τι βιωσα πριν 2 και κατι χρονια,που ξαφνικα βρεθηκα χωρισμενη με ενα παιδι κ με μια μανα με βαρια καταθλιψη,με ταχεια επιδεινωση και τελικα να κανει αποπειρα κ να νοσηλευτει αρκετο διαστημα....Τωρα που τα ξανα γραφω,λεω θεε μου τα περασα εγω ολα αυτα??
    Μην σας τα πολυλογω,ξεκινησα ατομικη ψυχοθεραπεια λιγους μηνες αφ οτου η μανα μου βγηκε απο το νοσοκομειο,βιωνα εφιαλτες,φοβιες,αγχος και ανηδονια...
    Ναι,ναι ολα τα παραπανω ανηκαν στη καθημερινοτητα μου.
    Τα πολυ καλα νεα ειναι οτι ακομη συνεχιζω την ατομικη ψυχοθεραπεια κ πλεον ενταχθηκα κ σε ομαδικη.
    Νιωθω πιο ηρεμη απο ποτε.Αισθανομαι γαληνη και ηρεμια,κοιταζω με αισιοδοξια το μελλον και αγαπαω πολυ τον Εαυτο μου,Ειμαι πληρως λειτουργικη στη καθημερινοτητα μου και Αγαπω τη ζωη....Μπορω και θελω να βοηθησω κ αλλους ανθρωπους αν μου το ζητησει καποιος....Να ειστε ολοι καλα!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Πολύ χαίρομαι κορίτσι. Εύχομαι πάντα έτσι να ειστε από δω και στο εξής!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Μπράβο σου. Τεράστια δύναμη.
    Πόσο καιρό κάνεις θεραπεία. Φάρμακα δεν πήρες?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Μπράβο κορίτσι μου,την πάτησα,και εγώ πίστεψα, το πιο λάθος άτομο, με διέλυσε άλλα θα σηκωθώ ξανά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Προσοχη μονο γιατι το "αγαπησα τον εαυτο μου" με το εγινα εγωιστης και παρτακιας, φλερταρουν ασχημα. Ειδικα μετα απο συναισθηματικο τραυμα.
    Ενα ρητο λεει πως οταν κλειδωσεις τα συναισθηματα σου δεν θα πληγώνεσαι, αλλα ουτε και θα ευτυχησεις.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Αγάπησε εσένα και δεν παν να σε,λένε παρτακια η ότι άλλο, όταν ξεφύγετε από τους μίζερους, θα δώσεις

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Μα τωρα εσυ μιλας μιζερα.
    Αλλι ενα ρητο λεει οτι αν ζησεις πολυ με το τερας αρχιζεις να του μοιάζεις.
    Εγω λεω οτι το αγαπαω τον εαυτο μου θελει λιγη προσοχη στην ερμηνεια του, μπορει να αποβει επικινδυνο για τον εαυτο μας κυριως, ασε τους αλλους.
    Εχε υποψη οτι αυτοι που πληγωνουν καποτε πληγωθηκαν και αγαπησαν τον εαυτο τους η καλυτερα κατ εμε θωρακισαν τον εαυτο τους.
    Δεν κατηγορω, απλα θεωρω οτι ειναι μια φαση στη ζωη που χρειάζεται ιδιαιτερη προσοχη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Θα συμφωνήσω με GeorgeGr1. Προσωπικά για εμένα η αγάπη για τον εαυτό μου πρέπει να φτάνει μέχρι εκεί που δεν παραβιάζεται η ελευθερία και αυτόνομη επιλογή και βούληση των ανθρώπων που συναναστρέφομαι. Δηλαδή αγαπώντας εμένα να μην φτάνω στο σημείο, να φορτώνω στους άλλους ευθύνες και προβλήματα που είναι αποκλειστικά δικά μου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Μπράβο σου !!!Σου αξίζουν πολλα συγχαρητήρια ..
    Δεν νομίζω η κοπέλα να το λέει τόσο εγωιστικά το ότι αγάπησε τον εαυτό της .Πιθανότατα στο παρελθόν να μην τον αγαπουσε καθόλου και έκανε ένα βήμα προς το καλύτερο για αυτήν
    Σίγουρα πάντως το να φτάνουμε στο άλλο άκρο δεν είναι σωστό για κανένα .

  10. #10
    Συγχαρητήρια jule! Μας εμπνέεις να προσπαθούμε!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Άκου no life τύπε, και σε εμένα σου απαγορεύω να απαντάς, χαρήκαμε με τη κοπέλα, άλλα η μιζέρια σου βρήκε το αρνητικό, έλα κάνε μου τη χάρη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ετσι μιλουσες και πριν τις σφαλιαρες του οριακου η σου βγηκε τωρα που αποφασισες να αγαπηθεις?
    Εκανα ενα σχολιο οτι χρειαζετε προσοχη μη φτασει στο αλλο ακρο, γιατι στο τελος μενεις μονος και ολος ο κοσμος ειναι εχθρος. Αλλα αφου δε δεχεστε συζητηση σε ενα ψυχολογικο φορουμ τοτε οκ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by why you lie to me View Post
    Άκου no life τύπε, και σε εμένα σου απαγορεύω να απαντάς, χαρήκαμε με τη κοπέλα, άλλα η μιζέρια σου βρήκε το αρνητικό, έλα κάνε μου τη χάρη
    Πραγματικά τρόμαξα με αυτή την απάντησή σου. Καταλαβαίνω ότι θεώρησες την απάντηση του GeorgeGr1 σαν "επίτηδες" απάντηση για να κάνει "κάτι" (το "κάτι" που σκέφτηκες δεν το γνωρίζω). Δεν είναι έτσι, αυτό που έγραψε είναι και λογικό και εγώ δεν βλέπω να έχει κάποιο "κακό" σκοπό.
    It's hard to speak the truth, in a world full of people that don't realize they 're living a lie.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Σφαλιάρες οριακού? Δράκους φίδια κτλ βλέπετε? Να γράψεις κάτι θετικό απλά πολύ σκέψη πρόσεξε μην τον κάψεις

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    41
    Επέτρεψε μου ότι γνωρίζω κάτι, και απλά βάζω κάτι θέματα σε τάξη john

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Καινούριο διπολικό μέλος
    By nataliapp in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-02-2017, 22:00
  2. Replies: 5
    Last Post: 04-02-2016, 00:55
  3. Καλωσόρισμα! Καινούριο μέλος!
    By 66psy in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 28
    Last Post: 15-10-2014, 19:23
  4. Replies: 14
    Last Post: 05-05-2014, 18:24
  5. καινουριο φαρμακο? cymbalta?
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-2008, 02:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •